Arsenal w pięknym stylu żegna się z Ligą Mistrzów!

Arsenal w pięknym stylu żegna się z Ligą Mistrzów! 06.03.2012, 21:38, Sebastian Czarnecki 3626 komentarzy

Pomimo niekorzystnego dla Arsenalu rezultatu, wszyscy sympatycy The Gunners mogą być dumni z tego, co pokazał ich ukochany zespół. Kanonierzy nie poddali się przed pierwszym gwizdkiem arbitra i od samego początku ruszyli do odrabiania strat, co w pierwszej połowie wychodziło im świetnie.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W drugiej połowie mediolańczycy pokazali się już z dużo lepszej strony i nie dali sobie wbić kolejnej bramki, która doprowadziłaby do wyrównania stanu dwumeczu. Trzeba jednak przyznać, że Abbiati miał więcej szczęścia niż umiejętności i na dobrą sprawę mecz ten wcale nie musiał się skończyć tak, jak się skończył.

Wynik 3-0 może cieszyć wszystkich smakoszy wielkiego futbolu, ale nawet tak wysoka wygrana nie usatysfakcjonowała zawodników dowodzonych przez Arsene Wengera. Nam pozostało jedynie podziękować Kanonierom za walkę od pierwszej do ostatniej minuty, za wspaniały charakter i olbrzymią wolę walki, które mogły się opłacić i przynieść korzystny rezultat. Ogromne brawa dla Arsenalu, bo pomimo eliminacji z najbardziej prestiżowego turnieju w Europie, naprawdę na nie zasłużyli.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Gervinho, Van Persie.

Milan: Abbiati, Abate, Mexes, T. Silva, Mesbah, Emanuelson, V. Bommel, Nocerino, El Shaarawy, Robinho, Ibrahimović.

Od samego początku meczu dominowali Kanonierzy. Podopieczni Arsene Wengera odważnie ruszyli do przodu i zamierzali odrobić stratę czterech bramek z pierwszego meczu.

Już w 6. minucie Kanonierzy udowodnili, że nie zamierzają przez cały mecz siedzieć z założonymi rękoma. Po dośrodkowaniu Chamberlaina z rzutu rożnego, Laurent Koscielny głową skierował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Cztery minuty mogło być już 2-0. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Robin van Persie, ale Abbiati zachował czujność i nogami odbił uderzenie Holendra.

Ataki Arsenalu wciąż trwały, wszak w dwumeczu wciąż przegrywał różnicą trzech bramek. W 18. minucie Van Persie mógł zmienić jego oblicze, kiedy oddał piękny strzał z dystansu. Kolejny raz na wysokości zadania stanął jednak Abbiati, który świetnie sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 26. minucie Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę, zmniejszając swoją stratę w dwumeczu do dwóch trafień! Fatalny błąd Thiago Silvy wykorzystał Tomas Rosicky, który popisał się niebywałym sprytem i pokonał Abbiatiego!

W 41. minucie świetnym rajdem popisał się Chamberlain, który został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez dwóch graczy Milanu. Damir Skomina wskazał na jedenasty metr.

Robin van Persie się nie pomylił! Kanonierzy powiększyli swoją przewagę do trzech trafień i już niewiele brakuje do wyrównania stanu dwumeczu!

Tuż przed końcem pierwszej połowy El Shaarawy stanął przed szansą, by popsuć Kanonierom świetne nastroje, jednak w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym zachował się jak amator i oddał bardzo niecelne uderzenie.

W 59. minucie Kanonierzy stanęli przed idealną szansą na strzelenie czwartej bramki. Sam na sam z Abbiatim wyszedł Gervinho, jednak nie potrafił zaskoczyć włoskiego golkipera. Temu nie udało się jednak opanować futbolówki, do której chwilę później dopadł Van Persie i... strzelił prosto w podnoszącego się z ziemi Abbiatiego. Wciąż 3-0 na The Emirates.

