Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
caliero913 komentarzy: 125419.02.2020, 00:03

Nie ma to jak narzekać, że sędzia ich oszukał , podczas gdy Liverpool nie oddał nawet jednego celnego strzału w całym meczu. W tym im chyba sędzia nie przeszkadzał

Barney komentarzy: 2058619.02.2020, 00:00

sie podniecacie ,a lfc w rewanżu ich rozjedzie ze 3-0

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 518.02.2020, 23:52

@enrique napisał: "Denis Urubko zakończył karierę.

Musiał chyba spojrzeć śmierci w oczy podczas tego ostatniego wejścia na Broad Peak... no ale ktoś kiedyś powiedział - mądry himalaista to stary himalaista."

Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny.

cwalin komentarzy: 235718.02.2020, 23:44

Majstra już mają ale invincibles nie będą bo przegrają z Arsenalem.

silvano95 komentarzy: 977618.02.2020, 23:44

Atletico Madrid won against Liverpool despite having 27.5% possession, the lowest by a winning team in a UCL knockout game since Basel in Mar 2018 (vs. Man City).

cwalin komentarzy: 235718.02.2020, 23:41

Niczego tak nie pragnę jak odpadniecia czerwonki i kurakow.

enrique komentarzy: 1894818.02.2020, 23:40

Denis Urubko zakończył karierę.

ziom komentarzy: 190018.02.2020, 23:37

Dzisiaj mieliśmy idealne wyniki dla kibiców piłki nożnej którzy nie są za PSG i Liverpoolem.Rewanże po pierwszym meczu zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.Nie wiadomo kto awansuje dalej.Gdyby to była obecna Barcelona to byłbym pewny awansu Liverpoolu.Siemeone przygotuje perfekcyjnie piłkarzy mentalnie i taktycznie przed rewanżem,jestem tego pewny.Borussi zabrakło jednej bramki do dobrego rezultatu.PSG udowodniło w europejskich pucharach,że potrafi u siebie zagrać znakomicie.Halland to największy wygrany dzisiejszego meczu.Latem już może zmienić klub na topowy.Chętnych na niego nie będzie brakować.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.02.2020, 23:24

@Frytek
Musi.

KapitanJack10 komentarzy: 5325 newsów: 418.02.2020, 23:21

@Argudo napisał: "A Hellas nikogo nie obchodzi."
To było zabawne :D

Frytek komentarzy: 319418.02.2020, 23:20

@Simpllemann: no jasne! Ja również! A wierzysz, że to jeszcze może nastąpić ?

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2418.02.2020, 23:19

@sWinny:

E tam, z nami za Papcia mieli to samo i 1-1 ugrali :P

sWinny komentarzy: 772918.02.2020, 23:17

Moim zdaniem Atletico w rewanżu nie będzie miało zbyt dużo do powiedzenia. Lpool zamykał ich w 16 na ich stadionie długimi fragmentami, więc w mieście Beatlesów będą na to skazani pewnie przez 70-80 % gry.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.02.2020, 23:15

@Frytek
Trzymam kciuki za jedną porażkę Liverpoolu w tym sezonie.

Frytek komentarzy: 319418.02.2020, 23:14

@Simpllemann: a Ty kolego co sądzisz o Liverpoolu w kontekście potencjalnych The Invincibles w tym sezonie?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 618.02.2020, 23:12

@Simpllemann:

Bayern przegrał, co prawda w meczu towarzyskim. A Hellas nikogo nie obchodzi.

silvano95 komentarzy: 977618.02.2020, 23:09

Ciekawe będą wyglądały rewanże ,a z tych meczy chyba jednak Atletico zrobiło dużo większą niespodziankę.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.02.2020, 23:08

@Argudo napisał: "Uwaga: Arsenal jako JEDYNA drużyna z Top5 lig nie przegrał w 2020!"

Niestety to nie jest prawda. Bayern i Verona również nie przegrały jeszcze meczu w nowym roku.

silvano95 komentarzy: 977618.02.2020, 23:05

Arsenal are the only Premier League team that is unbeaten in all competitions in 2020.

Tevez komentarzy: 408718.02.2020, 23:04

Piękny wieczór cudów na Anfield się zapowiada. Ciężkie chwile przed Atletico.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2418.02.2020, 23:03

Atletico XDD

lukasz845 komentarzy: 453118.02.2020, 23:03

To było coś, jak zwycięstwo Arsenalu 2:0 na Etihad i pamiętny występ Santiego. Totalna kontrola nad meczem mimo naporu rywala, Simeone show jak za najlepszych lat.

Alonso komentarzy: 1282418.02.2020, 23:01

Fajne musi być kibicowanie BvB, co kilka miesięcy w składzie nowy utalentowany nastolatek.

zdyp komentarzy: 448118.02.2020, 23:00

@Argudo: poczekaj do czw, te greckie tuczniki umecza swoim 1-0

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333018.02.2020, 23:00

Atletico to strasznie niewygodny zespół. Typowy underowiec ligi jeżeli chodzi o bramki i bardzo solidny w defensywie, styl Simeone zadzialal. Może to jest ta taktyka na dzisiejszy LiVARpool.

softgreat komentarzy: 208118.02.2020, 22:59

@lordoftheboard: polak nazywa sie pereiro ;)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 618.02.2020, 22:58

Uwaga: Arsenal jako JEDYNA drużyna z Top5 lig nie przegrał w 2020!

zdyp komentarzy: 448118.02.2020, 22:58

coz to dopiero 1runda, trzeba jeszcze do liverpoolu pojechac
notowania czolo sie poprawily -- mial przeciez kiepska prase...

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2418.02.2020, 22:57

Liverpool niech wraca do tej swojej ogorkowej ligi dymać rywali po 3-0, a nie do LM sie pchają

Korss komentarzy: 234118.02.2020, 22:57

Oho, P O T Ę Ż N Y Jurgen ma pretensje do Sędziego Polaka

lukasz845 komentarzy: 453118.02.2020, 22:56

Liverpool trafił na najgorszego możliwego rywala, jak piłkarze Atletico chodzili przez 90 min to jest niesamowite, oby przeszli dalej.

Skiller27 komentarzy: 4618.02.2020, 22:56

Fajny ten Liverpool... taki nie za mocny...

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.02.2020, 22:53

Brawa dla Dortmundu. Teraz tylko dobić rywala na jego stadionie i PSG może wrócić do strzelania 3 bramek Dijon czy innemu Nimes.

schnor25 komentarzy: 1854618.02.2020, 22:53

Potężne trio z Liverpoolu nie oddało celnego strzału na bramkę? XDD

DeptaGUNNER komentarzy: 207018.02.2020, 22:52

Czy to jest przerwanie serii bez przegranej?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185118.02.2020, 22:52

Jakoś mi głupio, że Liverpool ma bilans 30-1-0 w EPL, a przegrywa z 4. drużyną ligi hiszpańskiej, mam nadzieję, że w rewanżu ich rozjadą

zdyp komentarzy: 448118.02.2020, 22:52

@RahU: & klopp out, lol

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214318.02.2020, 22:51