Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068706.09.2012, 19:10

Na LO Gibbs i Santos spokojnie wystarczą

popekns komentarzy: 742006.09.2012, 19:09

Przepraszam, zna ktoś z Was Killa Kela i byłby mi w stanie pomóc?

05Marcin12 komentarzy: 65506.09.2012, 18:58

Camillo144
No to przecież mówię, że ta ławka jest zła,bo nie ma zastępcy dla Gibbsa i Sagny (Coquelin), a nie, że tak będzie robił Arsene.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 206.09.2012, 18:56

A kto ma za niego grać jak nie Santos?
Vermaelen to jest w ogóle opcja awaryjna opcji awaryjnej. No i Coquelin jeszcze.

05Marcin12 komentarzy: 65506.09.2012, 18:56

michal192837465
Miłym zaskoczeniem byłoby zobaczenie Ilieva. Chciałbym zobaczyć jak się spisze.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50306.09.2012, 18:54

@05Marcin05: Co z tego, ze nie ma go na ławce u MM10 ? To znaczy, ze Wenger go nie może wstawić do składu ? Zapewniam Cie, ze jeśli Gibbs dozna kontuzji to za nie go będzie grał Santos.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 18:54

David92 Później dopiero zobaczyłem, więc sry za komentarz.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 18:53

MajsterLM On już jest lepszy od nich.

David92 komentarzy: 640006.09.2012, 18:53

michal - jaki dymek, przeciez to nie Emirates -.-

A jaki obstawiacie składzik na Coventry?

MajsterLM komentarzy: 124906.09.2012, 18:53

Gibbs powinien dostać powołanie do reprezentacji bo obecnym poziomem gry niewiele odbiega od Cola czy Bainsa a jest wiele lepszy niż np Bertrand

05Marcin12 komentarzy: 65506.09.2012, 18:52

*nie ma sry...

olusia31071997 komentarzy: 14706.09.2012, 18:49

nie ma ale jeżeli będzie to długa kontuzja (odpukać) to napewno Wenger go wystawi.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 18:48

GIBBS NIE DOZNA ŻADNEJ KONTUZJI I NIE BĘDZIE ŻADNYCH PROBLEMÓW Z JEGO ZASTĘPCA!!!

05Marcin12 komentarzy: 65506.09.2012, 18:45

olusia31071997
Ale na tej ławce niema Andre.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997306.09.2012, 18:44

Porto have made 300m profit on transfers in the last decade.

moze nie ma wielkich ambicji, ale zysk generuja nieprawdopodobny...

DarrenBent komentarzy: 19406.09.2012, 18:43

Robizg1>>>
popatrz na strone po której auta mają kierownice

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 18:42

MM10 No a ławka to jak dla mnie Mannone zamiast Fabiana i dalej identyczna jak u ciebie.

olusia31071997 komentarzy: 14706.09.2012, 18:42

05Marcin12
A Santos?

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 18:39

05Marcin12 Gibbs to byłby pewnie w jedenastce 3 pierwszych kolejek, gra zarąbiście.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 18:37

To niezły był ten dymek przed Emirates.

05Marcin12 komentarzy: 65506.09.2012, 18:36

MM10
Fajny skład, tylko, że gdy Gibbs dostanie kontuzji(odpukać) to kto za niego wejdzie? Jedyne możliwe rozwiązanie to wchodzi Merte, a na lewą Verma. Tylko, że Verma nie dałby rady z takimi skrzydłowymi jak Valencia lub Nani, Hazard cz Bale.

olusia31071997 komentarzy: 14706.09.2012, 18:35

MM10
Ten skład wygląda świetnie! A ławka to już wogóle. Tylko zastanawiam się czy Wilshere szybko odzyska formę. No i mam nadzieję, że Giroud szybko zacznie sztrzelać bramki.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 18:35

MM10 Myślę podobnie pomoc według mnie była aby ustawiona tak:
Diaby, Wilshere, Arteta
i na skrzydłach:
Cazorla i Poldi.

TW_Szczepan komentarzy: 188406.09.2012, 18:35

nie byłbym taki mega optymistyczny co do Diaby'ego, miał świetny mecz, ale mogą go złapać wahania formy albo kontuzje (odpukać). Wrażenie z lfc zrobił świetne, ale musi rozegrać parę dobrych meczy z rzędu, na razie to wróżenie z fusów, swoją drogą, Liverpoll pozwalał naszej linii pomocy na zbyt wiele, wątpie, żeby z MC było już tak kolorowo

MM10 komentarzy: 67506.09.2012, 18:21

Ciekawe jakim składem będziemy grać, gdy wrócą kontuzjowani. Moim zdaniem powinniśmy grać:
Szczęsny
Sagna Koscileny Vermaelen Gibbs
Diaby Arteta
Cazorla Wilshere Podolski
Giroud

Fabiański, Mertesacker, Rosicky, Ramsey, Walcott, Gervinho, Oxlade-Chamberlain.

vinio komentarzy: 254706.09.2012, 17:50

żadne Fergusony żadne Mourinho nic nie zmieni w Arsenalu Wenger to król i nikt jego wyników nie poprawi z teraźniejszym zarządem więc cieszmy się tym co mamy. Wenger pewnie nie jedno by zdobywał z takim Realem. Arsenal do póki nie zmieni choć trochę polityki nic wielkiego nie ugramy po 1 trzeba wydać z 30-50 mil raz na 2-3 lata w okienku 2 trzeba zatrzymywać piłkarzy i jeżeli to wszystko Wenger osiągnie tytułu będą płynęły, City tak drużyny wiecznie budować nie będą swojej kadry i ich AFC wyprzedzą. Ja jestem zadowolony z polityki zawsze taka była i to mnie cieszy, a transfery będą jak spłaci Arsenal kredyt. Nie ma co obwiniać polityki bo była i jest super jedyny błąd to pozwalanie na odejścia zawodnikom i za małe podwyżki na dzisiejsze czasy.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 106.09.2012, 17:42

Wygląda jak emirates -.- naprawdę :P

Fsiu....
Juz mam! To nie Emirates, a stadion Galatasaray.
I nie sie palił tylko kibole rozrubę zrobili !

wideo.onet.pl/wiadomosci-zamieszki-chuliganow-po-meczu-fenerbahce-vs-galata,77192,w.html

To zdjęcie było robione od strony autostrady:

Oggy komentarzy: 948906.09.2012, 17:37

Pinguite-- nie sądze że Mikke żartował z tymi niepełnosprawnymi, on serio uważa że to "gorsi ludzie". Palikot zmienia poglądy jak Berlusconi nałożnice, Januszek był juz ultrakatolicki teraz jest anty. To błazen i cwaniaczek. Reszte polityków w Polsce też przemiliczmy...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 106.09.2012, 17:33

To niestety jest Emirates :P

TH14 komentarzy: 52106.09.2012, 17:33

Tieriek Grozny odpowiedział na transfer Hulka ( Zenit ) i sprowadził z Jagiellonii Makuszewskiego za milion euro :D

Oggy komentarzy: 948906.09.2012, 17:30

BTW chyba nie przetłumaczyli dobrze tego zdania..Arsenal took advantage of Liverpool’s tendency to leave space between the lines (because of the pressing and midfield rotation) and play in Cazorla. It was a neat tactical battle.
I tu widać klase Wengera że dostrzegł słabe strony obecnej gry Live + dobrze ustawił zespół:)

sithael

No widze, tylko nie jestem pewny czy to emirates.

Pinguite komentarzy: 1502006.09.2012, 17:28

Z tym Korwinem-Mikke jest to samo co z Palikotem. Jeden i drugi nie myśli poważnie o polityce, tylko robią przedstawienia i cyrki. Nazwijcie to jak chcecie. Mikke właśnie z tą monarchią i z niepełnosprawnymi. Palikot z tym aktem apostazji. Spoko, niech występuje z kościoła jeśli mu się nie podoba, ale musi to robić koniecznie w obecności telewizji i radia? Jeden i drugi to idiota. Tusk myśli tylko o piłce nożnej jak sobie zagra z kolegami z partii. Kaczyński nawija tylko o Smoleńsku. Idioci. Idioci wszędzie.

sithael komentarzy: 63406.09.2012, 17:25

Oggy komentarzy: 948906.09.2012, 17:20

A_1886-- świetna ta analiza to z zonalmarking tłumaczenie jak widze, też dobra strona:)

Czy to jest zdjęcie Emirates jak był pożar ?
Nie jestem pewny

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.09.2012, 17:13

lfc.pl/47623/analiza-taktyczna-lfc-arsenal

Polecam tą świetną analizę taktyczną ze strony Liverpoolu :P

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 17:09

@Oggy
Taa.. głosują na taką partię pod pretekstem, że jest lepsza niż te które są w sejmie, a prawda jest taka, że to ten sam syf.
A nawet powiedziałbym, że ten Mikke jest niespełna rozumu, a poglądy ma identyczne jak Breivik.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 106.09.2012, 17:07

goal.pl/230991-yanga-mbiwa-chcial-przejsc-do-milanu.html

sithael komentarzy: 63406.09.2012, 17:06

na shoutboxie na stronie chelsea jej fani chcą pozwać do sądu EA sports za to jej zawodnikom dali za mało ogólnego w Fifie 13

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 106.09.2012, 17:06