Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału!

Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału! 18.04.2015, 19:17, Michał Koba 5582 komentarzy

Kibicom, siedzącym dziś na Wembley oraz przed telewizorami, jeszcze przez długi czas nie będzie brakowało filmowych thrillerów. Półfinałowe spotkanie Arsenalu z Reading dostarczyło nam wielkich emocji; byliśmy świadkami bramek, zwrotów akcji oraz ofiarnych interwencji z obu stron. Na całe szczęście dla sympatyków Kanonierów ich ulubieńcy wyszli z tej batalii zwycięsko, pokonując The Royals 2:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała nam jednak takich emocji. Faworyzowani The Gunners nie mieli w niej pomysłu na grę, a większe chęci do zmiany wyniku wykazywali podopieczni Clarke'a. Jednak to Arsenal miał w swoim składzie Özila i Sancheza, którzy wspólnie zapewnili swojej drużynie gola.

Kolejna część meczu to już zupełnie inne widowisko. Reading szybko wyrównało, a The Gunners w końcu przypomnieli sobie, że potrafią skonstruować efektowny kontratak. Oba zespoły nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zaserwowały nam dogrywkę. W niej lepsi okazali się piłkarze Wengera, którzy, dzięki dwum trafieniom Alexisa i asystującemu przy nich Özilowi, w maju drugi rok z rzędu zagrają w finale FA Cup!

Oba zespoły na boisko wyszły w następujących zestawieniach:

Arsenal: Szczęsny – Debuchy, Mertesacker (63' Gabriel), Koscielny, Gibbs – Coquelin (101' Walcott), Ramsey – Cazorla, Özil, Alexis – Welbeck (72' Giroud).

Reading: Federici – Gunter, Obita, Pearce, Hector – Williams, Chalobah (106' Cox), McCleary, Robson-Kanu (90' Karacan), Mackie – Pogrebnyak (111' Yakubu).

Zarówno piłkarze Arsenalu jak i Reading w pierwszych minutach – jak to w takich spotkaniach bywa – starali się przede wszystkim nie popełniać błędów.

W 8. minucie kibiców zebranych na Wembely zaskoczyć mógł.... Mertesacker! Rosły Niemiec dobrze wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale świetną interwencją popisał się Federici.

Odpowiedź Reading była natychmiastowa! Niepilnowany Obita zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale czujnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny.

Chwilę później bohater sprzed kilku minut mógł odetchnąć z ulgą, bowiem arbiter liniowy niesłusznie zasygnalizował spalonego, kiedy na czystą pozycję wybiegał niepokryty przez Mertesackera Mackie.

W 18. minucie Mesut Özil próbował swojego szczęścia z rzutu wolnego i niewiele brakowało, a były gracz Królewskich powtórzyłby swoje fantastyczne uderzenie z meczu z Liverpoolem.

Kilka minut później byliśmy świadkami najlepszej jak dotąd okazji na zmianę wyniku w tym spotkaniu. Cazorla obsłużył genialnym prostopadłym podaniem Alexisa; Chilijczyk wypuścił sobie piłkę, ale szybciej dobiegł do niej Federici i świetnie zapowiadająca się akcja spełzła na niczym.

Chwilę potem piłka po strzale Chaloboaha wpadła do bramki polskiego golkipera, jednak sędzia – tym razem słusznie – odgwizdał spalonego. Mimo to piłkarze Reading z każdą minutą zaczynali coraz śmielej rozprowadzać swoje akcje, podczas gdy Arsenal wyraźnie nie miał pomysłu na grę.

W pierwszej części sezonu, kiedy Kanonierom nie szło, ratował ich Alexis. Letni nabytek londyńczyków chyba przypomniał sobie tamte chwile, bo w świetny sposób przyjął w polu karnym niemniej genialne podanie Özila, przełożył sobie jeszcze piłkę, kładąc na ziemię obrońców i pokonał bramkarza Reading! Arsenal prowadzi w półfinale FA Cup 1:0!

Po strzeleniu bramki podopieczni Arsene'a Wengera nabrali pewności siebie i coraz odważniej rozgrywali piłkę. Z tą sytuacją nie mogli sobie poradzić zawodnicy Reading, czego efektem była żółta karta Chalobaha po faulu na Gibbsie. Po tej sytuacji pan Martin Atkinson zaprosił graczy na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do swojej poprzedniczki: po wrzutce Cazorlii z wolnego do piłki najwyżej wyskoczył Mertesacker, ale jego strzał i tym razem nie znalazł drogi do bramki.

