Arsenal wspiera dzieci dotknięte wojną

Arsenal wspiera dzieci dotknięte wojną 08.09.2018, 13:24, Tomasz Kochański 18 komentarzy

Były kapitan Arsenalu, a obecnie nowy menadżer akademii - Per Mertesacker uruchomił przełomowy program treningowy w obozie dla uchodźców Za'atari w Jordanii.

Arsenal oraz organizacja Save the Children połączyło swoje siły i dzięki finansowaniu fundacji Arsenalu, stworzyli unikalny program, aby poprawić stan ducha i samopoczucie dzieci dotkniętych konfliktem i przemocą.

W ciągu ostatnich siedmiu lat, miliony dzieci znalazły się pośrodku brutalnej wojny w Syrii, będąc świadkami horrorów, których nie powinna doświadczać tak młoda osoba. Za'atari to jeden z największych obozów dla uchodźców na świecie, w którym znajduje się niemalże 80 tysięcy syryjskich uchodźców, z czego ponad połowa tej liczby to właśnie dzieci, a spora ich część żyje tam od sześciu lat.

Ambitny program "Coaching for Life" był rozwijany przez ostatnie półtora roku. Dzięki niemu wybudowano pięć boisk piłkarskich właśnie w Za'atari, zaś siedem w Jakarcie w Indonezji, gdzie tysiące dzieci jest narażonych na wyzysk i przemoc w slumsach miasta.

Per Mertesacker w obozie Za'atari powiedział:

- Kiedy dzieci cierpią, wszyscy na tym tracą. Ludzie, którzy się tu znajdują, musieli uciekać ze swojego kraju, a ja tego nie doświadczyłem, więc rozmawiałem z nimi i była to dla mnie duża lekcja. To był dla mnie zaszczyt, że mogłem ich spotkać. Młodzi ludzie, z którymi się spotkałem, skupiają się na tym, co dzieje się teraz, a ten projekt da im odwagę, aby zmierzyli się z problemami dnia codziennego, a również umożliwi im on rozwijanie cech, które przydadzą się w kształtowaniu lepszej przyszłości. Save the Children oraz Arsenal rozumieją moc dzieci i futbolu. Są oni naszą przyszłością i musimy stać za nimi murem. Cieszę się, że możemy zmieniać ich życie w tym miejscu.

Spośród dzieci, które spotkał Per, znalazł się 15-letni Mohammad, który żyje w obozie od 6 lat, kiedy uciekł z Syrii w wieku zaledwie 9 lat:

- Kocham grę w piłkę. Zapominam o wszystkim, gdy jestem na boisku. Spotkanie Pera było dla mnie marzeniem. Futbol uczy mnie szacunku i jestem podekscytowany, że będę mógł szlifować swoje umiejętności dzięki trenerom.

W programie znajduje się również "Train the Trainer", w którym trenerzy Arsenalu będą uczyć 45 lokalnych nauczycieli piłki nożnej w Joradnii oraz Indonezji.

Arsenal FoundationPer Mertesacker autor: Tomasz Kochański źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
bayakus komentarzy: 105614.09.2018, 15:55

@zly_kanonier: Jest brak wyboru ;)

zly_kanonier komentarzy: 443414.09.2018, 00:58

@bayakus: To zanim ktoś się urodzi to jest jakieś losowanie gdzie wyląduje? xDDD

bayakus komentarzy: 105611.09.2018, 12:55

Inna byłaby śpiewka gdybyście sami byli tymi dziećmi w Afryce. Nie każdy ma tyle szczęścia by urodzić się w Polsce ;)

GarosS komentarzy: 74710.09.2018, 10:15

@enrique: A niby dlaczego miałby oddawać swoje pieniądze? Nikomu ich nie ukradł. Wiem, że łatwo zarządza sie cudzymi pieniędzmi, ale może zróbmy tak - na początek Ty oddaj 1% swoich dochodów na Afryke, a pózniej zajmiemy sie reszta ludzi. Co Ty na to?

