Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa

Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa 23.02.2011, 21:47, Sebastian Czarnecki 620 komentarzy

Kanonierzy pewnie uporali się z Drwalami ze Stoke, wygrywając 1-0 na Emirates Stadium. Jednak to drużyna gości zafundowała nam prawdziwą "rzeź niewiniątek" - często i gęsto popełniając faule na zawodnikach Arsenalu

Początek spotkania mógł być wręcz wymarzony dla podopiecznych Arsene'a Wengera. W pierwszej minucie Fabregas świetnie uruchomił na prawym skrzydle Theo Walcotta, który zdecydował się na strzał. Nikt nie wie w jaki sposób futbolówka - po wcześniejszym odbiciu się od słupka - nie znalazła drogi do bramki.

Siedem minut później Kanonierzy pokonują Asmira Begovica! Dośrodkowanie Jacka Wilshere'a z rzutu wolnego trafiło pod nogi Nicklasa Bendtnera, który natychmiast obsłużył górnym podaniem Sebastiena Squillaciego. Francuz głową umieścił piłkę w bramce Begovica i Arsenal wyszedł na prowadzenie!

Szybko zdobyta bramka całkowicie ustawiła przebieg spotkania. Kanonierzy rozgrywali, Stoke się broniło, stawiając żywy autobus w polu karnym.

W 13. minucie Andriej Arszawin zastępuje na boisku kontuzjowanego Ceska Fabregasa.

W 27. minucie Andriej Arszawin spróbował zaskoczyć Asmira Begovica strzałem z dystansu, jednak Bośniak bez problemu zatrzymał jego uderzenie.

W 36. minucie drużyna gości stworzyła sobie jedyną - ale za to bardzo groźną - szansę na zdobycie bramki. Zza pola karnego piekielnie mocno uderzył John Carew, ale Wojciech Szczęsny popisał się fenomenalną interwencją, w przepięknym stylu parując strzał Norwega.

Dziesięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Drugą część spotkania agresywnie zaczęli zawodnicy Stoke City. W 51. minucie John Carew zorganizował sobie kilkumetrową przebieżkę tylko po to, by zaatakować barkiem przebiegającego Johana Djourou. Sędzia nie zauważył jednak w tym zagraniu niczego nieprzepisowego.

W 58. minucie nieoczekiwane wyrównanie dla gości mógł przynieść morderczy rzut z autu Rory'ego Delapa, po którym Robert Huth skierował piłkę minimalnie nad poprzeczką.

W 63. minucie fantastycznym rajdem lewym skrzydłem popisał się Andriej Arszawin, który następnie zagrał do lepiej ustawionego Wilshere'a. Młody Anglik zdecydował się na strzał z dystansu, jednak futbolówka wylądowała prosto w rękach Begovica.

Minutę później znowu kapitalnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Rosjanin, który w świetnym stylu ograł dwóch rywali, a następnie wyłożył Walcottowi piłkę do niemalże pustej bramki. Anglik niepotrzebnie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, na dodatek nie trafiając czysto w futbolówkę. Koszmarny kiks Walcotta!

W 69. minucie Dean Whitehead agresywnym wejściem potraktował Theo Walcotta, który natychmiast upadł na ziemię, z wielkim grymasem sygnalizując kontuzję. Arbiter nie uznał jednak tego wejścia za niebezpieczne, a zawodnik faulujący nie otrzymał nawet ostrzeżenia. Dwie minuty później miejsce kontuzjowanego Anglika na murawie zajął Denilson.

W 82. minucie sędzia w końcu zareagował na przewinienie w wykonaniu drużyny gości, pokazując żółty kartonik Marcowi Wilsonowi. Irlandczykowi najprawdopodobniej pomyliły się dyscypliny sportowe, gdyż powalił Marouane'a Chamakha w taki sposób, iż nie powstydziłby się pewnie tego żaden zawodnik MMA.

W końcowych minutach meczu bezmyślnym faulem przed polem karnym Arsenalu popisał się Denilson, który podarował drużynie przeciwnej idealną okazję do pokonania Wojtka Szczęsnego z rzutu wolnego. Jermaine Pennant uderzył bardzo mocno, jednak futbolówka przeleciała jedynie wzdłuż bocznej siatki.

Po pięciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie Arsenalu ze Stoke City. Kanonierzy przez większą część spotkania kontrolowali przebieg meczu, a drużyna gości sprawnie się broniła, na dodatek często agresywnie faulując zawodników z armatami na piersiach. Niemniej jednak The Gunners odnieśli zasłużone i bardzo cenne zwycięstwo, które na pewno przyda się w rywalizacji o tytuł mistrzowski.

Premier LeagueStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
fabregas1987 komentarzy: 2570624.02.2011, 19:58

brawo Squillaci !!!
szkoda, ze kontuzje, ale wazne, ze 3 pkt. teraz tylko czekamy na CFC - MU !!!

JoJo69 komentarzy: 20124.02.2011, 19:48

101greatgoals.com/videodisplay/ryo-miyaichi-performance-ado-den-haag-8561037/

Już się nie moge doczekać kiedy do nas przyjdzie :)

henry147 komentarzy: 136624.02.2011, 19:30

ludzie możecie mi powiedzieć na ile wypad cesc i theo

Arkadius92 komentarzy: 169824.02.2011, 19:28

A ja dziś mam urodzinki także cieszy mnie wczorajsze zwycięstwo :) a jeszcze bardziej ucieszy niedzielne :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.02.2011, 19:11

damian > 17 kwietnia . Zobacz sobie Arsenal.com - Fixtures .

damian199656 komentarzy: 762624.02.2011, 19:07

Arsenal_1886-> z L'pool grają chyba 16, no chyba że awansują do półfinału FA Cup

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.02.2011, 19:01

17 kwietnia gramy u siebie z LFC ,a 20 kwietnia gramy zaległe spotkanie na WHL z Spursami ;/
Nasi będą mieli mało czasu na odpoczynek ,ale zapewne gracze Spursów też :P
C"MON ARSENAL !!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.02.2011, 18:44

101greatgoals.com/videodisplay/aaron-ramsey-leicester-8582087/ - Gol Ramseya z Leicester ,którego zdobył we wtorek .