W 55. minucie Reading doprowadziło do wyrównania! Pogrebnyak z łatwością ograł defensorów Arsenalu na lewej stronie pola karnego i miękko wrzucił piłkę na Chalobaha. Uderzenie młodego Anglika odbiło się jeszcze od nóg Gibbsa, co zupełnie zmyliło Szczęsnego, który futbolówkę złapał już za linią bramkową, 1:1!

Po wyrównującym trafieniu mecz nabrał niewiarygodnego tempa, co odczuł chyba Mertesacker, bo w 63. minucie, utykając, zszedł z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Kanonierzy po stracie bramki wyraźnie nie mogli się odnaleźć na boisku: łatwo tracili piłkę, z kolei przeciwnicy raz za razem okupowali pole karne Szczęsnego. Swoje szanse miał Pogrebnyak, a także Williams.

Ależ debiut w FA Cup mógł zaliczyć Gabriel! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie złożył się do uderzenia głową, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce!

Arsene Wenger widział chyba bezradność swoich graczy, bo kilka minut później bezbarwnego dziś Welbecka zastąpił Giroud.

Minutę potem po kolejnej wrzutce z wolnego piłka znów dotarła do Gabriela, ale Brazylijczyk, będąc w nawet dogodniejszej sytuacji niż chwilę wcześniej, uderzył bardzo niecelnie.

Druga połowa z pewnością dostarczała kibicom więcej emocji niż pierwsza. Okazję na zmianę wyniku mieli piłkarze obu zespołów, ale żadnemu z zawodników nie udało się trafić do siatki.

W 83. minucie swojego szczęścia poszukał świetnie dziś dysponowany Chalobah, ale dobrze interweniował Szczęsny.

W akcji odwetowej piłkę meczową miał Ramsey! Szybki kontratak rozprowadził Özil, Alexis pomknął w kierunku bramki Federiciego i podał do Girouda, ten obsłużył Ramseya, którego pierwszy strzał obronił Australijski bramkarz, a dobitkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Reading!

Ależ końcówkę spotkania zaserwowali nam gracze obu ekip! Pogrebnyak pędził po swoją bramkę, ale w sytuacji jeden na jednego lepszy okazał się Koscielny!

Dopiero w 90. minucie na pierwszą zmianę zdecydował się Steve Clarke: zmęczonego Robsona-Kanu zmienił Jem Karacan.

Ostatnią okazję na niedoprowadzenie do dogrywki miał Giroud, ale w trudnej sytuacji nie zdołał pokonać Federiciego i będziemy świadkami dodatkowych trzydziestu minut meczu.

Od mocnego uderzenia dogrywkę chcieli zacząć Kanonierzy, ale strzał z odległości autorstwa Cazorlii poszybował nad poprzeczką.

Długo nie działo się nic godnego uwagi, a jedynym faktem, który ożywił pojedynek, była zmiana, w której Coquelina zastąpił Theo Walcott.

W 105. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Alexis uderzył na bramkę, a pozornie niegroźny strzał sprawił wiele problemu Federiciemu, który przepuścił futbolówkę między nogami, 2:1!

Do końca pierwszej części dogrywki Arsenal nie dał sobie odebrać prowadzenia, a zaraz po zmianie stron na murawie pojawił się Cox w miejsce Chalobaha, a potem Pogrebnyaka zastąpił Yakubu. W Arsenalu natomiast żółtą kartką ukarany został Gabriel.

Na kilka minut przed końcem genialną okazję na podwyższenie wyniku mieli piłkarze Arsenalu. Özil, będąc w polu karnym, zamiast uderzać, podał do Girouda, który minimalnie się pomylił.

40 sekund przed końcem efektownym rajdem popisał się Walcott. Obrońcy Reading nie potrafili sobie z nim poradzić, więc jeden z nich faulował Anglika na linii pola karnego.

Do piłki podszedł Alexis, ale jego strzał zdecydowanie mógł być lepszy. Nie miało to jednak już żadnego znaczenia, bo po tej sytuacji sędzia Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a awans Arsenalu do finału Pucharu Anglii stał się faktem!

Raport pomeczowyReading autor: Michał Koba źrodło: własne
Trequartista komentarzy: 536625.04.2015, 16:41

theinvincibles
Zobacz jeszcze na przypadek Piechoty z PS

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.04.2015, 16:41

TheInvincibles, jak oglądałeś to pewnie wiesz, że większość studiowała na zupełnie innych kierunkach niż dziennikarstwo, ale wcale nie studiowała. Na studiach nikt nie nauczy cię pisać, a papierek też nic nie daje.

