2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle!

2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle! 29.12.2013, 15:21, Sebastian Czarnecki 2541 komentarzy

Ostatni mecz Arsenalu w 2013 roku właśnie dobiegł końca. Kanonierzy potwierdzili swoją świetną dyspozycję na przestrzeni całego roku i zdołali pokonać niewygodnego przeciwnika na trudnym terenie 1-0. Choć Newcastle na St. James' Park przegrało do tej pory tylko jeden mecz, a w tej kampanii potrafiło znaleźć sposób na pokonanie Chelsea, Tottenhamu i Manchesteru United, tak Arsenal okazał się dla nich zbyt dobry.

Wygrana w tym meczu ma ogromne znaczenie psychologiczne dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo w Nowy Rok wejdą z pozycji lidera. W całym 2013 roku zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich drużyn Premier League i udowodnili, że zasługują na swoją pozycję, wypracowaną świetnymi wynikami. Oby kolejny rok przyniósł nam następne sukcesy Arsenalu, może w końcu zwieńczone jakimś pucharem!

Newcastle: Krul - Debuchy, Williamson, Collocini, Santon - Anita (74. Ameobi), Tiote - Sissoko (78. Haidara), Cabaye, Gouffran (62. Ben Arfa) - Remy

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (70. Arteta) - Flamini, Wilshere - Walcott (80. Jenkinson), Rosicky, Cazorla - Giroud (86. Bendtner)

Mecz zaczął się nieco niemrawo: obie drużyny zapowiadały przed spotkaniem otwartą, ofensywną grę, zaś przez większość czasu oglądaliśmy kopaninę w środku pola i bezowocne próby przedarcia się w pole karne przeciwnika. Obie defensywy stawały na wysokości zadania i bez problemu wywiązywały się ze swoich zadań.

Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 12. minucie, a jej autorami byli piłkarze Newcastle. Błąd w kryciu popełnił Kieran Gibbs, co umożliwiło Debuchy'emu wyjście na wolną pozycję. Francuz udowodnił jednak, dlaczego jest prawym obrońcą a nie napastnikiem i nie potrafił przyjąć piłkę, która umożliwiała mu stanięcie oko w oko ze Szczęsnym.

Kilka chwil później z dystansu uderzał Yohann Cabaye, jednak strzelił wysoko ponad bramką. Po dziesięciu minutach o podobną próbę pokusił się Jack Wilshere, ale również przestrzelił.

Klarownych sytuacji jednak wciąż brakowało. Z kreowaniem akcji było tak krucho, że piłkarze Arsenalu próbowali strzelać... z dystansu, a to rzadko się zdarza w drużynie Arsene'a Wengera. W 30. minucie zza pola karnego uderzał Cazorla, ale Krul pewnie złapał niegroźną piłkę.

Prawdziwych emocji dostarczyły nam za to dwie ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to Moussa Sissoko oddał potężny strzał z dystansu, który we wspaniałym stylu na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny. Dośrodkowanie z kornera przyniosło Srokom kolejną okazję, którą strzałem głową mógł wykorzystać Mathieu Debuchy. Francuz strzelił jednak w poprzeczkę, a chwilę później Jack Wilshere oddalił zagrożenie i wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Kanonierzy remisują z Newcastle 0-0.

Druga połowa zaczęła się całkiem nieźle. Już w 53. minucie drużyna gospodarzy wypracowała sobie dobrą sytuację do strzelenia gola. Dobre podanie otrzymał Gouffran, jednak z bramki w porę wyszedł Wojciech Szczęsny, powstrzymując Francuza. Spowodowało to jednak, że bezpańska futbolówka spadła w polu bramkowym Arsenalu, zaś polski golkiper nie zdążył jeszcze wrócić między słupki. Na całe szczęście na miejscu czekał dobrze ustawiony Laurent Koscielny, który w porę oddalił zagrożenie.

W 65. minucie nadejszła wiekopomna chwila, bowiem do bramki rywala trafił Olivier Giroud. Francuz głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego posłane przez Theo Walcotta, a Arsenal wyszedł na prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Niepewną interwencją Krula spróbował wykorzystać Theo Walcott, który postanowił przelobować holenderskiego bramkarza. Piłkę głową z linii bramkowej wzorowo wybił jednak Mathieu Debuchy. Do dobitki doszedł jednak Olivier Giroud, który miał przed sobą jedynie francuskiego defensora, ale... wzorowo to spartolił.

W 70. minucie w miejsce kontuzjowanego Kierana Gibbsa wszedł Mikel Arteta. Hiszpan zajął miejsce obok Jacka Wilshere'a, zaś Mathieu Flamini powędrował na lewą obronę.

Piłkarze Arsenalu postanowili utrzymać jednobramkowe prowadzenie, zamiast pokusić się o kolejną bramkę. Arsene Wenger cofnął swoich piłkarzy, następnie wprowadził kolejnego obrońcę, a londyńczycy grali głęboko, czekając jedynie na nadarzające się kontry. Zdawało to rezultat, Srokom próżno było szukać dobrych sytuacji strzeleckich.

W 82. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który mógł w jednej chwili zmarnować to, na co zespół pracował przez cały mecz. Polski golkiper mając przed sobą pustą powierzchnię i jednego Loica Remy'ego, trafił... prosto w twarz Francuza. Piłka cofnęła się w kierunku pilnowanej przez niego bramki, ale na całe szczęście minęła ją. Polak mógł odetchnąć z ulgą.

