Alexis: Chcę grać w Lidze Mistrzów

Alexis: Chcę grać w Lidze Mistrzów 15.07.2017, 22:39, Kamil Garczorz 82 komentarzy Alexis Sanchez w rozmowie z Radio Sport Chile przyznał, że chciałby grać w Lidze Mistrzów. Arsenal poprzedni sezon zakończył na piątym miejscu w lidze, co oznacza, że w sezonie 2017/18 nie wystąpi w tych elitarnych rozgrywkach.

Kontrakt Chilijczyka wygasa za rok i dotychczas nie parafował nowej umowy. Usługami Alexisa zainteresowane są Bayern Monachium oraz Manchester City, jednak Arsenal postawił zaporową kwotę za jednego ze swoich najlepszych zawodników, bowiem chętni na zatrudnienie Sancheza musieliby zapłacić 80 milionów funtów.

- Chcę grać w Lidze Mistrzów, jednak decyzja nie należy do mnie, muszę czekać na Arsenal. Podjąłem decyzję i teraz czekam na odpowiedź klubu. Już jako dziecko marzyłem o wygraniu Ligi Mistrzów.

Alexis Sanchez w poprzednim sezonie był wyróżniającym się graczem w ekipie prowadzonej przez Arsene'a Wengera notując 30 goli oraz 19 asyst w 51. meczach we wszystkich rozgrywkach.

Alexis SanchezTransferySklep z gadżetami Arsenalu autor: Kamil Garczorz źrodło: Radio Sport Chile
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
stahustaszku komentarzy: 149 17.07.2017, 12:35

@MuodyWenger: Zgadzam się z Tobą. Jeśli chce odejść - niech ta będzie. Tylko trzeba za niego sprowadzić solidne zastępstwo i najlepiej nie sprzedawać do krajowego rywala. Juve nie chciało go u siebie czasem ?

dudekns komentarzy: 4030 17.07.2017, 09:03

Never ending story... Skonczyloby się już w końcu to okno transferowe

EpidemicKraX komentarzy: 118 17.07.2017, 08:12

Ok, czyli Alexis będzie "naciskał" na transfer... Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie

Hubertus888 komentarzy: 3647 17.07.2017, 07:50

Nie wiem o co to spina. Sami sobie jesteśmy winni. Taki Lacazette był do wyjecia za te samą kwotę 2 lata temu. Gość jest po prostu ambitny i chce wygrać LM, co prędzej mu się uda z City niż z Arsenalem.

Lucas6Z komentarzy: 1625 17.07.2017, 07:31

No i co w tym City?
Zagra w grupie 6 spotkań i narazicho CL.
Takie głupie gadanie.

Kanonier8 komentarzy: 1955 17.07.2017, 07:02

Czyli znowu zamiast wzmocnienia składu byłoby zastąpienie zawodników...

ljungberg77 komentarzy: 809 16.07.2017, 23:44

pójdzie do City i to nie za jakieś szalone kwoty ale za obstawiam maks 35mln funtów co będzie rozsądne, naturalnie będziemy zwlekać do końca żeby nikogo za te 35mln nie kupić i żeby kesz trafił w całości do udziałowców - ten scenariusz już był tyle razy w tym klubie że tylko dziecko może się dziwić...
Ja tam się Alexisowi nie dziwię - co on tu ma ugrać i z kim? kto tu gra na poziomie choćby ćwiećfinału Ligi Mistrzów...? może jedna dwie maks osoby a są kluby gdzie gra ich po 10 razy tyle....,
co sezon fani są u nas napaleni i tak się jeszcze do grudnia łudzą resetując irracjonalnie poprzednie blamaże no ale to jest zawodowiec który musi wiedzieć ze cudu za 14 razem nie będzie - przecież gdyby nie jego gra bylibyśmy koło 10 miejsca w lidze w ostatnim sezonie..., tym razem mamy ją wygrać bo do armii patałachów doszedł kolejny były król strzelców z francji tym razem niski i z delikatną nadwagą? on nas ocali bardziej niż Sanchez?
serio, niektórzy powinni wziąć kubeł zimnej wody na głowę, wyżej niż 5 miejsce nie podskoczymy a nawet ono będzie bardzo trudno zdobyć tym składem i z tym trenerem

mitmichael komentarzy: 40300 16.07.2017, 21:33

Nic nam nie dadza transfery jezeli sprzedamy w tym momencie Sancheza.

metjuAFC komentarzy: 812 16.07.2017, 21:06

Ja tam bym go nie zostawiał na jeszcze jeden rok jeśli rzeczywiście chce odejść. Sprzedać i dobrze zainwestować. Zobaczymy jak postąpi Wenger. Podobnie było z Nasrim, Songiem, Van Persiem i Fabsem.

n0thing komentarzy: 2487 newsów: 353 16.07.2017, 19:29

Moczyknur juz mu wchodził kiedy dał mu szansę w wieku w 21 czy 22 lat. Najwyraźniej szczęsny zachował sie nie fair w stosunku do niego a francuz nie wybacza takich rzeczy.

Ars17 komentarzy: 147 16.07.2017, 19:22

Sprzedać Alexisa i kupić Mbappé
Dobra podstawcie drabinę pod niebo schodzę na ziemie ; P

Moczyknur komentarzy: 25 16.07.2017, 16:37

Wg mnie to fejk. I niby jeszcze Siwy sobie z nim esemesował z Australii.. Cała ta sytuacja z Alexis przypomina mi "Dynastię". Codziennie gówniana porcja dialogu a i tak dowiemy się wszystkiego oficjalnie za kilka tygodni. Szkoda że Siwy nie włazi tak Wojtkowi w odbyt. Odchodzi jeden z najlepszych (nie przesadziłem) bramkarzy w Europie który nawet deklaruje chęć powrotu na Emirates a Arse udaje że patrzy w inną stronę...

latrunculus komentarzy: 54 16.07.2017, 16:17

Przecież się spinał i ciągnął grę, to Wenger go posadził na ławkę, ale musiał go wpuścić, bo przecież jego jakościowi zawodnicy, którym pewnie Alexis przygadał nie dawali rady. Dopiero po tym Wenger przebudował taktykę. Najlepiej żeby odszedł, bo to będzie bezsensu, jeszcze jak zostanie Ox, to razem będą się nakręcać i będą takie spiny, że nic z tego będzie...

AtheneWins komentarzy: 6136 newsów: 2 16.07.2017, 16:01

Grać w LM a ją wygrać to inna sprawa. Jeśli uważa, że wygrałby LM grając w City to ja nie wiem w jakim świecie on żyje. Fakt, że w niej grają a my nie, ale patrząc na to jak w ostatnich latach zespoły z wysp grają w Europie to szanse na to są marne. Lepiej by było jakby zamknął paszczę i spiął się na następny sezon, a wtedy.. wszystko się może zdarzyć.

Oldgunner3 komentarzy: 6834 16.07.2017, 15:52

Chora sytuacja - najwyraźniej AW żyje złudzeniami.Najlepsza dla klubu byłaby szybka i klarowna decyzja - wóz albo ptrzewóz.Nie chce przedłużać kontraktu to wypad - sprzedać i kupić kogoś konkretnego zanim potencjalni kontrahenci nie powiedzą pas bo w końcu większość klubów i trenerów chce mieć jak najszybciej wyklarowane ekipy żeby móc je uzupełnić i zacząć zgrywać,a Wenger czeka Bóg wie na co .Wiadomo,że Kolasinac i Lacazette to mało żeby znowu być w top4.Wydaje sie ,ze najlepszym możliwym transferem byłoby sprowadzenie Lemara.

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 38356 newsów: 1 16.07.2017, 14:03

Czyli bez niespodzianki. Wenger kłamie, a Alexis chce odejść.

kamilo951456 komentarzy: 49 16.07.2017, 13:51

Był tu też taki jeden co marzył o lidze mistrzów.
Został znienawidzony i siedzi na ławie w Chelsea.

n0thing komentarzy: 2487 newsów: 353 16.07.2017, 13:19

Tak jak mówiłem, teraz trzeba wyciągnąć za niego minimum 60 baniek. Inaczej nie uda nam się ściągnąć nikogo wartościowego

