[Aktualizacja] Sky: Arsenal z ofertą za Zahę

[Aktualizacja] Sky: Arsenal z ofertą za Zahę 01.07.2019, 18:43, Tomasz Kochański 92 komentarzy

Arsenal wystosował ofertę opiewającą na 40 milionów funtów za Wilfrieda Zahę - podaje Sky Sports.

Od dłuższego czasu media prześcigają się w coraz to kolejnych informacjach na temat 26-letniego skrzydłowego. Ostatnio Sky Sports zakomunikowało, iż Kanonierzy odbyli wstępne rozmowy z agentami piłkarza.

Crystal Palace kilka dni temu obwieściło, iż wszyscy zainteresowani usługami skrzydłowego, powinni wyłożyć przynajmniej 80 milionów funtów, ponieważ The Eagles nie chcą stracić kolejnego ważnego gracza po tym, gdy Aaron Wan-Bissaka dołączył do Manchesteru United.

Kolejnym czynnikiem, który działa na niekorzyść Arsenalu, jest zapis w umowie Zahy, na mocy którego Manchester United otrzyma 25% kwoty od transferu byłego skrzydłowego Czerwonych Diabłów.

[Aktualizacja]
BBC przyznaje, że Arsenal faktycznie złożył ofertę, nie dołączając do niej swojego zawodnika. Propozycja zostanie jednak odrzucona przez włodarzy klubu z Selhurst Park.

Crystal PalaceTransferyWilfried Zaha autor: Tomasz Kochański źrodło: skysports.com/BBC
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
AerodynamiC komentarzy: 13405.07.2019, 11:57

@Stochu napisał: "Jak zapłacimy za tego gościa 40 i wyżej to jesteśmy ogórkami roku. Znaczy, i tak jesteśmy bo chcemy taki szrot jak ten typ, ale to już mniejsza. Jak przejdzie jestem przekonany, że nic z tego nie wyjdzie nadzwyczajnego."

To jeden z najlepszych skrzydłowych w lidze obecnie, jak nie najlepszy więc określeniem "szrot" w kierunku 26 latka, którego niczego nie trzeba uczyć, do niczego przyzwyczajać bo jest świetnie zaklimatyzowany w kraju i gada po angielsku, to strzelasz sobie sam w kolano.

Stochu komentarzy: 77703.07.2019, 00:10

Jak zapłacimy za tego gościa 40 i wyżej to jesteśmy ogórkami roku. Znaczy, i tak jesteśmy bo chcemy taki szrot jak ten typ, ale to już mniejsza. Jak przejdzie jestem przekonany, że nic z tego nie wyjdzie nadzwyczajnego.

Forever4 komentarzy: 71902.07.2019, 15:07

@sickstick: Przyznam się szczerze, że nie wiedziałem. Wpisałem prawo podatkowe we Włoszech i wyskoczyły mi poniższe wartości. Jeżeli tak jest to pewnie rodzimi Włosi muszą ładnie ku*wami rzucać, że obcokrajowcy czy rezydenci mają lepiej :D

jarod77 komentarzy: 23202.07.2019, 13:57

Jak za zahe chcą 80 to
Za lace i obame
Bym krzyczał po 100 baniek

jarod77 komentarzy: 23202.07.2019, 13:54

Taki zacha na kontynencie kosztowałby Max do 30 baniek tylko na wyspach szaleją z cenami hahaha
Jeżeli United daje 50 baniek za obrońcę to pałace czuje ze pociągnie dwa razy tyle za zahe heheh

sickstick (zawieszony) komentarzy: 39602.07.2019, 13:15

Ja się na tym nie znam, zwyczajnie wierzę w to co wypisują na stronach Juventusu pod newsami. Poniższe jest właśnie skopiowane z fp Juve, którzy w co 3 poście piszą o raju podatkowym dla piłkarzy jaki jest od niedawna we Włoszech ;)

sickstick (zawieszony) komentarzy: 39602.07.2019, 13:12

@Forever4: we Włoszech prawo podatkowe zreformowano w wyjątkowo zaskakujący sposób. Nowa ustawa budżetowa wprowadziła bowiem podatek liniowy dla najbogatszych cudzoziemców, którzy za swoją rezydencję podatkową wskazali właśnie Włochy. Przyjęty dokument przewiduje, że najbardziej majętni obcokrajowcy, którzy przed wprowadzeniem nowej regulacji nie mieszkali we Włoszech co najmniej 10 lat, odprowadzają do urzędu skarbowego zaledwie 100 tysięcy euro od całego przychodu, dzięki czemu są zwolnieni z płacenia podatków w kraju swojego pochodzenia, a włoski fiskus nie wnika w źródło ani wysokość jego dochodów.

