Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley!

Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley! 08.03.2014, 14:38, Sebastian Czarnecki 2769 komentarzy

Po zaciętej pierwszej połowie na Emirates Stadium, druga odsłona meczu należała już wyłącznie do drużyny dowodzonej przez Arsene'a Wengera! Kanonierzy pokazali fantastyczny charakter i w mistrzowski sposób rozmontowali defensywę Evertonu i zakończyli spotkanie z czterema bramkami na koncie. Dzięki tej wygranej Arsenal awansował do półfinału Pucharu Anglii, a następny mecz w tych rozgrywkach rozegra już na Wembley!

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Sanogo (61. Giroud).

Everton: Robles - Coleman, Stones, Distin, Baines - McCarthy, Barry - Mirallas (76. McGeady), Barkley (84. Deulofeu), Pienaar (76. Osman) - Lukaku.

Pierwsze minuty meczu przebiegały spokojnie. Obie drużyny bez większego pośpiechu konstruowały akcje, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Nikt nie podejmował większego ryzyka, mecz rozgrywał się swoim tempem.

Pierwsza groźna akcja Arsenalu od razu została zamieniona na gola! Rajd środkiem pola przeprowadził Santi Cazorla, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Mesuta Özila. Reprezentant Niemiec świetnym, technicznym strzałem w długi róg nie dał szans Roblesowi. 1-0!

Kilka minut później Everton miał dobrą okazję do wyrównania. Mirallas odnalazł wybiegającego na pozycje Pienaara i posłał mu podanie, ale dobrą interwencją popisał się Bacary Sagna.

Gra się wyraźnie uspokoiła. Arsenal kontrolował mecz i nie pozwalał drużynie gości na więcej okazji. Gra ponownie skupiła się w środku pola.

W 24. minucie Bacary Sagna zrobił coś, co można nazwać „centrostrzałem”. Francuz, mimo że chciał chyba dośrodkować w pole karne, mógł poważnie zagrozić bramce Roblesa. Na domiar złego, hiszpański golkiper wcale sobie nie pomógł i zamiast przerzucić futbolówkę nad bramką, nabił ją na poprzeczkę. Na szczęście dla niego, wszystko dobrze się skończyło, wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Dziewięć minut później Everton doprowadził do wyrównania, zamieniając na gola swoją pierwszą dogodną okazją. Piłkę w środku boiska przechwycił Ross Barkley, który przeholował ją aż pod pole karne Arsenalu, gdzie dopiero zdecydował się oddać ją Mirallasowi. Belg od razu odegrał do Lukaku, a ten umieścił futbolówkę w pustej już bramce leżącego na łopatkach Fabiańskiego. 1-1!

Już po minucie Arsenal mógł z powrotem objąć prowadzenie. Przed dobrą okazją stanął Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie na rzut rożny sparował Robles.

W 41. minucie fantastyczny strzał wolejem oddał Santiago Cazorla i kiedy już wydawało się, że piłka zmierza w kierunku bramki, odbiła się od nogi Distina i wyszła na korner. Everton miał ogromne szczęście, że nie stracił gola.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal remisuje z Evertonem 1-1.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania to drużyna gości mogła strzelić gola na 2-1. Ross Barkley otrzymał dobre podanie od Romelu Lukaku, jednak oddał strzał ponad poprzeczką, Łukasz Fabiański odetchnął z ulgą.

Dwie minuty później role się odwróciły, a to Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję. Mocny strzał po ziemi oddał Santiago Cazorla, ale dobrą i bardzo trudną interwencją popisał się Joel Robles.

W 67. minucie Alex Oxlade-Chamberlain przeprowadził dobry rajd prawym skrzydłem i został obalony przez Leightona Bainesa. Mark Clattenburg ani przez chwilę się nie zawahał i słusznie wskazał na jedenasty metr.

Strzał z jedenastu metrów pewnie na bramkę zamienił Mikel Arteta, ale okazało się, że rzut karny zostanie powtórzony, ponieważ Olivier Giroud za szybko wbiegł w pole karne. Francuz został dodatkowo ukarany żółtą kartką.

Mikel Arteta stanął przed ogromną próbą charakteru i ponownie stanął z piłką na jedenastym metrze. Hiszpan znowu się nie pomylił i ponownie pokonał Roblesa. 2-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później Everton mógł doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Mirallasa okazało się za lekkie, by zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego.

W 83. minucie Bacary Sagna dobrze znalazł się w polu karnym Evertonu i posłał dokładne podanie do Oliviera Girouda, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Roblesa. 3-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później było już 4-1. Rosicky, Cazorla i Özil fantastycznym kontratakiem rozmontowali defensywę The Toffees, a reprezentant Niemiec posłał podanie do niepilnowanego Girouda, który pewnym strzałem nie dał szans Roblesowi!

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pewnie pokonał Everton 4-1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

EvertonFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kamo99111 komentarzy: 689610.03.2014, 19:19

heh a może Boss zaskoczy wszystkich i wyjdzie tak:

.....................Szczęsny......................
.............BFG.....Kosa.......Verma.........
AOC........Flam..........Arteta..........Rosa
......................Ozil.............................
..................Giroud...Sanogo...............

Oczywiście to niemożliwe... xD

arshavin25 komentarzy: 29910.03.2014, 19:17

który odważny i postawi jutro na Arsenal ?

kamo99111 komentarzy: 689610.03.2014, 19:15

A mi się zdaje, że Wenger postawi jutro na Cienkiego...

Pamiętam kiedyś też był problem z lewym obrońcą i Wenger na lewej wystawił Baca a na prawej Jenkinsona. Sam nie wiem co lepsze... Boję się, że jak wejdzie Verma to strzeli jakiegoś babola. Ostatnio mu się często przytrafia. Jak np. to wybicie gdzie nie trafił w piłkę i zawodnik Eve wyszedł sam na sam z Łukaszem.

Zaraz mi ktoś powie, że Jenkinson wali jeszcze większe babole. Owszem ale po tym jego fatalnym meczu z Chelsea na początku sezonu zaczął grać lepiej. I ostatnimi czasy gdy Boss go wystawiał nie było źle.
Poza tym jak kiedyś Bac miał złamaną nogę? to Wenger postawił na Jenkinsona i wyszło to na dobre Carlo'wi, bo spisywał się całkiem nieźle.

W sumie sam nie wiem co lepsze :( Verma miał kiedyś szanse grać na lewej obronie i o ile w defie radził se całkiem całkiem to w ataku dużo traciliśmy, a to oznacza, że w meczu na AA mamy tylko prawą stronę.

Cięzko powiedzieć co by było najlepszym rozwiązaniem...

sledziooo komentarzy: 88010.03.2014, 19:12

Dobrze, że Gibbs leczy się sam. Wypada na kilka dni tylko. Gdyby leczył się w AFC byłoby cały czas "three weeks"

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.03.2014, 19:11

Arshavin25

Pisalem 3:1 czyli bayern 3 arsenal 1 i bayern 1 arsenal 2 czytaj ze zrozumieniem.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1610.03.2014, 19:10

Kanonier204
Dzięki za odpowiedź! :)

mar12301
Oj no ciekawski jestem. :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 19:10

Angielski napastnik Arsenalu Londyn Alex Oxlade-Chamberlain jest przekonany, że Arsenal ma ogromną szansę na wyeliminowanie Bayernu Monachium i awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Napastnik xD

hochland komentarzy: 39710.03.2014, 19:10

Już wolę żeby Bac na lewej zagrał, a Jenkinson na prawej. Verma zbyt długo nie grał żeby go teraz wystawiać na LO

Bolek komentarzy: 423210.03.2014, 19:05

Gibbs nie zagra? No to ładnie zmalały nasze szanse na niezły rezultat. Tak dobry boczny obrońca jest niezbędny, by walczyć z Bayernem, ale może Verma da radę...

mar12301 komentarzy: 2311210.03.2014, 19:03

Mixer

ale masz problemy, byśmy mieli zmartwienie bez Wojtka :D

carlos

jeśli byśmy przeszli Bayern to rzeczywiście byśmy byli faworytem do wygrania, ale przejść Bayern z taką stratą... ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 18:59

Ma dwa mecze zawieszenia. Ten i następny.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1610.03.2014, 18:58

Kanonierzy, czy jeżeli szczęśliwie uda nam się wyeliminować Bayern to Szczęsny będzie mógł zagrać w ćwierćfinale czy ta czerwona kartka wyklucza go na dłużej?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 18:57

Jeżeli wyeliminowalibyśmy Bayern /unreal/ to lecimy po triumf w Champions League, mówię Wam.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 18:56

afc4life
Czy ja wiem, Żiru też nieźle strzela te karne, zarówno jeżeli chodzi o siłę jak i precyzje.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511610.03.2014, 18:56

Ja tam liczę jutro na awans. Wiadomka, że szanse są niewielkie, ale mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony jak rok temu.

afc4life komentarzy: 478310.03.2014, 18:54

Normalnie przed takim meczem jak z Bayernem blagalbym, zeby Artety nie bylo w 1 skladzie. Ale w razie jakiegos rzutu karnego nie ma zadnego pewniaka obok niego do wykorzystywania jedenastek. I tu jest ból. Chociarz ostatnio Arteta z Flamem jakos sobie lepiej radza razem, to moze bedzie lepiej to wygladac.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 18:52

Jesteśmy znani z porcelany.

Flisu komentarzy: 160210.03.2014, 18:50

Gibbs bardzo dobry, ale straszne szkło. Dwa mecze zagra, przez 2 kontuzja. I tak w kółko.

TakKrzysiu komentarzy: 893610.03.2014, 18:50

Verma na lewej to jeszcze nie koniec świata. Bardziej martwiłbym sie na jakieś mieszanki z Jenkinsonem. Jak mamy gonić wynik z czołową ekipą Europy to lepiej nie odkrywać podbrzusza.

anty_pzpn
I przypomnij sobie jak Arsenal wystrzelił po tym meczu.

mrsomebody komentarzy: 602110.03.2014, 18:37

mar
Monreal jest kontuzjowany. Zagra Verma na lewej.

mar12301 komentarzy: 2311210.03.2014, 18:35

Czyli Monreal na lewej? Kiepsko to widzę. A może złapie rytm w tym meczu.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 18:35

lays
Głupota zawsze razi ;) I napisałem 'eskpertować', nie 'eksperymentować', choć kto wie co miałeś na myśli.

mrsomebody komentarzy: 602110.03.2014, 18:33

Wenger potwierdza, ze Gibbs out, Kosa in

kanonierka1886 komentarzy: 29710.03.2014, 18:32

Wyszlo właśnie moje 'bycie na bieżąco' :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.03.2014, 18:31

Tfu pierwszy :d

Pewnie że było sam to pierszy wkleiłem tu.

ATID komentarzy: 115010.03.2014, 18:29

kanonierka1886

to zdjęcie jest hitem internetów od paru dni :D

TakKrzysiu komentarzy: 893610.03.2014, 18:28

Cóż, trzeba czekać na rozwój wypadków. Może tym razem to oni obejrzą czerwień? Optymistyczne warianty rzadko są dla nas łaskawe, ale wiem jedno - jeśli awansujemy, dostaniemy niezłego kopa. Poza tym staniemy sie jednymi z głównych faworytów do wygrania LM. Mało prawdopodobne ale byłoby fajnie.

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.03.2014, 18:23

A ja za to nie wiem co jest lepsze czy odpadniexcie jutro przy wyniku ppwiedzmy 3:1 , 2:0 czy po walce 0:1 1:2 bo przypomnijmy sobie jak fatalnie czulismy sie rok temu gdy zabraklo Nam tylko 1 bramki

kanonierka1886 komentarzy: 29710.03.2014, 18:22

Było już? :p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.03.2014, 18:22

Sanogo pewnie już coś złapał,a Gibbs ma coś z kolanem prawdopodobnie, bo kopnął piłkę przy dużym skręceniu nogą i trzymał się za kolano i po kilku minutach był już zmieniony.

mar12301 komentarzy: 2311210.03.2014, 18:21

Wenger genialnie rozpracował Bayern do czerwonej kartki w Londynie. Niestety tu jest taka różnica że gramy na AA i to my musimy strzelać bramki, a Bayern wystarczy że zrobi jedną kontrę i jest po ptokach. Ale trzeba zaryzykować. I tak raczej mało kto wierzy w awans, niech się dzieje. Wolę żeby chłopaki odpadli po walce, wtedy będę zadowolony.

lays komentarzy: 3987110.03.2014, 18:20

carlosV

Jak ci się nie podoba to nie czytaj :D Będę dalej eksperymentował

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2710.03.2014, 18:20

Marzag, Veysey w kwestii kontuzji i ogólnie "team news" jest akurat bardzo wiarygodny.

archterror komentarzy: 428710.03.2014, 18:18

Dawać nowego newsa :P

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.03.2014, 18:18

Wiecie o której konfa z Wengerem dzisiaj?

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.03.2014, 18:17

Marzag

No obysmy za rok na nich nie trafili:p
Jutro moze byc pozytywnie jezeli uda Nam sie dosyc szybko strzelic bramke. O co trudno raczej bedzie bo pptrzebujemy uwazam szybkich skrzydel takich jak Theo i Ox ktory znajac Wengera zagra w srodku.
Ktos oglada regularnie bundeslige? Ktorymi miejscami najlatwiej przedostac sie w pole karne Bayernu?:P wydaje mi sie ze w gre wchodza tylko boki bo srodek pomocy jak i obrony maja b.solidny

Marzag komentarzy: 41125 newsów: 110.03.2014, 18:16

mrsomebody , a co on moze wiedziec, dziennikarzyna z goal.com co wnioski z filmiku ktory widzielismy wyciagnal i niusa zrobil

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.03.2014, 18:15

lays
Tyś bodajże wczoraj wyznaczył Pochettno na dobrego następcę Wengera, więc 'ekspertowanie' to może sobie już odpuść.

mrsomebody komentarzy: 602110.03.2014, 18:11

Wayne Veysey ‏@wayneveysey 2 min.

Sounds like Gibbs & Sanogo might not be in #AFC squad. Vermaelen at left-back could be potentially disastrous v Bayern.

Marzag komentarzy: 41125 newsów: 110.03.2014, 18:11

anty_pzpn_, jak nie dwa razy, to teraz trzeci raz będzie w przeciągu 3 lat ;d

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.03.2014, 18:09

Panownie ja tez bardzo chcialbym comebacku ale uwazam ze nic dwa razy sie nie zdaza,niestety...:/ Bayern to nie chlopcy do bicia i sadze ze jutro przegramy. Bayern spokojnie wyciagnie wnioski z ostatniej porazki z Nami na AA
Obstawiam 3:1

Marzag komentarzy: 41125 newsów: 110.03.2014, 18:07

adrian12543, ale z roku na rok lepiej, najpierw 3:4, potem 3:3 to teraz albo 2:2 i awans albo 3:2 ;d

lays komentarzy: 3987110.03.2014, 18:05

Żałuje, że nie skończyło się 1-0 dla FCB w 1 meczu

lays komentarzy: 3987110.03.2014, 18:04

Spodziewam się dominacji Bayernu i naszych kontr, więc liczę, że zamiast Cazorli zagra Rosa, który potrafi ładnie przyśpieszyć akcję. Santi nie da rady.

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.03.2014, 18:01

Lech nie wygra dzisiaj...

Widzew 1x ale bardziej x

lays komentarzy: 3987110.03.2014, 18:01

@adrian12543

Z drugiej strony liczę na podobny przebieg meczu. Jakiś szybki gol w 1 połowie a pozniej spokojna gra i szukanie szansy na 2-0.

Ja powiem tak. Dla mnie nie ma już rzeczy niemożliwych.

Milan - AFC 4-0
AFC - Milan 3-0

AFC - Bayern 1-3
Bayern - AFC 0-2