[Aktualizacja] Guardian: Arsenal negocjuje z Lichtsteinerem

[Aktualizacja] Guardian: Arsenal negocjuje z Lichtsteinerem 25.05.2018, 18:11, Dawid Wieczorek 76 komentarzy Jak informuje Guardian, Arsenal prowadzi negocjacje z kapitanem reprezentacji Szwajcarii - Stephanem Lichtsteinerem. 34-latek może dołączyć do ekipy Kanonierów za darmo, gdyż za nieco ponad miesiąc wygaśnie jego kontrakt z Juventusem.

Gazeta donosi, że Lichtsteiner najprawdopodobniej zostanie pierwszym zawodnikiem zakontraktowanym przez Unaia Emery'ego. Hiszpan pragnie wzmocnić prawą stronę defensywy i skłonił się w kierunku doświadczonego Szwajcara, gdyż zdaje sobie sprawę, że Hectorowi Bellerinowi brakuje konkurencji na swojej pozycji. Emery tym samym nie naruszy przydzielonego mu budżetu transferowego.

34-letni Lichsteiner występuje w Juventusie od 2011 roku. W niedawno zakończonej kampanii rozegrał 32 mecze, w których zaliczył 3 asysty.

Aktualizacja: Informacje te potwierdził dziennikarz BBC - David Ornstein.

Stephan LichtsteinerTransferySklep kibica Arsenalu autor: Dawid Wieczorek źrodło: theguardian.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
illpadrino komentarzy: 7724 newsów: 326.05.2018, 20:08

Co się prujecie. Nie dość, że za darmo to jeszcze solidny prawy obrońca mimo tego wieku.

Nie będzie się krzywił jak będzie siedzieć na ławce a jak będzie musiał wejść z ławki czy go zastąpić to nie będziemy trząść portkami jak to było w przypadku Holdinga czy Chambersa na tej stronie.

Jak na aktualne warunki - transfer perfekt.

Forever_gunner komentarzy: 223326.05.2018, 14:35

Jeśli ma być zmiennikiem i czuje się na siłach grać w tym wieku to kontrakt na rok i dobry deal zrobiony.

tyson880 komentarzy: 840526.05.2018, 13:51

@jarek1:

Np właśnie Bellerin...

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3143 newsów: 5826.05.2018, 13:05

Za darmo nie zaszkodzi wziąć. Wniesie do zespołu bardzo dużo doświadczenia, a umiejętności nadal na wysokim poziomie. Wiadomo, że jest to opcja raczej krótkoterminowa, no ale za free, to można sobie pozwolić.

Meirid komentarzy: 48226.05.2018, 12:55

Plusy i minusy:

+ wreszcie solidny RB do składu, raczej na ławkę, ale na tej pozycji nie było zmiennika na poziomie (chociaż jak widzi się jak Debuchy odżył w Saint-Etienne, to zastanawiam się dlaczego pozbyliśmy się go)
+ konkurencja dla Bellerina, w połączeniu z doświadczeniem Lichtsteinera może spowodować, że Bellerin wróci do formy jakiej od niego się oczekuje
+ transfer za darmo, co ma znaczenie przy okrojonym budżecie na transfery

Minusy:
- wiek, za wiele to Lichtsteiner nie pogra

Dla mnie dobry ruch, ale oby to był tylko początek ruchów kadrowych w bloku defensywnym i na bramce.

jarek1 komentarzy: 55226.05.2018, 11:22

Hmm ja nie jestem zadowolony z takich transferów w Arsenalu dlaczego ....bardzo prosta sprawa ...gdzie ta akademia młodych zawodników w klubie ?

EpidemicKraX komentarzy: 32926.05.2018, 10:21

Fajnie by było :)

mitmichael komentarzy: 4443726.05.2018, 09:50

Jeny jak za darmo to czemu mamy nie sprobowac? kokosow tez nie dostanie a jak wspomnieli poprzednicy zawsze to dodatkowy rywal dla Bellerina, ktory moglby sie od niego duzo nauczyc. Lichtsteinerem to solidny zawodnik z bardzo duzym doswiadczeniem, takich tez w tym klubie potrzeba

stahustaszku komentarzy: 51726.05.2018, 09:48

Bardzo cenię tego zawodnika. Właśnie kogoś takiego miałem na myśli kiedy mówiłem o konieczności sprowadzenia konkurencji dla Hectora. Mam nadzieję że przy Stephanie wychowa się przy okazji jeszcze jakiś młody prawy obrońca.