TheInvincibles komentarzy: 130425.04.2015, 16:38

maciek146c
Jeszcze sobie oberzjałem filmiki, o tym jak zostAć dziennikarzem sportowym na canal +. i jedynie Rudzki, cieżką pracą do tego doszedł.

maciekbe komentarzy: 1245825.04.2015, 16:34

łał, Charlie Adam jest ostatnio w formie...że też Maszyna go puściła :D Pewnie plują sobie w brodę, razem z Allenem daliby nową jakość LFC!

DzejCoop komentarzy: 326425.04.2015, 16:33

Afobe kolejna brama. Niesamowity sezon chłopaka ;)

maciek146c komentarzy: 45925.04.2015, 16:20

TheInvincible
Nic nowego Ci pewnie nie powiem, musisz mieć masę znajomości jeśli byś chciał zaistnieć po takich studiach ;) mój kumpel też o tym myślał przed liceum, ale później zrezygnował i teraz studiuje prawo.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52425.04.2015, 16:19

Widzew kolejna wygrana. Szkoda, że tak późno.

kaziu874 komentarzy: 671125.04.2015, 16:08

pcworld.pl/news/397715/Smartfon.LG.G3S.to.nie.to.samo.co.LG.G3.Mini.tylko.zupelnie.nowe.urzadzenie.html

Trequartista
Ad.1 Czytam książki, szczególnie o Premier League, teraz zacznę czytać troszkę na portalach
Ad.2 Okey, założe
Ad.3 Musze nauczyć się jakiś ciekawych cytatów, mieć wiedzę, no i przede wszystkim doświadczenie w życiu, jesłi chce pisać felietony.

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 15:56

dortmund mial spasc a tu jeszcze w le zagraja :)

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 325.04.2015, 15:47

Kanonier204
Jagoda komentuje mecz na Nsport. Zabsłynął już 1 tekstem xd

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11725.04.2015, 15:46

Kane ostatnio coś słabiej gra. IMO Aguero pewniak do najlepszego strzelca ligi.

Trequartista komentarzy: 536625.04.2015, 15:44

Kierunki dziennikarskie nic nie dają. Po prostu już teraz musisz dużo czytać o piłce, prowadzić bloga, uczyć się ładnie pisać itp. A robić to możesz nawet w zawodówce.

mitmichael komentarzy: 4924325.04.2015, 15:41

I remisik jak chcialem

TheInvincibles komentarzy: 130425.04.2015, 15:39

Jak myślicie, warto iść do Liceum z rozszerzonym polskim, angielskim i wosem, a potem na studia o kierunku - dziennikarz sportowy?

AaronLieber27 komentarzy: 612725.04.2015, 15:39

Nie wazne kto wygra wazne by LFC skonczyl sezon za tymi dwoma zespolami

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 15:37

ciekawe kto go wykupi, chetnych nie brakuje. arsenal, city, chelsea. pewnie inni tez sie znajda

Trequartista komentarzy: 536625.04.2015, 15:35

Schneiderlin ładnie rozumie grę kombinacyjną, na pewno lepiej niż Carvalho

Oldgunner3 komentarzy: 961825.04.2015, 15:33

Kontuzja Schneiderlina.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 225.04.2015, 15:22

Maya Yoshida zawalil bramkę, fatalne ustawienie. A szkoda, fajnie jakby jeszcze to Soton wygrało.

mlodykanonier komentarzy: 145725.04.2015, 15:15

i juz 2-2 ;/

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125125.04.2015, 15:14

Chadli wyrównuje.

Oldgunner3 komentarzy: 961825.04.2015, 15:10

Świetna bramka świętych i miejmy nadzieję,że ogolą frajerów.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185125.04.2015, 14:57

Mi soe wydaje, ze klasowych rozgrywajacych jest wiecej niz srodkowych obroncow.

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 14:47

zaliczyli assyste harremu, co za bzdura:)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.04.2015, 14:43

lays
2:33 też dobre. Wszyscy się do siebie rzucają a Wenger idzie do nich powolutku spacerkiem ;D

lays komentarzy: 3987125.04.2015, 14:35

youtube.com/watch?v=ExZ0pSrv4G4

2 minuta :D Diaby ładnie pyknał Terry'ego z buta

kamilo_oo komentarzy: 2356725.04.2015, 14:30