Ashburton komentarzy: 361909.09.2018, 17:07

@enrique: Masz bardzo naiwne podejście. Jakiekolwiek miliardy wpompowane w afrykę zostaną przejedzone. Później znowu ten cytowany właściciel amazona będzie przekazywał kasę i tak do usrania.

Już nie mówiąc że śmierdzi to typowo socjalistycznym myśleniem typu ''ktoś da, więc nie muszę się starać''

riwko komentarzy: 909.09.2018, 15:56

Tak, zawsze warto pomagać przyszłym allahu-terrorystom. Piękny gest, w podzięce zgwałcą nam kobiety i poodcinają głowy.

michalal komentarzy: 920709.09.2018, 13:15

@enrique:

Niestety, świat tak nie działa. Dlaczego? Nie wiem.

enrique komentarzy: 467508.09.2018, 17:31

Niech właściciel Amazonu przekaże 1% swoich zeszłorocznych dochodów na dzieci a w Afryce żadne nie będzie już głodowało.

Wkurza mnie że tysiące czy setki tysięcy ludzi muszą się zbierać by pomóc garstce, kiedy taki gość mógłby pstryknąć palcami jak Thanos i po prostu by się wydarzyło.

bayakus komentarzy: 105608.09.2018, 17:11

Jak najwięcej takiej pomocy. Znane, majętne osoby powinny wykorzystywać swój status. Kolejny dowód na to jak pożyteczny potrafi być sport.

Toreira11 komentarzy: 3708.09.2018, 16:55

To się ceni

Gryzek komentarzy: 259008.09.2018, 16:20

Miło z ich strony.

Auba14 komentarzy: 9508.09.2018, 16:19

@Argudo: tu już nie chodzi o piłkę nożną tu chodzi o to żeby pomóc

Archiwald komentarzy: 109208.09.2018, 15:20

@Ech0z Co? xD ale ty wiesz, że wtedy nie było takich możliwości i cała europa była pogrążona w wojnie?

Argudo komentarzy: 8022 newsów: 608.09.2018, 14:57

Oby więcej takich inicjatyw. A kto wie, może wśród tych dzieci będą jakieś ukryte talenty piłkarskie.

Ech0z komentarzy: 93408.09.2018, 14:46

Szkoda ze nikt Polski nie wspieral jak mordowali miliony dzieci i niewinnych ludzi

fabregas1987 komentarzy: 1921708.09.2018, 14:23

Gdyby więcej organizacji czy zamożnych ludzi pomagało to świat mógłby wglądać zupełnie inaczej.

kuzguwu komentarzy: 89408.09.2018, 13:48

Brawo Arsenal.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 5503 newsów: 208.09.2018, 13:30

Przecież wiemy to od dawna, że AFC wspiera bardzo hojnie Mesuta.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Cardiff 29.01.2019 - godzina 20:45
? : ?
Arsenal - Chelsea 19.01.2019 - godzina 18:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool23193160
2. Man City23182356
3. Tottenham23170651
4. Chelsea23145447
5. Arsenal23135544
6. Man United23135544
7. Watford2396833
8. Wolves2395932
9. Leicester23941031
10. West Ham23941031
11. Everton2386930
12. Bournemouth23931130
13. Brighton23751126
14. Crystal Palace23641322
15. Southampton23571122
16. Burnley23641322
17. Newcastle23561221
18. Cardiff23541419
19. Fulham23351514
20. Huddersfield Town23251611
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah167
Harry Kane144
Pierre-Emerick Aubameyang143
Eden Hazard1010
Raheem Sterling107
Sergio Agüero106
Callum Wilson105
Roberto Firmino93
Gylfi Sigurdsson93
Richarlison91
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.96
Gracz grudnia wybór redaktorów Lucas Torreira
Lucas Torreira
7.45
Gracz grudnia wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna