Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 00:36

Derlis Gonzalez już ma u mnie mega +, dobrze kręci.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 00:36

Kiedy terminarz jest?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 00:35

Czy temperatury laptopa oscylujące w granicach 50-60, w stresie ponad 60 mogą sugerować, że trzeba go przeczyścić? Strasznie spadła mi wydajność w grach, w CS:GO i nawet 1.6 mam olbrzymie spadki fps.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.06.2015, 00:35

Nie no bez jaj. 2 sierpnia z Chelsea o Tarcze a 8 z United? Bez przesady. No ale zobaczymy co nam wylosuja. Co będzie to będzie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:34

Albo jestem nieobiektywnym fanboyem Argentyny albo to oni na razie zrobili na mnie na tym turnieju najlepsze wrażenie. Wydaje mi się, że to będzie kolejny turniej z cyklu Brazylia (Neymar) v Argentyna (Messi).

SebaUnited komentarzy: 13317.06.2015, 00:34

pauleta

Nam też się to nie opłaca bo gramy eliminacje do LM które są najważniejsze ;)

SebaUnited komentarzy: 13317.06.2015, 00:32

arsenal129

No Depay już jest, a tak to cisza

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 00:31

pauleta

Oby! Mam nadzieję, że po tym transferze w końcu coś ruszy więcej...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:31

SebaUnited, powiemy, że słabo bo Sanchez pewnie opuści początek sezonu.

SebaUnited komentarzy: 13317.06.2015, 00:30

PS.

Dzisiaj o 10 rano poznamy terminarz na następny sezon
To co, co powiecie na Arsenal - United w 1 kolejce ? :]

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:29

Kike Marin** @Kike_Marin_ 7 min7 minut temu Zobacz tłumaczenie
@Arsenal Yes, is true: Cech, Abramovich and #Arsenal are all ready to sign off the deal. The countdown continues...

:]

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 00:29

Jak tam Seba, robicie transfery?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 00:28

Wysłałem Ci PW Dan.

SebaUnited komentarzy: 13317.06.2015, 00:27

straszne nudy a mecz dopiero za godzinę, widzę że tylko na waszej stronie coś się dzieje i czekacie na mecz, reszta stron zasnęła ( oprócz Barcy bo ci to wiadome jak messi gra to orgazm ;p )

Swoją drogą to co to za różnica czy 3 koszyk czy 2, Polska nie boi się nikogo, każdego zaakceptujemy rywala i wygramy ;) awansujemy i na euro i na mundial, zobaczycie

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 00:25

Dancer

Mam pytanie do Ciebie, napiszę Ci na priv. ok?

Usunęła te cycuchy?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.06.2015, 00:24

Jak będziecie widzieli tutaj Szoguna to przekazcie mu, ze ma pelna skrzynke i zeby opróżnil ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:22

Novazzy, sorry, ale między nami ja(prawica), ty(lewica) to ja stoję za prawem do życia, a ty do zabijania.

Gol Paragwaju ktoś chciał

@paule Jak sam zauważyłeś jesteśmy z innych światów,ale jak mimo całkowitego braku zrozumienia twoich poglądów jest akceptuje i nie żyćze ci śmierci. :>

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 00:16

Dla mnie samo fairplay boiskowe ma najwieksze znaczenie.

Cysiowo komentarzy: 193017.06.2015, 00:15

@rafson
wszyscy możemy żyć w głębokim przekonaniu że to jej i wszystkim nam z tym będzie dobrze xD cycki zawsze na propsie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:15

Novazzy, jak gadałeś głupoty o aborcji to napisałem, co o takiej postawie myślę.

Rafson95 komentarzy: 1052917.06.2015, 00:14

Niestety myślę, że to nie jej

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 00:13

@pauleta
Nie śmieje się tylko uważam że jest niedzisiejsza.
To że sie nie dogadamy było oczywiste od czasów posta w którym życzyłeś mi śmierci (Tak, Pamietam)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:12

afc4life, jak przeciwnik leży to też można mu wbić bramkę nie łamiąc przepisów.