GROMALL komentarzy: 507402.07.2019, 12:40

@n0thing:
może spodoba im się jak gra w Fortnite? :D

Forever4 komentarzy: 71902.07.2019, 12:37

@sickstick: Specjalnie dla Ciebie poczytałem i porównałem prawa podotkowe w UK i we Włoszech i okazuje się, że w UK są niższe podatki dochodowe i VAT. Podatek dochodowy od osób fiz. w oparciu o umowe o prace wynosi:

UK: 45% dla zarabiających pow. 150k
IT: 43%

Podatek od osób prawnych (przedsiębiorstwa, spółki itp.):

UK: 20%
IT: 31,4%

VAT:

UK: 20%
IT: 22%

Jak wiadomo piłkarze zatrudniani są przez kluby w oparciu o kontrakty i prowadzą IDG lub spółki, bo zwyczajnie im się to bardzo opłaca. Podobnie jak w Polsce ludzie na najwyższych stanowiskach są zatrudnianiu w oparciu o kontrakty menadżerskie bo jak ktoś zarabia powyżej 10k miesięcznie to nie opłaca mu się mieć umowy o prace.

Stąd piłkarz w UK zapłaci od tego co zarobi 20%, a we Włoszech 31,4%. :) Więc nie o prawo podatkowe tutaj chodzi.

Forever4 komentarzy: 71902.07.2019, 12:14

80 mln funtów za Zahe to już jest przegięcie. Dla porównania Barca wystawiła Dembele za 100 mln euro... Co w przeliczeniu jest podobną kwotą.

Po drugie przypominam, że naszą największą bolączką już od lat jest OBRONA!!! Straciliśmy w zeszłym sezonie 51 bramek, więcej niż 13 w tabeli Newcastle, 9 Leicester, 8 Everton i 7 Wolverhampton. Co nam z Zahy czy Fekira jak znowu będziemy dostawać bęcki na wyjazdach?

Forever4 komentarzy: 71902.07.2019, 12:07

@sickstick: NIe do końca tak jest. Zgodzę się, że w Hiszpani jest mało korzystne prawo podatkowe dla tych najbogatszych, ale w UK z tego co się orientuję to tragedii nie ma. Czytełm artykuł na money.pl, że Anglia jest w topce najlepszych miejsc na prowadzenie biznesów właśnie ze względu na proste prawo podatkowe. Stąd dużo międzynarodowych firm swoje siedziby ma właśnie w Londynie m.in. największe banki.

Może włosi mają jeszcze lepiej, ale statystycznie rzec biorąc w PL piłkarze zarabiają najlepiej w Europie. Juve to europejski top od lat, ale sama Serie A nie ma się najlepiej. Tam jest Juve i długo, długo nikt. Przypominam, że nasz słabiutki Arsenal rozprawił się bez problemu z vice mistrzem Włoch...

Od lat Juve przeprowadza bardzo dobre transfery w rozsądnych kwotach i widać ciągłość w prowadzeniu zespołu, a u nas? Kiedyś byliśmy znani, że stawialiśmy na młodzież i rozwój młodych piłkarzy, a teraz? W szeregach AFC nie ma ani jednego młodego zawodnika wokół, którego można budować przyszłość klubu.

Zaha, Fekir czy Carrasco? Przy budżecie 40 mln? O czym mowa? Jak nie ma kasy to niestety trzeba przewartościować swoje cele. Cierpimy przez amotorszczyzne ludzi u steru tego klubu. Który inny klub pozwala tylu najlepszym zawodnikom wchodzić w ostatni rok kontraku? Priorytetem powinno być pozbycie się tego zawodnika, nawet za symboliczne 5 mln. W zeszłym sezonie zagrał chyba tylko dwa dobre mecze...

Ostatni sezon był kolejną klęską i trzeba to sobie powiedzieć. Frajersko przegrana pozycja w top 4 i porażka w finale. Sarri w pierwszym sezonie w Chelsea ugrał więcej niż Emery i wyleciał z klubu bo nie spełnił oczekiwań.

Ten klub wymaga gruntownych zmian i obrania jasnej polityki transferowej oraz rozwojowej klubu. Bo na ten moment jesteśmy średniakami bez jasno określonych celów i projektu sportowego, dlatego nikt ambitny nie chce tu grać...

havoc komentarzy: 96402.07.2019, 11:43

@Thoneick: I Fraser, ktory chyba w poprzednim sezonie mial lepsze statystyki niz Zaha.

SoulStorm komentarzy: 658102.07.2019, 10:50

W wieku 27 lat ludzie umierają ze starości imprecis ma rację.

n0thing komentarzy: 5061 newsów: 36202.07.2019, 10:45

@GROMALL: to wcisnąć pod przykrywką ze to światowa gwiazda z milionami na insta xdd

michalal komentarzy: 1040002.07.2019, 10:13

@imprecis:

Dla Ciebie 4 lata gry na wysokim poziomie w dzisiejszej piłce to mało? Koleś jest w wieku Salaha i Mane...

imprecis komentarzy: 18150 newsów: 2102.07.2019, 10:02

@illpadrino: rocznikowo 27 lat. Jest to gracz blisko 30 roku życia, nie wiem co tutaj dziwnego napisałem. Może bliżej mu do 20?

sickstick (zawieszony) komentarzy: 39602.07.2019, 10:02

@Forever4 napisał: "Coraz bardziej bierze mnie na mdłości jak widze w jaki sposób ten klub jest prowadzony... Kompletnie bez głowy i bez jednoznacznego planu. Zobaczcie jakim mistrzem transferów jest Juve. Ściągają za free Rabiota i Ramseya... Wcześniej na takich zasadach pozyskali Teveza, Khedire, Emre Cana i za śmieszne 10 mln ściągneli Szczęsnego, który wart jest min. 30.... Klub nie musi obawiać się FFP."
We Włoszech jest bardziej sprzyjające prawo podatkowe i piłkarze podpisując kontrakt z Juve zwyczajnie dostają o wiele więcej w łapę, niż dostaliby a Anglii, Hiszpanii czy przede wszystkim Francji.

imprecis komentarzy: 18150 newsów: 2102.07.2019, 10:00

@michalal: 27 lat w tym roku skończy. Biorąc pod uwagę, że bazuje na szybkości i przyspieszeniu to pogra ok 3-4 lata na najwyższym poziomie. Uważam, że AFC nie stać na płacenie grubej kasy za gości co mają przed sobą 3-4 lata gry na najwyższym poziomie. Lepiej kupić kogoś młodszego.

GROMALL komentarzy: 507402.07.2019, 09:52

@n0thing:
nie wiem czy oni będą zadowoleni XD

michalal komentarzy: 1040002.07.2019, 09:25

@illpadrino:

Nie pierwszy raz :)

illpadrino komentarzy: 8949 newsów: 302.07.2019, 09:21

@imprecis:

Ale się ośmieszyłeś fest.

Jak Zaha jest blisko 30, to ja jestem blisko 40. Lol

Thoneick komentarzy: 54202.07.2019, 09:07

Tymczasem Ziyech dostępny za 30mln

Adi17 komentarzy: 136602.07.2019, 08:57

@michalal:
W sumie zapomniałem, że zarabia dużo, ale chyba rzuciło mi się na glowę, że Ozil zarabia 2 razy tyle co Henryk...

michalal komentarzy: 1040002.07.2019, 08:52

@imprecis:

Zaha jest około 30? Jeżeli dla Ciebie 26 to stary zawodnik to tylko potwierdza że jesteś...

michalal komentarzy: 1040002.07.2019, 08:50

@Adi17: widziałeś ile zarabia Miki?

Adi17 komentarzy: 136602.07.2019, 08:48

Niech się wymienią za Ozila + Mustafe :) Chociaż nie, Ozila nikt normalny nie weźmie. To Mkhitaryana + Mustafiego i gra gitara.

Koroniarz komentarzy: 744602.07.2019, 08:22

Dać 40 i Chambersa z Mikim. Więcej kasy nie mamy, a pozbędziemy się szrotu :)

imprecis komentarzy: 18150 newsów: 2102.07.2019, 08:21

AFC to jednak bogaty klub. Ostatnio samych graczy około 30 kupujemy za grubą kasę. Bezsensowne ruchy zarządu.

gunner1990 komentarzy: 187302.07.2019, 05:48

@Forever od trzech? Dobre sobie :)

metjuAFC komentarzy: 3600 newsów: 102.07.2019, 04:18

Może jest w tym jakaś logika. Jakby nie było dajemy zawodnikowi sygnał, że się nim interesujemy.

v3to komentarzy: 4902.07.2019, 00:07

Dali ile mieli :D

n0thing komentarzy: 5061 newsów: 36201.07.2019, 23:27

Dać im ozila w pakiecie i wszyscy będą zadowoleni

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 501.07.2019, 23:03

Realistycznie mniej niż za 55 go nie sprzedadzą, natomiast więcej nie 65 nie warto dawać wg mnie. Zresztą i tak takiej kasy nie mamy. Może przy sprzedaży Mustafiego, Mikiego, Jenkiego itp.

Malina komentarzy: 87801.07.2019, 22:44

edit: wiem, że Ramsey i Rabiot, to nie młokosy, ale ten klub już tak ma, że "tłumy" tam ciągną.

Malina komentarzy: 87801.07.2019, 22:41

@Forever4: bo do Juve prawie każdy chce iść a teraz jest to jeszcze nasilone, bo CR7 tam jest. Dla młodych, to coś niesamowitego.

Forever4 komentarzy: 71901.07.2019, 22:35

Coraz bardziej bierze mnie na mdłości jak widze w jaki sposób ten klub jest prowadzony... Kompletnie bez głowy i bez jednoznacznego planu. Zobaczcie jakim mistrzem transferów jest Juve. Ściągają za free Rabiota i Ramseya... Wcześniej na takich zasadach pozyskali Teveza, Khedire, Emre Cana i za śmieszne 10 mln ściągneli Szczęsnego, który wart jest min. 30.... Klub nie musi obawiać się FFP.

Moim zdaniem powinny być wyznaczone dwie drogi. Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że nie będziemy się bić o miejsca 1-3 w lidze. Everestem naszych możliwości jest 4 miejsce. Powinniśmy więc iść drogą wyznaczoną przez LFC, czyli kupować perspytkywicznych graczy i liczyć, ze 200 mln da szanse sukces w LM i PL lub iść drogą Ajaxu czyli opierać się na swoich wychowankach i pozyskiwać młodych z talentem.

Nie mamy 200-300 mln, a nawet jakbyśmy mieli to gwiazdy dobrej klasy nie chcą dla nas grać bo to nie jest klub z ambicjami... Powinniśmy skupić się pozyskiwaniu takich graczy jak Guendo. Pozbyć się Ozila, Mikiego i reszty szrotu. Kasę z transferów i budżetu zainwestować w 4-5 graczy z pola i na tym próbować budować markę.

Co nam da Zaha? Jestem jego fanem, ale przecież my nie mamy obrony i środka pomocy, a o ławce rezerwowych nie wspomne...

Niech mi ktoś wytłumaczy, w którym kierunku ten klub idzie? Bo od 3 lat mam wrażenie, że pikujemy w dół...

Rhazzel komentarzy: 15201.07.2019, 22:29

To niezła aktualizacja.

Malina komentarzy: 87801.07.2019, 22:27

... coraz głośniej się robi z transferem Zahy a tu po cichu załatwiają kupno, któregoś gościa z Ajax'u - Ziyech lub Neres. O dziwo, bardzo cicho jest o Tym drugim.
Też tak może być. ???

adamkanonier komentarzy: 95601.07.2019, 22:26

To by była petarda......

GunnersFan9 komentarzy: 5808 newsów: 801.07.2019, 22:26

W 2013 roku zaproponowaliśmy 40 milionów i 1 funta za Suareza. W 2019 zaoferujmy 40 mln i Jenkinsona :-D Wyjdzie na to samo.

Kaller komentarzy: 3901.07.2019, 22:21

Wasilewski, Angulo i Jagiełło ( z Piasta) do Arsenalu i liga mistrzów gwarantowana.

lordoftheboard komentarzy: 464301.07.2019, 22:10

@kawa07: w tamtym sezonie Ramsey miał sezon konia.
Suarez + Ramsey = tytuł w 13/14 ;)

masterpawcio komentarzy: 7901.07.2019, 22:05

@Michu:
Ręce opadają. Czy Ty nie rozumiesz że Wenger nie miał nic wspólnego z przedłużeniem kontraktu Ozila?

fabregas1987 komentarzy: 2096901.07.2019, 21:44

Któż by się spodziewał takiej aktualizacji. Zastanawiam się w sumie na co liczył nasz zarząd skłądając taką ofertę. Jeśli to ma być start negocjacji, to naprawdę długich

softgreat komentarzy: 206001.07.2019, 21:43

50 ale bardziej 60 mln, zalezy czy zaha bedzie cisnal. tierney i saliba do tego. jesli bedzie ten brahini to moga probowac sprzedac aube

ZelGrey komentarzy: 232701.07.2019, 21:43

@sickstick napisał: "Przez ostatnie 3 sezony Crystal Palace wygrało tylko 3 ligowe mecze w których nie grał Zaha - z czego 2 to mecze z ostatnimi w tabeli Sunderlandem i Fulham, które w odpowiednich sezonach wyraźnie odstawały od reszty stawki. Opuścił w tym czasie łącznie 16 spotkań. Bardzo ciekawa statystyka, CP bez Zahy może się stać mocnym kandydatem do spadku."
Wiadomo, ze Zaha ciągnął ten zespół, ale też nie przesadzajmy od razu z tym 'kandydatem do spadku'. Z 50 milionów z Wan Bissaki, podobnej kwoty z Zahy i pewnie koło 50 baniek własnego budżetu, będą mogli wydać 150 milionów na transfery. Za to można pół składu przebudować...

tom8203 komentarzy: 98101.07.2019, 21:41

Na razie nasi Włodarze badają jak najniżej możemy podkupić zahe !!

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.07.2019, 21:40

@Koroniarz napisał: "40mln i dać Mikiego i Chambersa i myśle ze się zgodzą"

Bankowo. Namówisz Crystal Palace żeby płaciło 180k Mikiemu, czy może namówisz Mikiego żeby przystał na standardy Crystal Palace i zszedł na 50k?

No i Chambers, specjalista od spadania z ligi. Łakomy kąsek, nie powiem.

Skończcie z tymi idiotycznymi wymianami. Crystal Palace nie będzie zbierać szrotu z Arsenalu.

kvapeace komentarzy: 7401.07.2019, 21:38

@Joliwier06: Ozila włączyć w transfer Ziyecha, szkoda że na ten moment nierealne.

sickstick (zawieszony) komentarzy: 39601.07.2019, 21:33

Przez ostatnie 3 sezony Crystal Palace wygrało tylko 3 ligowe mecze w których nie grał Zaha - z czego 2 to mecze z ostatnimi w tabeli Sunderlandem i Fulham, które w odpowiednich sezonach wyraźnie odstawały od reszty stawki. Opuścił w tym czasie łącznie 16 spotkań. Bardzo ciekawa statystyka, CP bez Zahy może się stać mocnym kandydatem do spadku.

Z tego właśnie powodu, a także tego że United zgarnia od nich 1/4 kwoty, to raczej nie ma najmniejszych szans żeby Crystal Palace spuściło cenę choć o jednego centa.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz marca wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.13
Gracz marca wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl