Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału!

Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału! 18.04.2015, 19:17, Michał Koba 5582 komentarzy

Kibicom, siedzącym dziś na Wembley oraz przed telewizorami, jeszcze przez długi czas nie będzie brakowało filmowych thrillerów. Półfinałowe spotkanie Arsenalu z Reading dostarczyło nam wielkich emocji; byliśmy świadkami bramek, zwrotów akcji oraz ofiarnych interwencji z obu stron. Na całe szczęście dla sympatyków Kanonierów ich ulubieńcy wyszli z tej batalii zwycięsko, pokonując The Royals 2:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała nam jednak takich emocji. Faworyzowani The Gunners nie mieli w niej pomysłu na grę, a większe chęci do zmiany wyniku wykazywali podopieczni Clarke'a. Jednak to Arsenal miał w swoim składzie Özila i Sancheza, którzy wspólnie zapewnili swojej drużynie gola.

Kolejna część meczu to już zupełnie inne widowisko. Reading szybko wyrównało, a The Gunners w końcu przypomnieli sobie, że potrafią skonstruować efektowny kontratak. Oba zespoły nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zaserwowały nam dogrywkę. W niej lepsi okazali się piłkarze Wengera, którzy, dzięki dwum trafieniom Alexisa i asystującemu przy nich Özilowi, w maju drugi rok z rzędu zagrają w finale FA Cup!

Oba zespoły na boisko wyszły w następujących zestawieniach:

Arsenal: Szczęsny – Debuchy, Mertesacker (63' Gabriel), Koscielny, Gibbs – Coquelin (101' Walcott), Ramsey – Cazorla, Özil, Alexis – Welbeck (72' Giroud).

Reading: Federici – Gunter, Obita, Pearce, Hector – Williams, Chalobah (106' Cox), McCleary, Robson-Kanu (90' Karacan), Mackie – Pogrebnyak (111' Yakubu).

Zarówno piłkarze Arsenalu jak i Reading w pierwszych minutach – jak to w takich spotkaniach bywa – starali się przede wszystkim nie popełniać błędów.

W 8. minucie kibiców zebranych na Wembely zaskoczyć mógł.... Mertesacker! Rosły Niemiec dobrze wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale świetną interwencją popisał się Federici.

Odpowiedź Reading była natychmiastowa! Niepilnowany Obita zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale czujnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny.

Chwilę później bohater sprzed kilku minut mógł odetchnąć z ulgą, bowiem arbiter liniowy niesłusznie zasygnalizował spalonego, kiedy na czystą pozycję wybiegał niepokryty przez Mertesackera Mackie.

W 18. minucie Mesut Özil próbował swojego szczęścia z rzutu wolnego i niewiele brakowało, a były gracz Królewskich powtórzyłby swoje fantastyczne uderzenie z meczu z Liverpoolem.

Kilka minut później byliśmy świadkami najlepszej jak dotąd okazji na zmianę wyniku w tym spotkaniu. Cazorla obsłużył genialnym prostopadłym podaniem Alexisa; Chilijczyk wypuścił sobie piłkę, ale szybciej dobiegł do niej Federici i świetnie zapowiadająca się akcja spełzła na niczym.

Chwilę potem piłka po strzale Chaloboaha wpadła do bramki polskiego golkipera, jednak sędzia – tym razem słusznie – odgwizdał spalonego. Mimo to piłkarze Reading z każdą minutą zaczynali coraz śmielej rozprowadzać swoje akcje, podczas gdy Arsenal wyraźnie nie miał pomysłu na grę.

W pierwszej części sezonu, kiedy Kanonierom nie szło, ratował ich Alexis. Letni nabytek londyńczyków chyba przypomniał sobie tamte chwile, bo w świetny sposób przyjął w polu karnym niemniej genialne podanie Özila, przełożył sobie jeszcze piłkę, kładąc na ziemię obrońców i pokonał bramkarza Reading! Arsenal prowadzi w półfinale FA Cup 1:0!

Po strzeleniu bramki podopieczni Arsene'a Wengera nabrali pewności siebie i coraz odważniej rozgrywali piłkę. Z tą sytuacją nie mogli sobie poradzić zawodnicy Reading, czego efektem była żółta karta Chalobaha po faulu na Gibbsie. Po tej sytuacji pan Martin Atkinson zaprosił graczy na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do swojej poprzedniczki: po wrzutce Cazorlii z wolnego do piłki najwyżej wyskoczył Mertesacker, ale jego strzał i tym razem nie znalazł drogi do bramki.

W 55. minucie Reading doprowadziło do wyrównania! Pogrebnyak z łatwością ograł defensorów Arsenalu na lewej stronie pola karnego i miękko wrzucił piłkę na Chalobaha. Uderzenie młodego Anglika odbiło się jeszcze od nóg Gibbsa, co zupełnie zmyliło Szczęsnego, który futbolówkę złapał już za linią bramkową, 1:1!

