Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
michal192837465 komentarzy: 765406.09.2012, 14:03

Midgardsorm Dżips, Dżiru, ciekawe co jeszcze wymyślą. :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.09.2012, 14:02

afcforever

Ogladasz pilke od wczoraj ze nie wiesz ze LM czy ogolnie puchary to calkiem cos innego niz PL ?
Rok temu tez wygrala Chelsea LM a w lidze grala beznadziejnie i co?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.09.2012, 14:00

Oglądaliście retransmisję naszego meczu z Liverpoolem na Polsacie Sport? Ciężko tego się słucha. Jak koleś mówi "Dżips" na Gibbsa, to mnie trafia szlag.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141406.09.2012, 13:51

Kredens, tak napisałem też o tygodniówce, tylko chodzi o to, że jak bedzie miał przejść do nas zawodnik XXX, który w MC dostanie 180 k/tydzien i u nas tyle samo, ale to my zdobyliśmy ostatnio PL lub LM to wiadomo, że przejdzie do nas, bo jesteśmy silniejsi :0 No może nie wiadomo, ale dużo bardziej zwiększa to nasze szanse :)

Kredens komentarzy: 369406.09.2012, 13:42

@ I_TAK_I_NIE

A dla mnie twój punkt 5 to coraz większa ściema. Piłkarze tylko mówią, że idą do klubu, w którym mają szanse zdobywać trofea.A tak na prawdę, to wszyscy wiedza jak jest. Ostatnim takim przykładem było chyba przejście Artety do nas.

Wiadomo, że jak bedziemy rywalizować o piłkarza z Evertonem czy WBA, to piłkarz wybierze nas, bo będziemy atrakcyjniejsi.
Ale jak bedziemy chcieli walczyć o piłkarza, który jest już kozakiem i wszyscy go chcą, a on o tym wie. To gówno da to, że wygraliśmy LM czy PL. I tak pójdzie do CFC, MC, czy nawet LFC, bo mu więcej zapłacą. A i tak będzie wszystkim w koło mówił, że idzie do klubu, w którym jest wspaniała atmosfera i jest budowana drużyna po to, aby zdobywać trofea.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141406.09.2012, 13:33

Ja w Diabym zawsze widziałem potencjał i widziałem go w pierwszej XI, ale zawsze miał problem, żeby to jakoś udowodnić. Hmm no może ten rok bedzie przełomowy :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.09.2012, 13:23

Sagna on Diaby : "He's a top player, the best french midfielder. He gave an answer to people who were in doubt about him"

Według Bakariego Diaby jest najlepszym pomocnikiem we Francji ;p Widać ,że nie tylko Wenger bardzo w niego wierzy .

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141406.09.2012, 13:21

Hmm nie ma co ukrywać, że w przeciągu 2 najbliższych lat trzeba zdobyć jakieś trofeum i to nie jakiś Emrates Cup czy CC, ale LM lub PL. A dlaczego?? :
1.Po pierwsze musimy zdobyć większą renomę(która nie ukrywajmy, ale ostanio nam znacznie spadła),
2. Renoma. No właśnie, czytaliście zapewne ten felieton na stronie Forbes, że za 2 lata kończą nam się kontrakty z Nike i Emirates, więc jeśli coś wygramy to dostaniemy większy kontrakt.
3. Dostając większy kontrakt, szybciej spłacimy stadion i bedziemy mogli robić wielkie transfery, bo BEDZIE NAS STAĆ!!!
4. Trofea, to jednocześnie dużo większe wpływy - nie tylko z kibiców, ale także z praw do transmisji czy samych zarządów UEFA czy PL które płacą tyle które miejsce się zajmie.
5 No i na końcu bedziemy atrakcyjni dla piłkarzy, którzy nie tylko chcą dostawać dużą tygoniówkę, ale również bedziemy walczyć o trofea!!! A nasi zawodnicy/wychowankowie też nie bd chcieli odchodzić, bo nigdzie lepiej nie bedzie.

