Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne

sledziooo komentarzy: 88022.11.2012, 21:50

Frimpong jest tylko od grania na konsoli :D Kto będzie teraz grał skoro on na wypożyczeniu ? ;(

maciekbe komentarzy: 1245822.11.2012, 21:49

@A23 a hleb strzelił bramkę :P

GKS_AFC komentarzy: 871722.11.2012, 21:48

Na ten link o cavanim Plota przez duże P ja bym się tym nie jaral bo i tak na shity przebije

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7222.11.2012, 21:29

jakby Cavani doszedł do LFC - atak Suarez-Cavani.
strach się bać.

Ars3n komentarzy: 1235422.11.2012, 21:28

Nikt od Wengera nie moze zarabiac wiecej.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.11.2012, 21:25

Cavani zażąda taką tygodniówkę że Wengerowi oczy wypadną. 150 tyś to dla niego minimum.

kanonierosll komentarzy: 197922.11.2012, 21:21

działa Wam livesorts?

maciekbe komentarzy: 1245822.11.2012, 21:15

jak coś to dzisiaj Dżondżo szelwi na szpicy w l'poolu :D

kanonierosll komentarzy: 197922.11.2012, 21:13

kwejk.pl/obrazek/1538268/mourinho.html
pewnie już widzieliście, aaale co mi tam ; )

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 222.11.2012, 21:13

Bym się jarał, jakby to było jakieś wiarygodne źródło, a sport360 RACZEJ takim nie jest.

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 21:11

Liverpool powinien już 2:0 przegrywać.

Maximilliano komentarzy: 82322.11.2012, 21:10

transfery.info/55247,cavani-chce-negocjowac-z-arsenalem-i-liverpoolem

jarać się! :D

maciekbe komentarzy: 1245822.11.2012, 21:01

co teraz? Liverpool - young boys? Liverpool bije się o dobrą pozycję przed ostatnią kolejką a skład mają taki, jakby liczyli na lekką przebieżkę. Moze być ciekawy meczyk

Ramsi komentarzy: 312922.11.2012, 20:59

A23 ---> pacze a ty masz prawie 10000 kometarzy - a więc pozwoliłem sobie obczaić twoje konto - wychodzi na to że w rankingu komentujących jesteś ósmy i na tej stronce jesteś prawie 4 lata.
GZ :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.11.2012, 20:55

Najlepsza liga to PL, ale najlepsze zespoły ma La Liga. This is the true story.

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 20:46

Dla mnie Tottenham niech wygra, bo PL powoli zaczyna się kompromitować:/

Ramsi komentarzy: 312922.11.2012, 20:43

blisko lazio :/

maciekbe komentarzy: 1245822.11.2012, 20:33

@Mateusz brzydki wynik, jakoś mi się nie podoba:P
Czemu ten stadion taki pusty ? banda faszystów z lazio wolała poczekać pod stadionem czy co ? Już wolę, żeby kurnik wygrał ten mecz. Ale masakrycznie słaba ta drużyna, bez modrica i VdV środek nie istnieje, tylko Verto to jakoś trzyma w kupie

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.11.2012, 20:30

AVB wystawił mocny skład żeby zmazać plamę po derbach hoho :))

MateuszK4nonier komentarzy: 440422.11.2012, 20:27

maciekbe@
Czemu nie 8-2 ? Jakieś złe wspomnienia ? :D

Vermaelen5 komentarzy: 265922.11.2012, 20:25

Znowu Kozak. Jak widac Lazio nie chce przerwac 29-letniej niemocy przeciwko klubom angielskim.

Jakiego Koguty mają farta :D
Kozak zmarnował parę setek już. Oby West Ham odebrał punkty Spursom w niedziele.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141422.11.2012, 20:12

Arsenal może w tym sezonie pójść w ślady Chelsea i zaszokować Europę wygrywając Ligę Mistrzów - powiedział bramkarz tego klubu Wojciech Szczęsny dla "Evening Standard". No proszę :D Tylko trzeba uważaj, aby za rok dostać się do 1/8 :P

ArjenRobben komentarzy: 159822.11.2012, 20:11

Waskitcz
mi to jest w sumie obojetne ktore miejsce zajmiemy ale obawiam sie kilku zespolow i nie chcialbym trafic na Barce, Beal, Borussie, Bayern, Malage, Juve a jak widac na ten moment wiekszosc z tych zespolow ma szanse na 1 miejsce wiec lepiej rzebysmy zajeli 1 miejsce :D

Ars3n komentarzy: 1235422.11.2012, 20:09

Tak, to Roslon gral w koszulce Arsenalu. Takze byl u naszych bramkarzy w osrodku Arsenalu ;p

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.11.2012, 20:08

A to nie roslon w koszulce rosickiego gral w fife arsenalem przed meczem mu-arsenal?

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 122.11.2012, 20:05