I to jeszcze za darmo...super! :)

Eustachy komentarzy: 65526.05.2018, 08:03

@LunaticLama: lol, ale to właśnie dobry pomysł, bo Baleron, będzie mógł zaczerpnąć czegoś od bardziej doświadczonego kolegi.
I dzięki temu zyskamy doświadczonego gracza na wysokim poziomie, i szansę na podniesienie umiejętności, młodego Hectora.
Liczę że ten transfer dojdzie do skutku.

zly_kanonier komentarzy: 395426.05.2018, 01:56

Bardzo ciekawy transfer i wcale bym się nie zdziwił gdyby wygryzł na jeden sezon Ballerona.

@DawidAFC: Tak samo jest z wywiadami, które w głównej mierze są o tym samym, ale reakcja na słowa Wengera jest zgoła inna niż na Emerego.
Tutaj dużo osób ma z góry ustaloną teorię, a potem sobie argumenty pod nią dorabiają.

LunaticLama komentarzy: 46426.05.2018, 01:48

Spodziewałem się rewolucji, a nie brniecie w większą stagnacje. Jak dla mnie trochę za stary. Ja szukalbym, rywala dla Balleriny u Stołków. Moritz Bauer widziałem go akcji w kilku meczach i prezentował się solidnie na tle reszty. W dodatku jest mlodszy, a nóż wskoczy na wyższy poziom

tyson880 komentarzy: 840526.05.2018, 00:43

Zapraszamy. Zawsze ceniłem Lichsteinera.

dennis93 komentarzy: 97126.05.2018, 00:02

Nie mam problemu z tym transferem.

kuzguwu komentarzy: 44625.05.2018, 23:08

@mihaal: Do głowy mi przyszedł od razu Lee Grant 33 lata debiut.

mihaal komentarzy: 14625.05.2018, 22:39

Może ktoś obeznany w temacie wrzucić kilka nazwisk debiutantów w Premier League w wieku 34+?
Ciekawy jestem czy byli tacy?

Sparks974 komentarzy: 15925.05.2018, 22:17

No i dobra, na 1-2 sezony jest konkurencja na PO. Teraz inne pozycje wymagają wzmocnienia.

brachol23 komentarzy: 23625.05.2018, 22:07

Zgadza się to dobre rozwiązanie!! Zawodnik o statusie: rotacja, doświadczony z lepszej drużyny sportowo niż Arsenal więc miejsce w szerokim skłądzie dla niego jest jak najbardziej!! Wydaje się to dziś jedno z lepszych rozwiązan gdyż na te pozycje nikogo perspektywicznego nie potrzeba bo już mamy także pownniśmy zakontraktować go zwłaszcza, że za darmo. Trzeba przyznać, że składu nie przebudujemy za sezon nie jestśmy City gdzie za dwóch środkowych obrońcu wydało 130ml my tyle nie bedziemy miec w dwóch okinkach (letnie, zimowe) druga sprawa, że dziś Hector zmiennika nie ma. Nie rozumie niektórych z was. Musicie uzmysłowić sobie dwie rzeczy - nie mamy zmienników, nie stać nas na gruntową przebudowe w jeden sezon

MarkOvermars komentarzy: 436025.05.2018, 21:58

na ławkę za Bellerina może być

kuzguwu komentarzy: 44625.05.2018, 21:58

Jak zobaczyłem tego newsa to byłem zaskoczony..ale oczywiście pozytywnie. Przy tym budżecie ten zawodnik będzie dobrą opcją. Bellerin może się czegoś nauczyć(szczególnie w obronie), rywalizacja będzie i ewentualnie trochę go odciąży. Taki ruch pokazuje, że trener widzi Bellerina jako długoterminową opcję na tej pozycji.

