Ancelotti następcą Wengera?

Ancelotti następcą Wengera? 10.01.2018, 18:48, Adam Cygański 44 komentarzy Włodarze Arsenalu przygotowują się na scenariusz, w którym po zakończeniu sezonu Arsene Wenger opuści The Emirates. Z tego powodu poważnym kandydatem do posady nowego menedżera The Gunners stał się Carlo Ancelotti.

Wenger latem 2017 roku podpisał 2-letni kontrakt, jednak obecna sytuacja Arsenalu sprawia, że jego przyszłość w północnym Londynie nie jest tak mocna, jak jeszcze kilka lat temu. Kanonierzy odpadli już z Pucharu Anglii, zamiast w Lidze Mistrzów grają w Lidze Europy, a w lidze zajmują odległe 6. miejsce, z 23-punktową stratą do lidera.

Ponadto The Emirates najprawdopodobniej opuszczą dwie największe gwiazdy londyńskiego klubu - Alexis Sanchez oraz Mesut Özil. To wszystko sprawia, że coraz większa liczba kibiców The Gunners zaczyna negatywnie wypowiadać się na temat 68-letniego menedżera.

Z tego powodu w północnym Londynie zaczęto już myśleć o dalszej przyszłości klubu, aby uniknąć sytuacji, gdy w 2013 roku sir Alex Ferguson postanowił opuścić Old Trafford, co negatywnie odbiło się na Manchesterze United.

Według London Evening Standard włodarze Arsenalu następcę Wengera widzą w osobie Carlo Ancelottiego, który obecnie pozostaje bez pracy. Doświadczony Włoch jako menedżer wygrał już Ligę Mistrzów (3 razy), Superpuchar Europy (3 razy), Klubowe Mistrzostwa Świata (2 razy), mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch, mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii, Tarczę Wspólnoty, mistrzostwo Francji, Puchar Hiszpanii, mistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec.

Arsene WengerCarlo AncelottiSklep kibica Arsenalu autor: Adam Cygański źrodło: standard.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
kanonier21afc komentarzy: 2231 11.01.2018, 12:09

Dobre i to ale nie wiem czy dużo to zmieni

Hirow komentarzy: 279 11.01.2018, 11:42

Szkoda , że zamieniamy gruźlice na cholerę. Anchelotti to facet o mentalności Wengera. Przyjdzie tutaj żeby zrobić większy bałagan niż jest. Wolny jest Tuchel nie rozumiem czemu go nie weźmiemy teraz na asystenta, żeby poznał specyfikę pracy w takim klubu jak Arsenal ponieważ na wyspach rola pierwszego trenera jest trochę inna niż na kontynencie. Wdroży się pozna zespół i za pół roku ładnie podziękujemy Wengerowi za wszystko co dobre i zapomnimy co było złe bo tak należy bo ten człowiek zasłużył sobie na szacunek. I rozpocznie się projekt Arsenal 2.0 z młodym ambitnym agresywnym trenerem, który świetnie rozumie realia współczesnego futbolu. Anchelotti natomiast to żart i to kiepski wole , żeby Wenger został niż krzywdzić ten klub kolejnym wypalonym trenerem z poprzedniej epoki

dudekns komentarzy: 6046 11.01.2018, 10:15

W aktualnej sytuacji w jakiej się znajdujemy, to chyba gorzej już być nie może - no chyba, że czeka nas jakaś degradacja do Championship...

JessyJames7 komentarzy: 167 11.01.2018, 09:35

Zgadzam się z moim przedmówcą, chociaż zwolennikiem Włocha nie jestem. Czasami trzeba wybrać lepsze "zło"

Pitu88 komentarzy: 458 11.01.2018, 08:47

@drewniane_krzeslo: w każdym normalnym klubie w przypadku "słabej dyspozycji" zespołu (delikatnie) mówiąc, trener jest zwalniany, bo klubu te są nastawione na sukces. Skoro wciąż mamy takich kibiców, to nie dziwię się, że ten okręt tonie

Sixa31ck komentarzy: 31 11.01.2018, 01:36

Dawać go

zly_kanonier komentarzy: 3446 11.01.2018, 00:42

Też nie rozumiem tych negatywnych komentarzy na temat Ancelottiego. Carlo broni się wszystkimi trofeami, które wygrał. Nie można zapominać, że wciąż ma tylko 58 lat i na pewno ma motywację by się pokazać z dobrej strony po historii z Bayernem.
Włoscy trenerzy zazwyczaj na propsie.

drewniane_krzeslo komentarzy: 1340 10.01.2018, 23:48

Tak czytam niektóre komentarze i ewentualne zwalnianie Arsene'a w przypadku słabej kondycji Arsenalu byłoby wysoce niestosowne. trzeba sobie zdawać jednak sprawę z tego, że wiele osób krytykuje Arsene'a za to że jest. sezon trwa i można by podejmować decyzje po zakończeniu obecnej kampanii. Zarząd zwalniając obecnego trenera zachowałby się bez klasy biorąc ponad 20 lat pracy.

Jeżeli ktoś pisze, że Carlo to dinozaur to przypominam, że jest nie całe 5 lat starszy od Mourinho, osiągnął więcej jako trener niż Klopp, Jardim czy Simeone razem wzięci. Po drugie znam Premier League, po trzecie nie można patrzeć przez pryzmat Bayernu bo to nic nie znaczy każdy trener ma/miał słabszy czas.

Arsene i Arsenal zawsze trzymali się kontraktów więc i tym razem tak będzie.

ziom komentarzy: 866 10.01.2018, 23:03

Tylko nie on.W Bayernie zwolnili go zawodnicy ponieważ uznali,że jego treningi stoją na przeciętnym poziomie.Wolę 100 razy od niego Tuchela.

marcin04c komentarzy: 1805 10.01.2018, 22:33

Jeden z najlepszych trenerów na świecie. Powinien przyjść do nas jak zwolniono go z Realu nie wiem na co wtedy czekali, teraz może być za późno. Trener wybitny, i potrafi robić transfery.,

depu komentarzy: 128 10.01.2018, 20:33

Nie wiem na co czekają...

Dominik11 komentarzy: 12737 10.01.2018, 20:29

Zdecydowanie na tak w klubach których trenował , zdobywał puchary.

TomekZ komentarzy: 778 10.01.2018, 20:29

Ja osobiście chciałbym zobaczyć Manuela Pellegiriniego jako następcę Arsena, lubiłem gościa.

Marcel90 komentarzy: 3253 10.01.2018, 20:22

Jestem zdecydowanie na nie, jak już ściągać kogoś z trenerów którzy nie mają obecnie pracy to niech sięgną po Tuchela. Gość przynajmniej potrafi postawić na swoim chociaż jak dla mnie to żaden z nich nie zasługuje na posadę w Arsenalu

mar12301 komentarzy: 17481 10.01.2018, 20:10

Gorzej od Wengera być nie może. Carlo dobry wybór by był.

Ale czy Siwy ustąpi?

metjuAFC komentarzy: 1709 10.01.2018, 20:10

Nieco lepszy od Wengera, ale czy przywróciłby Arsenalowi dawną chwałę? Sam nie wiem. Może to właśnie Arteta powinien przejąć stery i wprowadzić powiew śqieżości na saśniedziałej ławce trenerskiej Arsenalu.

TurboGrosik (zawieszony) komentarzy: 1694 10.01.2018, 20:04

To bylby dopiero strzal w stope :D

mitmichael komentarzy: 43634 10.01.2018, 20:00

Byloby super

jinks komentarzy: 680 10.01.2018, 20:00

haha odradzam wam tego trenera, to kolejny dinozaur

Marioht komentarzy: 4881 10.01.2018, 19:46

@cwalin: Przez jego nieudolność. Przez niego idziemy na dno.
Trzeba działać, ratować co sie da.
Decyzja o ewentualnym zwolnieniu spóźniona o trzy lata. Co najmniej.

panikawow komentarzy: 21 10.01.2018, 19:46

na pewno nie przyjdzie. Kiedys czytalem jego wypowiedz nie mogłby trenować np Barcelony bo trenwoal kiedys Real

cwalin komentarzy: 1086 10.01.2018, 19:44

Po odejściu Bossa Arsenal zostanie West Hamem United.

cwalin komentarzy: 1086 10.01.2018, 19:42

Co za bzdura

Elastico07 komentarzy: 3558 10.01.2018, 19:39

@PIORUN85: Napewno nie bardziej niz Wenger.