MuodyWenger (redaktor) komentarzy: 71 16.07.2017, 13:12

Jeśli udałoby się go sprzedać za 70mln to nie widzę problemu w tym czy wybierze United, City, czy Chelsea. Nie widzę też problemu, żeby dorzucić z kieszeni Kroenke drugie tyle i uzbroić się w ataku na najbliższą dekadę.
Jeśli Alexis nie chce grać w AFC to nie trzymajmy go na siłę. Jego sprzedaż i rozsądne zainwestowanie tych pieniędzy mimo powszechnie panujących opinii moze wyjść nam na dobre. Osobiście bardzo tęsknię za Wengerballem i czasami kiedy graliśmy w piłkę najładniej w Anglii, z odejściem gościa który czasem kompletnie bezproduktywnie holuje piłkę i irytuje się kiedy zespołowi nie wychodzi założenie pressingu mogę się pogodzić choćby i za chwilę

Koroniarz komentarzy: 6732 16.07.2017, 12:43

Z City LM tez nie wygra wiec nie wiem po co tam sie pcha

Gunner915 komentarzy: 124 16.07.2017, 11:22

*tylko siebie

Gunner915 komentarzy: 124 16.07.2017, 11:21

Sanchez jest niestabilny emocjonalnie jeśli wszystko to co piszą pismaki okazuję się prawdą. Najpierw to nie pasowało, później to, później tamto. Jest świetnym piłkarzem, ale mentalnie jest rozkapryszoną gwiazdką, która widzi siebie. Sprzedawać go i brać Lemara albo Mahreza i problem z głowy.

Orandzo komentarzy: 3224 16.07.2017, 11:19

Ej no panie Sanchez, Arsenal grał w każdej edycji ligi mistrzów do póki Pan się nie pojawił więc trochę pokory, cnie? XD

Forever_gunner komentarzy: 764 16.07.2017, 11:16

Szkoda już słów na sytuację z Sanchezem. Już mi jest obojętne czy zostanie czy odejdzie. Niech się po prostu jasno określi. Jestem zły na władze klubu, że dopuściły w ogóle do takiej sytuacji. Przespane okienko transferowe i ślepa wiara w Wengera, że utrzyma TOP4 dała taki efekt, że nie możemy zagwarantować występu naszych najlepszych piłkarzy w lidze mistrzów i co niektórzy nie akceptują takiej sytuacji. Sanchez dawał z siebie najwięcej w zeszłym sezonie i bez niego wylądowalibyśmy na jakimś 6-7 miejscu, ale jest też prawdą, że ma przerost ambicji. U nas jest gwiazdą i zarabia naprawdę dużo forsy, a tak jak niektórzy tu piszą nie ma gwarancji, że wygra ligę mistrzów, a już na pewno nie z Man City. Tu chodzi tylko o to, aby dorównać chociaż poziomem gry tym największym w Europie. Ten katastrofalny dwumecz z Bayernem przelał chyba czarę goryczy, bo pokazaliśmy się jak klub z B klasy na tle ekstraklasy. I to jest chyba powód, że chce odejść. Sanchez już nie wierzy, że możemy z kimś realnie rywalizować na najwyższym poziomie i osuwamy się w przeciętność. Wydaje mi się, że zatrzymamy go na siłę, strzeli kilkanaście bramek w przyszłym sezonie i się z nami pożegna. Co niektórzy piszą, że wygramy mistrza w przyszłym sezonie się zobaczy. Nie liczcie na to, że wygramy ligę. Wciąż mamy słabe ogniwa na niektórych pozycjach, a nowe nabytki muszą się zaklimatyzować, więc na pewno nie będziemy z marszu grać dobrej piłki. Nie nastawiałbym się na to. Póki Wenger jest w tym klubie zapomnijcie o czymś takim jak mistrzostwo. Chciałbym się mylić, ale tak to wygląda.

Gerwciu komentarzy: 1722 16.07.2017, 11:14

Mam nadzieję, ze Arsene nie ustąpi i wyciągnie za niego te 50-60 mln od City, a jak nie to zostanie i odejdzie za darmo, tylko jakie on fochy będzie strzelał i pewnie będzie psul atmosferę w szatni.

Gryzek komentarzy: 1776 16.07.2017, 11:08

Sprzedać go, tylko komu? Bayern nie da mu 300 tysięcy tygodniowo, City pewnie by dało, ale czy chcemy wzmacniać rywali?
Odpadnięcie z LM strasznie skomplikowało negocjacje z Alexisem, w sumie mu się nie dziwię. Taki piłkarz zasługuje na walkę o najwyższe cele.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 9290 16.07.2017, 11:02

Żegnaj Alexis

Gunerxxx komentarzy: 864 16.07.2017, 10:59

Od początku było wiadome, że chce odejść. Dużo nam daje i dużo zabiera, płakać po nim nie będę. Mam nadziej tylko, że Lacazette nie będzie na skrzydle za niego biegał.

cutler komentarzy: 677 16.07.2017, 10:59

Lemar , Goretzka , Forsberg . przynajmiej dwoch z nich w przypadku odejscia Alexisa i ch... z nim

Fabregas0007 komentarzy: 87 16.07.2017, 10:58

W sumie ja to widzę tak: Arsenal go zatrzymać na sezon i będą grać jeżeli rozegramy niezła połowę to gość nie podpisze kontraktu z innymi klubami w styczniu tylko będzie czekał na nasze rezultaty jak uda nam się wygrać mistrza lub chociaż walczyć do ostatniej kolejki i awansować do LM to myślę że podpisze z nami kontrakt

D_S komentarzy: 186 16.07.2017, 10:56

Nie chce u nas grać niech sp...... . Sprzedać najdrożej jak się da i kupić potencjalnych zastępców.

cutler komentarzy: 677 16.07.2017, 10:54

Chce odejsx wyjatkowy pilkarz to trudno . Sprzedac nis taniej jak za 60-65 mln . Dac 45 za Lemara a do pozostalych 20 dolozyc pare do Goretzki . Jeszcze bedzi hajs za Pereza i Szczesnego wiec sie skalkuluje . Cazorla zas juz 32 lata i roczna kontuzja i byc moze kolejne kilka miesiecy bez niego wiec mimo calej symaptii on juz jest raczej stracony

Piotrek123 komentarzy: 579 16.07.2017, 10:50

Bayern dalej go chce.tylko to miłość nie odwzajemniona

tomek105 komentarzy: 156 16.07.2017, 10:42

Żeby wygrać Ligę mistrzów musiałby wrócić do Barcyn lub iść do Realu/Juve. W Bayernie go nie chcą a do Barcy tez raczej nie wróci.

DikeAFC komentarzy: 64 16.07.2017, 10:00

Zakończy się to tak, że zostanie z nami na następny sezon a w styczniu podpisze kontrakt z Bayernem czy innym Juventusem. Do końca pewnie będzie dawał z siebie 100% bo on inaczej grać nie potrafi. Wygramy mistrza ładnie mu podziękujemy za wszystko i tyle.

lordoftheboard komentarzy: 1405 16.07.2017, 09:52

Transfer do City nie jest w głowie Alexisa bez sensu.

W City jest Guardiola.

PRZEMAS komentarzy: 229 16.07.2017, 09:52

Sprzedać jak najszybciej, bo materialistow i symulantow nam nie potrzeba!!! Tylko żeby Wenger nie czekał do ostatniej chwili, trzeba kupić zastępstwo.

DikeAFC komentarzy: 64 16.07.2017, 09:51

Czyli powiedział klubowi, że chce grać w LM bo od dziecka marzył o wygraniu tych rozgrywek i postanowił odejść. Na miejscu klubu powiedział bym mu, żeby kupił sobie PES 2017 i tam ma gwarancje, że wygra LM :).

Argudo komentarzy: 3272 newsów: 2 16.07.2017, 09:49

To by znaczyło, ze chce odejść. Nie czekałby na odpowiedź klubu, gdyby miał zamiar zostać. Pytanie tylko, czy zatrzymamy go na siłę i jak to wpłynie na jego grę. A jeżeli odejdzie, to trudno, życie bez niego też istnieje. Trzeba tylko dobrze zainwestować otrzymane za niego pieniądze.

PrzeArs komentarzy: 487 16.07.2017, 09:44

Ani z Bayernem ani tym bardziej z City szans na zwycięstwo w LM nie ma . ;) i tak uważam że zostanie u nas .

AntonioThe komentarzy: 3424 newsów: 2 16.07.2017, 09:18

Co niektórzy już chcą go sprzedać za mniejsze pieniądze ale całe szczęście to nie wy decydujecie o przyszłości Arsenalu. Alexis ma z nami ważny przez jeszcze rok kontrakt który sam podpisał i za który inkasował i będzie inkasował duże pieniądze. Musimy wykorzystać jego obecność przynajmniej do powrotu do TOP4 a docelowo do mistrzostwa a później niech sam zdecyduje czy chcę zostać czy odejść. Sanchez to nie jest typ zawodnika który będzie strzelał fochy że musi tutaj grać. On zawsze daje od siebie 100% zaangażowania więc o to możemy być spokojni. W Arsenalu źle nie ma, jest największą gwiazdą uwielbianą przez fanów a rok przerwy od Ligi Mistrzów to nie jest aż taka tragedia.

Gofer999 komentarzy: 6653 16.07.2017, 09:11

Aha. Czyli w skrócie powiedział że chce odejść i poprosił klub o transfer.

CITY89 komentarzy: 315 16.07.2017, 08:37

@cutler: Chodziło mi o to że klub musi walczyč o swoje dobro bo z punktu sportowego/marketingowego żadne pieniądze tego nie naprawią ten transfer to strzał w stopę wystarczy porównać naszą 11stke z Alexisem a bez niego.

cutler komentarzy: 677 16.07.2017, 08:19

@CITY89: juz widze jak chce grac w Monaco i jak mu placa 250 na tydzien

CITY89 komentarzy: 315 16.07.2017, 08:14

Albo walka o mistrzostwo albo wytransferować go do Monaco brac Mbappe za kosmiczne pieniądze.Przecież to jednostka!!Oby nie City bo takie wzmocnienie już tak silnego rywala jakim jest City oznacza sprzedaż mistrzostwa..

cutler komentarzy: 677 16.07.2017, 06:21

Wy tu sie rozpisujecie , jakies robicie wyloczenia i domysly . To proste . Powiedzial , ze chce wygrac Lm a nie , ze xhce nowy kontrakt , czyli CHCE ODEJSC . Niewiem nad czym rozmyslacie

latrunculus komentarzy: 54 16.07.2017, 06:16

Czy on chce jakieś gwarancje? On chce grać w LM. Arsenal co najmniej przez rok tam nie zagra i wcale nie jest pewne czy za rok tam się dostanie. Everton się wzmacnia i ewidentnie idzie walczyć o top 4, o pozostałej piątce nie ma co mówić, a Arsenal co kupił jednego napastnika i jednego obrońce... Ma już 29 lat, bazując na szybkości, to pogra jeszcze z sezon, dwa później będzie musiał zmienić styl gry lub grac w roli zmiennika, bo natury nie oszuka. A Wenger i tak zrobi to co zawsze do tego napastnicy mu się zaczną kłócić, żeby ich pogodzić będzie grał z przodu duetem W i W i będzie cyrk. ;D Szóste miejsce w przyszłym sezonie coś czuje i odpadnięcie z LE po dołączeniu zespołów z LM.

AnimeFan komentarzy: 449 16.07.2017, 02:01

Żaden klub nie zagwarantuje mu wygranej w Lidze Mistrzów.
Ale myślę, że nasze wzmocnienia przekonają Alexisa, aby został. Tworzy się fajna drużyna, a wygrać Ligę Europy też fajna opcja. A Papcio nie powinien oszczędzać, aby dać mu nowy kontrakt, bo Chilijczyk na takie pieniądze niewątpliwie zasłużył.

mistiqueAFC komentarzy: 18622 16.07.2017, 01:20

@Archiwald: Alexis pokochał Arsenal?Po czym ty to stwierdzasz? :D

ruciakk komentarzy: 57 16.07.2017, 01:17

Wciąż czekam na oficjalną, jednoznaczną wypowiedź. Sam zapowiadał, że da nam znać co zamierza, tutaj jedyne co mówi to to, że podjął decyzje, czyli nic nowego.

poprzednia12następna
Ostatni mecz
Następny mecz
Arsenal - Chelsea 27.05.2017 - godzina 18:30
2 : 1
Sydney FC - Arsenal 13.07.2017
vs
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal00000
2. Bournemouth00000
3. Brighton & Hove Albion00000
4. Burnley00000
5. Chelsea00000
6. Crystal Palace00000
7. Everton00000
8. Huddersfield Town00000
9. Leicester City00000
10. Liverpool00000
11. Manchester City00000
12. Manchester United00000
13. Newcastle United00000
14. Southampton00000
15. Stoke City00000
16. Swansea City00000
17. Tottenham Hotspur00000
18. Watford00000
19. West Bromwich Albion00000
20. West Ham United00000
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane297
Romelu Lukaku256
Alexis Sánchez2410
Diego Costa207
Sergio Agüero203
Dele Alli187
Zlatan Ibrahimovic175
Eden Hazard165
Joshua King162
Christian Benteke152
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady