Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

Barclays Asia TrophyEvertonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282420.07.2015, 14:10

Jak Real grał w sparingu z Romą to ten Jose grał na szpicy, a potem się zamienił pozycją w ataku z Ronaldo i Balem i grał za nimi. Benzema wszedł dopiero w drugiej połowie z ławki.

Widać Benitez kombinuje i sam nie wie kto będzie grać na szpicy. W sumie może być tak jak z Ozilem, że nagle Benzema bedzie na sprzedaż pod koniec sierpnia.

Qarol komentarzy: 1450220.07.2015, 14:10

Tak w ogóle, też nie możecie przywyknąć do braku loga Samsunga na koszulkach Chelsea? Wygląda to bardzo dziwnie.

Gorrann komentarzy: 211420.07.2015, 14:09

Chodzi Ci o 10 lat wstecz czy ostatnie 2 sezony? Patrz 2-3 sezony wstecz, nie 10:) Rok temu w tabeli dzieliła przepaść:P

Rafson95 komentarzy: 1045120.07.2015, 14:09

Gorrann
Raz jednym punktem, innym razem bilansem bramek?

anty_pzpn_ komentarzy: 337020.07.2015, 14:09

Co do Tottenhamu to ja wam powiem ze mam jakieś przeczucia ze to będzie sezon dla nich w granicach miejsc 10-15. Nie mowie tego po złości ale jakoś tak czuję :)

Rafson95 komentarzy: 1045120.07.2015, 14:08

Simao12
Na moje oko bardzo średniawy

Qarol komentarzy: 1450220.07.2015, 14:08

Wywaliłbym jednego z obrońców Chelsea. W przypadku straty gola automatycznie tracisz szansę na czyste konto u dwóch.

Co prawda działa to w dwie strony, ale dwie dobre drużyny (dwóch innych zawodników) będą miały więcej czystych kont niż jeden team.

Gorrann komentarzy: 211420.07.2015, 14:08

"w ostatnich latach 2 razy prześcignęliśmy ją pod koniec sezonu rzutem na taśme"

Że co?

Gorrann komentarzy: 211420.07.2015, 14:07

Simao12

Masz 2 mocnych i drogich bramkarzy.

Rafson95 komentarzy: 1045120.07.2015, 14:06

No dobrze, ale z takich rzeczy to się moża najwyżej pośmiać, a nie brać je na poważnie.
Totki to drużyna regularna, w ostatnich latach 2 razy prześcignęliśmy ją pod koniec sezonu rzutem na taśme, trzymaja się swojego miejsca w tabeli, często jest w stanie nawiązać wyrównaną walke grając z topowymi zespołami.
Nie można o nich pisać, że są do dupy.
Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, ze w meczach z top4 na przykład w ostatnich 5 latach ich rekord byłby bardzo podobny do naszego.

może już ktoś wrzucał.

Karim Benzema told Arsene Wenger that he would be willing to join Arsenal this summer if his position in the Real Madrid squad becomes unstable, reports El Confidencial.

Simao12 komentarzy: 775220.07.2015, 14:03

Co jak co ale kibic Arsenalu powinien wiedzieć, że słowa nic nie znaczą.

@Hans_Zimmer

Różni ludzie mówią różne rzeczy, a gdy znajdą się w danej sytuacji to zmieniają punkt widzenia ; ]

Hans_Zimmer komentarzy: 594320.07.2015, 13:59

Lacazette porwiecie? Bo wyraźnie powiedział ze nie chce odejść z Lyonu.

Czeczenia komentarzy: 1244720.07.2015, 13:58

Rafson95

Mówię jak jest. Jeżeli nawet Rudzki pisze:

„Czyściec to coś takiego pomiędzy. Nie byłeś do końca do dupy, ale nie byłeś też wspaniały. Coś jak Tottenham”. Myślę, że bardziej pasuje tutaj jednak Arsenal, ponieważ Tottenham jest permanentnie do dupy.

to można przynajmniej polemizować z tą tezą.

Gorrann komentarzy: 211420.07.2015, 13:57

Wiecie czy w tym roku znowu będzie liga Kanonierów w FPL?

Qarol komentarzy: 1450220.07.2015, 13:55

Transfer Benzemy to byłby hicior. Myślę, że Cavaniego też, obaj byliby ogromnym wzmocnieniem tej pozycji.

Lacazette również wydaje się być świetną opcją, generalnie trochę nazwisk jest, już nie przesadzajmy. Dla chcącego myślę, że da się kupić napastnika ; p

amadi00 komentarzy: 25820.07.2015, 13:54

A napisał już ktoś wiarygodny że Benzema idzie do nas ? :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 13:53

gks - zobaczymy jeszcze czy Ronaldo bedzie ustawiany na szpicy

Jesli tak, to jest szansa

Rafson95 komentarzy: 1045120.07.2015, 13:46

Czeczenia prawdziwy kanonier, nie jakiś podrabianiec. Zawsze jak gada o Kurczakach to ich ciśnie

Czeczenia komentarzy: 1244720.07.2015, 13:42

TlicTlac

Często? To ile tych meczów sezonu już mają na koncie?

