Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą

Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą 20.09.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 2975 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie na Villa Park było dość dziwnym widowiskiem dla neutralnych kibiców. Po spokojnych trzydziestu minutach Arsenal w pięć minut znokautował swojego przeciwnika, a potem dalej spokojnie prowadził grę. Kanonierzy rozegrali dzisiaj dobre zawody pod względem taktycznym i cieszy przede wszystkim wysoka skuteczność zawodników, a także uwolniona sportowa złość, która pozwoliła odreagować ostatnie nieudane mecze.

Trzy bramki na Villa Park i trzy punkty na konto Arsenalu - tego właśnie potrzebowali podopieczni Arsene'a Wengera, żeby wrócić na właściwe tory i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Przed londyńczykami teraz przeprawa w Pucharze Ligi z Southampton.

Aston Villa: Guzan - Hutton, Senderos, Clark, Cissokho - C. Sanchez (87. Bacuna), Delph, Cleverley - Agbonlahor, Weimann (46. Grealish), Richardson (77. N'Zogbia)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (78. Wilshere) - Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Welbeck (78. Podolski)

Pomimo że londyńczycy agresywniej weszli w mecz od swoich rywali, to właśnie oni oddali pierwszy strzał na bramkę, i to od razu taki, który sprawił problemy Szczęsnemu. Fabian Delph mocno uderzył po ziemi, ale polski bramkarz udanie interweniował i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Trzy minuty później podobną decyzję podjął Danny Welbeck, ale on w przeciwieństwie do swojego rodaka spróbował szczęścia górą. Czarnoskóry napastnik przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką, niewiele brakowało.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 17. minuty, kiedy to The Villans wykonywali rzut rożny. Tom Cleverley dośrodkował na głowę Alana Huttona, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Stały fragment gry był również kolejną okazją dla Arsenalu dwie minuty później. Po kornerze wykonywanym przez Cazorlę nikt nie wyskoczył do dośrodkowania a futbolówka spadła na ziemię, gdzie czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey. Walijczyk huknął na bramkę Guzana, ale minimalnie się pomylił.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali sobie właśnie poprzez stałe fragmenty gry. W 22. minucie z rzutu wolnego piłkę posłał Tom Cleverley, a na pozycję strzelecką świetnie wyszedł Ciaran Clark, który oddał mocny strzał głową. Na szczęście dla Arsenalu na swoim miejscu dobrze ustawił się Wojciech Szczęsny, który w dobrym stylu odbił to uderzenie.

W 32. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Danny Welbeck świetnym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Bradem Guzanem i bez żadnego problemu pokonał amerykańskiego bramkarza!

Dwie minuty później było już 2-0! Tym razem to Özil odwdzięczył się Welbeckowi za asystę i sam obdarzył Anglika wybornym podaniem. Ten nie zwykł marnować takich sytuacji i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę wpakował piłkę do bramki Guzana!

36. minuta i 3-0 dla Arsenalu, prawdziwy pogrom na Villa Park! Kieran Gibbs dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, a Aly Cissokho niefortunnym wślizgiem samodzielnie wpakował ją do własnej siatki!

Kanonierzy w cztery minuty strzelili tyle samo bramek, co w trzech ostatnich meczach. Po zawodnikach widać było piłkarską złość i chęć dążenia do kolejnych trafień. Arsenal całkowicie przejął inicjatywę i nie pozostawiał przeciwnikom ani centymetra wolnej przestrzeni. Taki Arsenal chce się oglądać!

W 41. minucie Mesut Özil mógł podwyższyć prowadzenie. Reprezentant Niemiec oddał strzał z woleja, jednak nie znajdował się w najlepszej pozycji na oddanie takiego uderzenia.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego dobrą akcję przeprowadzili Welbeck i Cazorla, którą strzałem zakończył Aaron Ramsey. Walijczyk nie miał dzisiaj dobrej skuteczności.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy naładowani emocjami wyszli na drugą połowę pewni siebie i to oni kontrolowali tempo gry, dominując we wszystkich sektorach boiska. W 53. minucie strzał z bocznego sektora boiska oddał Danny Welbeck, ale piłka zmierzała wprost w ręce Brada Guzana.

