Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.11.2012, 12:43

Qarol > Ja jeszcze HSV jeżeli się nie mylę :D

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:43

@kamil_malin

Nawet KFC miało lepszy kontrakt, aż dziwne że nasz zarząd, który ma w oczach funciaki takie sprawy zaniedbuje. Zamiast brać kasę od sponsorów to woli sprzedawać nasze gwiazdy...

Qarol komentarzy: 1450223.11.2012, 12:42

Ja tylko kojarze Arsenal, PSG i Milan, jeśli chodzi o logo ;D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9823.11.2012, 12:42

@kamil, czyli praktycznie zrównamy się z United czy Bayernem. Super.

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:41

@ArseneAl

No to może rzeczywiście nie przemawia za, że tyle klubów już ma Emirates :/

@Arsenal_1886

I na pensje adekwatne do umiejęstności zawodników.

ArseneAl komentarzy: 2341723.11.2012, 12:40

@mallen
Nie wiem. Już mi się przejadło to logo. No i ostatnimi czasy strasznie dużo klubów ma na koszulkach "Fly Emirates".

BeelzeBoSS komentarzy: 31423.11.2012, 12:40

150 milionów w 5 lat czyli 30 na rok. United będzie dostawać od GM ok. 60 na rok ... .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.11.2012, 12:40

Emirates Stadium taka będzie nazwa naszego stadionu do 2028 roku.

kamil_malin komentarzy: 933223.11.2012, 12:39

Zaznaczona BvB bo z artykułu o tym klubie jest ta fotka.

Jakby co polecam:
swissramble.blogspot.com/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.11.2012, 12:39

Arsenal przedłużył umowę z Fly Emirates o kolejne 5 lat. Co roku będziemy dostawać za ten napis na naszych koszulkach 30 mln funtów. W ciągu 5 lat zarobimy 150 mln funtów.
To nie znaczy, że nie zmienimy marki naszych koszulek. Od Nike dostajemy co roku około 15 mln funtów, a umowa od Adidasa zapewni nam ponad 20 mln funtów na rok. Mam nadzieje, że dzięki tej większej kasie od tych sponsorów wkońcu będziemy mogli wydawać większe sumy na transfery. Nie liczę, żeby Boss wydawał po 50 mln funtów na jednego zawodnika, ale raz na jakiś czas mógłby kupić kogoś w okolicach 30 mln funtów jak Cavani chociażby.

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:38

@ArseneAl

Dlaczego Fly Emirates Ci nie odpowiada.
Logo mają spoko i dużo płacą więc chyba na +.

ArseneAl komentarzy: 2341723.11.2012, 12:36

Akurat z tego, że przedłużamy umowę z Emirates to nie jestem zadowolony.
Wolałbym innego sponsora na koszulkach ale trudno. Ważne, że dają hajs.
btw jak ta nowa umowa z Emirates wygląda w porównaniu do innych klubów i ich sponsorów?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9823.11.2012, 12:36

150mln w 5 lat, chyba nieźle. Obecna umowa dawała nam 100 na ile, 10 lat?

TW_Szczepan komentarzy: 188423.11.2012, 12:33

150 melonów do 2019

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:32

@ArseneAl

Fajna, ale u nas pewnie zastosowali by złoty z armaty.

tomekafc95 komentarzy: 413623.11.2012, 12:32

nasz stadion bd sie nazywal do 2028 emirates stadium haha

"Emirates to remain shirt sponsors to end of 2018/19 season"

ArseneAl komentarzy: 2341723.11.2012, 12:31

Jeśli chodzi o Adidasa to jak dotąd najbardziej podobała mi się ta ich produkcja:

Połączenie czarnego i srebrnego wygląda super.
No i do tego jeszcze fajnie wyglądają te czerwone płomienie w herbie Liverpoolu ^^

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:31

Czyli to chodziło o Fly Emirates chyba, a nie o Nike/ Adidas.

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:30

Info z Arsenal.com

"Emirates and Arsenal agree new £150m deal"

Qarol komentarzy: 1450223.11.2012, 12:29

@Cudi

Te akurat są słabe ; D

Oby razem z nowymi strojami przyszły nowe puchary.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9823.11.2012, 12:25

Pewnie, że fajnie, też mi się podoba i patrzę optymistycznie na tę zmianę. ;)

ArseneAl komentarzy: 2341723.11.2012, 12:22

@Cudi
Wolałbym żeby paski na rękawie były w którymś kolorze który mamy w herbie (czerwony, granatowy lub złoty).
Ale ogólnie wygląda bardzo fajnie.

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:19

@Cudi

Bajka! Jestem za! :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9823.11.2012, 12:17

ArseneAl komentarzy: 2341723.11.2012, 12:17

No chyba lepszego wolnego trenera nie mogli znaleźć. Sam na ich miejscu zatrudniłbym Redknappa. Może się utrzymają :P chociaż będzie to baardzo trudne.

ArseneAl komentarzy: 2341723.11.2012, 12:15

Jaka by nie była koszulka w 2014 r to jestem pewien, że ją kupię ^^ w końcu nie często zmienia się sponsora strojów i sponsora na koszulkach (bo chyba Fly Emirates też znika w 2014 r).

dmc komentarzy: 10423.11.2012, 12:13

No to QPR po pierwsze zwycięstwo w lidze w najbliższej kolejce :)

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:12

Ładne roszady trenerskie.

dmc komentarzy: 10423.11.2012, 12:11

A już myślałem, że Di Mateo go zastąpi :)

Kondzior12 komentarzy: 490023.11.2012, 12:10

QPR zwolniło Marka Hughesa. Czyli mamy kolejnego. Ciekawe kto następny ?

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:10

Jeszcze jedna symulacja koszulek adidasa:

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.11.2012, 12:06

Harry Redknapp to be confirmed today as QPR's new manager after Mark Hughes's sacking

Twitter Telegraph Sport

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 12:00

Ten mi się widzi :D

twitter.com/ArsenalEdits/status/271735501835337728/photo/1

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 11:57

Może jakaś zmiana, chociażby strojów zakończy etap posuchy w pucharach, mam nadzieję że idą zmiany na lepsze!

karlo komentarzy: 906923.11.2012, 11:54

No podoba mi sie ten strój adidasa. Myślę że lepszy od tego naszego obecnego, w którym gramy.

lawian komentarzy: 21723.11.2012, 11:52

Po ile piwo w Irish Mbassy ? :D

Barney komentarzy: 2058823.11.2012, 11:52

cze wie ktos skad pobrac bramki z komentem polskim i eng z montpellier?

karlo komentarzy: 906923.11.2012, 11:52

No Santosa to nie, no bez przesady kolego.

TrueGunner komentarzy: 105723.11.2012, 11:47

Ja też czekam kiedy Ryo dostanie szanse. Szkoda jedynie, że tak mało gra na tym wypożyczeniu i się tylko chłopak marnuje siedząc na ławie, w tamtym sezonie w Boltonie był jednym z lepszych.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.11.2012, 11:43

twitter.com/Vermaelen05/status/271673550333698050/photo/1

Tak może wyglądać nasz domowy strój dzięki Adidasowi.

grand92 komentarzy: 793723.11.2012, 11:42

właśnie oglądałem filmik z meczu United vs Arsenal i Jack podał rękę Robinowi , ale nie spojrzał mu w oczy ani się nie uśmiechnął . odrazu jego wzrok był skierowany ku dołowi

tomekafc95 komentarzy: 413623.11.2012, 11:38

Arsenal Football Club is expected to today announce the renewal of its shirt sponsorship by airline Emirates, in a deal worth more than double the current £100m 10-year package that expires at the end of next season.

.marketingmagazine.co.uk/news/rss/1161188/Arsenal-poised-sign-20m-a-year-shirt-sponsorship-deal-Emirates/

mallen komentarzy: 2123823.11.2012, 11:33