Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lordoftheboard komentarzy: 822618.02.2020, 20:56

@stan: szkoda że tak późno.
Auba by wtedy grał u nas w finale

caliero913 komentarzy: 125418.02.2020, 20:47

Ktokolwiek wymyślił takie idiotyzmy jak "kuchnia mistrzów" w studio LM powinien wylecieć z roboty

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 518.02.2020, 20:46

A kto powiedział, żeby oglądać oba jednocześnie? Wystarczy obejrzeć jeden, a potem drugi bez patrzenia na wynik meczu. Proste jak sikanie.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1418.02.2020, 20:43

@hot995: Ciężki wybór. Ciekawy jestem, czy Live również zdominuje Europę, ale z drugiej strony mecz BVB - PSG zapowiada się bardzo otwarty. Chyba wybieram Liverpool.
Paradoksalnie typuje 0:0 w meczu BVB i 1:0 dla Atletico dzisiaj.

KapitanJack10 komentarzy: 5374 newsów: 418.02.2020, 20:35

@hot995: Oglądając dwa mecze na raz w gruncie rzeczy nie oglądasz żadnego.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 518.02.2020, 20:29

@NineBiteWolf napisał: "Co oglądacie dzisiaj?"
BVB vs PSG i Atlético vs Liverpool.

bartas1984 komentarzy: 36918.02.2020, 20:20

OK, dzięki za odpowiedź.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.02.2020, 20:19

@bartas1984
Zmiana przepisów, które zostały wprowadzone od początku poprzedniego sezonu.

Garfield_pl komentarzy: 2778118.02.2020, 20:18

@bartas1984: bo zniesione są już te przepisy zakazujące tego.

stan komentarzy: 12918.02.2020, 20:18

@bartas1984: nie ma już kadencji po prostu. UEFA odeszła od przepisów zakazujących grę w dwóch klubach jednym sezonie LM.

bartas1984 komentarzy: 36918.02.2020, 20:15

Pany serdeczne, jak to możliwe, że Haland grał w fazie grupowej LM w Salzburgu, a teraz jest dostępny na fazę pucharową w barwach Borussii?

Tevez komentarzy: 408718.02.2020, 20:12

Papatrzcie na dzisiejszy skład PSG. Icardi i Cavani na ławie a na szpicy Mabppe. Dziś już nie ma miejsca dla klasycznych 9 dostawiających nogę. Wszyscy trenerzy chcą mieć napastników jak Firmino - kreujących grę. Samo strzelanie goli nie wystarcza.

TomekO komentarzy: 275018.02.2020, 20:07

@polandblood: tak, pierwsze dwa odcinki niezle, może trochę przewidywalne ale ciekawa historia z tego może byc

Tevez komentarzy: 408718.02.2020, 19:38

W Dortmundzie pojedynek na 3-4-3. Raj dla pasjonatów taktyki.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.02.2020, 19:23

@polandblood: a Ty widziałeś, bo sam się nad nim zastanawiam? Gomorra to dla mnie bardzo dobry serial

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333018.02.2020, 19:22

@Kowal96: albo under 2.5 madryt i w drotmundxie powyżej 0.5 gola w 1 polowie i powyżej 1.5 gola w 2 polowie kurs 2.05 na fortunie.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333018.02.2020, 19:19

@Kowal96: under 2. 5 madryt, over 2.5 i bts w Dortmundzie.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 118.02.2020, 19:15

Xd BvB już wykupiła Cana na stałe z Juve, chyba przekonał ich ten jego wspaniały gol z Bayerem.

Kowal96 komentarzy: 1758918.02.2020, 19:09

@Traitor:

Bts w Madrycie, over 4,5 żółtek w Dortumundzie, hmm?

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2418.02.2020, 19:08

@Kowal96:

tradycyjnie przeciwko Liverpoolowi, ale lubie przegrywac kase

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 118.02.2020, 19:05

Serialowcy są? Ogląda ktoś Zero Zero Zero od twórców Gomorry?

Kowal96 komentarzy: 1758918.02.2020, 19:04

Składacie coś na LM?

stan komentarzy: 12918.02.2020, 18:54

@pumeks: Tez poklikalem, i nawet naciagajac niektore wyniki (liczac ze jest szansa na pogubienie pkt przez rywali ) udalo mi sie wywindowac max 6 miejsce.
Czyli w realnej grze bedzie jeszcze trudniej.

Garfield_pl komentarzy: 2778118.02.2020, 18:33

@caliero913: zawsze to lepsza opcja niż Rabiot z mamą ;)

caliero913 komentarzy: 125418.02.2020, 18:13

@Garfield_pl: Pogba? Jak najdalej od tego piłkarza i Raioli

Montoya komentarzy: 64018.02.2020, 17:50

Biorąc pod uwagę sytuację City, to Kevina De Bruyne ściągnie Juventus, może i z Guardiolą.

Garfield_pl komentarzy: 2778118.02.2020, 17:49

@Kowal96: wg meczyków mamy 260 baniek, więc Upamecano i Pogba na początek okienka,a potem już szukanie perełek i wzmacnianie innych pozycji :)

mallen komentarzy: 2123918.02.2020, 16:53

Wszyscy wiedzą, że mój brat chce opuścić Manchester United, chce grać w piłkę nożną w Lidze Mistrzów i wygrywać tytuły. Wszyscy wiemy, że to nie stanie się w United.

Mathias Pogba

Naburator komentarzy: 278418.02.2020, 16:42

@kamilo_oo: dla mnie to głupota. Każdy klub powinien mieć świadomość tego, ze ktoś może wypaść. A skoro maja takiego pecha, ze wypada suarez i dembele to ich problem. I powinni grać młodnikami czy kogoś przesunąć na ich pozycje

Naburator komentarzy: 278418.02.2020, 16:41

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2020, 16:39

Własnie przeczytałem, ze demokraci krytykują Bloomberga ze wydał juz podobno około 400 mln dolarów na kampanie wyborcza. Kto bogatemu miliarderowi zabroni, mógłby trochę Kroenke dorzucić do dealów AFC :)

kamilo_oo komentarzy: 2356718.02.2020, 16:29

Barca nie musi nic dawać w łapę, bo są nowe przepisy

"W wypadkach urazów, które eliminują zawodników z występów przez przynajmniej pięć miesięcy, RFEF może udzielić zgody na jeszcze jeden zakup i zarejestrowanie zawodnika nawet poza okienkiem"

Kowal96 komentarzy: 1758918.02.2020, 16:27

Dzisiaj ciekawe mecze, i tyle pytań... Liverpool bierze Atletico? Haaland nastrzela szejkom? Czy Laca w końcu złapie odpowiednią formę?

Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2020, 16:13

Z ciekawosci wbiłem w staty Newcastle , a tam Almiron w lidze 2 gole, Maximin 1 gol i Joelinton 1 gol.

Nic dziwnego, ze spadek zagląda w oczy. To miały być konie pociągowe klubu.......

mallen komentarzy: 2123918.02.2020, 16:09