Arsenal Weekly: Wywiad z Coquelinem

Arsenal Weekly: Wywiad z Coquelinem 10.09.2015, 19:07, Michał Korżak 15 komentarzy

Każdego tygodnia, w ramach "Arsenal Weekly", możemy przeczytać ekskluzywny wywiad z jednym z zawodników Arsenalu. Tym razem zachęcamy was do zapoznania się ze słowami Francisa Coquelina, który wypowiedział się na temat wpływu siły psychicznej na odniesienie sukcesu przez młodych piłkarzy.

Po serii imponujących występów, francuski pomocnik został najlepszym zawodnikiem Arsenalu w ostatnim miesiącu. Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić skład Kanonierów bez Coquelina, lecz ten na swoją szansę w pierwszym zespole musiał czekać aż sześć lat. Wie jak ciężko jest się przebić przez szczeble młodzieżowe i swoim młodszym kolegom daje radę, by nigdy się nie poddawali.

- Wiem jak ciężko jest się przebić do pierwszego składu takiej drużyny jak Arsenal. Podstawą do osiągnięcia tego jest ciężka praca nad poprawą siebie. W pewnym momencie to zaprocentuje. Czasami jest to bardzo ciężkie - nie dostajesz szans, cały czas ciężko trenujesz - ale zawsze musisz pozostawać silny psychicznie, niezależnie od tego, co się wokół ciebie dzieje.

- Trzeba także podjąć wiele dobrych decyzji i zawsze wykorzystywać swoje szanse. Najważniejsze jest jednak, aby się nie poddawać mimo wszelkich niepowodzeń.

Coquelin otrzymał szansę na regularne występy dopiero na początku sezonu 2014/15, kiedy został wypożyczony do Charltonu Athletic. Francuz uważa, że miejsce w wyjściowym składzie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju młodego gracza.

- To było bardzo dobre doświadczenie. Charlton występuje w niższej lidze i wiele się nauczyłem dzięki temu, że byłem przez pewien czas częścią tej drużyny. Gra w Arsenalu jest dużo wygodniejsza, to wielki klub z mnóstwem udogodnień.

- Każdego tygodnia musisz udowadniać swoją wartość. Zwłaszcza, kiedy jesteś wypożyczony do niższej ligi z etykietką: "piłkarz Arsenalu". Wtedy musisz dać z siebie jeszcze więcej i nigdy się nie poddawać.

- Obserwowałem niedawno wyniki Hull City i widziałem, że Chuba strzelił kilka bramek. Także Isaac bardzo często dostawał szansę na grę. Myślę, że wyniosą z tego wypożyczenia bardzo dużo dobrego doświadczenia. Mam nadzieję, że kontuzje będą ich omijały i wrócą do nas jako o wiele lepsi piłkarze.

Arsenal WeeklyFrancis Coquelin autor: Michał Korżak źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Dawid04111 komentarzy: 10903 newsów: 1412.09.2015, 10:41

adrianpilsczek,
mamy Flaminiego przecież.
:D

adrianpilsczek2000 komentarzy: 146711.09.2015, 15:55

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić skład bez niego. Oby omijały go kontuzje!

hochland komentarzy: 39611.09.2015, 11:42

So far so good...

losnumeros komentarzy: 332410.09.2015, 23:59

Oby wiecej takich graczy z "jajami" bo większość to u nas panienki.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 47177 newsów: 33110.09.2015, 23:51

Musi powtórzyć cały sezon jak te pół roku w zeszłym.

Axinus komentarzy: 652 newsów: 110.09.2015, 22:11

Zawsze jest miło kiedy piłkarz z akademii po ograniu się zaistnieje w pierwszym zespole :)

Koroniarz komentarzy: 716710.09.2015, 21:48

Coq jest wspaniały i oby grał bez kontuzji dla AFC do konca kariery.

Ran_Kan komentarzy: 910.09.2015, 21:27

Mam nadzieje że w tym sezonie pokaże jeszcze więcej :D

new_star komentarzy: 6038 newsów: 910.09.2015, 20:30

Oby tak dalej!

qwertyu123 komentarzy: 76510.09.2015, 20:06

Przydałoby się jeszcze ze trzech takich walczaków jak Coq. Wyrasta na jednego z moich ulubieńców.

qwertyu123 komentarzy: 76510.09.2015, 20:06

Przydałoby się jeszcze ze trzech takich walczaków jak Coq. Wyrasta na jednego z moich ulubieńców.

qwertyu123 komentarzy: 76510.09.2015, 20:06

Przydałoby się jeszcze ze trzech takich walczaków jak Coq. Wyrasta na jednego z moich ulubieńców.

Spodek komentarzy: 35710.09.2015, 20:06

prawdziwy charakter. mam nadzieje, ze pogra u nas jeszcze długo, a kiedys dane mi bedzie przeczytać jego biografię

Necro komentarzy: 240110.09.2015, 19:25

Gdyby Hayden i Akpom wrócili z wypożyczenia i zaskoczyli tak samo jak Coq, to wszyscy zapomnieliby o tym okienku. Gdyby. Mam nadzieję, że to jest plan Wengera, i że ten plan wypali.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Newcastle 1.04.2019 - godzina 21:00
? : ?
Arsenal - Man United 10.03.2019 - godzina 17:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool31237176
2. Man City30242474
3. Tottenham30201961
4. Arsenal30186660
5. Man United30177658
6. Chelsea30176757
7. Wolves301281044
8. Watford301271143
9. West Ham311261342
10. Leicester311251441
11. Everton311171340
12. Bournemouth311151538
13. Newcastle31981435
14. Crystal Palace30961533
15. Brighton29961433
16. Southampton30791430
17. Burnley31861730
18. Cardiff30841828
19. Fulham31452217
20. Huddersfield Town31352314
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero186
Mohamed Salah177
Pierre-Emerick Aubameyang174
Harry Kane174
Sadio Mané171
Raheem Sterling159
Eden Hazard1311
Alexandre Lacazette127
Raúl Jiménez126
Jamie Vardy124
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.25
Gracz lutego wybór redaktorów Henrich Mchitarian
Henrich Mchitarian
7.72
Gracz lutego wybór użytkowników Henrich Mchitarian
Henrich Mchitarian
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna