Arsenal w pięknym stylu żegna się z Ligą Mistrzów!

Arsenal w pięknym stylu żegna się z Ligą Mistrzów! 06.03.2012, 21:38, Sebastian Czarnecki 3626 komentarzy

Pomimo niekorzystnego dla Arsenalu rezultatu, wszyscy sympatycy The Gunners mogą być dumni z tego, co pokazał ich ukochany zespół. Kanonierzy nie poddali się przed pierwszym gwizdkiem arbitra i od samego początku ruszyli do odrabiania strat, co w pierwszej połowie wychodziło im świetnie.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W drugiej połowie mediolańczycy pokazali się już z dużo lepszej strony i nie dali sobie wbić kolejnej bramki, która doprowadziłaby do wyrównania stanu dwumeczu. Trzeba jednak przyznać, że Abbiati miał więcej szczęścia niż umiejętności i na dobrą sprawę mecz ten wcale nie musiał się skończyć tak, jak się skończył.

Wynik 3-0 może cieszyć wszystkich smakoszy wielkiego futbolu, ale nawet tak wysoka wygrana nie usatysfakcjonowała zawodników dowodzonych przez Arsene Wengera. Nam pozostało jedynie podziękować Kanonierom za walkę od pierwszej do ostatniej minuty, za wspaniały charakter i olbrzymią wolę walki, które mogły się opłacić i przynieść korzystny rezultat. Ogromne brawa dla Arsenalu, bo pomimo eliminacji z najbardziej prestiżowego turnieju w Europie, naprawdę na nie zasłużyli.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Gervinho, Van Persie.

Milan: Abbiati, Abate, Mexes, T. Silva, Mesbah, Emanuelson, V. Bommel, Nocerino, El Shaarawy, Robinho, Ibrahimović.

Od samego początku meczu dominowali Kanonierzy. Podopieczni Arsene Wengera odważnie ruszyli do przodu i zamierzali odrobić stratę czterech bramek z pierwszego meczu.

Już w 6. minucie Kanonierzy udowodnili, że nie zamierzają przez cały mecz siedzieć z założonymi rękoma. Po dośrodkowaniu Chamberlaina z rzutu rożnego, Laurent Koscielny głową skierował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Cztery minuty mogło być już 2-0. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Robin van Persie, ale Abbiati zachował czujność i nogami odbił uderzenie Holendra.

Ataki Arsenalu wciąż trwały, wszak w dwumeczu wciąż przegrywał różnicą trzech bramek. W 18. minucie Van Persie mógł zmienić jego oblicze, kiedy oddał piękny strzał z dystansu. Kolejny raz na wysokości zadania stanął jednak Abbiati, który świetnie sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 26. minucie Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę, zmniejszając swoją stratę w dwumeczu do dwóch trafień! Fatalny błąd Thiago Silvy wykorzystał Tomas Rosicky, który popisał się niebywałym sprytem i pokonał Abbiatiego!

W 41. minucie świetnym rajdem popisał się Chamberlain, który został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez dwóch graczy Milanu. Damir Skomina wskazał na jedenasty metr.

Robin van Persie się nie pomylił! Kanonierzy powiększyli swoją przewagę do trzech trafień i już niewiele brakuje do wyrównania stanu dwumeczu!

Tuż przed końcem pierwszej połowy El Shaarawy stanął przed szansą, by popsuć Kanonierom świetne nastroje, jednak w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym zachował się jak amator i oddał bardzo niecelne uderzenie.

W 59. minucie Kanonierzy stanęli przed idealną szansą na strzelenie czwartej bramki. Sam na sam z Abbiatim wyszedł Gervinho, jednak nie potrafił zaskoczyć włoskiego golkipera. Temu nie udało się jednak opanować futbolówki, do której chwilę później dopadł Van Persie i... strzelił prosto w podnoszącego się z ziemi Abbiatiego. Wciąż 3-0 na The Emirates.

Chwilę później błąd obrony Arsenalu mógł wykorzystać Ibrahimović, który przejął złe podanie Szczęsnego do Songa i oddał natychmiastowy strzał na bramkę cofającego się golkipera. Szwedowi nie udało się jednak oddać celnego uderzenia.

W 69. minucie z kolejną groźną akcją ruszyli mediolańczycy, ale słabo dysponowany dzisiaj El Shaarawy nie potrafił pokonać Szczęsnego. Chwilę później młody Egipcjanin opuścił murawę Emirates Stadium, a w jego miejscu pojawił się Alberto Aquilani.

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Nie mając nic do stracenia zdjął z boiska Oxlade-Chamberlaina, a do gry dysponował Chamakha.

AC Milan nie rezygnował ze zdobycia bramki. Podopieczni Allegriego zamierzali umieścić piłkę w bramce Szczęsnego, by definitywnie zakończyć szanse Arsenalu na awans. Polski golkiper najpierw nie dał się jednak zaskoczyć przez Ibrahimovicia, a kilkadziesiąt sekund później przez Nocerino. Wciąż 3-0 dla Arsenalu.

W 84. minucie murawę boiska opuścił Theo Walcott, który kilka minut wcześniej doznał urazu. Jego miejsce zajął Koreańczyk Park.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ już zmianie. Kanonierzy pokazali się ze wspaniałej strony i od początku do końca meczu dzielnie walczyli o korzystny wynik. Niestety nie udało się strzelić czterech bramek Milanowi, który wcale nie rozegrał dobrego spotkania, a w kilku sytuacjach mediolańczykom dopisało ogromne szczęście.

AC MilanLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41210.03.2012, 20:28

kwiatinho

Bulszit. Higuain do nas nie przejdzie. Po pierwsze - nie wyłożymy takiej kasy. Po drugie - u nas też pewnie przegrywałby rywalizację z Robinem (przecież to nasz kapitan). Po trzecie - zażyczyłby sobie zdecydowanie zbyt dużej tygodniówki jak na nasze standardy.

Szogun

Odejście Goetze jest bardzo mało prawdopodobne, bo sam wielokrotnie się wypowiadał, że jest fanem Borussii i jest także jej wychowankiem - a rozegrał dla nich dopiero półtora sezonu.

NBW

Owszem - interesuję się :]

Jurr komentarzy: 133110.03.2012, 20:28

brawo everton teraz w poniedziałek odskoczyć od chelsea i zmniejszyć stratę do 1 pkt do kurczaków ale będzie bardzo ciężko

Paciecho komentarzy: 89910.03.2012, 20:28

haha kurczaki 3 porażka z rzędu dobrze pisze ?

Kaziu09 komentarzy: 325310.03.2012, 20:28

teraz musimy to wykorzystać !!!

Wyatt88 komentarzy: 6110.03.2012, 20:27

Dziękujemy Everton :D

A w poniedziałek ... Go GO Gunners :D !!!

Md13 komentarzy: 16210.03.2012, 20:27

No to w poniedziałek wygrać z N'castle i tylko 1 ptk do T'hamu. Super!

HellSpawn komentarzy: 618510.03.2012, 20:27

Hahahhaa Kurczaki po raz kolejny rozstrzelane! Kanonierzy nadchodzą!

mitmichael komentarzy: 4924310.03.2012, 20:26

KONIEC, jest szansa na dogonienie Kurakow na 1 punkt - kto by sie spodziewał jeszcze pare kolejek temu :D

lukasxsoad komentarzy: 83210.03.2012, 20:25

@ mitmichael
Wielki dzięki:)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.03.2012, 20:25

@kwiatinho;

Gonzalo bez playmeykera nie istnieje, a jak AW sie nim ewentualnie... to braknie kasy na rozgrywacza, wniosek zapomnij... natomiast Karim to calkiem inna bajka, nawet biore pod uwage jakas wymiane Karim - RvP...

fcescf komentarzy: 255410.03.2012, 20:25

Traitor-> Albo Lucyfer

mitmichael komentarzy: 4924310.03.2012, 20:24

@lukasxsoad
Tak dokładnie i to dzien po Naszym spotkaniu z Newcastle czyli we wtorek :)

lukasxsoad komentarzy: 83210.03.2012, 20:23

Poprawcie mnie jeśli się mylę: po meczu z Newcastle naszym nastepnym rywalem jest Everton, ale oni mają jeszcze po drodze derby tak?