Tutaj natomiast gol Henriego Lansbury'ego i jego genialna celebracja ;d Gola zdobył w sobotę z Leeds . 101greatgoals.com/videodisplay/leeds-norwich-8545190/

David92 komentarzy: 640024.02.2011, 18:37

My nie wiemy czy Cesc zagra w niedziele a na fcbarca juz wiedza ;]

"Pewnym jest, że Katalończyk nie wystąpi w niedzielnym finale Pucharu Ligi, w którym rywalem Kanonierów będzie Birmingham City. Mecz zostanie rozegrany na Wembley w Londynie."

Gunner48 komentarzy: 792924.02.2011, 18:36

@armata_PL
na ulicy może i tak, ale nie tutaj ;)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 424.02.2011, 18:30

G48 -> bo to działa na takiej zasadzie że jak się powie a raczej krzyknie "Ejjjjj!!" to cała rzesza użytkowników jest chętna do pomocy ;) Spróbuj kiedyś ;D

damian199656 komentarzy: 762624.02.2011, 18:29

jak Ramsey wróci z formą to kontuzja Fabregasa nie będzie aż tak odczuwalna, na miejsce Walcotta może Nasri a na lewym skrzydle Arszawin

Gunner48 komentarzy: 792924.02.2011, 18:27

dobijają mnie tutaj komentarze zaczynające się od słowa 'EY'. Potraficie co niektórzy rozpoczynać zdanie innym słowem?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 424.02.2011, 18:22

Czekam tylko na oficjalne info dotyczące Cesca i Theo ;]

Seraphee komentarzy: 102324.02.2011, 18:14

nie tykajcie trolla, niech nie śmierdzi ;)

mitmichael komentarzy: 4924324.02.2011, 18:11

Idz dziecko do swojej piaskownicy. Cesc na Barcelone bedzie gotowy tak jak był Nasri w 1 meczu i skopie wam dupska - wasz były pilkarz :D

Matheo14 komentarzy: 55124.02.2011, 18:10

no dawaj śmiej się ! możesz to zrobić nawet prosto mi w twarz i tak wiem, że ty i twój klub jest gówno wart ! "xD" w twoim komentarzu świadczą o twoim poziomie. Takie rzeczy to na fotce chyba się dzieją. A tak do w ogóle nie wiem dlaczego redakcja zgadza się na kogoś o takim nicku twoja stronka ma chyba inny adres kolego.

FCBarcelonaVeB komentarzy: 1724.02.2011, 18:06

...Ale macie*

FCBarcelonaVeB komentarzy: 1724.02.2011, 18:05

haha "przyganiał kocioł garnkowi" xD Śmialiście się z Xaviego i Valdesa a tu taka niespodzianka. Mam ja i się śmiać ? Ale przynajmniej wymówkę jak odpadniecie z LM.

mitmichael komentarzy: 4924324.02.2011, 17:57

Khedira doznał urazu uda i bedzie pauzował 3 tygodnie - oby z Cesciem było mniej powaznie.

michalcio135 komentarzy: 18624.02.2011, 17:52

BRAWO ARSENAL oby tak dalej nie podobało mi się to że zawodnicy stoke tak brutalnie faulowali

dalba10 komentarzy: 3124.02.2011, 17:52

ej wie ktoś może czy cesc wyjdzie w niedziele ?

michalcio135 komentarzy: 18624.02.2011, 17:46

bzyk95 komentarzy: 2124.02.2011, 17:36

Manager sieciowy oparty na systemie "Fifa11"! Zapraszam! Jeszcze są wolne miejsca i planowane jest utworzenie drugiej ligi, która jest odpowiednikiem 1 ligi Hiszpańskiej lub Włoskiej! chempionmanager.fora.pl

Zapraszam do zapisywania się!

titi_henry komentarzy: 356824.02.2011, 17:17

Ja tam nie wiem, ale chcialbym dowiedziec sie juz wiecej nt. stanu ich zdrowia.. :/ Lipa jest.. Oby Cesc sie wyleczyl, no i jeszcze Ramsey niedlugo ma dolaczyc do naszego skladu, to dobra wiadomosc. Jednak Walcotta strasznie szkoda. W CC poradzimy sobie, ale na Barcelone fajnie byloby go miec.

mitmichael komentarzy: 4924324.02.2011, 17:07

Nie rozumiem jak mozna ogladac zamiast meczu wlasnej druzyny inny mecz, nawet LM.

Insekt komentarzy: 148424.02.2011, 17:03

ja wolalem arsenal po chinsku i z mega slaba jakoscia niz LM, ale kazdy lubi co innego ;]

aRamsey komentarzy: 948624.02.2011, 16:46

Ja nawet nie mając Canal+Sport, wybrałbym Arsenal :p na szczęście w domu nie mam żadnych kibiców Niemców czy Makaronów i mogłem sobie spokojnie mecz obejrzeć na kanapie :p

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.02.2011, 16:46

samir- to chyba oczywiste ze nawet nie majac C+ wybor bylby latwy:)

samir87 komentarzy: 259324.02.2011, 16:37