Arsenal po raz dziewiąty z rzędu w ćwierćfinale Carling Cup!

Arsenal po raz dziewiąty z rzędu w ćwierćfinale Carling Cup! 25.10.2011, 21:39, Rafal Mazur 1322 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru kibice zgromadzeni na spowitym jesiennymi chmurami Emirates Stadium gorąco powitali zawodników londyńskiego Arsenalu, którym tym razem przyszło mierzyć swoje siły z Boltonem w ramach 1/8 finału Carling Cup. Po znakomitej drugiej części gry ekipa The Gunners pokonała przeciwnika 2-1.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Jeśli chodzi o skład Kanonierów na wtorkową potyczkę, to Arsene Wenger zapowiadał spore zmiany. Francuz słowa dotrzymał i w wyjściowej jedenastce mogliśmy oglądać takich zawodników, jak Oxlade-Chamberlain, C.Y. Park czy Ignasi Miquel.

Od początku meczu Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę i narzucić własne tempo gry, jednak defensorzy drużyny przeciwnej nie dawali za wygraną, a spotkanie było w miarę wyrównane. Bardzo aktywny był Oxlade-Chamberlain, który wielokrotnie szarżował prawą stroną, starając się zagrozić rywalom.

Warto zaznaczyć, że mimo długiej przerwy związanej z kontuzją, Thomas Vermaelen wyglądał naprawdę znakomicie. Belg włączał się w każdy atak i akcję ofensywną, a jego gra defensywna była niemalże perfekcyjna.

W 19. minucie znakomitą piłkę w stronę wybiegającego na czystą pozycję Parka posłał Coquelin, jednak sędzia liniowy uniósł chorągiewkę w górę. Na powtórce widać jednak, że Koreańczyk nie znajdował się na pozycji spalonej, a sędzia popełnił błąd.

Z biegiem czasu Bolton coraz częściej dochodził do głosu. Najbardziej widocznymi graczami drużyny gości byli Tuncay i Kakuta, który w 25. minucie uderzył na bramkę Fabiańskiego. Polak nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki. Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymał Sebastien Squillaci.

W 34. minucie bardzo ciekawą akcję w środku pola przeprowadził Yossi Benayoun, ale jego strzał znalazł się wysoko ponad bramką. Na 10 minut przed końcem pierwszej części gry sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny w okolicach 25. metra od bramki gości. Do futbolówki podszedł Vermaelen, który fantastycznym strzałem posłał piłkę pod poprzeczkę, lecz Bogdan zdołał odbić ją na rzut rożny.

W 41. minucie gry Chu-Young Park uderzył piłkę w prawy róg bramki, ale znów na wysokości zadania stanął Bogdan. Do końca pierwszej połowy nic już się nie zmieniło.

Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C'. Fatalny błąd popełnił Frimpong, który stracił piłkę na rzecz Muamby. Były zawodnik The Gunners znalazł płaskim podaniem Pratleya, a ten odegrał z powrotem do Anglika, który dopełnił tylko formalności. 1-0

Chiwlę później Ivan Klasnic znalazł się w znakomitej sytuacji na podwyższenie rezultatu. Napastnik Boltonu posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

Sytuacja na murawie zmieniła się niczym w kalejdoskopie. W 54. minucie zabójczy rajd przeprowadził Andriej Arszawin, który minąwszy obrońców przeciwnika, umieścił futbolówkę obok interweniującego Bogdana. 1-1!

Po chwili, ku uciesze fanów Kanonierów, Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą Chu-Young Parka. Koreańczyk otrzymał świetne podanie od niezwykle aktywnego w tej części gry Arszawina i w stylowy sposób zdobył pierwszą bramkę dla swojego nowego zespołu. 2-1!

Mimo że to Kanonierzy prowadzili w tym spotkaniu i wszystkie statystyki przemawiały na ich korzyść, to goście nie zwalniali tempa. Największe zagrożenie stanowił Fabrice Muamba, jednak Thomas Vermaelen był swego rodzaju ścianą nie do przejścia, co utrudniało zadanie Boltonowi.

W 74. minucie gry boisko opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który został zastąpiony przez Ryo Miyaichiego. Na murawie pojawił się również Ozyakup, zastępując Frimponga.

Dwie minuty później sporą pomyłkę zaliczył Łukasz Fabiański, ale w okolicach bramki Polaka nie znalazł się nikt, kto mógłby umieścić futbolówkę w siatce. Fabiański szybko się zrehabilitował, gdyż w 78. minucie obronił niebezpieczny strzał Cahilla.

W 83. minucie na placu gry pojawił się Daniel Boateng, który zamienił świetnie dysponowanego dziś Vermaelena.

Po upłynięciu regulaminowego czasu gry, arbiter główny doliczył 4 dodatkowe minuty. W 92. minucie jeszcze raz serca fanów Arsenalu zabiły mocniej, ponieważ genialne okazje na doprowadzenie do remisu mieli Cahill, a także Knight. Dwie minuty później sędzia zakończył dzisiejszą potyczkę i Kanonierzy mogli cieszyć się z awansu do 1/4 finału Carling Cup.

Podsumowując, bardzo dobre zawody rozegrała dwójka strzelców, Arszawin i Park. Na pochwałę zasługuje również cała linia obrony, a w szczególności Thomas Vermaelen, który w dużej mierze pomógł londyńczykom awansować do ćwierćfinału po raz dziewiąty z rzędu.

Co ciekawe, dziś padł również rekord, jeśli chodzi o liczbę kibiców oglądających spotkania na tym etapie rozgrywek Pucharu Ligi. Zmaganiom Arsenalu z Boltonem przypatrywało się aż 56628 kibiców zgromadzonych na The Emirates.

Najciekawsze akcje Arsenalu:

Bolton WanderersCapital One Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
karlo komentarzy: 906929.10.2011, 13:48

druga bramka cudo

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.10.2011, 01:05

Teraz będzie już wychodził praktycznie optymalny skład. Wenger o tym mówił.

pajdi komentarzy: 378027.10.2011, 00:59

vP7

Tak serio mówisz ? Biorąc pod uwagę formę City, ich kadrę i umiejętności dodając do tego fakt, że Wenger wystawi pólrezerwowy skład, City zniszczy nas. Będzie powtórka z derbów Manchesteru, bądź naszego meczu z Mułami, a Nasri po meczu będzie mógł się cieszyć, nie my.

TheoS komentarzy: 96727.10.2011, 00:15

wie ktos kiedy losowanie??

vP7 komentarzy: 232027.10.2011, 00:08

zaszaleje
CHCE CITY NA ES W CWIERĆFINALE
ten dzwięk gwizdów gdy nasri jest przy piłce, te tysiace słów ''Fuck You'' zamieniajace sie w szum... mmmua palce lizać

DB10 komentarzy: 149626.10.2011, 23:57

vP7> Pewnie, poza tym mozemy w takich meczach tylko zyskac.

Sanchoo komentarzy: 153426.10.2011, 23:54

Niby Chelsea grała rezerwami ale kilku grało z podstawowego składu. ;) Pozdrawiam i dobranoc ;)

vP7 komentarzy: 232026.10.2011, 23:53

DB ja też
lepiej teraz ewentualnie przegrac z najlepszymi i nie zageszczać terminarzu niż w finale i grać niepotrzebnie mecze ćwierć i półfinału

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12626.10.2011, 23:53

Jak dla mnie to najważniejsze, żebyśmy trafili na meczu u siebie. Na wyjeździe z każdym będzie problem, a z czołówką wręcz nierealnie.

vP7 komentarzy: 232026.10.2011, 23:47

Dzisiaj ide do szkoły, ide i patrze a na chodniku stoi Koscielny jak w morde strzelił :)

m91aciek komentarzy: 44826.10.2011, 23:45

chelsea dzis 120 minut rozegrala, moga byc troche podmeczeni w sobote :)

DB10 komentarzy: 149626.10.2011, 23:42

Ja bym chetnie zobaczyl w losowaniu jakiegos pretendenta. MUłki, Citizens lub Smerfy. Moze bysmy wkoncu jakis CC obejzeli :)

nabuchodonozor komentarzy: 5926.10.2011, 23:39

znając szczęscie tego zespołu, to w CC trafimy na MU a w LM zaraz na Barcę (który to już raz...?) :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.10.2011, 23:38

Blackburn jednak ,a nie Newcastle ;p

chomik432 komentarzy: 438 newsów: 1826.10.2011, 23:38

Bedzie Arsenal vs Liverpool ;d

chomik432 komentarzy: 438 newsów: 1826.10.2011, 23:37

120 minuta, heh ;d

W ćwierćfinale CC zagrają takie zespoły jak -
Arsenal , Chelsea , Crystal Palace , Cardiff , LFC , United , City , Blackburn/Newcastle ,

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.10.2011, 23:34

Obstawiam Arsenal - Blackburn/Newcastle Utd.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.10.2011, 23:34

nabuchodonozor > W sobotę losowanie jest ,to wtedy się dowiemy .

nabuchodonozor komentarzy: 5926.10.2011, 23:33

wie ktoś z kim powalczymy na następnym szczeblu CC?

Theo10 komentarzy: 824726.10.2011, 23:32

Szkoda, liczyłem że Everton ich wyeliminuje... ale cóż.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.10.2011, 23:32

Smerfy 2-1

Niestety, jeżeli Twoja nazwa nie zaczyna się na "Manchester" i nie kończy na "United" to tego typu mecze w Twoim wykonaniu nie są transmitowane -.-

Miszek komentarzy: 35426.10.2011, 23:30

To jest żenujące że nie ma transmisji z takich meczy...

Shady komentarzy: 2726.10.2011, 23:27

O no to przepraszam. Myślałem, że będę pierwszy. :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.10.2011, 23:26

Oczywiście , Joel zdobył gola ,a nie napisał :D

Shady > Pisali , ja też ;p
Joel Campbell również ,jak i również wywalczył karnego .

Shady komentarzy: 2726.10.2011, 23:25

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale dziś bramkę strzelił Pedro Botelho, który przebywa na wypożyczeniu w Rayo z naszego klubu.

concrete13 komentarzy: 869826.10.2011, 23:23

IceMan = > dużo w tym zasługi tego gówniarza..ale dobra ..idę spać ..

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.10.2011, 23:22

Everton gra w 10 . Drenthe druga żółta kartka i nie zagra Royston z United w weekend .

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.10.2011, 23:22

lol 3-3 ;/ zeby wygralo blackburn ;d

Damian21UK komentarzy: 23626.10.2011, 23:22

concrete ja i 9 lat ? 11 October mialem 13 lat o 11:15 w dzien !

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.10.2011, 23:21