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2410.03.2012, 20:23

Maksymilian ma moj brat cioteczny :) Chyba jednak wezme Piotra, chcialem brac Waldemara, ale niestety nie ma takiego patrona :(

Kons komentarzy: 132610.03.2012, 20:22

5 minut doliczył :O

HellSpawn komentarzy: 618510.03.2012, 20:22

Bale pracuje na swój kontrakt z FC Farcelona.

songoku95 komentarzy: 2348610.03.2012, 20:22

5 min.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1410.03.2012, 20:22

AOC124.. Po co wcisnąłeś tam Theo.. ? Jakbyś gorszych nie miał (Arsza, Gerva). :(

Kaziu09 komentarzy: 325310.03.2012, 20:21

Bale hahahahaha XD

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 310.03.2012, 20:21

Jeszcze z 4 minutki i Everton spełni pokładane w nim nadzieję ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2012, 20:21

Bale...rzuca się jakby grał co najmniej w Fc Hollywood.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41210.03.2012, 20:21

Traitor

A masz już jakieś pomysły? Ja mam na trzecie Maksymilian.

Diabliica komentarzy: 337810.03.2012, 20:21

Bale jak nurkuje ;|

HellSpawn komentarzy: 618510.03.2012, 20:21

Ale ten Bale to jest śmieszna kreatura :)

fcescf komentarzy: 255410.03.2012, 20:20

Traitor-> Kwadrat

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1410.03.2012, 20:20

Trairot.. Żeś temat wymyślił :P hehe .. Sławomir moze :)

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 310.03.2012, 20:19

To przyszłe okienko transferowe wygląda wyjątkowo smacznie bardzo prawdopodobne odejścia Goetze i Hazarda + darmowe nazwiska jak np Montelivio. Chelsea pewnie też planuje jakieś zakupy a u Nas może w końcu będziemy świadkami dwóch poważnych wzmocnień (mocno w to wątpię ale przesłanki jakieś są)

kwiatinho komentarzy: 1312610.03.2012, 20:19

Gonzalo Higuain prawdopodobnie odejdzie z Realu po zakończeniu sezonu... Mówił o tym jego ojciec i on sam chodziło o przenosiny do Juventusu nie mniej jednak zarówno Premier League jak i Arsenal może być ciekawszą opcją dla Argentyńczyka. Jeśli zakończyli byśmy sezon na 3 miejscu to fajnie byłoby pozyskać taką rasową 9... Karim Benzema byłby lepszy ale wątpie żeby real go puścił w przeciwieństwie do Higuaina. Teraz między oboma piłkarzami jest ostra rywalizacja a Realowi wciąż marzy się Neymar, Lukas Podolski to piłkarz wszechstronny ale chyba jednak bliżej mu do skrzydłowego niż do lisa pola karnego. myślę że zarówno Gonzalo jak i Karim są warci wielkich pieniędzy

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2410.03.2012, 20:18

chlopaki, pomozcie z imieniem na bierzmowanie. Mam Rafał i nie wiem jakie wybrać, mam czas do jutro, niestety nie ma patrona "Waldemara" :(

karlo komentarzy: 906910.03.2012, 20:17

Jeszcze kilka minut, kuraki nie dadzą rady, zobaczycie.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.03.2012, 20:16

btw jakby jakims cudem qraki wypadly z 4, to sie moze dla nich naprawde zle skonczyc... bo raczej nie obronia Arrry'ego Modricia i Bale...