Hortex komentarzy: 1000 10.01.2018, 19:34

Śmieszne jest to ile osób wiesza psy na Ancelottim po paru słabych miesiącach w Bayernie poprzedzonych serią sukcesów w tym samym klubie, w Realu, PSG, Chelsea i we Włoszech.

Jacek1s komentarzy: 609 10.01.2018, 19:33

Gwiazda zimowego okienka transferowego? Dawać go już teraz! :D

Marioht komentarzy: 4881 10.01.2018, 19:29

Oby to była prawda. Dużo lepszy taktyk od Wengera.
Poza Bayernem zawsze wszędzie świetnie dogadywał sie z ludźmi.

"aby uniknąć sytuacji, gdy w 2013 roku sir Alex Ferguson postanowił opuścić Old Trafford, co negatywnie odbiło się na Manchesterze United."
Obawiam się, że po tym jaką partyzantkę wykonuje obecnie Francuz nie będzie dało się tego uniknąć. Juz teraz Arsenal wygląda jak pobojowisko.

al_jazeera1 komentarzy: 339 10.01.2018, 19:27

trener który bez potężnej kasy na wzmocnienia nic nie osiągnie. bez szans na prace w Arsenalu

Londyniak85 (zawieszony) komentarzy: 230 10.01.2018, 19:20

@PIORUN85:
Wypalił jako trener?? na jakiej podstawie to sądzisz? ze nie poszło mu w drugim sezonie pracy z Bayernem?? zdarza się.
Przypominam ze wszędzie gdzie trenował odnosił sukcesy! czy to w Milanie czy w Chelsea, PSG czy Realu Madryt!. PSG wprowadził na tron we Francji i to on umocnił ten klub na wyzynach. Realowi zdobył Ligę Mistrzów kiedy nie mógł jej zdobyć wiele lat. Chelsea przywrócił Mistrzostwo po kilku nieudanych latach On jeszcze nie ma chyba nawet 60 i ktoś mówi ze się wypalił? Na pewno swoje porządki by zrobił i nie godził by się na wszystko co powie mu zarząd taki człowiek ma swoją charyzme i swoje postanowienia.

macc komentarzy: 3026 10.01.2018, 19:17

Na początek może być, potem karuzela ruszy.

PIORUN85 (zawieszony) komentarzy: 91 10.01.2018, 19:16

zamienił stryjek sikierke na kijek z całym szacunkiem Ancelottiego ale mi się wydaje ze on już się wypalił jako trener

Atos123 komentarzy: 294 10.01.2018, 19:15

Niewiele lepszy od AW. Nam trzeba trenera pokroju Kloppa.

P29LJ komentarzy: 519 10.01.2018, 19:12

Na pewno lepszy od Wengera, jednak liczyłem na Enrique.

darek250s komentarzy: 4562 10.01.2018, 19:08

@Gerwciu:

Sam nie odejdzie na bank. A kontrakt ma 2 lata

kubex komentarzy: 4402 10.01.2018, 19:00

Gorzej by nie było.. potrzeba świeżości w tym klubie. Ancelotti też już jest "starej daty" ale po pierwsze zrobiłby porządną selekcje piłkarzy do nadających się do gry a po drugie może Arsenal by sobie przypomniał co to jest "taktyka".

Gerwciu komentarzy: 3153 10.01.2018, 18:56

W zeszłym sezonie również pojawiały się ploty, że Wenger odejdzie i jak sie skończyło każdy wie. Jednak mam nadzieję, że klub pójdzie po rozum do głowy i już latem zobaczymy nowego trenera Arsenalu.

PabloCebular komentarzy: 410 10.01.2018, 18:56

#carloMUSISZ bo w sumie to ogarnięty osobą że sporym doświadczeniem

polishbrigadesx komentarzy: 7168 10.01.2018, 18:54

Carletto świetny trener i człowiek ;)

Sobieski14 komentarzy: 2068 10.01.2018, 18:53

Oby nie..

softgreat komentarzy: 886 10.01.2018, 18:53

jego czas juz minal, moze by tak lee johnson plus arteta?

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15630 newsów: 110 10.01.2018, 18:52

Dawaj Carlo!

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 45556 newsów: 287 10.01.2018, 18:52

Na ten moment nawet nie zaprzątam sobie nim głowy. Uwierzę dopiero, gdy nim zostanie.

AaronLieber27 komentarzy: 6058 10.01.2018, 18:52

Mój ulubiony trener. Jak najbardziej na tak