Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Waskitcz komentarzy: 448505.12.2014, 18:15

Liga narodów klepnieta, czekamy na maskotke, hymn, gospodarza final four. Platini ma łeb na karku, najpierw wprowadzenie ścieżki mistrzowskich do LM, teraz to, pod względem biznesowym extra posuniecia, sportowym czas pokaże.

michalm1 komentarzy: 702005.12.2014, 18:14

Turek44
On nigdy nic nie mowi lub nie udziela wywiadow dlatego go nie wybrali do kandydatow ZP i najlepszej druzyny roku.

michalm1 komentarzy: 702005.12.2014, 18:12

Jim Carrey and Jeff Daniels: 'Alexis is a pitbull!'

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 305.12.2014, 18:01

Panowie, a gra ktos moze w Cod UO na 1.4?

mrsomebody komentarzy: 602105.12.2014, 17:57

haxball.com/?roomid=~2864032b47def523fbe776676684e55b3134fc26bd70cff0f38040806bfc5bbf2

@BigPower
Najlepiej podsumowuje to pole "zainteresowania" w Twoim profilu ;)

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 205.12.2014, 17:46

Bwmz

Najlepszego

i nie truj swego organizmu alkoholem - są zdrowsze alternatywy.

TheInvincibles komentarzy: 130405.12.2014, 17:44

fangol.pl/view/79002/sanchez-i-cazorla-gotuja

ArjenRobben komentarzy: 159805.12.2014, 17:43

jasne, dziena

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 205.12.2014, 17:42

Jaciar

Cziterzy - z nimi ty nie wygrasz w bojach programistycznych.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2014, 17:41

bmwz5
No to najlepszego ;p

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.12.2014, 17:41

Tak, mam :p Aczkolwiek wciąż 'przeżywam' wczorajszą imprezę :] Dobra, lecę, będę jakoś później :)

batofator komentarzy: 237605.12.2014, 17:40

AR -> Ktoś niedawno wstawił cytat Thierry'ego jak chwalił właśnie drużynę San Antonio. W czapce kurczaków sobie go nie wyobrażam :)

ArjenRobben komentarzy: 159805.12.2014, 17:38

własnie nie wiem dlatego pytam, nie znam zadnego innego odpowiednika spurs wiec sie pytam

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.12.2014, 17:38

bmwz5
Jak masz to wszystkiego najlepszego, szczęscia itp, itd
COYG !

batofator komentarzy: 237605.12.2014, 17:37

ArjenRobben -> A nie była to czasem czapka San Antonio Spurs?

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2205.12.2014, 17:36

Sorki. Za Szczesnego Martinez ;)

Jutro chcialbym zobaczyc taki skladzik:
............................Szczesny.........................
Chambers.........Kosa..............Per...............Gibbs
.......................Ramsey............Flamini..........
Alexis.......................Cazorla..................Podolski
...............................Giroud..........................
Ramsey i Flamini to z koniecznosci oczywiscie. Chociaz moznaby Mathieu zastapic Chamversem a na PO Bellerin, ale nie wiem czy nie za duze ryzyko.

ArjenRobben komentarzy: 159805.12.2014, 17:35

Witam koledzy, widzieliscie moze filmik na sport.pl gdzie Henryk lata sobie w czapce z napisem Spurs, o co kaman ?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.12.2014, 17:31

Te kawy Nescafe się pogorszyły czy mi się tylko tak zdaję? coś się źle czuję po nich.

rafi_i komentarzy: 421805.12.2014, 17:25

cysiowo

narazie przestalem grac bo wiecej sie denerwuje niz gram z moim komputerem, teraz jade do Anglii do roboty kupie new pc i bedzie git.

mercol7 komentarzy: 270405.12.2014, 17:24

Cysiowo komentarzy: 193005.12.2014, 17:19

uuuu rafi to chyba musisz mnie wyboostować :D

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.12.2014, 17:15

Ja ogólnie musiałem porzucić CS'a. A grało się w 1.6 te tysiące godzin na Steamie :p Potem trochę w GO... A teraz to już nie ma nawet kiedy na Steama wejść.

rafi_i komentarzy: 421805.12.2014, 17:15

cysiowo

legendary eagle, gram na 60-70 fpsach wiec ciezko o globala narazie ;d

Maciar komentarzy: 69305.12.2014, 17:14

Dlaczego prawie cały czas w fifie world wyskakuje mi komunikat utracono połączenie z serwerem ea? Co z tym zrbić?

kajkaj21 komentarzy: 50305.12.2014, 17:11

1771 - Alexis Sanchez has played more minutes in all competitions than any other outfield player at a PL club this season (1771). Driven.

Cysiowo komentarzy: 193005.12.2014, 17:04

jakie rangi w GO macie pany? jak nie będzie jakiejś wielkiej rozbieżności to można pograć razem. Ja - 2 kałachy(master guardian elite czy jakoś tak)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.12.2014, 17:03

Na CS'a 1.6 nie ma dla mnie mocnych. hłeh

mam pytanie: zna się ktoś na dekoderach firmy "Ferguson" ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2014, 16:59

rafi
Ja wrocilem do 1.6. Co do GO to nie mam zamiaru kupowac ;p

rafi_i komentarzy: 421805.12.2014, 16:55

w go gracie czy meczycie jeszcze 1.6 ? ja ogarne kompa i monitor 144 hz to bedzie miazga ;]

Master10

Lepszy i młodszy może się jeszcze rozwinąć u nas przecież.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2014, 16:32

Ray Parlour "I was at AFC training ground not so long ago & they did exactly the same training as we did"

Także tego...

hanzo88h komentarzy: 165905.12.2014, 16:32

Mnie ciekawi kiedy Wenger zrobi transfery czy początkiem czy końcem stycznia, druga sprawa kogo kupi bo na razie to słychać o kolejnych wynalazkach. Przed wakacjami każdy wiedział że potrzebujemy CF, DM, CB jak ich nie było tak ich dalej nie ma. Gdyby Boss nie był tak nieudolny w kwestiach transferów to spokojnie można by uzupełnić te pozycje w styczniowym okienku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2014, 16:30