Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four'

Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four' 19.05.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 3050 komentarzy

Mówi się, że zwycięzców nie powinno się osądzać, ale w tym przypadku nie ma się nad czym zachwycać. Co prawda Kanonierzy pokonali Newcastle 1-0 i zagwarantowali sobie miejsce w barażach do Ligi Mistrzów, ale wygrana ta była fatalna, żeby nie powiedzieć, że beznadziejna. Tylko stały fragment gry uratował Arsenalowi miejsce w Wielkiej Czwórce, które z jednej strony podopiecznym Arsene'a Wengera się należało, ale z drugiej w decydującym meczu walczyli o nie bez żadnego zaangażowania i z absolutnie zerową wolą walki.

Wstydem jest, że Kanonierzy o zrealizowanie swojego celu bili się aż do ostatniej kolejki, na dodatek w tak beznadziejny sposób. Kibicom Arsenalu pozostało jedynie cieszyć się z czwartego miejsca - które na dobrą sprawę nie jest żadnym trofeum, tylko cholernym obowiązkiem - i zapomnieć o tym żałosnym meczu, który miał miejsce dzisiejszego dnia na Sports Direct Stadium.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, więc w pierwszych minutach nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych ciekawych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze, którzy już w 8. minucie mogli strzelić gola. Podanie w polu karnym Arsenalu otrzymał Papiss Cisse, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Mimo że to Kanonierzy powinni atakować, to jednak drużyna z Newcastle była stroną dominującą w tym meczu. W 13. minucie Papiss Cisse otrzymał kolejne dobre podanie w polu karnym, ale w porę życie uprzykrzył mu Laurent Koscielny, który uniemożliwił mu oddanie celnego uderzenia.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Spotkanie było nudne jak flaki z olejem, a jego tempo odpowiadało wyścigowi ślimaków. W każdym razie, przez długi czas oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Mikel Arteta niestety nie podołał trudom spotkania i odnowił mu się uraz, przez który musiał opuścić boisko. Kapitana Arsenalu zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain, zaś opaskę kapitańską przejął Per Mertesacker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle cokolwiek w tej części meczu zasługiwało na wyróżnienie. Wstyd to przyznać, ale najciekawszym wydarzeniem było do tej pory zejście z boiska Mikela Artety. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Dośrodkowanie Walcotta z rzutu wolnego na piąty metr zgrał Lukas Podolski, gdzie czyhał dobrze ustawiony Laurent Koscielny. Francuz oddał ekwilibrystyczny strzał, który trafił Harpera w głowę, po czym wpadł do bramki Newcastle. 1-0!

Arsenal po strzeleniu bramki dalej wyglądał jak przeciętna drużyna pozbawiona ambicji. Całe szczęście dla Kanonierów, że ich przeciwnikowi również nie za bardzo chciało się dzisiaj grać w piłkę.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Do gry posłał Oliviera Girouda w miejsce Lukasa Podolskiego.

Mecz ten był tak nudny, że po ostatniej zmianie Oliviera Girouda następną ciekawą akcją była... następna zmiana w szeregach Arsenalu. W 89. minucie Jack Wilshere zastąpił na murawie Santiego Cazorlę.

W samej końcówce meczu Kanonierzy mogli definitywnie zakończyć to spotkanie, ale jednak byli w tym meczu tak słabi, że nawet nie potrafili wykorzystać stuprocentowej sytuacji sam na sam z trzecim bramkarzem Newcastle. Theo Walcott po wymanewrowaniu obrońców i zrobieniu mętliku w głowie Harpera najzwyczajniej w świecie strzelił w słupek.

Kilka chwil później Howard Webb zakończył ten mecz, o którym za kilka godzin już nikt nie będzie pamiętał.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.05.2013, 23:38

sa jakies nowe wiesci odnosnie Joveticia?

