Arsenal pokonuje Liverpool 4-1 i wyrzuca go z walki o LM

Arsenal pokonuje Liverpool 4-1 i wyrzuca go z walki o LM 04.04.2015, 14:45, Sebastian Czarnecki 4159 komentarzy

Czwarty dzień czwartego miesiąca, wiecznie czwarta drużyna nie mogła uczcić tego dnia inaczej, jak strzelić cztery bramki Liverpoolowi i definitywnie wyrzucić go z walki o Puchar Wengera. Spotkanie na Emirates Stadium było bardzo widowiskowe, pełne fabularnych twistów i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a londyńczycy po świetnej grze mogli nawet przegrywać, ale na całe szczęście w porę sobie przypomnieli o swojej sile i zdominowali Liverpool. Gdyby nie wyborna postawa Simona Mignoleta, który notabene nie miał szans przy żadnym z trafień, to Arsenal mógłby strzelić nawet i więcej bramek.

Najważniejsze w tej wygranej jest to, że londyńczycy nie muszą się już martwić o miejsce w Czwórce i mogą się skupić na poprawie tej pozycji. Kanonierzy na chwilę obecną zajmują drugą lokatę i powinni zrobić wszystko, by zachować ją na koniec sezonu, a do tego dołożyć Puchar Anglii. Jeżeli Arsenal utrzyma formę do końca rozgrywek, będziemy mogli mówić o naprawdę udanym roku, mimo że początek kampanii na nic takiego nie wskazywał.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny (49. Gabriel), Monreal - Coquelin - Alexis, Ramsey (61. Flamini), Cazorla, Özil (73. Welbeck) - Giroud

Liverpool: Mignolet - Can, Toure, Sakho - Henderson, Allen, Leiva, Moreno - Marković (46. Sturridge), Sterling, Coutinho

Londyńczycy już w pierwszej minucie przycisnęli swoich rywali i chcieli im pokazać, kto zakończy ligowy sezon w Wielkiej Czwórce. Strzał Alexisa otwierający mecz jednak mocno minął się z bramką.

Piłkarze Arsenalu wyglądali na bardzo zmotywowanych i dobrze przygotowanych do tego spotkania. Świetnie grali na połowie rywala i zamknęli na niej swojego przeciwnika wysokim pressingiem. W 4. minucie Cazorla oddał pierwszy celny strzał, z którym dobrze poradził sobie Mignolet.

Zaledwie minuty potrzebowali gospodarze, by kolejny raz przetestować umiejętności Mignoleta. Belgijski bramkarz bardzo dobrze interweniował przy strzale Aarona Ramseya, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Z dobitką próbował jeszcze ruszyć Cazorla, ale Kolo Toure wybił piłkę na rzut rożny. Walijczyk mógł się zachować dużo lepiej w tej akcji i podać do lepiej ustawionego Özila.

Po agresywnym początku ze strony Arsenalu, gra uspokoiła się w środku pola, a sam mecz stał się wyrównany. Kiedy liverpoolczycy otrząsnęli się już z szoku po nieudanym starcie, to zaczęli rozgrywać przyzwoite zawody i w końcu stali się równorzędnym rywalem dla drużyny przeciwnej.

Na pierwszą groźną akcję ze strony The Reds musieliśmy czekać do 20. minuty, kiedy to Lazar Marković wyszedł w sytuacji sam na sam z Ospiną. Serb zrobił to, co 15 minut wcześniej powinien uczynić Aaron Ramsey i podał do lepiej ustawionego partnera, ale na szczęście dla londyńczyków zrobił to niedokładnie i Sterling nie zdołał zdobyć bramki.

Dwie minuty później dobry strzał oddał Coutinho, ale piłka przeszła obok słupka. Mimo wszystko David Ospina wykonał poprawny ruch i prawdopodobnie obroniłby piłkę, gdyby ta zmierzała w światło bramki.

Zarówno Arsenal i jak i Liverpool miały swoje 5 minut i swoje okazje, jednak żadna ze stron nie potrafiła ich wykończyć. Gra skupiła się ponownie w środkowej części boiska.

W 37. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie! Aaron Ramsey wypatrzył wbiegającego Bellerina, który ograł obrońcę, zamarkował strzał i lewą nogą posłał piłkę tuż przy słupku bramki Mignoleta. To drugie trafienie Hiszpana w tym sezonie, i jakie ważne!

Zaledwie trzech minut potrzebowali londyńczycy, by podwyższyć prowadzenie. Błysk geniuszu Özila pozwolił mu na zdobycie przepięknej bramki z rzutu wolnego, liverpoolczycy w szoku.

Podopieczni Arsene'a Wengera w trzy minuty zdobyli dwie bramki i zdominowali swoich rywali w końcówce spotkania. W oczach londyńczyków ponownie można było zobaczyć żądzę walki.

Tuż przed przerwą Alexis Sanchez dobił Liverpool i potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Mignoletowi. Chilijczyk w końcu wybrał Londyn, ponieważ jest to lepsze miasto do życia i zupełnie nie brał pod uwagę czynników sportowych, co właśnie udowodnił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal w osiem minut zniszczył defensywę Liverpoolu i pewnie prowadzi 3-0.

Brendan Rodgers stwierdził, że przy tym wyniku nie ma sensu oszczędzać Daniela Sturridge'a i posłał go na boisko kosztem Lazara Markovicia.

Trzy minuty później zmianę musiał przeprowadzić również Arsene Wenger. Wskutek kontuzji meczu kontynuować nie mógł Koscielny, w jego miejsce pojawił się Gabriel.

W 52. minucie groźny strzał z półwoleja oddał Olivier Giroud, ale strzelił prosto w Simona Mignoleta. Belgijski golkiper został jeszcze raz sprawdzony przez francuskiego napastnika trzy minuty później, a przy jego uderzeniu głową musiał już się bardziej nagimnastykować.

Liverpool potrafił jedynie odpowiedzieć strzałem Emrego Cana z dalszej odległości. Dobrze ustawiony Ospina nie miał problemów z interwencją.

Arsene Wenger postanowił na pół godziny mecz końcem meczu uspokoić środek pola i wprowadził drugiego defensywnego pomocnika. Flamini zastąpił Ramseya.

Kanonierzy starali się szanować piłkę i nie chcieli dopuścić do kontrataków The Reds i po części się to udawało. Drużyna gości w kolejnych minutach stwarzała zagrożenie jedynie strzałami z dystansu. No, o ile można to nazwać zagrożeniem, bo Ospina ani razu nie został postawiony w stan gotowości.

W 75. minucie Raheem Sterling ruszył z dobrą akcją w kierunku bramki Arsenalu, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Bellerina. Anthony Taylor podyktował rzut karny dla Liverpoolu.

Mimo że Ospina wyczuł intencje Hendersona i miał już piłkę na ręce, to jednak kapitan The Reds strzelił bramkę. 3-1 dla Arsenalu.

W 81. minucie pierwszy raz z dobrej strony pokazał się Welbeck, który 8 minut wcześniej zmienił Özila. Anglik przeprowadził rajd lewą stroną boiska i wyszedł sam na sam z Mignoletem. Belgijski bramkarz mądrze jednak skrócił kąt i powstrzymał szarżującego napastnika.

W 84. minucie Emre Can został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za brutalne wejście w nogi Welbecka.

Regulaminowy czas gry nieubłaganie zbliżał się ku końcowi, a Arsenal wciąż bawił się piłką i szukał kolejnej bramki. Akcja na jeden kontakt pomiędzy Welbeckiem, Monreal i Cazorlą zakończyła się strzałem tego ostatniego. Tym razem słupek uratował Mignoleta.

Co nie udało się chwilę wcześniej, udało się już w doliczonym czasie! Potężne uderzenie Girouda lewą nogą zza pola karnego było zbyt precyzyjne, by Mignolet mógł stawić mu czoło. 4-1 dla londyńczyków, Francuz z najpiękniejszą bramką meczu.

Chwilę później Danny Welbeck mógł odpowiedzieć na zeszłoroczne 5-1 na Anfield Road i dokonać tego samego, ale strzelił obok bramki. Arsenal wygrywa 4-1 i praktycznie eliminuje Liverpool z walki o Wielką Czwórkę.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
TestiestWinner komentarzy: 6109.04.2015, 20:55

Kowalczyk

Kowalczyk11 komentarzy: 325309.04.2015, 20:53

TestiestWinner , nie mam tv

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52409.04.2015, 20:53

Novazzy
Ja jestem za Błękitnymi i pół roku temu już słyszałem o nich.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.04.2015, 20:52

MG
Nie no spoko. Do konca tygodnia to ogarne ; )

KoL
No chcialbym pomoc ale chyba nici z tego.

JanikK
5S "Ajfona" ? czy S5 Samsunga? :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.04.2015, 20:52

Niegdzie*

kaziu874 komentarzy: 671109.04.2015, 20:51

No jak ma ktos to moze podrzucic link do meczu lecha.

Tam to się na pewno sie nie zmieni.
Ja jak kupowałem miesiąc temu swoją 5s, to chodziły nigdzie po 2k gdy w media markt chodziło po 2499 bez gwarancji. Szukałem gdzie mogłem by zbić z ceny. Jeszcze musiałem panzerglassa dokupić.

Kowalczyk11 komentarzy: 325309.04.2015, 20:44

Macie jakiś dobry link do lecha ?

kamilo_oo komentarzy: 2356709.04.2015, 20:39

Dobra jazda Kolejorz !

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 109.04.2015, 20:37

Kanonier204

potrzebowałbym jakiś kawałek meczu 1-3 minuty, gdzie jest dużo ruchu poziomego kamery w dobrej jakości.
Masz coś ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.04.2015, 20:36

MG
Mowisz o 4-4 czy 4-1?

4-4 mam
4-1 nie ale wrzucic moge bo mam caly mecz po polsku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.04.2015, 20:33

JanikK
No wlasnie nie. Dobra decyzje juz podjalem i sie tego bede trzymal :D

Teraz tylko poczekam az (moze) cena spadnie i trafie na jakas okazje. Bo niestety w sklepie typu - Avans/Neo Net to cena sie nie zmniejszy do tego czasu ;>

AaronJamesRamsey komentarzy: 457309.04.2015, 20:31

youtube.com/watch?v=ii3MGgvJ5vg

Zawsze lubiłem Sylwestra, ale teraz troche przesadza. Głupoty nagrywa bo nie ma pomysłów żadnych...

Mihex komentarzy: 2360409.04.2015, 20:30

Szczęsny nawet z rugbystami słabo karne broni xO

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.04.2015, 20:29

K204
Myślę, ze w tej cenie trudno wyszarpnąć cos lepszego. Ewentualnie Nokię z takiej racji, ze sprzedała się Microsoftowi, i te dawniejsze ich najlepsze modele nagle zaczęły chodzić po -1000zl. Ale chyba Ciebie Windows nie satysfakcjonuje ;)

Zawsze zadziwia mnie jak Szczęsny mówi po angielsku :D
Chyba Gibbs powiedział o nim, że jest najbardziej brytyjskim nie-brytyjczykiem jakiego zna

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.04.2015, 20:21

JanikK
Ten Lenovo rowniez sporo mniej kosztuje bo kosztowal 1600. Wiec bede wybieral miedzy LG/Lenovo. Jesli uda mi sie kupic bez problemu LG G2 okazyjnie to chyba sie skusze na niego wlasnie. Do czerwca/lipca jeszcze troche czasu wiec mam nadzieje ze sie zalapie na jakas okazje :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.04.2015, 20:21

@thide

No 23 lata i żona cyrk jakich mało.Ja mam 24, a nawet o tym nie myśle :P

Co do DP, to ja stawiam na Morgana

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.04.2015, 20:16

Kanik204
Rzeczywiście, ceny poszły w dół w ciagu tego miesiąca i to dość sporo. Czyli teoretycznie jest w cenie tego Twojego Lenevo k cos tam ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.04.2015, 20:10

JanikK
1100? o dzizas. A taniej sie nie da? wlasnie patrze na allegro i widze ze miedzy 800-1100 mozna kupic.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52409.04.2015, 20:02

Kanonierzy kontra rugbyści:
youtube.com/watch?v=F7e4uQiYaa4

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 109.04.2015, 20:00

Postawiłbym na Mikela, Per często zmuszony był do sprintów w drugiej połowie,czesto pod koniec spotkania,a wtedy pewnie i jest tragiczny,a sam sprint na świeżo pewnie nie jest taki zły,stawiając duże susy.

Piotrek_175 komentarzy: 184409.04.2015, 20:00

Co ja piszę, musi być bo w końcu to on go wychował, i rok temu coś tam mamrotał o budowaniu trzonu zespołu dla Anglii xD

Piotrek_175 komentarzy: 184409.04.2015, 19:58

lays
Kwestia tego, czy Jack jest nadal dla Wengera kimś ważnym. Dzięki za info w każdym razie

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 19:54

Piotrek

Wenger już dziśo tym powiedział :P Na Sky Sports jest, nie będizemy nikogo ważnego sprzedawać.

Sytuacja jest o niebo lepsza, to nie lata wczesniejsze ;p

Piotrek_175 komentarzy: 184409.04.2015, 19:53

Ktoś wyjaśni o co chodzi z tym łączeniem Wilshera do ManC? Zapewne same plotki i ogólnie ciężko mi to sb jakoś wyobrazić, ale jak już się przekonałem piłkarz=rzemieślnik więc w sumie już nic nie zdziwi...

TakKrzysiu komentarzy: 893609.04.2015, 19:53

KingOfLoyal@
Czyli Merte po prostu nie brał udziału

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52409.04.2015, 19:53

KingOfLoyal
Już w nocy zastanawialiśmy się kto jest najwolniejszy.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 109.04.2015, 19:50

Arsenal 40m tests: Bellerin/Theo fastest.
Sanchez especially quick at 15m,
Welb/Ox better over longer sprint.Ozil/Gnabry also up there.
Mertesacker NOT last.
-@JWTelegraph.

lays komentarzy: 3987109.04.2015, 19:44

"Myślę, że moim problemem jest to, że jestem coraz lepszy we wszystkim, co jest związane z moją pracą, ponieważ rozwinąłem się w wielu dziedzinach - lepiej czytam grę, lepiej przygotowuje się do meczu, mam lepszą metodologię. Czuję się lepszy i lepszy. Jest jedna rzecz, która się nie zmieniłem i nigdy nie zmienię: Kiedy staję twarzą w twarz z dziennikarzem, nigdy nie jestem hipokrytą"