Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
sledziooo komentarzy: 88006.09.2012, 15:31

ArseneAl - w pełnie sie zgadzam. Nasza drużyna bazuję na technice a nie na wrzutkach na wieżę. zaraz powiecie że crouch byłby idealny :)

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 15:26

Llorente nie przejdzie ani do nas ani do barcy. To nie napastnik na taką taktykę.
Ja cały czas będę uważał, że Giroud to nie jest do końca napastnik dla nas. Po prostu my nie wykorzystujemy głównych atrybutów takich napastników czyli wzrost, gra głową i siła.
Ja u nas widziałbym szybkiego, zwinnego, kreatywnego i świetnego technicznie napastnika problem w tym, że takich praktycznie nie ma na rynku...

Heolix komentarzy: 62606.09.2012, 15:24

Jak dla mnie to Lewandowski idealnie pasuje do naszego stylu gry.

MM10 komentarzy: 67506.09.2012, 15:23

Dzięki, chodziło mi o ten ;)

kubanczykpl komentarzy: 82606.09.2012, 15:22

moze ci chodzi o "Narzeczony mimo woli"

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 15:19

Llorente nie kupimy, to nie w stylu naszego zarządu.

lawian komentarzy: 21706.09.2012, 15:18

MM10
Narzeczony mimo woli

MM10 komentarzy: 67506.09.2012, 15:16

Jaki był tytuł filmu, w którym szefowa wymyśliła sobie, żeby jej asystent został jej mężem, bo potrzebowała dokumentów. Głośna komedia ostatnich lat, potrzebuję tytułu ;)

Arsenal_1886

Tyle, że Llorente to nie za bardzo zawodnik na Arsenal - a Lewy to raczej zawodnik o innej charakterystyce.

ArseneAl

Za rok za darmo, albo w styczniu za pół ceny.

Matheo14 komentarzy: 55106.09.2012, 15:08

Panowie macie może jakieś artykuły albo obszerniejsze info na temat braku meczy Kadry w TVP ? potrzebuję do szkoły.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.09.2012, 15:02

Mid > Prędzej Llorente ,bo temu za rok kończy się kontrakt z Bilbao i w styczniu można byłoby go już ściągnąć za małe pieniądze .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.09.2012, 15:02

AreseAl

A za chwalenie się tym pewnie dostaniesz zaraz drugiego warna. A jakie to masz te "wtyki"?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.09.2012, 15:01

Tak zmieniając temat - ciekaw jestem czy w przyszłym roku postaramy się o Lewandowskiego. Niedawno wszyscy domagali się u nas nowego napastnika, który ostatecznie nie dołączył, a Polakowi za rok zostanie tylko rok kontraktu. Może właśnie dlatego Arsene nie starał się o napadziora? :] Chelsea będzie chciało raczej zawodnika bardziej "k(l)asowego", a United mają obecnie pełno dobrych snajperów. U nas tymczasem jest Giroud i Chamakh - no i przebywający na wypożyczeniu Afobe oraz nie posiadający pozwolenia na pracę Campbell. A Lewy jest już doświadczony.

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 14:56

@WilkSzary
Jak dostaniesz bana to się za tobą wstawię :)

WilkSzary

A pamiętasz jak na Emirates grał Arsenal z Barceloną? Jakoś nie kojarzę, byśmy wybijali piłkę na oślep.

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 14:41

@WilkSzary
W tym kraju nie trudno znaleźć idiotów.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.09.2012, 14:37

Padaka czy nie - mecze reprezentacji narodowej powinno się oglądać "ZA DARMO". Niebawem za wszystko trzeba będzie płacić - jak będziesz chciał iść zagłosować w wyborach, to będziesz musiał nieźle wybulić.

Dreamcast komentarzy: 104206.09.2012, 14:34

A ja się cieszę z takiego rozwiązania - mam nadzieję, że niewielu ludzi wyda takie pieniądze na jeden mecz i ktoś tam w PSPN przejrzy na oczy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.09.2012, 14:34

WilkSzary

No jak jak Real i barca dostają do podziału 50 % wpływów z praw do transmisji a reszta klubów pozostałe 50 % to nie dziwota, że zdominowali ligę. A jeszcze jak teraz w Hiszpanii taki kryzys to już całkowicie - inne kluby będą musiały sprzedawać swoich piłkarzy, bo ich nie będzie stać na utrzymanie, a Real i barca zawsze sobie poradzą.

Nie zgodzę się też z tym, że te dwa kluby zdominowałyby każdą ligę. W Anglii gra się inaczej i sędzia nie odgwizduje fauli, za które w Hiszpanii dostaje się czerwone kartki. Oczami wyobraźni widzę buca przewracającego się na boisku i resztę kataloniarzy obskakujących sędziego i domagających się ukarania zawodnika przeciwników.

A na polszmacie koleś wymawiał "dżips"

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.09.2012, 14:30

Śmieszni są . Mam płacić 20 zł za oglądanie takiej padaki prezentowanej przez nasz zespół
narodowy ? Nie ma mowy .

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:28

rev 20zł.

rev komentarzy: 161506.09.2012, 14:27

Wiadomo już ile oficjalnie trzeba dać za mecz Czarnogóra - Polska? Jestem niezmiernie ciekawy na ile to wycenili.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:26

WilkSzary Jedynym ich szczęściem to był Drogba.

MarcinMotyl komentarzy: 163706.09.2012, 14:26

Kiedy Wojtek wraca? orientujecie sie czy bedzie juz gotowy na Southampton

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:25

Na FIFA 10, któryś z tej pojechanej 2 mówi David Vilja.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:22

Arsenal_1886 Też się zastanawiam.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:21

I jeszcze Merterzaker.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.09.2012, 14:21

WilkSzary > Dlaczego no to 6 drużyna ligi angielskiej poprzedniego sezonu ( Chelsea ) pokonała Barcę i to ona trafiła do finału LM ,a nie Duma Katalonii ?

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:16

ArseneAl I jeszcze któryś mówi Teźo.

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 14:16

@Mid
Ja się męczyłem 3 lata z CP i stwierdziłem, że już dość. A jak jeszcze tego Kowalczyka wprowadzili na salony i zaczął komentować niektóre mecze to miarka się u mnie przebrała.

ArseneAl O, tak.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.09.2012, 14:15

Dlatego jak oglądam mecze Arsenalu to tylko na angielskich stacjach ;p Szkoda nerwów jak się słucha tych polaczków :D

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:15

Albo Olivier DJOUROU.

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 14:14

I tak najlepszy jest Szpakowski ze swoim Puziolem i Marszczerano.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.09.2012, 14:14

ArseneAl

Mam cyfrowy Polsat. Oglądałem wcześniej powtórkę na Orange Sport info i tam było okej - ale chciałem zobaczyć jak wygląda sytuacja na Polsacie Sport i się zawiodłem.

michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:12