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 121.05.2013, 23:30

jak serio za darmo to az grzech nie wziac jak ma 20 lat i laduje po 4 bramy w meczu w l2

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50321.05.2013, 23:27

Demostenes;
Nie chce go oceniać, bo nie widziałem jak gra, ale z młodych to już mamy Campbella i Akpoma. Ale jak ma się okazać hitem to czemu nie.

amadeo komentarzy: 514921.05.2013, 23:25

Miał być kiedyś Yaya Banana, jest Yaya Sanogo...zobaczymy, jeden Yaya wypalił na wyspach więc bądźmy dobrej myśli :D

Demostenes komentarzy: 233921.05.2013, 23:23

No to okienko już się dla nas zakończyło :)

Camillo144
A co Ci się w nim nie widzi. Młody, z potencjałem, za darmo. Żadnego ryzyka praktycznie, a może akurat będzie hitem. Predyspozycje ma.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50321.05.2013, 23:18

Nie jestem przekonany co do transferu Sanogo.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 121.05.2013, 23:07

Czyli znamy juz 1 napastnika, teraz jovetic moze wpadac nawet, bo nawet jak na napadzie nie bedzie miejsca to na skrzydle bedzie kozak, byle by jeszcze na dobrego dm starczylo, na po i na pensje dla cesara

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 921.05.2013, 23:03

#Arsenal target Yaya #Sanogo is set to have his medical with the Premier League side, #Auxerre have confirmed. (Goal.com)

wygląda na to, że mamy nowego snajpera!

amadeo komentarzy: 514921.05.2013, 22:59

Heh w sumie wam powiem, że teraz te wyjazdówki to lekki nie wypał, bo ledwie tam parę razy były użyte bo np. z West Hamem, czy Aston Villą na wyjeździe graliśmy w żółtych...

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 921.05.2013, 22:59

Auxerre president Guy Cotret: "Yaya Sanogo gave us his answer. He chose to join Arsenal and so he left for his medical"

mrsomebody komentarzy: 602121.05.2013, 22:55

sorry

to chyba te

teamkickoff.com/forum/topics/leaked-arsenal-2013-14-away-kit

encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTDgn5iERw1tk-mrvvnCW9B58BUtX0qRhcTS6pZ7QQhKaWHsTB3NA

patryksz komentarzy: 364821.05.2013, 22:43

@TheDogg Teoria Równoległych Wszechświatów bardzo mi się podobało, ale Graal już nie bardzo. "Kim Jesteś" mi siadło reszta tak jakoś niespecjalnie. Ostatnio zwrotka na feacie z jakimś rockowym zespołem też była spoko.

Demostenes komentarzy: 233921.05.2013, 22:36

O k... ten paziu o niezwykle oryginalnym przezwisku "Medium" jest taki żałosny :D Że też jeszcze tego na fejsie nie miałem ;o

ThisIsOurSeason komentarzy: 234721.05.2013, 22:33

Wiecie może jakie tatuaże mają zawodnicy Arsenalu ? Zastanawiam się co ma Jack czy Theo.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 22:33

No właśnie, dowalili, gdzie są pozostałe gole Bejla ? Gdzie Cazorla z West Hamem, i gdzie nasz zespołowy gol u siebie z West Hamem ? Brak Lowtona to skandal, podanie Enrique do Suareza przez całe boisko i gol to też majstersztyk, gdzie jest Mata z Niukasyl ?

amadeo komentarzy: 514921.05.2013, 22:32

@ veron
Mi tu brakuje tej rakiety Podolskiego z West Hamem i Cazorli...też z Młotami xD

TheDogg komentarzy: 72021.05.2013, 22:31

@patryksz
Czuję prawie to samo, bo jako tako mogę przyjąć płytę Graal. Mam całkiem podobne poglądy co on. Jednak po tym obszernym wywiadzie jakoś go nie poznaję. Przemawia patetycznie jak nie raper, a jakiś aktor, momentami się wywyższa i jeszcze zaprzecza absolutnym faktom typu Wielki Wybuch. W sumie nie wiem sam co mam o tym myśleć.

veron komentarzy: 459221.05.2013, 22:29

Verminator97>>
źle to zrobili w MOTD bo wzieli tylko najlepsze gole z każdego miesiąca i np. nie ma gola Lowtona, który być może jest najłdaniejszy ze wszystkich :p

Verminator97 komentarzy: 1490021.05.2013, 22:25

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Nw9aAUHURxM#!