Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley!

Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley! 08.03.2014, 14:38, Sebastian Czarnecki 2769 komentarzy

Po zaciętej pierwszej połowie na Emirates Stadium, druga odsłona meczu należała już wyłącznie do drużyny dowodzonej przez Arsene'a Wengera! Kanonierzy pokazali fantastyczny charakter i w mistrzowski sposób rozmontowali defensywę Evertonu i zakończyli spotkanie z czterema bramkami na koncie. Dzięki tej wygranej Arsenal awansował do półfinału Pucharu Anglii, a następny mecz w tych rozgrywkach rozegra już na Wembley!

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Sanogo (61. Giroud).

Everton: Robles - Coleman, Stones, Distin, Baines - McCarthy, Barry - Mirallas (76. McGeady), Barkley (84. Deulofeu), Pienaar (76. Osman) - Lukaku.

Pierwsze minuty meczu przebiegały spokojnie. Obie drużyny bez większego pośpiechu konstruowały akcje, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Nikt nie podejmował większego ryzyka, mecz rozgrywał się swoim tempem.

Pierwsza groźna akcja Arsenalu od razu została zamieniona na gola! Rajd środkiem pola przeprowadził Santi Cazorla, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Mesuta Özila. Reprezentant Niemiec świetnym, technicznym strzałem w długi róg nie dał szans Roblesowi. 1-0!

Kilka minut później Everton miał dobrą okazję do wyrównania. Mirallas odnalazł wybiegającego na pozycje Pienaara i posłał mu podanie, ale dobrą interwencją popisał się Bacary Sagna.

Gra się wyraźnie uspokoiła. Arsenal kontrolował mecz i nie pozwalał drużynie gości na więcej okazji. Gra ponownie skupiła się w środku pola.

W 24. minucie Bacary Sagna zrobił coś, co można nazwać „centrostrzałem”. Francuz, mimo że chciał chyba dośrodkować w pole karne, mógł poważnie zagrozić bramce Roblesa. Na domiar złego, hiszpański golkiper wcale sobie nie pomógł i zamiast przerzucić futbolówkę nad bramką, nabił ją na poprzeczkę. Na szczęście dla niego, wszystko dobrze się skończyło, wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Dziewięć minut później Everton doprowadził do wyrównania, zamieniając na gola swoją pierwszą dogodną okazją. Piłkę w środku boiska przechwycił Ross Barkley, który przeholował ją aż pod pole karne Arsenalu, gdzie dopiero zdecydował się oddać ją Mirallasowi. Belg od razu odegrał do Lukaku, a ten umieścił futbolówkę w pustej już bramce leżącego na łopatkach Fabiańskiego. 1-1!

Już po minucie Arsenal mógł z powrotem objąć prowadzenie. Przed dobrą okazją stanął Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie na rzut rożny sparował Robles.

W 41. minucie fantastyczny strzał wolejem oddał Santiago Cazorla i kiedy już wydawało się, że piłka zmierza w kierunku bramki, odbiła się od nogi Distina i wyszła na korner. Everton miał ogromne szczęście, że nie stracił gola.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal remisuje z Evertonem 1-1.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania to drużyna gości mogła strzelić gola na 2-1. Ross Barkley otrzymał dobre podanie od Romelu Lukaku, jednak oddał strzał ponad poprzeczką, Łukasz Fabiański odetchnął z ulgą.

Dwie minuty później role się odwróciły, a to Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję. Mocny strzał po ziemi oddał Santiago Cazorla, ale dobrą i bardzo trudną interwencją popisał się Joel Robles.

W 67. minucie Alex Oxlade-Chamberlain przeprowadził dobry rajd prawym skrzydłem i został obalony przez Leightona Bainesa. Mark Clattenburg ani przez chwilę się nie zawahał i słusznie wskazał na jedenasty metr.

Strzał z jedenastu metrów pewnie na bramkę zamienił Mikel Arteta, ale okazało się, że rzut karny zostanie powtórzony, ponieważ Olivier Giroud za szybko wbiegł w pole karne. Francuz został dodatkowo ukarany żółtą kartką.

