Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale!

Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale! 15.07.2015, 15:24, 1820 komentarzy

Nie byliśmy dziś świadkami wielkiego widowiska, ale za bardzo narzekać też nie możemy. Kanonierzy wygrali pewnie swój pierwszy mecz okresu przygotowawczego 4-0, a bohaterem dnia został zdobywca hat-tricka, Chuba Akpom. Londyńczycy zapewnili sobie miejsce w finale turnieju, a tam czeka już na nich Everton. Piłkarze Roberto Martineza pokonali dziś Stoke City po konkursie rzutów karnych. Szykuje się więc emocjonujące i wyrównane starcie.

Arsene Wenger postawił na mieszankę doświadczenia i młodzieży. Obserwowaliśmy dziś zarówno zawodników podstawowego składu, jak i tych dopiero wprowadzanych do seniorskiej kadry. Ciężko wysnuwać wnioski po meczu z niezbyt wymagającym rywalem, ale powodów do zmartwień nie ma i możemy zacząć myśleć o pojedynku z Evertonem.

Poniżej jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Martínez (45' Szczęsny) - Debuchy (72' Bellerin), Mertesacker, Gabriel, Monreal - Flamini (64' Willock), Coquelin - Oxlade-Chamberlain (64' Zelalem), Wilshere (64' Crowley), Iwobi (72' Toral) - Akpom

Singapur XI: Mahbud - Esah (52' Faris), Khaizan (81' Hamzah), Mohana, Sulaiman (72' Ishak) - Shahfiq (65' Arifin), Camara - Amri (58' Tosi), Velez, Baharudin (80' Nawaz) - Nazari

W piątej minucie spotkania Kanonierzy wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka została wybita przed pole karne przez jednego z zawodników gospodarzy i znalazła się pod nogami Chamberlaina, który zdecydował się na strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Po niecałym kwadransie gry Chuba Akpom otrzymał niezłe podanie na lewe skrzydło. Zwolnił akcję, poczekał na Iwobiego, oddał mu futbolówkę, a ten wpadł w szesnastkę rywali i uderzył po ziemi, ale został powstrzymany przez Mahbuda. Chwilę później próbował Ox, lecz i tym razem lepszy okazał się golkiper Singapuru XI.

Może azjatycka ekipa nie dorównywała Kanonierom klasą, jednak nie można było im odmówić chęci do gry. Dwa razy ruszyli ciekawie prawym skrzydłem, tylko że brakowało im dokładności w dośrodkowaniach.

W 28. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. To gest w kierunku piłkarzy Arsenalu, którzy nie są przyzwyczajeni do gry w gorącym klimacie. Kilkadziesiąt sekund odpoczynku i wracamy na boisko.

Pół godziny musieliśmy czekać na pierwszą bramkę dzisiejszego meczu, a padła ona po kontrze. Chamberlain rozpoczął atak, podał do Iwobiego, który znalazł Wilshere'a. Jack pogubił się nieco, ale ostatecznie Akpom dopadł do piłki i trafił z dwunastu metrów. 1-0!

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni mieli dwa rzuty wolne, ale nie zagrozili nimi bramce Mahbuda. Arbiter doliczył tylko sześćdziesiąt sekund i zaprosił nas na krótki odpoczynek.

Arsene Wenger dokonał jednej zmiany przed rozpoczęciem drugiej części gry - Emiliano Martineza zastąpił Wojciech Szczęsny. Zaraz na jej początku urazu doznał Shahfig, na szczęście nic groźnego mu się nie stało i wrócił do gry. W 55. minucie Faris wszedł za Esaha.

Nie minęła godzina gry, a Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Wilshere popisał się ciekawym zagraniem na prawej flance, ale Iwobi przestrzelił i wynik pozostał taki sam. Chwilę później Tosi zmienił Amriego.

Nie udało się Iwobiemu, nie udało się też Chamberlainowi. Jego strzał minął Mahbuda, ale obrońcy Singapuru XI wybili futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

W 61. minucie Debuchy został sfaulowany w szesnastce gospodarzy turnieju. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jack Wilshere i bez problemu umieścił piłkę w siatce! 2-0!.

60 sekund później zawodnicy z Azji zmusili Szczęsnego do interwencji. Wielkiego zagrożenia z tego jednak nie było.

Kolejne zmiany i to łącznie aż cztery. Arifin wchodzi na boisko za Shahfiqa w ekipie gospodarzy. The Gunners decydują się na trzy roszady: Willock za Flaminiego, Zelalem w miejsce Chamberlaina, Crowley zastępuje Wilshere'a.

Mehbud tak bardzo chciał wypiąstkować futbolówkę przy rzucie rożnym, że źle w nią trafił i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki... Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów i kolejne zmiany. U londyńczyków: Bellerin za Debuchy'ego, Toral za Iwobiego. Gospodarze ściągają Sulaimana, a wprowadzają Ishaka.

W 75. minucie bramkarz Singapuru sfaulował w polu karnym Torala. Mamy więc kolejną jedenastkę. Do stałego fragmentu podszedł Chuba Akpom, zmylił Mehbuda i strzelił swoją drugą bramkę w tym starciu. 3-0!

79. minuta na zegarze i mamy HAT-TRICK Akpoma! Bellerin świetnie ograł rywala na prawym skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Chuby, a ten pokazał, że należy mu się miejsce w seniorskiej kadrze Arsenalu, wykańczając akcję. 4-0!

Następne roszady. Nawaz i Hamzah za Baharudina oraz Khaizana. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i Kanonierzy awansowali do finału Barclays Asia Trophy!

Barclays Asia TrophyRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 23:21

bobocian
W pewnym sensie nie mamy. Prawdę mówiąc, wydaje mi się, że większość potyczek o zawodników z CFC i MCFC byśmy przegrali. Jakby o wielkości klubu świadczyła tylko i wyłącznie historia to wtedy Nottingham Forrest >> pół EPL (w tym Arsenal, bo 2x LM).

U nas bardziej chodziło mi o stabilizację na najwyższym poziomie, która może świadczyć o wielkości (wolelibyście powtórkę z The Invicibles i kolejną kilkunastoletnią posuchę czy regularne wygrywanie ligi w mniej spektakularny sposób?).
Co do wypowiedzi Toure, nawet nie wiadomo czy to prawdziwy cytat :P Ja tylko rzuciłem żart. Ale może powinienem na razie skończyć pisać, bo włącza mi się alko k.com.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 917.07.2015, 23:20

a orientuje się ktoś ile on kosztuje? bo nie chce mi się tego włączać na tel...

new_star komentarzy: 6850 newsów: 917.07.2015, 23:19

MG

chodziło mi bardziej, żeby na ławkę go brać zanim jego cen.a skoczy

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 23:16

Zachwycacie się wszyscy tym Gomezem jakby grał z Barceloną czy innym topowym klubem a to tylko marny klub z Australii
W takim razie ja napiszę Akpom>Suarez

bobocian komentarzy: 153917.07.2015, 23:15

Mihex
Tym tokiem myślenia nie mamy startu do MC czy Chelsea, gdyż dla nas 4 miejsce jest jak trofeum. A poważnie co za różnica co powiedział? Takie jest jego zdanie i z czym tu polemizować? Ponadto jest zawodnikiem The Reds, więc musi słodzić miejscu pracy. A, że na pomyślunku mu nie zbywa to wychodzą takie kwiatki jak ten przytoczony poniżej.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52417.07.2015, 23:11

Mihex
My się kwalifikujemy a oni zdążyli już ją wygrać.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 917.07.2015, 23:09

to trzeba brać tego gomeza do składu, bo pewnie bedzie tani.

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 23:08

Jeszcze prostując. Jasne, my też ostatnimi czasy wiele nie wygrywaliśmy, ale jednak np. seria kwalifikacji do LM z rzędu świadczy o równej i wysokiej formie klubu od lat.

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 22:54

Co wyznacza wielkość klubu? Fakt, wygrali więcej od nas, ale kiedy to było? To jakby powiedzieć, że Chelsea nie jest wielkim klubem, bo nie wygrała 19 mistrzostw przed powstaniem EPL.

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 22:49

Sky Italia ponoć donosi, że Goetze = 40 mln euro
Niecałe 30 funtów. Może warto

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52417.07.2015, 22:45

Historycznie większy jest Liverpool. Obecnie lepszy jest Arsenal.

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 22:42

to tak jakby powiedzieć
Koscielny to świetny obrońca, ale Kolo Toure jest lepszy

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11717.07.2015, 22:42

Ale czemu żartowniś? Przecież Liverpool to większy klub od Arsenalu.

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 22:36

Kolo żartowniś, zawsze go lubiłem właśnie za poczucie humoru. Dobry jest zwłaszcza w tym gagu gdy podaje przeciwnikowi na 16 metrze będąc ostatnim obrońcą. Nieźle też wychodzi mu bycie objeżdżanym przez Girouda.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.07.2015, 22:36

lays, nie wierzę, że tak powiedział.

lays komentarzy: 3987117.07.2015, 22:35

K.Toure: Arsenal jest swietnym klubem, ale LFC jest wiekszym klubem

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 22:31

dobra już mam 90 funciaków, może pójdę jak mi wyjdzie.
Czy w piątek za tydzień jeszcze będą? Jak myślicie?

AaronLieber27 komentarzy: 612717.07.2015, 22:31

Mimo ze Lech jeszcze nie awansowal, to sts juz przyjmuje zaklady na mecz z Fc Basel

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 22:30

Ile kosztuje bilet na Community Shield?
Do kiedy można je kupować i w jaki sposób?

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 22:29

Ah te transfery info... Nagłówek "Naldo w Sportingu". Ja takie "cooo, z Wolfsubrga odszedł!?" Nie ten Naldo...

MaciekGoooner
Ja jestem jednym z tych do na ławkę biorą raczej tanich. Wtedy na ławce miałem Janmaata, Wasyla i... Nie pamiętam kogo :P A i Mannone. (bo na początku sezonu jeszcze grał zamiast Pantilimona)
Pamiętam też, że miałem De Geę na ławce jakiś czas (chyba nie grał wtedy) i Mannone w podstawce, zmieniłem, bo Hiszpan wrócił. Było to przed meczem Utd z Leicester... Tak tego, 5-3. Vito w tej kolejce obronił karnego chyba :P Ale stwierdziłem, że tak zostaje, jeśli De Gea ma tak grać :D

new_star komentarzy: 6850 newsów: 917.07.2015, 22:16

ej a te 3 bonusy w fpl to każdego raz na sezon można wykorzystać czy wybiera się jednego przed startem rozgrywek i obowiązuje on do końca sezonu.

Simao12 komentarzy: 775217.07.2015, 22:11

2-5-3 moze zrobic wiecej zlego niz dobrego

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 22:10

Bench boost się przyda, pamiętam jak kiedyś na ławce miałem kolesia co 11 pkt uzbierał + jakieś pojedyncze pkty, bolało :C

@Came4Fame

A tam, nie robią na mnie wrażenia te dodatki. Tylko bench boost wymiata. All out of attack to w ogóle pewnie nie użyję, a triple capitain, znając życie, zarobi 6 punktów zamiast 4 ;]

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30917.07.2015, 22:01

Shinev
Raz na rundę? Chciałoby się. Każdy chip raz w sezonie. I zmieniły się zasady z dzikimi kartami. Jedną masz do wykorzystania do 28 grudnia, drugą od 28 grudnia do końca sezonu.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 117.07.2015, 21:57

W zeszłym sezonie w FPL nie grałem, więc nie wiem czy było. Ale widzę coś nowego. All out of attack, triple capitain i bench boost. Za moich czasów to tylko dzikusy były.

Tego można użyć raz na rundę czy jak?

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30917.07.2015, 21:54

Cracovia

Henry1855 komentarzy: 74717.07.2015, 21:51

Tak sb dzisiaj myslalem, to z obecnej ekipy kanonierow, to jakos Wilshere'a i Ramsey'a jakos nie jestem w stanie sb wyobrazic w trykocie innego klubu. W sumie to tylko ich... Mam nadzieje, ze obaj skoncza u nas kariere

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52417.07.2015, 21:47

Szukacie a przecież tu na stronie jest Transferowy Zawrót Głowy.

Michal123 komentarzy: 154117.07.2015, 21:42

Oba mecze zostaną pokazane w NC+

Kasi4rsenal komentarzy: 17617.07.2015, 21:41

Czy jutro będzie jakaś transmisja meczu na NC+?
Z góry dzięki za odp

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.07.2015, 21:37

Maciek

Kiedyś też biegałem na 1000metrów. Później w gimnazjum na 300metrów, to nawet chyba miałem rekord szkoły. Jednak przez 3 lata w liceum trochę kondycja spadła, nie to co dawniej. Postanowiłem sobie, że niedługo zacznę biegać, przynajmniej parę kilometrów dziennie.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 517.07.2015, 21:37

Na jakiej stronie znajdę wszystkie poważniejsze transfery które miały miejsce do tej pory ?