Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
triumphst666 komentarzy: 257405.09.2012, 23:30

Topek
no

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 23:30

@Kondzio
nie ogladam wszystkich odcinkow, zwyczajnie nie mam na to czasu, a ogladam, nagrywam z TV. z tego co wiem to leci na kanalach TVN (nie wiem czy jeszcze), tv7, canal+ :D

Pinguite komentarzy: 1502005.09.2012, 23:30

KondzioElite > Jesteś niewyżyty skoro patrzysz na aktorki pod tym kątem ^^

KondzioElite komentarzy: 618705.09.2012, 23:29

Jasiok: Ja oglądam. Nie mogę się doczekać 30 września ;D

Ja Jessicę lubię, jest taka poważna, ale jednocześnie potrafi zażartować. Takiego szefa w takiej firmie sobie wyobrażam. Mike jest zrobiony na casanovę, katastrofa po prostu... A ostatnia scena 10. odcinka to już w ogóle paranoja. Przesadzili. Jenny ma za to śliczną urodę, Rachel ciało ;D

PtaQ komentarzy: 38105.09.2012, 23:28

Wy tu pitu pitu, a ankieta sama się nie wygra! Tracimy 5,5 % do United.

GŁOSUJMY!

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12605.09.2012, 23:28

To spoko.

triumphst666 komentarzy: 257405.09.2012, 23:27

Kazdy ocenia daną panią indywidualnie. To że ktos mysli, że jest kiepska, bądź idealna niewiele znaczy. Zaraz znajdzie sie 100 innych którzy sądzą odwrotnie.

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12605.09.2012, 23:22

bmwz5, Jessica jest po prostu bezpłciowa. Słabą urodę pomijając. Lubię wyraziste postacie, a na nią chyba scenarzyści nie bardzo mają pomysł. Raz jakaś uboga wersja Harvey'a, raz ta stonowana, nie wiadomo od której strony podchodzi. Jak dla mnie najgorsza postać w całym serialu. Może w następnym sezonie będzie lepiej, bo Louisa w drugim ostro podkręcili i jest super.

@Topek
Dokładnie, Hardman. On miał w sobie taką stanowczość, dzięki której widz mógł uwierzyć, iż jest on porządnym prawnikiem. Żałuję, że nie było pokazanych jakichś scen w sądzie z jego udziałem. A i wielokrotnie oglądałem tą scenę, jak na końcu któregoś odcinka aktor ten chyba wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności, prawiąc tamten monolog podniesionym głosem, kiedy to był zdenerwowany na Jessicę i Harveya

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 23:13

@WilkSzary
Ostatnio szczerze stwierdziłem, iż każdy kolejny odcinek tego serialu jest coraz lepszy. I to chyba jedyny taki serial. Wyjątkiem jest jedynie ostatni odcinek, który do tej pory wyszedł (2x10), który oceniłbym na 8.5/10, tak jak poprzednie (może poza pierwszym) na 9/10, 10/10. Oczywiście jeżelibym stosował jakąś skalę - po prostu trochę za szybko wszystko się tam działo, a w jedną rzecz aż trudno było uwierzyć.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 205.09.2012, 23:11

Trailer Park Boys epicki.
Kiedys na comedy central leciał nocami, to pamiętam że w wakacje nocki robiłem :D

Bubbles ziomek.

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12605.09.2012, 23:10

Jessica jest mega wkurzająca, już wolałem Hardmana.

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 23:10

ja z seriali polecam Mentalistę :D moze ktos tez oglada?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 23:08

@Kondzio
Ojj, ostatnio taki dwulicowy był :D Ale lubię jego postać. Jego, Donnę i Harveya bardzo lubię. Denerwuje mnie za to Mike, trochę Rachel i Jessica.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 23:07

@azteco
'Hello, Ricky' - jak to mawiał chlor Lahey :D

@Kondzio
Mnie denerwuje wątek 'miłosny' Mike'a. I to, że w ostatnich odcinkach odstawili na bok sprawy sądowe, a na pierwszym planie był pokazany spór wewnątrz agencji (nie będę pisał pomiędzy kim itp, żeby nie spoilerować, ci co oglądają wiedzą o co chodzi). Przecież mimo wszystko, musi ona jakoś funkcjonować, więc sprawy powinny być normalnie prowadzone :p

KondzioElite komentarzy: 618705.09.2012, 23:06

bmwz: Przecież tam ogólny temat prawniczy nawet dla wybrednych ludzi rekompensują niesamowite dialogi i intrygi. Serio nie wiem czemu tego serialu jeszcze nie ma na podium na filmwebie. Nie mogę się doczekać stycznia i kolejnych 6 odcinków ;D