Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley!

Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley! 08.03.2014, 14:38, Sebastian Czarnecki 2769 komentarzy

Po zaciętej pierwszej połowie na Emirates Stadium, druga odsłona meczu należała już wyłącznie do drużyny dowodzonej przez Arsene'a Wengera! Kanonierzy pokazali fantastyczny charakter i w mistrzowski sposób rozmontowali defensywę Evertonu i zakończyli spotkanie z czterema bramkami na koncie. Dzięki tej wygranej Arsenal awansował do półfinału Pucharu Anglii, a następny mecz w tych rozgrywkach rozegra już na Wembley!

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Sanogo (61. Giroud).

Everton: Robles - Coleman, Stones, Distin, Baines - McCarthy, Barry - Mirallas (76. McGeady), Barkley (84. Deulofeu), Pienaar (76. Osman) - Lukaku.

Pierwsze minuty meczu przebiegały spokojnie. Obie drużyny bez większego pośpiechu konstruowały akcje, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Nikt nie podejmował większego ryzyka, mecz rozgrywał się swoim tempem.

Pierwsza groźna akcja Arsenalu od razu została zamieniona na gola! Rajd środkiem pola przeprowadził Santi Cazorla, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Mesuta Özila. Reprezentant Niemiec świetnym, technicznym strzałem w długi róg nie dał szans Roblesowi. 1-0!

Kilka minut później Everton miał dobrą okazję do wyrównania. Mirallas odnalazł wybiegającego na pozycje Pienaara i posłał mu podanie, ale dobrą interwencją popisał się Bacary Sagna.

Gra się wyraźnie uspokoiła. Arsenal kontrolował mecz i nie pozwalał drużynie gości na więcej okazji. Gra ponownie skupiła się w środku pola.

W 24. minucie Bacary Sagna zrobił coś, co można nazwać „centrostrzałem”. Francuz, mimo że chciał chyba dośrodkować w pole karne, mógł poważnie zagrozić bramce Roblesa. Na domiar złego, hiszpański golkiper wcale sobie nie pomógł i zamiast przerzucić futbolówkę nad bramką, nabił ją na poprzeczkę. Na szczęście dla niego, wszystko dobrze się skończyło, wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Dziewięć minut później Everton doprowadził do wyrównania, zamieniając na gola swoją pierwszą dogodną okazją. Piłkę w środku boiska przechwycił Ross Barkley, który przeholował ją aż pod pole karne Arsenalu, gdzie dopiero zdecydował się oddać ją Mirallasowi. Belg od razu odegrał do Lukaku, a ten umieścił futbolówkę w pustej już bramce leżącego na łopatkach Fabiańskiego. 1-1!

Już po minucie Arsenal mógł z powrotem objąć prowadzenie. Przed dobrą okazją stanął Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie na rzut rożny sparował Robles.

W 41. minucie fantastyczny strzał wolejem oddał Santiago Cazorla i kiedy już wydawało się, że piłka zmierza w kierunku bramki, odbiła się od nogi Distina i wyszła na korner. Everton miał ogromne szczęście, że nie stracił gola.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal remisuje z Evertonem 1-1.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania to drużyna gości mogła strzelić gola na 2-1. Ross Barkley otrzymał dobre podanie od Romelu Lukaku, jednak oddał strzał ponad poprzeczką, Łukasz Fabiański odetchnął z ulgą.

Dwie minuty później role się odwróciły, a to Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję. Mocny strzał po ziemi oddał Santiago Cazorla, ale dobrą i bardzo trudną interwencją popisał się Joel Robles.

W 67. minucie Alex Oxlade-Chamberlain przeprowadził dobry rajd prawym skrzydłem i został obalony przez Leightona Bainesa. Mark Clattenburg ani przez chwilę się nie zawahał i słusznie wskazał na jedenasty metr.

Strzał z jedenastu metrów pewnie na bramkę zamienił Mikel Arteta, ale okazało się, że rzut karny zostanie powtórzony, ponieważ Olivier Giroud za szybko wbiegł w pole karne. Francuz został dodatkowo ukarany żółtą kartką.

Mikel Arteta stanął przed ogromną próbą charakteru i ponownie stanął z piłką na jedenastym metrze. Hiszpan znowu się nie pomylił i ponownie pokonał Roblesa. 2-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później Everton mógł doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Mirallasa okazało się za lekkie, by zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego.

W 83. minucie Bacary Sagna dobrze znalazł się w polu karnym Evertonu i posłał dokładne podanie do Oliviera Girouda, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Roblesa. 3-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później było już 4-1. Rosicky, Cazorla i Özil fantastycznym kontratakiem rozmontowali defensywę The Toffees, a reprezentant Niemiec posłał podanie do niepilnowanego Girouda, który pewnym strzałem nie dał szans Roblesowi!

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pewnie pokonał Everton 4-1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

EvertonFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
rayuuuu komentarzy: 313211.03.2014, 21:25

nasza para ŚO to klasa światowa, szkoda, że przód nie dorównuje

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52410.03.2014, 21:40

Około 30 lat ma na tym zdjęciu Wenger.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 110.03.2014, 21:37

haxball.com/?roomid=~2e4bb56295deb6220b533260079d8ab89881dc7536f3077f89de490e474508075

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.03.2014, 21:35

carlosV,

Najlepsze rozwiązanie to będzie pójście do lekarza. Wydaje mi się, że nawet zwykły rodzinny udzieli Ci odpowiednich informacji. Ewentualnie nauczycielki z biologii się zapytać, on także dużo wie na te tematy.

Przynajmniej ja z biologii miałem spoko babkę, zarazem była moich wychowawcą i jako, że byłem w klasie sportowej, to dużo osób się pytało ją co robić, na co uważać itp przy urazach czy chorobach.

Tomassini komentarzy: 272010.03.2014, 21:34

70:30 na wygraną Atletico i 85:15 na awans IMO

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 21:34

Nasz kochany Siwiec ! :d

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 110.03.2014, 21:33

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 21:32

Nie jestem do końca tak przekonany. Atut boiska jak i ostatnie starcie z Realem pokazują że jednak zostaje przy zdaniu że to Atletico wygra i awansuje.

A że mają te 1-0 z przodu z wyjazdu to dodatkowy plus. Ostatnio oglądałem Milan z Juve ile mieli sytuacji do zdobycia gola i nic nie trafić wstyd!

LoveTheGunners komentarzy: 914010.03.2014, 21:32

mazak

byś ruma założył

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.03.2014, 21:31

kamo,

O ile plotki są prawdziwe, to Tottenham obejmie Van Gaal, wiele rzeczy na to wskazuje.

A co do LFC, to po transferach oni będą mocniejsi bezpośrednio. Pośrednio w walce o mistrza będą słabsi, ponieważ gra w LM ich także trochę wymęczy. W tym sezonie mieli dużo więcej czasu na odpoczynek, przygotowanie pod zespoły itp. w przyszlym częściej będą tracić punkty. Ale dobrze kombinują próbując wzmocnić ławkę i 1 skład. Pewnie kilku odejdzie, ale to będą gracze, którzy niewiele wnosili.

Tomassini komentarzy: 272010.03.2014, 21:31

róznie dobrze Balotelli może wyleciec za bezmyślny faul. Godin i Miranda go zatrzymają. Obrona Milanu a takimi tuzami jak Bonera, Zapata, Mexes czy Constant nie ma szans z Atletico w formie

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 21:30

W moim przypadku w trakcie meczu próbowałem minąć bramkarza, ten wpakował mi się w nogi i wystrzeliło mnie tak, że padłem na plecy, a siła uderzenia pociągnęła głowę w tył i pieprznąłem nią o trawę. Wiadomo, szok, chwilowa utrata przytomności itp. I od tamtej pory ubzdurałem sobie, że do samolotu wsiąść po prostu nie mogę, bo coś mi się stanie. Jak widać to był tylko mój chory wymysł, jak zwykle.