Tak więc, pomódlmy się aby w najbliższych 2 latach wygrać albo PL albo LM !!!!! I wtedy nastaną piękne czasy dla Kanonierów :P

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 206.09.2012, 12:55

Mi tam wyniki Junajted wraz z Robinem van Payme nie obchodzą. Byle by Arsenal grał swoje i zdobywał punkty. Jeżeli uda się dołożyć do tego remis bądź zwycięstwo na Old Trafford i skończyć sezon na diabłami to w ogóle będzie baja.

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.09.2012, 12:52

Tak,graja na SB wiec w obecnej formie Smerfow moim zdaniem nawet remisu z SB nie wywioza:P

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.09.2012, 12:50

jimmykanonier1886

No pozytywnie tym bardziej ze Shrek moze wrocic dopiero za 4 tygodnie;p
Powiedzmy ze tylko nie zgadzam sie z Newcastle,moim zdaniem tam napewno przegraja jak i z Liverpoolem.Nie pamietam juz ale jezeli graja z Chelsea na SB to tez porazka ^^ Pewnie odbija sie na Nas,kulna Nas gładko 2 lub 3 zero ;p

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078406.09.2012, 12:48

anty-pzpn
widzę pozytywne nastawienie,co do meczu na old traford,ale tak szczerze to ty się nie zgadzasz tylko co do live, bo ja napisałem,że z ****sami coś stracą, a i z newcastle też mogą,bo w tamtym roku dostali na st.james park 3-0

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078406.09.2012, 12:45

topek
to może tak,ale niewątpliwie Arsenal był dla niego krokiem w przód i nie wiadomo,czy jakby przeszedł do innego mocnego zespołu np.****si,united to od razu by wywalczył sobie miejsce w 1 składzie

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.09.2012, 12:45

Co Ty gadasz?:P
Z Liverpoolem porazka tym bardziej ze graja na wyjezdzie,a wszyscy wiemy jak jest Liverpool nastawiony na Nich.KFC moze i u siebie pchna ale z Newcastle na wyjezdzie nie dadza rady i tez im wroze porazke.Jesli Chelsea utrzyma forme to nie wygraja z Nimi,co najwyzej remis.No i licze ze na koniec tego mini maratonu My chociaz zremisujemy ale pewnie i tak przegramy :p

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.09.2012, 12:41

I_Tak_I_Nie

Przeciez jezeli chodzi o fizjoterapeutow to jest u Nas standard ze nigdy kontuzjowany zawodnik nie wraca w okreslonym czasie.Poza tym nie wiem czy to sa plotki czy nie ale kiedy (bardzooo bardzooo dawno temu) ktos pisal ze Nasz jeden z fizjo jest kibicem od dziecka Tottenhamu,kucharz fanem Chelsea.Wiem ze to glupie podejscie ale jak juz dochodzi do takich absurdow to nawet to przychodzi do glowy czy ktos nie robi Nam co roku przypadkiem pod gorke....

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12606.09.2012, 12:40

jimmykanonier1886, nie przesadzaj z tym daniem szansy. Sagna przed przyjściem do nas był w jedenastce roku Ligue 1 i wygrał plebiscyt na najlepszego zawodnika Auxerre. Swoją wartość już wtedy znał.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078406.09.2012, 12:34

ale po kolei najpierw manu ma u siebie wigan,czyli teoretycznie 3 punkty łatwiutkie,pózniej live wyjazd czyli remisik, kfc u siebie pchną newcastle wyjazd czyli mogą mieć ciężko,zwłaszcza pamiętając ostatni sezon, stoke u siebie pchną, z ****sami będą mieli ciężko na wyjeździe więc pewnie coś stracą, a potem już my

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078406.09.2012, 12:31

arseneal
no byłoby już lepiej , ale trzeba wierzyć,że zostanie przez rok może się jeszcze wiele wydarzyć

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141406.09.2012, 12:31

anty
no raczej, tak jak ostatnio ktoś podrzucił jakiś stary link o kontuzji Jacka sprzed roku i nasi 'spejscjaliści' powiedzieli, że w maxie 3 miesiące, a tutaj prosze, to jest ROK i 3 miesiące. Aż się roześmiałem czytając to jakiś czas temu.

anty

RvPersie komentarzy: 1145806.09.2012, 12:31

Sagna? Juventus.