KapitanJack10 komentarzy: 70925.05.2018, 21:47

Imo więc niż 20 meczy w sezonie nie zagra także jego wiek nie gra roli w tym przypadku.
Solidny jest, nie ma co w tej kwestii się spierać więc jak za darmo to nie wiem jakie Wy macie pretensje?
Dodatkowo jak nie on to nikt, więc kolejny sezon z Hectorem i jakimś zapchajdziurą w pucharach. Średnia perspektywa, szczególnie przy (odpukać) jakiejś kontuzji Hiszpana.

DavidSilva21 komentarzy: 148625.05.2018, 21:04

Na ławkę może być.

hidd3nly komentarzy: 403 newsów: 325.05.2018, 20:58

Ruch jak najbardziej na plus. Będzie prawdopodobnie zmiennik dla Bellerina a ten przy okazji może się czegoś nauczy od starszego kolegi.

Elastico07 komentarzy: 428125.05.2018, 20:49

@pauleta19: przy 70mln to idealne rozwiązanie,obstawić tą pozycje na 1 sezon 2 zawodnikami,kase wydac w tym okienku na inne priorytety,a w nastepne kupić za pieniądze kogos konkretnego w jego miejsce,nie da sie tego lepiej zrobic

yellow komentarzy: 2825.05.2018, 20:48

@pauleta19: ale jak baleronowi wskoczy jakaś kontuzja to będziemy wszyscy narzekać, że brakuje głębokiego składu.

Taki grajek za niewielkie pieniądze daje nam pewne zaplecze i za pewne po to jest ściągnięty

Pablo11 komentarzy: 7325.05.2018, 20:48

@pauleta19: Mamy inne priorytety więc byłby spokój przynajmniej z rok. I wtedy próbować kogoś kupić

Dominik11 komentarzy: 1393325.05.2018, 20:44

Wiekowy ale na ławkę ok.

pauleta19 komentarzy: 40107 newsów: 125.05.2018, 20:43

Mertesacker ma 33 lata i właśnie skończył karierę. Nawet jeżeli będzie grał na dobrym poziomie to nie jestem zwolennikiem takich transferów, bo na dłuższą metę nie pomagają Arsenalowi wrócić do walki o tytuł.

dudekns komentarzy: 605025.05.2018, 20:29

Nie zawsze starszy znaczy gorszy, konkurencja dla Hectora jak najbardziej wskazana. Zaskakujący ruch w wykonaniu Emery'ego, ale bardzo dobry. Osobiście jestem jak najbardziej na tak - solidny, doświadczony defensor od którego zapewne będzie się można jeszcze wiele nauczyć. Śmiem twierdzić, że to będzie jeden z lepszych transferów.

Luki6 komentarzy: 1525.05.2018, 20:28

Według mnie bardzo dobry ruch, tymbardziej za darmo. Ze 2 lata spokojnie może pograć, a w tym momencie mamy ważniejsze pozycje do obsadzenia jakimiś bardziej przyszłościowymi graczami. Na młodszego prawego obrońcę jeszcze przyjdzie czas. Myślę, że Bellerin będzie mógł się od niego sporo nauczyć, zwłaszcza gry obronnej, bo ten aspekt nigdy u Hiszpana nie był zbyt mocną stroną. No i to zawsze jakaś konkurencja i dodatkowa motywacja dla Hectora, żeby wziąć się ostro do pracy.

tomke komentarzy: 13925.05.2018, 20:19

Dobry ruch popatrzcie na Valencie w United który ma 33 lata i jest pewnym punktem u nich i jak zapiernicza po boisku

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1031425.05.2018, 20:18

Dobrze, Balleron będzie miał konkurencję i może zacznie grać bardziej poważnie.

metjuAFC komentarzy: 196825.05.2018, 20:06

Bardzo dobry ruch ze strony naszego klubu. Budżet mamy ograniczony, a Szwajcar to doświadczony piłkarz z żelaznymi płucami. Chambers ani Niles nie są bocznymi obrońcami więc w końcu ktoś zaczął myśleć, że samym Bellerinem całego sezonu ne zagramy. Widać, że wszystko ma się ku dobremu.

darek250s komentarzy: 509625.05.2018, 20:05

Za darmo to i ocet słodki.

patryksz komentarzy: 216225.05.2018, 20:04

No i luksja

Za darmo, doświadczony i Hectorek może się uruchomi.

dami494 komentarzy: 3301 newsów: 225.05.2018, 20:02

Konkurencja dobrze zrobi na balerince

Marioht komentarzy: 530825.05.2018, 19:59

Szkoda, ze nie 3 sezony temu.

