Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Kowal96 komentarzy: 1758918.02.2020, 22:35

@Kowal96 napisał: "Dodatkowo 2+ bramki Haalanda po kursie 6.9 dla zabawy :D"

Ale bramka Haalanda :OOO

Tutaj gole na wyjezdzie liczą się podwójnie czy już zmieniono zasady?

silvano95 komentarzy: 980018.02.2020, 22:32

1:1

lordoftheboard komentarzy: 822618.02.2020, 22:32

@DoomSlayer: i fartem zagramy w lidze Europy ;)

lordoftheboard komentarzy: 822618.02.2020, 22:31

Nie dość że Haaland strzelił to mu jeszcze Polak Roger Guerreiro asystowal ;)

KapitanJack10 komentarzy: 5380 newsów: 418.02.2020, 22:31

Ten Hajto gdyby spotkał Haalanda, to miałby chyba pierwszy raz w życiu wątpliwości co do swojej orientacji

Simao12 komentarzy: 775218.02.2020, 22:30

Tak w ogóle to co ten Tuchel chce grać? Non stop prostopadle i w końcu przejdzie? To nie L1

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189418.02.2020, 22:30

Jak można robiąc 3 - titerowy skrót od PSG napisać PAR? Kto pracuje w tym Polsacie...

Frytek komentarzy: 319718.02.2020, 22:22

Wg mnie będzie piekielnie ciężko pokonać komukolwiek Liverpool w lidze. Na Emirates ostatnio świetnie im idzie. Jedyną szansę upatruję podczas meczu na Etihad. Ale wtedy City może być w ważnym momencie jeśli chodzi o LM i nie skupić się na tym meczu należycie.

Arsenal96l komentarzy: 501718.02.2020, 22:20

@Power10: Określenie "Współczesny" bardziej pasuje :p

Gorrann komentarzy: 212818.02.2020, 22:18

@silvano95: Nie muszą odpaść. Mają przegrać 1 mecz w LM, a potem oby w PL :D

W książce o Wengerze zawodnicy wypowaidali się że jak byli Niepokonani, to czuć było strach od przeciwników w tunelu. teraz jest pewnie podobnie i jakakolwiek przegrana by tutaj dużo dała.

Aktualnie ludzie nie wierzą chyab do końca że mogą to zrobić @Marzag:

dolny komentarzy: 265618.02.2020, 22:18

@Korss: obawa Kloppa przed druga zolta kartka, którą juz mógł dostać w 1 polowie

Alonso komentarzy: 1282418.02.2020, 22:15

@Frytek: na wygraniu ligi bez porażki i rekordzie punktowym

Frytek komentarzy: 319718.02.2020, 22:14

@silvano95: a na czym tam się skupiać? Tytuł mają w kieszeni.

Korss komentarzy: 234218.02.2020, 22:12

Mane kontuzja?

silvano95 komentarzy: 980018.02.2020, 22:08

@Gorrann Live odpadając z LM bardziej skupiło by się na PL.

Pablo11 komentarzy: 82618.02.2020, 22:08

- Czy spodziewam się, że Son zagra jeszcze w tym sezonie? Nie. Jeśli wystąpi w jednym, dwóch meczach, to tylko dlatego, że Simon(szef komunikacji z mediami Tottenhamu) jest wielkim optymistą i mam nadzieję, że ma rację. Według mnie jednak tak nie będzie - dodał Jose Mourinho.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466918.02.2020, 22:01

I cyk banik xD

Marzag komentarzy: 41230 newsów: 118.02.2020, 22:01

@Gorrann: Przecież wiadomo, że da się ich pokonać, trzeba po prostu zagrać lepszy mecz od nich.

Gorrann komentarzy: 212818.02.2020, 22:00

Bardzo bym chciał by Live przegrało. To mogłob by pomóc zespołom w lidze, pokazałoby że jednak da się ich pokonać.

może skonczyla by się passa bez wygranej w PL :D

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 118.02.2020, 21:59

Na razie to mecz, który miałbyć nudny staje się dużo lepszy od BvB- PSG

Traitor komentarzy: 10298 newsów: 2418.02.2020, 21:55

@Marzag:

Nie znam jej - zauważyłem na fb, że koleżanka oferuje pomoc w rozliczeniu pitu itd. za wpłatę, to jakoś mnie poruszyło, żeby pomóc

Tu jest główna zbiórka

@thide
Napisałem

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.02.2020, 21:53

@Traitor: napisz mi na pw

Marzag komentarzy: 41230 newsów: 118.02.2020, 21:50

@Traitor: Załóżcie może zbiórkę na siępomaga.pl i daj info do Raha żeby pozwolił Ci stworzyć newsa o tym. To twoja koleżanka?

Power10 komentarzy: 134018.02.2020, 21:50

Mbappe to taki nowoczesny Henry. Dużo podobieństwa można zauważyć.

Womanizer komentarzy: 990318.02.2020, 21:49

PSG poniżej krytyki. Poziom gry Arsenalu na wyjeździe w Sheffield.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333018.02.2020, 21:45

Pięknie badają się nawzajem w meczu BVB vs PSG.

Ranczomen komentarzy: 1231518.02.2020, 21:38

@Michu: Spokojnie Andrzeju, nie denerwuj się.

Trequartista komentarzy: 536618.02.2020, 21:38

PSG bardzo słabo póki co, a BvB nie wykorzystuje słabości przeciwnika, to się pewnie zemści w drugiej połowie

Jankesm (zawieszony) komentarzy: 3418.02.2020, 21:38

Alenten LiVarpool jest cienki

Michu komentarzy: 171118.02.2020, 21:36

Człowiek się stara i wrzuca tutaj linka do meczu Atletico vs Liverpool w jakosci HD z Angielskim komenatarzem a Januszki jeszcze narzekaja. Nie musialbym tu wrzucac linku, ale lubie sie dzielic z innymi, skoro ja moge ogladac to chce aby inni tez mogli obejrzec mecz. CO za JANUSZKI ...

Ranczomen komentarzy: 1231518.02.2020, 21:35

@Jankesm: Ja też.