SebaUnited komentarzy: 13317.06.2015, 00:11

ale to chyba troll, to nie jej cycki ;p ?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:11

Novazzy, "Serio... Całkowicie nie rozumiem twojej logiki."

Bo się śmiejesz z dewizy - "Bóg, honor, ojczyzna". Nie dogadamy się, bo jesteśmy z dwóch innych światów.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 00:11

Nazywajac rzeczy po imieniu : to bylo by z naszej strony zwykle wykorzystanie prawa do wlasnych korzysci. To nawet nie mialo by nic wspolnego z brakiem fairplay bo mecz bylby rozegrany do konca. Dopiero kolejnego dnia bylyby podejmowane kroki z FIFA.

Kazdy kraj kombinuje we wszystkim jak moze, nawet tez jak nie moze to tez kombinuje. Wszyscy na okraglo Polske w dupe ruch-aja a my musimy jak zawsze byc honorowi. Gdyby inni tacy byli to szacun dla nas. A tak?

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 00:05

Serio... Całkowicie nie rozumiem twojej logiki.

Moglibyśmy znacznie ułatwić sobie droge na pierwszy od 12 lat mundial. Kto by pisał o Polaczkach-cwaniaczkach?
99% Artykułów zagranicznych (bez Bośni i Grecji) miałoby może 4 linijki, bo nikogo to nie obchodzi czy w 2. zagra Polska czy Bośnia...
Na siłe szukasz problemu czy starasz się pocieszyć?

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 00:05

9/10 krajow w europie by zrobilo 7 zmiane + 10/10 w azji/afryce i by sie nawet chwili nie zastanowili. Jestem tego 100% pewien.
1/2 dni shitstormu w mediach i zycie toczy sie dalej, zaraz kolejne sensacje, skandale tu rosja tam izrael tu imigranci demoluja wlochy tam cos innego.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:05

Poza tym byłoby to niebywałe chamstwo w stosunku do Grecji.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 00:03

Cholera, liczyłem, że o 00:50...

Mecz jest dopiero o 1:25?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 00:01

Jak to mówią, uczciwość popłaca. Jeszcze zostaniemy za to nagrodzeni!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:00

*z Legii to śmiano się w Polsce. Zagranicą to raczej jej współczuto. Bardziej narzekano na Celtic, że przy stoliku załatwił sobie awans. Z resztą w play-offach i tak przerżnęli.

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 23:59

@pauleta?
Ta , gdzie (Poza Polska oczywiście).
Zagranicze gazety pisały o ,,absurdalnej sytuacji"

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.06.2015, 23:57

Novazzy,
1)jasne, że się śmiano z Celticu, ale w wymiarze sportowym
2)po co nam łatka Polaka-cwaniaczka? Polacy zawsze grali honorowo, więc nie ma co z siebie robić pajaców.

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 23:54

Na razie skupmy się na bieżących eliminacjach, bo jeszcze do rezerwacji biletów do Francji długa droga. El. do MŚ 2018 będziemy się martwić za rok.

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 23:52

@pauleta.
Teraz jeśteśmy pośmiewiskiem bo nie wykorzystaliśmy szansy.

Ktoś sie smiał z Celticu że przeszli ? NIe , wszyscy jechali po geniuszach z Legii.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.06.2015, 23:49

Zostać pośmiewiskiem całej Europy czy grać w trudniejszej grupie eliminacyjnej. Hmm? Serio macie takie dylematy? O miejscu w koszyku trzeba było myśleć przed umawianiem się na mecz z Grecją. Dobrze, że Nawałka nie zrobił z nas pośmiewiska.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.06.2015, 23:49

Jamajka powinna dobre 0:3 na przerwę.

P_95 komentarzy: 66116.06.2015, 23:45