homemailmap
kanonierzy
Goalkick.pl

Alexandre Song

photo
Imię i nazwisko: Alexandre Song
Nr, pozycja: 17, pomocnik
Data urodzenia: 07.09.1987
Państwo: Kamerun
Poprzedni klub: Bastia
Wzrost: 185 cm
Waga: 76 kg
Biografia
Alexandre Song, siostrzeniec Rigobert Song'a, byłego gracza Liverpoolu, dołączył do młodzieżowego zespołu Bastii w sezonie 2003-04 i stał się graczem podstawowej jedenastki, rozgrywając wraz z klubem 34 spotkania. Grając w Bastii przyciągnął uwagę wielu klubów, takich jak Inter Mediolan, Manchester United, Lyon czy Middlesbrough. Zrobił także wrażenie na Arsene Wengerze podczas przedsezonowego obozu treningowego w Austrii. Francuz wypożyczył zawodnika na sezon 2005-06, aby następnie kupić go za kwotę miliona funtów. Młody Kameruńczyk podpisał w czerwcu 2006 roku umowę z Arsenalem na okres 4 lat.

Jego pierwszy debiut w Premiership miał miejsce 21. września 2005 roku w meczu przeciwko Evertonowi, którego Arsenal wygrał 2-0. Song zagrał w kilku meczach Ligi Mistrzów i kilka razy wystąpił w rozgrywkach Premiership pod koniec sezonu, gdy gracze tacy jak Fabregas czy Gilberto Silva byli kontuzjowani.

Swoją pierwszą bramkę w Arsenalu zdobył 9. stycznia 2007 roku w meczu League Cup przeciwko Liverpoolowi, który zakończył się pogromem graczy z Anfield Road aż 6-3.

30. stycznia 2007 roku Alexandre Song przeniósł się do Charlton Athletic, na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

Po powrocie do północnego Londynu Song został powołany do kadry Kamerunu na Puchar Narodów Afryki, w którym zaprezentował się świetnie i został wybrany do jedenastki turnieju. Kolejne 5 miesięcy spędził jednak na ławce rezerwowych. Na początku okresu przygotowawczego do sezonu 2008/09 Song wyruszył na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie wraz z Kamerunem.
Indywidualne statystyki zawodnika z obecnego sezonu:
Minut gry:0
Zółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Strzelone bramki: 0
Asysty: 0
Strzały: 0
Strzały w światło: 0
Faule: 0
Faulowany:0