Rzeczywiście, Tottenham znany jest z tego, że lubi zebrać oklep. Dostać w kuper. Właściwie to chyba tylko z tego.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.07.2015, 13:35

a co myślicie o Alderwiereldzie? Będzie grał często w pomocy?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9220.07.2015, 13:34

MG
Ty to masz pomysły ^^

TlicTlac komentarzy: 596720.07.2015, 13:34

@ Czeczenia

Same Totki grają jak grają, ale często zdarzają się wyjątki od reguły, tzn. np. mecz Totki-Chelsea 5-3 - uznany za jeden z lepszych, jak nie najlepszy mecz ubiegłego sezonu;

+ zazwyczaj jak grają z lepszymi rywalami(tylko takie ich mecze oglądam) to pada dużo bramek, bardzo często jest to różnica 2-4 bramek na niekorzyść Totków(stąd bilans bramkowy)

GKS_AFC komentarzy: 871520.07.2015, 13:34

Master10@
Jak Llorente przyjdzie to bedzie wchodził z ławki za Benzemę, a Jese tez ma być na spzicy ustawiany więc będzie wchodził na to żeby wzmocnić atak i obronę przy SFG.
Więc nie ma co marzyć o Benzemie, chyba że kupią np Cavaniego albo Aguero to wtedy Benzema na bank wyleci.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.07.2015, 13:32

analIZA

illumIZAti confirmed.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.07.2015, 13:32

lays

45mln euro przy obecnym rynku za snajpera to nie dużó.

Czeczenia komentarzy: 1244720.07.2015, 13:25

Czemu rewolucja? Osiągnęli bardzo dobry wynik, odpowiadający ich ambicjom. Gdyby po każdym nieudanym sezonie (zakładam, że jest nim każdy sezon za AFC) robili rewolucję kadrową, to nie byłaby to rewolucja tylko zwykły chaos. Burdel.

Tego chyba przyjaciołom z północnego Londynu nie życzysz?

Grunt, to umiejętnie ocenić własne ambicje względem umiejętności. Ja ich oceniam na spokojne top17.

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 13:24

A pierwszy sezon Lallany w Live był jaki był

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 13:22

Co do Clyne'a.

Pamiętacie 2 sezony temu Lallane w Soton? Nabijał punkty aż miło.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.07.2015, 13:17

W ogole tottki patrzac na zeszly sezon , to cichutko strasznie z dealami, a tam powinna byc mala rewolucja.

Juz od 2 tygodni powinny byc oficjalki z outem soldado i ade. Nic dobrego im nie wroze, tym bardziej ze maja fajnego napastnika a i tak to nie przynioslo efektów, bo reszta zespolu niestabilna.

Czeczenia komentarzy: 1244720.07.2015, 13:17

Rivaldo700

Co jest fajnego w oglądaniu Tottenhamu?

Lemmy komentarzy: 33420.07.2015, 13:16

@MaciekGooner
Ja mam Clyne'a w FPL i jestem pewien że to dobry wybór.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 120.07.2015, 13:14

MaciekGoooner, Clyne to usposobiony ofensywnie boczny obrońca klubu z czołówki, czemu twoim zdaniem nie będzie nabijać punktow?

@Gorrann

Zrobiłbym pare roszad, przede wszystkim stones, niewiadomo jak zagra Everton w tym sezonie, a w zeszłym lubili tracić głupio gole, za merte wsadziłbym kose. Widzę że też rzuciłeś sie na Clyne'a, może w sparingach gra dobrze ale to są tylko mecze z ogórkami, prawdziwy test przejdzie w bpl. Kombinuj, jest dużo ciekawych graczy, jeżeli chodzi o obrone to staraj się brać bocznych obrońców którzy mają fajne wrzutki i jest większa szansa na asyste, lub tak jak napisał master graczy lubiących pyknąć gola z rożnego. Bournemouth i Norwich mają fajne terminarze na początku, tak jak ktoś wcześniej pisał więc może warto pokombinować z piłkarzami tych dwóch silnych beniaminków. Kombinujcie :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 13:09

Rivaldo - gol jak gol, ale on tam odbiera pilki, dogrywa, strzela

Od razu widac, ze wzmocnienie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.07.2015, 13:08

Jaka polecacie strone z tv do ogladania na lapku przez neta? cos w stylu weeb tv.

Czy moze jednak weeb tv jest warte uwagi?

lays komentarzy: 3987120.07.2015, 13:08

Palmeri na twitterze rzucil plote o benzemie i ofercie 45 euro od nas

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.07.2015, 13:06

milner najwieksza gwiazda czerwonki na tournee z nowych nabytkow, to juz jego 2 gol w presezonie.

Gorrann komentarzy: 211420.07.2015, 13:06

Nie jestem pewny, ale to chyba Clynea zaliczył asystę przy golu Milnera.

grzegorz1211 komentarzy: 1026920.07.2015, 13:04