Trzy minuty później dobrym rajdem lewą stroną boiska popisał się Gabriel Agbonlahor, który okazał się zbyt szybkim rywalem dla goniącego go Aarona Ramseya. Walijczyk musiał asekurować się faulem, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

Kolejne dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy nieco nieśmiało narzucili swoje tempo gry i starali się strzelić honorową bramkę. Wszystkie próby jednak okazały się nieudane, bo w obronie dobrze pokazali się zwłaszcza Alex Chamberlain i Calum Chambers, którzy odpierali ataki przeciwników.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Tomas Rosicky, Jack Wilshere i Lukas Podolski zastąpili odpowiednio Aleksa Chamberlaina, Aarona Ramseya i Danny'ego Welbecka.

Druga połowa stała na dużo niższym poziomie niż pierwsza, ale nie ma co się temu dziwić. Bezpieczny Arsenal opanował grę w środkowym rejonie boiska i kontrolował grę - nie musiał pędzić po kolejne trafienia i wystarczy, że odpierał ataki swojego przeciwnika, który wcale nie miał zapędów ofensywnych. Mecz zakończył się zwycięstwem Arsenalu 3-0.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
sobpiotr komentarzy: 121823.09.2014, 03:19

No racja, też bym Puchar Ligi olał, poza tym młodzi muszą się ogrywać w razie czego, kadrę mamy wąską, szczególnie w obronie. No i Campbell MUSI w końcu przekonać Wengera do siebie;/

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.09.2014, 03:18

Wolę przegrać i mieć spokoj z najmniej ważnym pucharem, niż ryzykować kontuzję podstawowych graczy, a co co MU to LVG może śmiało mówić w szatni Di Marii, RvP, Rooneyowi i Falcao, żeby tylko strzelili więcej bramek niż zawali obrona

sobpiotr komentarzy: 121823.09.2014, 03:08

Spokojnie, Man Utd się rozkęci, ich top 4 jestem pewien, a w następnym sezonie będą walczyć o mistrza...szczerze mówiąc bardziej martwię się o Arsenal

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.09.2014, 02:52

Strasznie jestem ciekaw co to bedzie po meczu united-whu, jesli diably przegraja

na 6 kolejek, mieliby tylko 1 zwyciestwo i 5 pkt na..18 pkt mozliwych.

blackett i evans out do tego.

oj bedzie wesolo mial LVG w razie porazki, bo to juz bedzie bilans godny spadkowicza BPL.

sobpiotr komentarzy: 121823.09.2014, 02:34

Ja czekam tylko na Joela.

FadeIn komentarzy: 354723.09.2014, 02:15

Moim zdaniem wielkiej rewolucji na Soton nie należy się spodziewać jeżeli chodzi o obronę. Hayden raczej w podstawie nie wystąpi. Ja osobiście obstawiam tak.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2014, 01:37

Ło ja przy porządkach znalazłem u siebie naklejkę z Juanem Veronem z 2002 roku :-)

Kociek komentarzy: 115623.09.2014, 01:04

Za slaby sklad, bez przesady juz z tymi lepkami i rezerwami. Dostaniemy becki od takiego Soton i tyle bedzie. Oni wyjda napewno piewszym skladem wrzucajac z 2 lepkow..

Bramkarz - wiadomo Ospina zagra

Obrona - Boss wspomnial o Heydenie takze ten napewno zagra. Na prawej Bellerin. Do pary Heydenowi Koscielny. Na lewej Monreal jezeli jest zdrowy, jezeli nie to Gibbo.

DM - Flam

Pomoc - Joel, Santi, Rosa, Podol

Atak - Na bank Akpom, i bardzo dobrze. Wierze w tego goscia.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.09.2014, 00:37

Tak bym wyszedł: Ospina- Bellerin, Chambers, Hayden, Coquelin- Flamini, Diaby, Campbell, Rosicky, Podolski- Akpom

migus11 komentarzy: 131423.09.2014, 00:37

migus11 komentarzy: 131423.09.2014, 00:27

Oryginał?

DzejCoop komentarzy: 326423.09.2014, 00:24

Hahah Jezuu wolałem słyszeć 500x ze Polska wygrala w siate :')

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.09.2014, 00:23

mam nadzieję, że Wenga jutro nic nie odwali i nie wystawi Gibbsa na LO, wolę żeby grał tam Coquelin, albo Flamini, niż stracić kolejnego obrońcę

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2014, 00:12

Opowiesci z krypty ciag dalszy.

songoku95 komentarzy: 2348523.09.2014, 00:10

Mialbym 75% tylko zaatakowałem 2 na raz i jedna po prostu nie dala ze względu na to ze druga dala. Mysle ze gdybym atakowal pojedynczo to miałbym lepsza skuteczność.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2014, 00:10

mskafc
Jak tam ps4 sie spisuje? dalej uczysz sie grac?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2014, 00:09

Strona powinna zostac zmieniona na

koniobijcy.com

major124s komentarzy: 83 newsów: 723.09.2014, 00:08

jak ktoś chce ten link to proszę o info na priv i juz bez zasmiecania postu takimi tematami.

songoku95 komentarzy: 2348523.09.2014, 00:06

Teraz jezeli miałbym podrywac to na ,,akcje charytatywna" za czasow LO sprawdziłem na 4 czikach i zadziałało w 2 przypadkach.
50% skutecznosci!
#fuckyea

mskafc komentarzy: 579623.09.2014, 00:06

panoczki kto ma PS4 ? moznaby sie dodac do friendow na przyszlosc, fifa i te sprawy :)

marimoshi komentarzy: 471622.09.2014, 23:53

Ale odzew dostałem :D Same świntuchy na k.com :P Ja się zawijam. Proście innych,którzy otrzymali. Siemano

major124s komentarzy: 83 newsów: 722.09.2014, 23:43

marimoshi az sie specjalnie zalogowałem, dawaj! : )

marimoshi komentarzy: 471622.09.2014, 23:34

Ja mam linka do 4chan z tymi fotkami. Jak ktoś chce to pisać

Mizii komentarzy: 419122.09.2014, 23:24

ma ktoś linka do tych słynnych zdjęć nagich celebrytek?

Odd razu za 2zl. Co yam 10 euro

"Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpli­wości."

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50322.09.2014, 23:06

simpllemann, druga taka okazja raczej się powtórzy, więc postanowiłem skorzystać. Żałuję tylko, że Polska nie grała wcześniej w Katowicach, bo byłem jeszcze na jednym meczu 2 fazy.

grzegorz1211 komentarzy: 1026922.09.2014, 23:05

aNormalny
temu taka tania bo gościu pewnie kupuje na aliexprees za około 10 jołro a potem opycha na allegro z podwójnym przebiciem. Napisz do sprzedawcy i zapytaj czy ta koszulka ma metkę z logiem Puma a obok naklejke hologram z logiem Arsenalu. Każdy oryginalny produkt klubowy obojętnie jakiego klubu posiada taką naklejkę hologram z logiem klubu

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.09.2014, 23:02

Koszulka w londynie, 44 funty, a z dlugim rekawkiem 47 aktualne na promocji. :) jak cos tylko informuje.

@aNormalny

Generalnie też mi trzyma, tylko jest podatna na zaciągnięcia przez ten wątpliwej jakości dri-fit, jak dostanie troche potu to potem cięzko sprać nieprzyjemny zapach. Ale to niestety klasa B , a szła prosto z Tajlandii.

Nauczka by nie kupować takich tanich koszulek.

Nie wiem jak jest z pumami, bo oni normalnie mają bardzo dobre koszulki tylko nie wiem jak ze sportowymi.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52422.09.2014, 22:58

Camillo144
Być na jakimkolwiek meczu takiej rangi to fajna sprawa.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50322.09.2014, 22:56

simpllemann, wiem, ale mimo wszystko nie żałuję, że byłem na Fra- Bra- bardzo ciekawy 5-setowy pojedynek. Szkoda, że Francja nie wygrała, szczególnie, że mieli całą halę za sobą.

Krzysztof95 komentarzy: 142822.09.2014, 22:55