Po wyrównującym trafieniu mecz nabrał niewiarygodnego tempa, co odczuł chyba Mertesacker, bo w 63. minucie, utykając, zszedł z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Kanonierzy po stracie bramki wyraźnie nie mogli się odnaleźć na boisku: łatwo tracili piłkę, z kolei przeciwnicy raz za razem okupowali pole karne Szczęsnego. Swoje szanse miał Pogrebnyak, a także Williams.

Ależ debiut w FA Cup mógł zaliczyć Gabriel! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie złożył się do uderzenia głową, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce!

Arsene Wenger widział chyba bezradność swoich graczy, bo kilka minut później bezbarwnego dziś Welbecka zastąpił Giroud.

Minutę potem po kolejnej wrzutce z wolnego piłka znów dotarła do Gabriela, ale Brazylijczyk, będąc w nawet dogodniejszej sytuacji niż chwilę wcześniej, uderzył bardzo niecelnie.

Druga połowa z pewnością dostarczała kibicom więcej emocji niż pierwsza. Okazję na zmianę wyniku mieli piłkarze obu zespołów, ale żadnemu z zawodników nie udało się trafić do siatki.

W 83. minucie swojego szczęścia poszukał świetnie dziś dysponowany Chalobah, ale dobrze interweniował Szczęsny.

W akcji odwetowej piłkę meczową miał Ramsey! Szybki kontratak rozprowadził Özil, Alexis pomknął w kierunku bramki Federiciego i podał do Girouda, ten obsłużył Ramseya, którego pierwszy strzał obronił Australijski bramkarz, a dobitkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Reading!

Ależ końcówkę spotkania zaserwowali nam gracze obu ekip! Pogrebnyak pędził po swoją bramkę, ale w sytuacji jeden na jednego lepszy okazał się Koscielny!

Dopiero w 90. minucie na pierwszą zmianę zdecydował się Steve Clarke: zmęczonego Robsona-Kanu zmienił Jem Karacan.

Ostatnią okazję na niedoprowadzenie do dogrywki miał Giroud, ale w trudnej sytuacji nie zdołał pokonać Federiciego i będziemy świadkami dodatkowych trzydziestu minut meczu.

Od mocnego uderzenia dogrywkę chcieli zacząć Kanonierzy, ale strzał z odległości autorstwa Cazorlii poszybował nad poprzeczką.

Długo nie działo się nic godnego uwagi, a jedynym faktem, który ożywił pojedynek, była zmiana, w której Coquelina zastąpił Theo Walcott.

W 105. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Alexis uderzył na bramkę, a pozornie niegroźny strzał sprawił wiele problemu Federiciemu, który przepuścił futbolówkę między nogami, 2:1!

Do końca pierwszej części dogrywki Arsenal nie dał sobie odebrać prowadzenia, a zaraz po zmianie stron na murawie pojawił się Cox w miejsce Chalobaha, a potem Pogrebnyaka zastąpił Yakubu. W Arsenalu natomiast żółtą kartką ukarany został Gabriel.

Na kilka minut przed końcem genialną okazję na podwyższenie wyniku mieli piłkarze Arsenalu. Özil, będąc w polu karnym, zamiast uderzać, podał do Girouda, który minimalnie się pomylił.

40 sekund przed końcem efektownym rajdem popisał się Walcott. Obrońcy Reading nie potrafili sobie z nim poradzić, więc jeden z nich faulował Anglika na linii pola karnego.

Do piłki podszedł Alexis, ale jego strzał zdecydowanie mógł być lepszy. Nie miało to jednak już żadnego znaczenia, bo po tej sytuacji sędzia Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a awans Arsenalu do finału Pucharu Anglii stał się faktem!

Raport pomeczowyReading autor: Michał Koba źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2015, 22:55

polish
Ja ostatnio stawialem na PSV tych mlodziakow przeciwko ekipie z Ryo w skladzie i ostro ich tam zjechali ale inne mecze mi nie weszly.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.04.2015, 22:53

Radwańska długo nie potrenowała z Navratilovą

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.04.2015, 22:51

Dobry transfer United, a jak Gundogan wróci do formy sprzed kontuzji to świetny. Przykre jak się patrzy jak Bayern zniszczył swojego krajowego rywala. Jeszcze BVB straci Reusa i Hummelsa i stanie się ligowym średniakiem jak nie gorzej. Jak nas rozkupili z największych gwiazd to chociaż mieliśmy problemy finansowe, a rozkład BVB chyba nie ma nawet sensownej przyczyny.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189524.04.2015, 22:39

Ktoś coś wie o transferze Afobe? Za ile poszedł i czy jest zapisanego coś, że będzie mógł do nas wrócić po taniości?

Novazzy komentarzy: 351024.04.2015, 22:38

@Sima
Pewnieczek do podbicia kursu xD

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.04.2015, 22:38

26 września 2012 roku, Puchar Ligi, Coventry 6:1.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020424.04.2015, 22:38

Kanonier204

miałem młodziaków z Ajax'u którzy przegrali

Simao12 komentarzy: 775224.04.2015, 22:37

Hah
Znalazłem sobie kurs 1.20 na coś co nie miało prawa nie wejść- Zawisza mogła przegrać max 2 golami(wtedy zwrot), przegrali trzema ;D
I kupon na 150zł w pizdu 7/8 weszło

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.04.2015, 22:36

Gundogan to BYŁ świetny piłkarz. Mnie tam ten ruch United nie rusza.

polish
No wlasnie widze ze jednak te wymeczone 1-0 u siebie. A co jednak stawiales na Marsylie czy cos innego?

Novazzy komentarzy: 351024.04.2015, 22:31

Thx. Zastanawiam się czy jest jakieś pytanie na które k.com nie zna odpowiedzi...

To jak z tym najwiekszym zwycięstwem od 5-0 z AV ?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.04.2015, 22:30

Novazzy
Kilka powodow staczania sie Widzewa wg mnie: pozbycie się najlepszych piłkarzy, konflikt na linii Cacek-kibice, zle decyzje personalne, słaba forma zawodników.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2015, 22:30

Hans
Bo ktos chce sobie jeszcze raz obejrzec lub nie ma tego spotkania z Orange Sport?

Novazzy

Drużyna po spadku się rozpadła, kibice są w konflikcie z działaczami, do tego klub ma olbrzymie zadłużenie. Ostatnio zaczęli punktować, ale strata z rundy jesiennej, kiedy to przegrywali mecz za meczem, wydaje się być nie do odrobienia.

mar12301 komentarzy: 2311724.04.2015, 22:28

Ciekawy wynik w Marsylii :P

Hans_Zimmer komentarzy: 594524.04.2015, 22:27

po co komu mecz finałowy sprzed roku skoro niedługo będzie nowy finał?

kaziu874 komentarzy: 673124.04.2015, 22:23

Kanonier204 --> oo elegancko, dzieki wielkie ;)

Novazzy komentarzy: 351024.04.2015, 22:22

btw Czemu Widzew tak kiepsko gra?
Dawno nie patrzyłem na I ale oni sa ostatnia niedawno w Eskraklapie grali.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2015, 22:21

kaziu874
mega.co.nz/#F!vc5nmAhT!_RMvez62vlLhNX_nMsipuA

Spotkanie z Hull. Dogrywka sie wgrywa ;)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.04.2015, 22:20

To ich czwarta porażka z rzędu. Muszą walczyć by w ogóle do europejskich pucharów zakwalifikować.

Novazzy komentarzy: 351024.04.2015, 22:20

5-0 z AV to najwieksze zwycięstwo od

kaziu874 komentarzy: 673124.04.2015, 22:20

Tylko 6 wygranych na wyjezdzie Lyonu na 16 meczy, ciezki mecz, ale faktycznie skoro chca jeszcze walczyc o mistrzostwie to musza ten mecz wygrac. Pewnie sie skusze zeby ich dac na kuponie.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11724.04.2015, 22:20

Fatalnie jeżeli Gundogan do ManU. Świetny piłkarz.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.04.2015, 22:20

Aż sobie skrót obejrzę z Marsylii :P

kamilo_oo komentarzy: 2356724.04.2015, 22:18

Dawaj wygrają to a widzę, że kurs bdb

kaziu874 komentarzy: 673124.04.2015, 22:16

Kurde, bo sie tak wlasnie zastanawiam czy ich dawac czy sobie odpuscic ten mecz ;>

marimoshi komentarzy: 472624.04.2015, 22:15

Kamile
Ups. No to wtopa :p Dzięki za info

James komentarzy: 167424.04.2015, 22:15

no ale tak samo myslalem ze marsylia sie ogarnie wkoncu i wygra a tu lipa.

kaziu874 komentarzy: 673124.04.2015, 22:12

Jak myslicie pany, Lyon wygra w niedziele z Reims na wyjezdzie?

marimoshi komentarzy: 472624.04.2015, 22:11

O ile odejście Hummelsa nie będzie odczuwalne to brak Reusa będzie mocnym osłabieniem. Chociaż patrząc ile on w tym sezonie pauzował to już są przyzwyczajeni do jego absencji ;d

Hans_Zimmer komentarzy: 594524.04.2015, 22:05

a ten Draxler co tu był płacz że Wenger na niego pond 40 mln nie chciał wydać jeszcze kopie piłkę czy już mu się nie chce?

AaronLieber27 komentarzy: 612724.04.2015, 22:04

Dzisiaj bracia Ayew strzelili po bramce i sobie tak mysle, ze gdyby taki Balotelli i Welbeck zdecydowali sie na gre dla Ghany to by Ghana mialaby swietny atak. Balo- Welbz- Boateng - Ayew - Ayew - Gyan - Atsu. No i Jerome Boateng w obronie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2015, 22:03

gundogan zaklepany przez united wg sky germany i paru gazet niemieckich.