Ale i tak spoko.
Bez obaw, w młodych Emery też będzie inwestował.
Ważne by zachować równowagę.

Topek komentarzy: 13019 newsów: 12625.05.2018, 19:53

Plus jest taki, że to jednak gość, który grał w mocnym klubie. Nie kolejny Kallstrom z zadupia. Czy będzie zbędnym balastem? zobaczymy. Ja na razie daje kredyt zaufania i naszym skautom, i Emery'emu.

mistiqueAFC komentarzy: 2465125.05.2018, 19:42

Dobry interes.Dużej tygodniówki nie zawoła, a obrońca z niego jest nienajgorszy.Na ławkę i na postraszenie Bellerina jak znalazł

kruper komentarzy: 12225.05.2018, 19:36

Ďoświadczony zawodnik, z autorytetem, super konkurencja dla Bellerina, który moze wezmie sie w koncu do roboty i nauczy sie coś od bardziej doświadczonego kolegi. Przyjdzie za darmo także sprzedać Jenkinsona i będziemy na tym wszystkim do przodu

Miszhka komentarzy: 27625.05.2018, 19:35

Jak za darmo to brać, w szczególności że może Bellerin przy nim się czegoś nauczy.

don_god_kuchar komentarzy: 9825.05.2018, 19:33

jak za darmo? To że klub nie będzie płacił za transfer nie zwalnia z płacenia wysokiej tygodniówki. Czy utrzymywanie następnego emeryta jest opłacalne? Im starszy tym bardziej podatny na kontuzje, wolałbym zainwestować w młodszego zawodnika.

softgreat komentarzy: 104825.05.2018, 19:29

a co z jenkinsonem haha. przeciez zanim poszedl do birmingham przedluzyli z nim kontrakt

depu komentarzy: 13325.05.2018, 19:26

No ale ile on pogra ? Ma 34 lata..... 2 sezony i do pracy pójdzie.

IAlwaysTrust komentarzy: 129325.05.2018, 19:25

solidny zawodnik, ale niestety to krótkoterminowe wzmocnienie. Niemniej jest to wzmocnienie

softgreat komentarzy: 104825.05.2018, 19:11

z juve mial byc allegri ;)

gurson komentarzy: 9525.05.2018, 19:07

Mądry ruch. Doświadczony prawy obrońca, gdzie mamy tylko Hectora, do tego za darmo

Elastico07 komentarzy: 428125.05.2018, 19:07

@silvano95: W niczym ale typowy Janusz zawsze sie przypier****

Sobieski14 komentarzy: 246125.05.2018, 19:06

Swietna opcja. Poziom ma, na ta chwile na pewno lepszy niz Bellerin ;p

DyktatorArsene komentarzy: 35025.05.2018, 19:04

Przynajmniej widac, ze kupujemy tego kogo trzeba. Gdyby Arsene zostal to by cisnal w pomocnikow i napastnikow w dalszym ciagu a Bellerin zostalby dalej pewnie jedynym prawym obronca w zespole.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 23.09.2018 - godzina 17:00
? : ?
Newcastle - Arsenal 15.09.2018 - godzina 16:00
1 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea550015
2. Liverpool550015
3. Man City541013
4. Watford540112
5. Bournemouth531110
6. Tottenham53029
7. Arsenal53029
8. Man United53029
9. Wolves52218
10. Everton51316
11. Leicester52036
12. Crystal Palace52036
13. Southampton51225
14. Brighton51225
15. Fulham51134
16. West Ham51043
17. Cardiff50232
18. Huddersfield Town50232
19. Newcastle50141
20. Burnley50141
ZawodnikBramkiAsysty
Eden Hazard52
Romelu Lukaku40
Sadio Mané40
Glenn Murray40
Aleksandar Mitrovic40
Sergio Agüero32
Ryan Fraser32
Marko Arnautovic31
Richarlison30
Pedro30
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.53
Gracz września wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
7.61
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna