2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle!

2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle! 29.12.2013, 15:21, Sebastian Czarnecki 2541 komentarzy

Ostatni mecz Arsenalu w 2013 roku właśnie dobiegł końca. Kanonierzy potwierdzili swoją świetną dyspozycję na przestrzeni całego roku i zdołali pokonać niewygodnego przeciwnika na trudnym terenie 1-0. Choć Newcastle na St. James' Park przegrało do tej pory tylko jeden mecz, a w tej kampanii potrafiło znaleźć sposób na pokonanie Chelsea, Tottenhamu i Manchesteru United, tak Arsenal okazał się dla nich zbyt dobry.

Wygrana w tym meczu ma ogromne znaczenie psychologiczne dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo w Nowy Rok wejdą z pozycji lidera. W całym 2013 roku zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich drużyn Premier League i udowodnili, że zasługują na swoją pozycję, wypracowaną świetnymi wynikami. Oby kolejny rok przyniósł nam następne sukcesy Arsenalu, może w końcu zwieńczone jakimś pucharem!

Newcastle: Krul - Debuchy, Williamson, Collocini, Santon - Anita (74. Ameobi), Tiote - Sissoko (78. Haidara), Cabaye, Gouffran (62. Ben Arfa) - Remy

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (70. Arteta) - Flamini, Wilshere - Walcott (80. Jenkinson), Rosicky, Cazorla - Giroud (86. Bendtner)

Mecz zaczął się nieco niemrawo: obie drużyny zapowiadały przed spotkaniem otwartą, ofensywną grę, zaś przez większość czasu oglądaliśmy kopaninę w środku pola i bezowocne próby przedarcia się w pole karne przeciwnika. Obie defensywy stawały na wysokości zadania i bez problemu wywiązywały się ze swoich zadań.

Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 12. minucie, a jej autorami byli piłkarze Newcastle. Błąd w kryciu popełnił Kieran Gibbs, co umożliwiło Debuchy'emu wyjście na wolną pozycję. Francuz udowodnił jednak, dlaczego jest prawym obrońcą a nie napastnikiem i nie potrafił przyjąć piłkę, która umożliwiała mu stanięcie oko w oko ze Szczęsnym.

Kilka chwil później z dystansu uderzał Yohann Cabaye, jednak strzelił wysoko ponad bramką. Po dziesięciu minutach o podobną próbę pokusił się Jack Wilshere, ale również przestrzelił.

Klarownych sytuacji jednak wciąż brakowało. Z kreowaniem akcji było tak krucho, że piłkarze Arsenalu próbowali strzelać... z dystansu, a to rzadko się zdarza w drużynie Arsene'a Wengera. W 30. minucie zza pola karnego uderzał Cazorla, ale Krul pewnie złapał niegroźną piłkę.

Prawdziwych emocji dostarczyły nam za to dwie ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to Moussa Sissoko oddał potężny strzał z dystansu, który we wspaniałym stylu na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny. Dośrodkowanie z kornera przyniosło Srokom kolejną okazję, którą strzałem głową mógł wykorzystać Mathieu Debuchy. Francuz strzelił jednak w poprzeczkę, a chwilę później Jack Wilshere oddalił zagrożenie i wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Kanonierzy remisują z Newcastle 0-0.

Druga połowa zaczęła się całkiem nieźle. Już w 53. minucie drużyna gospodarzy wypracowała sobie dobrą sytuację do strzelenia gola. Dobre podanie otrzymał Gouffran, jednak z bramki w porę wyszedł Wojciech Szczęsny, powstrzymując Francuza. Spowodowało to jednak, że bezpańska futbolówka spadła w polu bramkowym Arsenalu, zaś polski golkiper nie zdążył jeszcze wrócić między słupki. Na całe szczęście na miejscu czekał dobrze ustawiony Laurent Koscielny, który w porę oddalił zagrożenie.

W 65. minucie nadejszła wiekopomna chwila, bowiem do bramki rywala trafił Olivier Giroud. Francuz głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego posłane przez Theo Walcotta, a Arsenal wyszedł na prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Niepewną interwencją Krula spróbował wykorzystać Theo Walcott, który postanowił przelobować holenderskiego bramkarza. Piłkę głową z linii bramkowej wzorowo wybił jednak Mathieu Debuchy. Do dobitki doszedł jednak Olivier Giroud, który miał przed sobą jedynie francuskiego defensora, ale... wzorowo to spartolił.

W 70. minucie w miejsce kontuzjowanego Kierana Gibbsa wszedł Mikel Arteta. Hiszpan zajął miejsce obok Jacka Wilshere'a, zaś Mathieu Flamini powędrował na lewą obronę.

Piłkarze Arsenalu postanowili utrzymać jednobramkowe prowadzenie, zamiast pokusić się o kolejną bramkę. Arsene Wenger cofnął swoich piłkarzy, następnie wprowadził kolejnego obrońcę, a londyńczycy grali głęboko, czekając jedynie na nadarzające się kontry. Zdawało to rezultat, Srokom próżno było szukać dobrych sytuacji strzeleckich.

W 82. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który mógł w jednej chwili zmarnować to, na co zespół pracował przez cały mecz. Polski golkiper mając przed sobą pustą powierzchnię i jednego Loica Remy'ego, trafił... prosto w twarz Francuza. Piłka cofnęła się w kierunku pilnowanej przez niego bramki, ale na całe szczęście minęła ją. Polak mógł odetchnąć z ulgą.

Newcastle dalej nacierało, ale wciąż nie potrafiło znaleźć sposobu na sforsowanie zagęszczonej defensywy rywala. Dwukrotnie szczęścia pod bramką Arsenalu szukał Tim Krul, który wybiegał ze swojego pola karnego podczas rzutów rożnych, ale również i holenderski bramkarz nie potrafił odmienić wyniku meczu. Po czterech doliczonych minutach, Lee Probert zakończył mecz, który zakończył się zwycięstwem Arsenalu 1-0.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DzejCoop komentarzy: 326431.12.2013, 10:35

LTG

To byłby transfer stulcia! Tak znakomity zawodnik to prawdziwy oponent dla pachoła Suareza!

turysta komentarzy: 608931.12.2013, 10:34

wydaliśmy już około 18m Salah + Hughes (który najpewniej zostanie w Derby do końca sezonu)

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 531.12.2013, 10:34

youtube.com/watch?v=Hjf0z1z-Z8M

Podsumowanie 2013 roku a w tym wielki pojedynek Wenger vs Kurtka :)

Master10

I tak nie prześcigną Evertonu. EFC nie musi wydawać na transfery pierdyliard milionów by być leprzym od LFC. Do tego denerwuje mnie jak jest porównanie np. Rodgers > Martinez - Przecież to zniewaga..

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 331.12.2013, 10:29

el mundo deportivo pisze, ze Tello zostaje w Barcelonie - 10 mln na transfery Liverpoolu jednak zostana przeznaczone na innych graczy :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.12.2013, 10:28

Kur nie na znaku tylko na zbaku.

LoveTheGunners komentarzy: 914031.12.2013, 10:24

Niuchacz

wydaje mi sie że prawdziwe

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.12.2013, 10:23

Obejrzyjcie sobie Friday na znaku jak nie macie dziś co robić. Będą gwarantowana.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 331.12.2013, 10:17

united moze chciec - my chcemy Suareza, co w zwiazku z tym ? :D

Alonso komentarzy: 1282431.12.2013, 10:17

Qarol
lol jaki farciarz :D pytam bo na mojej to zawsze 2 się wracało i takie dziwny ten 3

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511631.12.2013, 10:16

Wie ktoś może, czy to jest prawdziwe konto Gnabry'ego?

Alonso komentarzy: 1282431.12.2013, 10:04

Też macie tak dziwnie w tym roku na uczelniach, że zaczynacie zajęcia po sylwestrze 3 stycznia, a nie 2? :P

Barney
niby po 20 kolejce

Barney komentarzy: 2084131.12.2013, 09:16

czesc od której kolejk jest wildcard?i

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2013, 08:49

Jakieś fajne filmiki wysyłacie, a ja w trasie. Później będę żebrał o link.

DzejCoop komentarzy: 326431.12.2013, 03:12

******/Jqrlaz

DzejCoop komentarzy: 326431.12.2013, 03:11

Tak to Clichy i Benio :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2013, 02:50

Ciekawe czy tej zimy w BPL bedzie transfer kasowy ala Arshavin i Torres, ale osobiscie watpie. Chyba, ze Chelsea kupi jakiegos napastnika w granicach 20-30 mln.

DzejCoop komentarzy: 326431.12.2013, 02:45

Verminator97 komentarzy: 1490031.12.2013, 02:39

mrsomebody > Ten filmik rozwala system. :P Ciamak najlepszy. :)

aNormalny

No to masz szczęście kolego bo nie muszę chyba mówić, że kanonierzy muszą być silni i zdrowi. Co do ryb ja lryb nie lubię ale moja żona mnie przekonała do łososia, soli i halibuta. Czyli smaczne nie smierdzące. Masz czego żałować. Dobranoc

DzejCoop komentarzy: 326431.12.2013, 01:37

O jeszcze jeden kwiatek: Bramkarz Tottenhamu Londyn Hugo Lloris nie ukrywał zadowolenia po udanym niedzielnym spotkaniu ze Stoke City, które Koguty wygrały przed własną publicznością 3:0. - ONET i wszystko jasne.

DzejCoop komentarzy: 326431.12.2013, 01:32

Onetowski styl* sorka usypiam : )

OFFO

Domyśliłem się bo sam u niego patrze na pomysły : )

FadeIn

+1

PS: Onetowski tyl - "Menedżer CRYSTAL PALACE LONDYN, Tony Pulis wierzy, że po raz drugi z rzędu uda mu się uchronić od degradacji prowadzony przez niego klub w rozgrywkach Premier League."
Ja rozumiem, że ich poziom jest marny i nic nie wiedzą o tym co piszą (patrz na ich tabelę BPL, jakieś Arsenal LONDYN, Chelsea LONDYN, Fulham LONDYN, Crystal Palace LONDYN co to kuźwa jest?) ale mogliby się poprawić..

aNormalny komentarzy: 348231.12.2013, 01:32

Fadeln
Wiesz, jak wspomnialem, jem to raz na miesiac, wiec nie zaszkodzi. Prowadze bardzo aktywny tryb zycia, odzywiam sie zdrowo, ale ten raz w miesiacu moge sobie pozowlic na takie jedzonko ; ) co do ryb. Jestem na nie uczulony, wiec nie wiem jak smakuja i czy sa lepsze od miesa, ale na pewno zdrowe.

mrsomebody komentarzy: 602131.12.2013, 01:28

Wersja alternatywna cheeseburgera:
youtube.com/watch?v=4XfLjK3o6GE

FadeIn komentarzy: 354731.12.2013, 01:27

anormalny

Hamburgery z biedry? O matko. Nie ma nic gorszego. 90 % to jakieś zapychacze nie mówiąc, że miesem tam jest mom czyli resztki zwierząt. Czy ludzie naprawdę mają takiego lenia w dupie żeby nie potrafić kupic dobrego mięsa mielonego i dodać soli i pieprzu i tego usmażyć a nie zapychać się gównem. A potem jest narzekanie oj jak się źle czuje oj nie mam humoru i siły sie ruszyć. Mięso to syf. Ja się przestawiłem na ryby a mieso jem raz w tygodniu jak nie rzadziej i jest git.

OFFO komentarzy: 354531.12.2013, 01:24

DzejCoop

az tak trudno klinkac w link i samemu zobaczyc a tak to musze ci odpisac ze TAK (zartuje xd)

a co zle pokazuje mi te dania ktore robie tak jak ok wychodza prawie zawsze(a ten zdziw rodziny lub przyjaciół jak im podasz cos co im sie wydaje ze w domu sie tego nie da zrobic np shake jak z Mc lub cos takiego )

dla mnie jest to 100 razy bardziej pomocne niz książki kucharskie ale może dlatego ze sam rzadko gotuje tylko własnie wtedy aby odtworzyć cos co sie gdzies jadło lub piło

aNormalny komentarzy: 348231.12.2013, 01:05

W biedrze raz na miesiac tak kupuje sobie wlasnie takie miesko do hamburgerow (5 sztuk, opak.). Przy okazji kupuje sobie takie 4 bulki do hamburgera. Do tego ser, musztarda/ketchup, jakis ogorek i fajnie sie to je.

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2013, 01:05