Newcastle dalej nacierało, ale wciąż nie potrafiło znaleźć sposobu na sforsowanie zagęszczonej defensywy rywala. Dwukrotnie szczęścia pod bramką Arsenalu szukał Tim Krul, który wybiegał ze swojego pola karnego podczas rzutów rożnych, ale również i holenderski bramkarz nie potrafił odmienić wyniku meczu. Po czterech doliczonych minutach, Lee Probert zakończył mecz, który zakończył się zwycięstwem Arsenalu 1-0.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450231.12.2013, 11:30

Napastnik i może jakiś PO, żeby w lecie nie było spiny, że Sagna może odejdzie i zostaniemy z Carlem i okienko jest wypas.

Marzenia nie kosztują.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 231.12.2013, 11:29

giroud out na cardiff? a co mu sie takiego stalo, przynajmniej bendtner dostanie szanse

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 331.12.2013, 11:28

jesli Arsenal ma zamiar wzmocnic sklad w tym okienku to zrobi to na poczatku. Raczej nie mamy napietego terminarza, abysmy przegrali 3 mecze w styczniu i pod presja trzebaby kupic jakiegos solidnego grajka, jak wczesniej Monreala

Chyba ze Giroud dostanie jakiejs kontuzji, ale to twardy chlopok.

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2013, 11:24

@mallen
No ale odpoczynek przez 3 tygodnie?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:23

ze zdjęć ciężko się poznać. trzeba obejrzeć fragment filmu.

youtube.com/watch?v=Cx3h4V92y5c

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:22

@simpple tak

@peciakk, zły crack.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 531.12.2013, 11:21

Wiecie jaki może być powód że wywala mnie do pulpitu bez powodu w grze NBA 14 ?

lisek komentarzy: 125131.12.2013, 11:20

allegro.pl/arsenal-ksiazka-jak-powstawal-nowoczesny-superklub-i3843075820.html

Chłopaki - polecam, nowiutka.

mallen komentarzy: 2123831.12.2013, 11:20

@ArseneAl

No dokładnie.
Ale też ciekawe na ile to są kontuzje, a na ile rotacja AW. Bo w kontuzję Ozila to nie chce mi się wierzyć trochę, myślę że Boss szukał pretekstu żeby dać mu odpocząć, a nie narazić się na atak pismaków, że koleś za tyle mln grzeje ławę..

tomekafc95 komentarzy: 413631.12.2013, 11:17

A kaj jest Jaja Sanogo nasz wielki strajker ??

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2013, 11:16

No ale powiedzmy sobie szczerze.
Teraz jest najlepszy moment na plagę kontuzji (o ile w ogóle można takie coś powiedzieć).

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2013, 11:15

Ja bym mimo wszystko nie lekceważył Cardiff bo zawsze jak spodziewamy się letkiego łinu to są problemy.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35531.12.2013, 11:14

Arsenal boss Arsene Wenger: "We are on alert for transfers, if something special turns up we will do it

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.12.2013, 11:14

@DzejCoop: Po Cardiff to my gramy 4-ego z Tottenhamem :)

mallen komentarzy: 2123831.12.2013, 11:13

@DzejCoop

Po Cardiff grają w sobotę z KFC.

DzejCoop komentarzy: 326431.12.2013, 11:12

Mnie to tam mało interesuje, po Cariff jest chyba 12 dni wolnego..
W dodatku Cardiff z nowym treneiro ;P

tomekafc95 komentarzy: 413631.12.2013, 11:11

ja to nie wierze w te wszystkie kontuzje to musi byc jakas zaslona dymna lub cos

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:09

oglądał ktoś Repli-kate? czy wam też główny bohater kojarzy się z Giroud? normalnie jakby mpatrzył na niego.

mallen komentarzy: 2123831.12.2013, 11:09

@ArseneAl

A jak zagra Lord to hat-trick murowany! :O

mallen komentarzy: 2123831.12.2013, 11:08

@ArseneAl

Rzeczywiście napisałem nie w tej kolejności.
Generalnie i tak myślę, że każdym składem powinniśmy ich pokonać.

mallen komentarzy: 2123831.12.2013, 11:07

@ArseneAl

Jack też, co to jakaś epidemia, czy już wszyscy się szykują na kaca!?!?

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2013, 11:07

@mallen
Jak już to Verma zagra na LO, a nie Kosa. (oczywiście jeśli Verma też się do jutra wykuruje hue, hue, hue.)

Bac-Per-Ver-Kosa
mam nadzieję, że postawi na Monreala (jeśli jest zdrowy) bo ze średniej klasy rywalami Hiszpan radzi sobie wyśmienicie.

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2013, 11:03

@tomekafc95
Pod warunkiem, że Monreal, Wilshere i Walcott do jutra wyzdrowieją ^^

tomekafc95 komentarzy: 413631.12.2013, 10:59

moj sklad na jutro to wiec Wojtek-Bac-Kosa-Per-Nacho-Flamini-Wilshere-Walcott-Caz-Poldi-Lord Bendtner

mallen komentarzy: 2123831.12.2013, 10:53

Gibbo out :/
Giroud też...
Ciekawe czy Monreal już zdrowy?

turysta komentarzy: 608931.12.2013, 10:51

Arsenal FC @Arsenal 5 min Zobacz tłumaczenie
TEAM NEWS: @MesutOzil1088, @aaronramsey are still out, Giroud and @KieranGibbs are also out for the Cardiff gam

mallen komentarzy: 2123831.12.2013, 10:45

Przypomni mi ktoś datę i godzinę meczu z Totkami?

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52431.12.2013, 10:40

Bayern w 2013 roku rozegrał 56 meczów. Bilans: 49 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki. Bramki 159-38.