Kanonier204

tj. pisze arsenal159 Ballo może dużo zdziałać, a milan jak to milan być może zamurują bramkę i zagrają na 0 z tyłu.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 110.03.2014, 21:27

Witowo, masakra

youtube.com/watch?v=pyFwZQHX9uw

"Południowy styl, południowy klimat, ciągle spowolniony, płynie we mnie kodeina" :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.03.2014, 21:26

Jasne, że wstrząs i wstrząśnienie to co innego, i ja nie będącym medykiem wiem, a z biologii jakoś za bardzo się nie uczyłem, to wiem, że wstrząs to już poważna rzecz. Tak jak pisałem, wstrząśnienie to naprawdę nic poważnego, to groźnie tylko brzmi.

Sądzę, że przyszły sezon BPL będzie najtrudniejszy ever. Dlaczego:

1)Live prawdopodobnie wzmocni obronę i będzie dużo silniejsze niż w tym.
2)w $ity Pellegrini ogarnie już skład, będzie wiedział kto mu jest potrzebny, a kto nie. Dodatkowo kasa szejków zrobi swoje.
3)Chelsea to samo co City - Mourinho wszystko poukłąda a Romek sypnie funciakami.
4)Tottenham zrobił w tym sezonie mnustwo transferów przez co się zdestabilizowali. W przyszłym sezonie Sherwood na pewno to poukłada. Posprzedaje szrot i zapewne kogoś kupią.
5)ManU sądzę, że nawet jak się nie dostaną do LM to zrobią wielkie transfery i pozbędą się szrotu
6)Arsenal sądzę, że Papcio wreszcie kupi world class playera na napad i zapowiada się, że nikt znaczący z pierwszej 11 oprócz Sagni nie odejdzie. Więc oprócz PO i ŚN reszta transferów to pewnie będą uzupełnienia
7)Newcastle, Everton, Soton jak widać są w stanie odbierać pkt najlepszym i dzięki tym drużynom wszystko będzie możliwe. Nie sądzę aby bezpośrednio włączyły się do wali o mistrza ale pośrednio w pewnym sensie będą miały duży wpływ kto nim zostanie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 21:22

Costa strzeli bramkę albo dwie i Atletico wygra tak czy siak.

ArseneAl komentarzy: 2341710.03.2014, 21:18

Wstrząs i wstrząśnienie to co innego. Wstrząs jest groźniejszy.
Ja jakieś 15 lat temu wywinąłem orła na basenie na śliskich płytkach i walnąłem centralnie głową. Do tej pory przy mocniejszym "machaniu" głową lub przy zmianach pogodowwych odczuwam ból głowy (chociaż może jestem zwykłym meteopatą).

Tomassini komentarzy: 272010.03.2014, 21:18

na 100% wygra Atletico, z Realem grali poezję, a milan nie ma wystarczającej jakości w żadnej linii by im zaszkodzić. Jedynie jakiś fart może im pomóc, mysle że mają mniejsze szanse niż my z bayernem. Atleti ich zamknie i nic nie poradzą

aNormalny komentarzy: 348210.03.2014, 21:18

kamo
A idź Ty. Ostatnio nawet zdarzyło mi sie kilka razy dobrze podać.

kamo99111 komentarzy: 689610.03.2014, 21:17

aNormalny

zamknąłem bo mała frekwencja coś dzisiaj :/

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.03.2014, 21:17

Na liście życzeń „The Reds” znaleźli się: skrzydłowi Nicolás Gaitán (Benfica) i Jewhen Konoplanka(Dnipro), lewy obrońca Ricardo Rodríguez (Wolfsburg) oraz obrońca Cardiff City – Steven Caulker.

Niby 60 mln mają i chcą ich kupić.

turysta jesteś może? bo chciałbym się dowiedzieć kto to ten Ricardo Rodriguez.

Osobiście to mogą być to dobre transfery, Gaitan to bardzo dobry gracz, chociaż ten sezon ma bardzo słaby, niepotrzebnie tak długo siedział w Benfice. Może w LFC odżyje? Jeszcze w lato chciałem tego gracza, nawet United za SAFa go chciało, ale teraz? Nie wiem. Możliwe, że to byłby dobry transfer LFC. Konoplyanke praktycznie wszyscy znają, tylko pytanie czy dostosuje się do wymogów BPL. Caulker solidny, młody obrońca, a więc na pewno dobry transfer. Rodrigueza nie znam.