Chwilę później błąd obrony Arsenalu mógł wykorzystać Ibrahimović, który przejął złe podanie Szczęsnego do Songa i oddał natychmiastowy strzał na bramkę cofającego się golkipera. Szwedowi nie udało się jednak oddać celnego uderzenia.

W 69. minucie z kolejną groźną akcją ruszyli mediolańczycy, ale słabo dysponowany dzisiaj El Shaarawy nie potrafił pokonać Szczęsnego. Chwilę później młody Egipcjanin opuścił murawę Emirates Stadium, a w jego miejscu pojawił się Alberto Aquilani.

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Nie mając nic do stracenia zdjął z boiska Oxlade-Chamberlaina, a do gry dysponował Chamakha.

AC Milan nie rezygnował ze zdobycia bramki. Podopieczni Allegriego zamierzali umieścić piłkę w bramce Szczęsnego, by definitywnie zakończyć szanse Arsenalu na awans. Polski golkiper najpierw nie dał się jednak zaskoczyć przez Ibrahimovicia, a kilkadziesiąt sekund później przez Nocerino. Wciąż 3-0 dla Arsenalu.

W 84. minucie murawę boiska opuścił Theo Walcott, który kilka minut wcześniej doznał urazu. Jego miejsce zajął Koreańczyk Park.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ już zmianie. Kanonierzy pokazali się ze wspaniałej strony i od początku do końca meczu dzielnie walczyli o korzystny wynik. Niestety nie udało się strzelić czterech bramek Milanowi, który wcale nie rozegrał dobrego spotkania, a w kilku sytuacjach mediolańczykom dopisało ogromne szczęście.

RvPersie komentarzy: 1145810.03.2012, 22:36

Midgardsorm - tak odbiega i jeżeli patrzysz na każdą część to tak Dusza wojownika jest 'inna' ale w pozytywnym znaczeniu po prostu. Klimat jest fenomenalny ale odbiega od fabuły.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11710.03.2012, 22:34

Dekarz123---> Crocop ponoć też już kończy karierę

Dekarz123 komentarzy: 118610.03.2012, 22:28

@arsenallord
a to nie miała być ostatnia walka Sefo ? Crocop jeszcze mógłby troche powalczyć , a te jego kopnięcia to poezja :)

lukasxsoad komentarzy: 83210.03.2012, 22:27

Real już remis.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223710.03.2012, 22:27

Fabs - zresztą myślę, że avatar z Fabregasem to wystarczająca kara!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223710.03.2012, 22:26

Fabs - nie ciesz się, jesteś na cenzurowanym!

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2012, 22:25

Moglby SAF kupic Llorisa, solidny bramkarz, taka francuska wersja Casillasa.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.03.2012, 22:24

Przenosimy się do nowego newsa.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2012, 22:24

Dekarz123, nieduza roznica, ale trzymam kciuki zeby go ogral ;d bo Roddick to juz gorna polka ;d

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17210.03.2012, 22:24

stefcio

Może avatar z Garethkiem na miesiąc?... NIEE, NIE NIE!

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11710.03.2012, 22:24

Właśnie Crocop zaczął ostatnią walkę w karierze.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16410.03.2012, 22:23

Marcin
Jeszcze całkiem niedawno z niego korzystałem. Na początku 2011 ;)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 210.03.2012, 22:23

Ser Aleks pojechał obserwować bramkarza pewnie, niby De Gea jakoś daje rade ostatnio ale z nim to nigdy nie wiadomo :d

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17210.03.2012, 22:23

SAF jest na meczu, co nie koniecznie oznacza, że obserwuje Hazarda.

MU sprowadzi Sneijdera, a skrzydła mają solidne więc po co im on?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223710.03.2012, 22:22

Alex - ale to poprzedni, nie masz się czym chwalić :D Ja nadal ciągnę na mojej legendzie!

Fabs - będę musiał :(
Wymyśl sobie karę!

ArseneAl komentarzy: 2341710.03.2012, 22:22

@Gooner250
"Teraz do sesji jest czas na granie, tak więc będzie co robić :)"
Z ust mi to wyjąłeś ^^

Dekarz123 komentarzy: 118610.03.2012, 22:22

Kubot właśnie wygrał 1 seta z Roddickiem 6:4 d;a zainteresowanych.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2012, 22:20

A ktos kupuje CD action? Jaka to czesc PoP byla ostatnio(miesiac temu bodajze)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41210.03.2012, 22:20

ArseneAl

Oglądałem dwie recenzje i w obu narzekali właśnie na zbyt duże zmiany w stosunku do Pisków czasu - zmiany w klimacie, muzyce, zachowaniu głównego bohatera...

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17210.03.2012, 22:20

Marzag

Przytnie się na Angry Birds'ach :P

Gooner250 komentarzy: 132510.03.2012, 22:19

Skoro już o grach gadka, to stałem się dumnym posiadaczem Mass Effect 3 na PC :)

Gra zacna, recenzje tak jak było wiadome, zbiera znakomite.
I co najlepsze, gra ma małe wymagania.

No bo skoro na moim kompie Athlonie 4000+ X2 z 1 GB RAM śmiga na full opcjach, no to.... :)

Prócz tego przymierzam się do zakupu Batmana Arkham City i Arkham Asylum, ale już na Xboxa.
Też rewelacyjne gierki.

Teraz do sesji jest czas na granie, tak więc będzie co robić :)

Diabliica komentarzy: 337810.03.2012, 22:19

Wie ktoś jak się Hazard spisuje?

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2012, 22:19

AtheneWins, Telefon z 4 rdzeniowym procesorem chyba nie ma prawa sie chocby na pol sekundy przyciac ;p

Kangur96 komentarzy: 158610.03.2012, 22:19

3 ostatnie mecze Kogutów napawają optymizmem :)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16810.03.2012, 22:19

Marcin - Dokładnie tak, bo ten procesor jest potworem przepotężnym.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.03.2012, 22:19

Piasku czasu ^^, najlepsza jest pierwsza część w 2D z limitem czasowym 50 min.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2012, 22:18

Dekarz123, mnie sie podobalo ze tam mnie traktowali jak zoltodzioba, ktory zostal pierwszy raz wyslany na wojne, i kombinowali jak normalni ludzie, i ogolem takie typowo wojskowe to bylo ;p bez zgrywania bohaterow, ogolem wczulem sie na maxa, bo w koncu nie czulem sie super duper wojakiem ktory juz na niejednej bitce byl ;p

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 210.03.2012, 22:18

No jeśli wpychają 4rdzenie w telefon to naprawde jest to bezcelowe. Lepiej powiekszyc ten 4,8' wyswietlacz i zrobić ultra tablet co iPada zmiecie : ]

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223710.03.2012, 22:17

Marcin - teraz tutaj chwalisz się Twoim Athlonem? :o

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16810.03.2012, 22:17

Jeśli chodzi o gry, ja chętnie zagrałbym w nowego Hitmana i Max Payne'a, ale nie wiem, czy mój leciwy Athlon to udźwignie.

ArseneAl komentarzy: 2341710.03.2012, 22:16

@Midgardsorm
Piaski Czasu i Warrior Within to najlepsze części. Nie wiem gdzie to słyszałeś bo WW zbierała pochlebne recenzje. Mi się właśnie ona bardziej podobała ze względu na mroczniejszy klimat.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17210.03.2012, 22:16

Nie byłbym taki pewien, ostatnio Real różnie grał na wyjazdach.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2012, 22:14

Na real sie oplaca grac w zakladach live w takich momentach, kurs na starcie byl 1.4, po straconym golu skoczyl do pewnie okolic 2~ a i tak wygraja.

Dekarz123 komentarzy: 118610.03.2012, 22:14

w MOH kampania jak dla mnie rzeczywiście słaba , Poleciłbym Ci Battlefield Bad company 2 z tego samego roku. Kampania jak dla mnie dużo lepsza , a dubbing Pazury powala :).

sleyoo komentarzy: 47810.03.2012, 22:14

Marzag -kupilem w porywie chwili a nie mam czasu na gry i lezy.