Mikel Arteta stanął przed ogromną próbą charakteru i ponownie stanął z piłką na jedenastym metrze. Hiszpan znowu się nie pomylił i ponownie pokonał Roblesa. 2-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później Everton mógł doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Mirallasa okazało się za lekkie, by zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego.

W 83. minucie Bacary Sagna dobrze znalazł się w polu karnym Evertonu i posłał dokładne podanie do Oliviera Girouda, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Roblesa. 3-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później było już 4-1. Rosicky, Cazorla i Özil fantastycznym kontratakiem rozmontowali defensywę The Toffees, a reprezentant Niemiec posłał podanie do niepilnowanego Girouda, który pewnym strzałem nie dał szans Roblesowi!

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pewnie pokonał Everton 4-1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

gunners007 komentarzy: 954310.03.2014, 20:15

Witowo95 - Guardiola już tyle razy grał z Realem, że doskonale wie jak ich zatrzymać i zdominować. Jeśli ktoś ma wyrzucić Bayern za burtę to tylko mury, autobusy i inne zasieki Jose Mourinho. Chelsea ma skład idealnie dobrany do anty-futbolu.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.03.2014, 20:04

Jak dla mnie to faworytem do LM jest Real.

mar12301 komentarzy: 2311710.03.2014, 20:00

Marzag

żeby oni byli zmęczeni to Arsenal musiałby ten mecz kontrolować i atakować przez większość (no, powiedzmy że przynajmniej pierwszej połowy), a nie oszukujmy się. Tak nie będzie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 19:57

Ubrał się na sportowo i przegrali czyli już jej nie nałoży :D

karolzzr komentarzy: 43610.03.2014, 19:55

Widzieliście co wczoraj ubrał na mecz Pellegrini ? :D:D

Wyobrażacie sobie Wengera w bluzie z kapturem na meczu ? :D

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19210.03.2014, 19:55

widzę, że agenci VanPersiego chcą wycisnąć z niego ostatnie grosze oferując go Barcelonie. mam nadzieje, że ten transfer nie dojdzie do skutku i zgnije w ManU do konca kariery

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2014, 19:54

mar12301, obroncy bayernu i tak srednio sobie radza w tym sezonie, jak beda zeczeni to ruchliwy rosa bedzie mial wieksza szanse zrobic im krzywde z kolegami ;p

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020410.03.2014, 19:51

A jakiego macie faworyta oprócz Arsenalu w LM ?.

mar12301 komentarzy: 2311710.03.2014, 19:51

"i w drugiej polowie na podmeczonych rywali"

hehe ;p

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2014, 19:49

a Sanogo to chyba Diaby the second bedzie.

kozz10 komentarzy: 372410.03.2014, 19:48

marzag

jest wypożyczony do końca sezonu do Coventry ale ma klauzule , dzięki której może grać w młodzieżówce ;D

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2014, 19:48

w sensie nie ze w 45 minucie rosa wchodzi ale tak w okolicach 60-70

kamo99111, ja myslalem o dwoch wariantach, szybkim strzeleniu gola przy tylu ofensywnych graczach i potem wstawienie flaminiego, albo o wyjsciu flaminim, i w drugiej polowie na podmeczonych rywali rosickim wyjsc

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2014, 19:46

Kociek, tez tak myslalem, ale on w arsenalowskiej mlodziezowce smiga

sledziooo komentarzy: 88010.03.2014, 19:46

Marzag - wymarzony skład podałeś.

Jutro szybki gol na 1:0 dla AFC a w 88' Duński Pele doprowadzi do dogrywki.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 110.03.2014, 19:46

jakie to dla nas normalne ze zespol sie sypie przez kontuzje ;d

mar12301 komentarzy: 2311710.03.2014, 19:44

aha, Sanogo kontuzjowany. No to nic z tego...

A może by tak Giroud na ławce zostawić, z niego jest dobry Joker, potrafi po wejściu z ławki strzelić jedną czy dwie bramy. ;]

kamo99111 komentarzy: 690610.03.2014, 19:41

haxball.com/?roomid=~28e00af2565a8822bb4badeb0969be2e5bc9cf73ff05e6a6fd45533f743147737

Kociek komentarzy: 116110.03.2014, 19:41

Chociaz to wypozyczenie mialo trwac tylko jeden miesiac, moze juz wrocil...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2014, 19:40

Gibbs i Sanogo kontuzjowani #dzienjakcodzien

Kociek komentarzy: 116110.03.2014, 19:40

Marzag - Akpom jest wypozyczony przeciez.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 19:40

Szczęsny został zawieszony na 2 spotkania. Te które będzie jutro i w przypadku awansu kolejne ale jeśli nie awansujemy to będzie zawieszony na pierwsze spotkanie nowej LM.

kamo99111 komentarzy: 690610.03.2014, 19:40

aha no tak rzeczywiście :P Zapomniałem całkowicie o tym czerwie xD

kamo99111 komentarzy: 690610.03.2014, 19:39

Marzag

imo Wenger nie wystawi Rosy obok Artety ;) Za bardzo ofensywnie. Boss nigdy tak ofensywnie składu nie ustawia z tak mocnymi rywalami. Ja stawiam, że środek będzie Flam-Arteta.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370010.03.2014, 19:39

zawieszony*

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 19:39

Właśnie Riberego najbardziej się obawiam. Mecz nie będzie łatwy i obawiam się że to oni strzelą pierwsi a dokładnie Francuz.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 110.03.2014, 19:39

kamo
czerwo dostal ostatnio

mar12301 komentarzy: 2311710.03.2014, 19:39

kamo

przecież czerwo dostał w Londynie

Szczęsny jest zawioszny za czerwoną kartkę na chyba dwa mecze.

imo zagramy tak jak z Borussia na wyjezdzie ;d mecz bedzie dosc brzydki

kamo99111 komentarzy: 690610.03.2014, 19:38

a co ze Szczęsnym??

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2014, 19:37

@Arsenal team to play Everton: Vickers, Moore, Siemann, Pleguezuelo, Ormonde-Ottewill, Maitland-Niles, Zelalem, Kamara, Jebb, Iwobi, Akpom

To jak jest z tym Akpomem? Jest na wypozyczeniu czy nie?

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2014, 19:36

A moim zdaniem zagramy: Fabianski - Sagna, Per, Kosa, Verma - Arteta, Rosicky - Chamberlain, Ozil, Cazorla - Giroud

mar12301 komentarzy: 2311710.03.2014, 19:34

Beniem z ławki będziemy straszyć. :>

EkEl komentarzy: 298910.03.2014, 19:34

a skład według mnie: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Sagna - Flamini, Ozil, Arteta - Chamberlain, Giroud, Cazorla.

EkEl komentarzy: 298910.03.2014, 19:32

18 na Bayern: Fabiański, Viviano, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Jenkinson, Flamini, Arteta, Ozil, Cazorla, Rosicky, Podolski, Giroud, Chamberlain, Sanogo, Bendtner, Gnabry.

mar12301 komentarzy: 2311710.03.2014, 19:32

Najgorsze, że Ribery już zagra. Walnie na bramkę i zakończy zawody. A wiemy, że on z daleka to potrafi uderzyć.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 110.03.2014, 19:31

Verma na LO>Jenkinson na PO

TakKrzysiu komentarzy: 893610.03.2014, 19:28

mrsomebody@
Oby. Nie ma juz miejsca na słabsze strony.

mrsomebody komentarzy: 602110.03.2014, 19:26

Verma zagra na 100% imo

kamo99111 komentarzy: 690610.03.2014, 19:23

mar12301

a ja bym nie chciał być na miejscu Wengera :P Bo wystawiając jednego czy drugiego będzie musiał trząść się kiedy akcja będzie szła stroną danego zawodnika :/

mar12301 komentarzy: 2311710.03.2014, 19:22

Jak Wenga Cienkim zagra to dostaniemy od Robbena, Ribery'ego i spółki. On nie potrafi grać z takimi tuzami. Wolę żeby zagrał Verma.

Misq komentarzy: 88310.03.2014, 19:20

arshavin
Ja stawiam stówkę na awans :)

kamo99111 komentarzy: 690610.03.2014, 19:19

heh i to ustawienie by było strzałem w swoje kolano :P Bayern by nas rozjechał i to ostro!