Jak te transfery dojdą do skutku, to LFC może być mocniejsze w przyszłym sezonie. Dziwi mnie jedynie, że o żadnym DP się nie mówi.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 21:16

No widzisz, ja to wszystko niby wiem, ale jak już sobie coś ubzduram to naprawdę trzeba dłuugo mnie z takiego przekonania wyprowadzać. No nic, w takim razie chyba się wybiorę na ten Arsenal, kiedyś trzeba. Dzięki.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29710.03.2014, 21:15

a ja kucze myśle, że Milan może zaskoczyć, ale patrząc na ich ostatnie występy... :D

carlosV,

Wstrząśnienie mózgu to tak naprawdę tylko groźnie brzmi, nie jest to coś co poważnie uszkadza mózg czy coś... to jest uraz, który zanika po kilku miesiącach, jak nie wcześniej.

Szczerze, to zwykłym przykładem dla Ciebie mogą być piłkarze, np. to, że wielu miało wstrząs mózgu a dość często latają samolotami. :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.03.2014, 21:10

Szukam info o Monrealu,bo tak na prawde to Wenger nic o nim nie mówił,a już gościa troche nie ma...

macie coś?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 21:09

ArseneAl
Ale cóż ja poradzę na to, że wszystko wyolbrzymiam, jeżeli chodzi o jakiekolwiek urazy. Tak czy siak, dzięki za info.

ArseneAl komentarzy: 2341710.03.2014, 21:06

Wstrząśnienie to przecież najbardziej lajtowy uraz głowy. Gdyby tak było to 1/3 ludzkości nie mogłaby latać samolotami. Jakbyś miał mocny wstrząs albo pęknięcie czaszki to mógłbyś mieć jakieś obawy (chociaż i tak raczej bezpodstawne).

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 21:04

ArseneAl
Kurde, no to nici z wyjazdu ;/

ArseneAl komentarzy: 2341710.03.2014, 21:00

@carlosV
Potwierdzam. Rozsadzi ci czaszkę, a mózg wypłynie ci uszami.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 20:54

Jest tu jakiś szpec od medycyny? Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do latania samolotem po urazie głowy, czyt. wstrząśnieniu mózgu? Wstrząśnienie miałem dobre 2 lata temu, ale panicznie boję się wsiąść do samolotu żeby mi czaszki nie rozwaliło..wiem, jestem idiotą. W dodatku hipochondrykiem. Proszę o wyrozumiałość :(

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.03.2014, 20:51

Czajnik
+1
Mały kręci beke, nawet widać w rozmowie że patrzy na mamusie i się uśmiecha od ucha do ucha. A Pieńkowska z Kantereitem tacy spięci pytają małego czy wie co to SWAG czy dziwki. I ten marny raperzyna CNE rzuci jedną ksywką i się bawi w moralistę. Śmiech na sali

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7210.03.2014, 20:45

Dla mnie kuzyn tego młodego robi sobie po prostu bekę z amerykańskiej sceny, a ludzie się spinają.

A rodzicom chyba zaświeciły się pliki przed oczami, albo po prostu są chorzy, bo normalni rodzice daliby gnojowi po dupie i by się odechciało.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 20:44

mar
Lewacka stacja zaprasza ludzi promujących, może nieświadomie lewactwo. Nic dziwnego.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 20:42

Sanogo kontuzjowany? Skąd to info?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.03.2014, 20:38

Martin Demichelis cost Man City £3m, the Champions League and the FA Cup.

mar12301 komentarzy: 2311310.03.2014, 20:36

Witowo95

nieźle, dzieciak klnie jak niejeden dorosły, "śpiewa" o koksie, dz**kach itd. a rodzice "a fajnie jest, przecież wielu w jego wieku używa takich słów". Patologia.

songoku95 komentarzy: 2348610.03.2014, 20:28

haxball.com/?roomid=~28e00af2565a8822bb4badeb0969be2e5bc9cf73ff05e6a6fd45533f743147737