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 12:29

@jimmykanonier1886
Dlatego moim zdaniem Sagna odejdzie gdzieś do Włoch albo Hiszpanii, a nie do jakiegoś rywala w PL.
:)

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.09.2012, 12:28

I_Tak_I_Nie

Okolo miesiaca,lecz znajac ich fizjoterapeutow to poskladaja go w 2 tygodnie,nie to co u Nas.U nas to by pauzowal ale z 2 miesiace.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141406.09.2012, 12:27

No no to MU mają ciężki orzech do zgryzienia, bo do tych meczy dochodzi LM + Rooney ma kontuzje :P właśnie, wiadomo ile bd pauzował ?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078406.09.2012, 12:26

Faktycznie,ale ja myślę,że Bac ma więcej szacunku od RvP i z pewnością pamięta,że Wenger też go wyjął z Auxerre,czyli klubie kory wtedy był średniakiem Ligue 1 i dał mu szansę

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.09.2012, 12:20

Patrzalem teraz tak na terminarz i Muły to maja dopiero piekna bajke..

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 12:19

W ciągu 2 sezonów Bac stracił 3 kolegów (Nasri, Clichy, Song). W sumie to za dużo go już tu nie trzyma.
Do tego zostały mu 2 lata kontraktu no i nic z Arsenalem nie zdobył przez te 5 lat.
Moim zdaniem on odejdzie.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078406.09.2012, 12:18

killer15
zapomnij o tym,że Fabregas skończy karierę w Arsenalu i ,że w ogóle kiedyś tutaj wróci

janek_4 komentarzy: 123506.09.2012, 12:15

Nie oddam Sagni za nic w świecie! Gdybym jeszcze wierzyła w słowa piłkarzy to mogłabym powiedzieć, że Sagna to prawdziwy Kanonier i nas nigdy nie opuści, ale, że przez RvP straciłam wiarę w ludzi to nic nie powiem. :D

kilerr15 komentarzy: 69806.09.2012, 12:13

ej jak jest wreszcie z tym Fabregasem kiedyś mówił ,że wróci do Arsenalu i zakończy tu karierę , a dzisiaj czytam, że chce karierę zakończyć w Barcelonie ... ocb

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078406.09.2012, 12:12

Mi się wydaje,że Bac to jeden z niewielu ze starej gwardii i Wenger go nie bedzie chciał oddać,ale coś mi się wydaje,że skończy się jak z Songiem,oni się bardzo lubili,więc nic dziwnego,że Sagna, żałuje jego odejscia

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 12:09

Ja już wcześniej mówiłem, że Sagna po tym sezonie będzie pierwszą kluczową osobą do opuszczenia Emirates (no bo przynajmniej 1 kluczowy zawodnik musi nas opuścić co roku).
Ciekawe czy kupimy kogoś w zastępstwo (idealny wydawałby się Debuchy ale jak włączy się po niego Real to po ptokach) czy zostaniemy z Jenkinsonem.

Zaloguj komentarzy: 216606.09.2012, 12:09

Co do Walcotta to nie wydaje mi się. Nawet jakby sam chciał odejść to gdzie do zachcą? W City to byłby głębokim rezerwowym, Ferguson nie jest głupi, żeby go kupić, a Chelsea w tym roku już się wystarczająco skrzydłowymi wzmocniła.

RvPersie komentarzy: 1145806.09.2012, 12:07