Arsenal na półmetku sezonu 2014/2015

Arsenal na półmetku sezonu 2014/2015 29.12.2014, 14:45, Jakub Mach 29 komentarzy

Wczoraj Arsenal zakończył swoje 19. spotkanie w Premier League. Znaczy to, że jesteśmy już na półmetku sezonu 2014/2015. Jak wiemy, statystyki to nieodłączna część piłki nożnej i warto się im przyjrzeć. Poniżej przedstawiamy osiągnięcia Kanonierów w poszczególnych kategoriach, po pierwszej części sezonu.

Najdłuższa seria zwycięstw: 2 wygrane :O

Słabo to wygląda. Teraz trzeba wygrać z Soton i w końcu wygramy 3 mecze z rzędu w PL. :)

tenZparagwaju komentarzy: 78830.12.2014, 14:28

resztę drużyn można gdzieś ogarnąć w jednym miejscu?

Paniu76 komentarzy: 1246430.12.2014, 13:48

Ciekawe, ile z tych wślizgów ma Flamini.

marz2 komentarzy: 521930.12.2014, 12:47

seria zwycięstw, skuteczność po rożnych tragedia w sumie jak cała reszta statystyk :/ Budzimy się Kanonierzy!

@ eVy

Akurat teraz mamy więcej "takich" piłkarzy, którzy potrafią rzucić piłkę na wolne pole ;)

Wilshere, Ozil, Cazorla, Ramsey czy nawet Rosicky;

problemy są z wystawianiem;

śmiem twierdzić, że nawet Alexis czy Walcott/Ox potrafiliby to uczynić ;);

według mnie to wina taktyki, ale nie piszę, że jest ona zła,
bo pewnie nawet Barca za swoich dobrych lat, gdzie każda przeciwna drużyna nie wychodziła ze swojego pola karnego, nie miała okazji do podań na wolne pole

kubex komentarzy: 573529.12.2014, 23:50

@Kowal96 lepiej nie wiedziec chyba

eVy komentarzy: 1229.12.2014, 21:10

106/317 strzałów celnych - średnio dopiero co trzeci strzał leci w bramkę, może się nie znam ale to raczej trochę marnie wygląda i oddaje naszą skuteczność w 1. połowie sezonu. Rożne w naszym wykonaniu nie są żadnym zagrożeniem dla przeciwników. No i te podania na wolne pole :/ jeszcze tak niedawno można było oglądać piłki za obrońców w wykonaniu Fabsa czy Songa na wybiegającego RVP. Teraz mamy dużo szybszych zawodników od niego (Theo, Ox, Alexis, Welbeck, nawet Poldi - nie jest taki wolny, a do dziś mam przed oczyma jego bramkę z woleja w meczu z Montpellier), niestety nie mamy na tyle kreatywnych graczy (z wyjątkami), żeby takie piłki posyłać (albo taktywa Papcia wyklucza takie piłki). Liczę na dużo lepszą drugą połowę sezonu! COYG! :)

kanonier21afc komentarzy: 225729.12.2014, 18:57

Najdłuższa seria zwycięstw LOL

Kowal96 komentarzy: 1758129.12.2014, 18:31

147 rożnych, a ile wykorzystanych? :/

mar12301 komentarzy: 2310129.12.2014, 18:31

Ależ seria zwycięstw. Aż dwa mecze. Brawo.

michalm1 komentarzy: 702029.12.2014, 17:50

Za malo goli z kontry. Wiecej kontry mamy szybkich graczy idealnych do tego sposobu gry. Walcott, Sanchez, Ox - 3 torpedy, najszybsza trojka na swiecie. Jeszcze gdyby tak dodac Bellerina i Gibbsa to przeciez my te PL powinnismy wygrac jak w najlepszym sezonie Arsenalu.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52429.12.2014, 16:50

TicTlac
Średnia na spotkanie.

Barney komentarzy: 2058629.12.2014, 16:12

zwyciestwa z rzedu rekord 2 żenada dla takiego klubu

Lukkoss komentarzy: 44229.12.2014, 16:12

Liczbę goli z rzutów rożnych jeszcze mogę zrozumieć bo mamy niski skład, ale z kontrataków już nie. Kontrataki są powiązane z dobrą defensywą, a my wybijamy piłki na oślep, zamiast wykorzystać szybkość naszych graczy. Wenger myśli, że jak wprowadzi 2 dodatkowych obrońców to będzie zapora nie do przejścia. Zamiast wprowadzić świeżego skrzydłowego na ostatnie 10 minut przy korzystnym wyniku... Nie wiem od kogo Wenger czerpał wiedzę o taktyce i defensywie, ale chyba przegapił parę lekcji.

Leehu komentarzy: 1049629.12.2014, 15:48

@TlicTlac: A ja się mogę założyć że ponad 50% z tych podań na wolne pole robi zrobił Rosa w jednym meczu. :)

Leehu komentarzy: 1049629.12.2014, 15:47

"+90 5" - Statystyka która bije po oczach i pokazuje że Arsenal zdobywa bardzo dużo bramek w doliczonym czasie gry. To dlatego nasze mecze są tak emocjonujące co więcej bramka stracona z Liverpoolem była jedyną straconą bramką w doliczonym czasie gry to oznacza że po regulaminowym czasie to my raczej dyktujemy grę no chyba że się rozpaczliwie bronimy 6 obrońcami a pomaga im dwóch defensywnych pomocników. :)

Kierunki ataku - W tym sezonie wystarczyło napisać tam gdzie gra Alexis. :)

TlicTlac komentarzy: 596729.12.2014, 15:36

W statystyce "Podania" coś jest chyba źle :) - bo jak to możliwe, że w przeciągu 19 meczów Arsenal wymienił tylko 600 podań?

"Podania na wolne pole" - tego mi właśnie brakuje, tym najczęściej charakteryzują się najlepsze drużyny; mamy graczy(Alexis, Welbeck, Ox) i kreatorów(Santi, Ozil); a takich podań nie widu, nie słychu, szkoda, że Arsenal nie potrafi wykorzystać takiego atutu;