Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1!

Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1! 01.08.2016, 16:01, bojowy schabowy 2337 komentarzy

W poniedziałkowy ranek, gdy większość mieszkańców Starego Kontynentu spała, za odległym oceanem drużyna Arsene’a Wengera musiała stawić czoła meksykańskiemu klubowi – Chivas de Guadalajara. Pomimo wysokiej wygranej, Kanonierzy nie mieli łatwej przeprawy.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Arsenal posiada liczne grono kibiców w Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu na StubHub Center mogliśmy dostrzec ogrom biało czerwonych koszulek, charakterystycznych dla klubu z północnego Londynu.

Wenger w pierwszej połowie posłał do boju taką jedenastkę: Ospina – Bellerin, Chambers, Holding, Monreal – Xhaka, Coquelin – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Iwobi – Walcott

Obie ekipy wyszły na murawę bardzo zmotywowane. Przez pierwsze dziesięć minut oglądaliśmy bardzo żywiołowe widowisko. Drużyny starały się naciskać pressingiem oraz szybko rozgrywać piłkę.

Obiecująco wyglądała współpraca Granita Xhaki z Santim Cazorlą. Hiszpan był sercem drużyny, to on napędzał większość ataków pierwszej połowie.

W 30. minucie Rob Holding popełnił podobny błąd co Krystian Bielik w meczu z MLS All-Stars. Młody obrońca podał do przeciwnika, który pobiegł w stronę bramki. W tej sytuacji dobrze spisał się Chambers, który skutecznie ograniczył możliwość ruchu napastnika Chivas. Przeciwnik oddał strzał, jednak Ospina interweniował.

Po chwili meksykańska drużyna miała kolejną świetną sytuację, tym razem po ciekawej kombinacji podań skrzydłowy Chivas nie trafił w światło bramki.

Gol dla Arsenalu! Z rzutu wolnego dośrodkował Cazorla. Piłka trafiła na głowę Chambersa, który zgrał ją do Holdinga. Były piłkarz Boltonu otrzymał piłkę tuż przed pustą bramką, nie zastanawiał się długo i wbił ją do siatki!

Granit Xhaka kilkukrotnie świetnie podawał prostopadle. Mógł mieć dwie asysty, jednak za pierwszym razem świetnie interweniował obrońca, który końcem buta wybił piłkę spod nóg Chamberalaina. Za drugim zagrywał do Walcotta, który nie potrafił wykończyć sytuacji sam na sam.

Na szczęście świetne występy notuje Oxlade-Chamberlain, który zaliczył w meczu z Chivas kilka świetnych dryblingów. Potrafił ominąć kilku przeciwników i dojść do sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie Ox ponownie dał o sobie znać.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy na boisku zameldowali się: Bielik, Elneny, Gibbs, Campbell, Akpom, Debuchy. Murawę opuścili: Walcott, Chambers, Monreal, Cazorla, Xhaka, Bellerin

Kolejna bramka dla Kanonierów! Alex Oxlade-Chamberlain postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Pobiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, genialnie minął trzech rywali i wbiegł w pole karne. Po świetnym zwodzie znalazł się w sytuacji strzeleckiej i posłał piłkę w stronę długiego słupka bramki. Świetna akcja i znakomite wykończenie!

3-0! W 56. minucie Debuchy otrzymał piłkę na skrzydle i podał wzdłuż pola karnego. Do piłki dopadł Chuba Akpom i posłał ją do bramki! To już drugie trafienie młodego napastnika na tournée w Ameryce Północnej!

Kolejne zmiany nastąpiły w 66. Minucie meczu, na boisku pojawili się: Reine-Adelaide, Willock, Martinez, Zelalem. Do szatni powędrowali: Oxlade-Chamberlain, Ospina, Coquelin, Iwobi

Mathieu Debuchy nieumyślnie sfaulował przeciwnika w polu karnym i sędzia musiał podyktować jedenastkę dla meksykańskiej drużyny.

73. minuta, Zaldivar pewnie wykonał rzut karny. Uderzył z całej siły i nie dał Martinezowi szans na interwencję.

Okazję na podwyższenie wyniku miał Elneny, który ponownie pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu. Tym razem strzelił minimalnie niecelnie.

Do końca meczu żadna z drużyn nie miała sytuacji, w której mogłaby poważnie zagrozić rywalowi.

Kanonierzy będę dobrze wspominać swój wyjazd na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. Podopieczni Wengera rozegrali dwa spotkania. Najpierw z gwiazdami ligi MLS, następnie z Chivas de Guadalajara. Oba spotkania zakończyły się po myśli zawodników Arsenalu, a zespół Wengera czuje się coraz pewniej przed startem sezonu.

Chivas de GuadalajaraMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.08.2016, 23:38

Lukasz Teodorczyk!!

Takie informacje to cos pieknego!

Mihex komentarzy: 2360404.08.2016, 21:08

Zagłębie poziomem osiągnęło poziom Kucharczyka. Fatalni byli. Zwłaszcza ten ich obrońca, Todorovski. Czy choć jedna jego wrzutka osiągnęła cel? Normalnie Sagna z "najlepszych lat".

VVyso komentarzy: 25904.08.2016, 20:14

@mlodyksg
Co to za radio?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.08.2016, 19:54

Gość czasem ma informacje o świeżych kontuzjach, ale nie widziałem żeby KIEDYKOLWIEK ujawnił informacje o transferze jakiegoś zawodnika jako pierwszy. Jak nie chce ci się sprawdzać wiarygodności gościa to chociaż nie chociaż nie wprowadzaj innych w błąd. W sprawach transferów czytałem że ostatnich transfer jaki "ujawnił" to Cazorli w 2012. Po czterech latach nawet nie chce mi się tego nawet sprawdzać. W tym okienku jedynie żeruje na tym co napisali w innych rzetelnych źródłach.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.08.2016, 19:47

imprecis, "w ciągu całego okienka napisał tylko o Holdingu, Vardym, Madnessie, Mustafim. "

Za przeproszeniem co ty pieprzysz?

Vardy - o aktywowaniu klauzuli pierwszy napisał the Guardian (03.06.2016)

Holding - pierwszy informował Bolton News (maj 2016)

Mustafi - informował o nim niemiecki Sky Sports (28.07.2016)

a przy okazji przeglądania kiedy kto co publikował to:
AFCAMDEN
"Rob Holding from Bolton pretty much done. Interested in Rodriguez n that fella from Napoli." (6 czerwiec)

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492504.08.2016, 19:13

Najlepszy piłkarz Premier League to bez wątpienia Musa.

... tak będą pisać za 20 lat. Jeszcze nie ochłonąłem po jego wczorajszym występie. Chłopak tak wgniata w fotel, że nie trzeba będzie pasów zapinać.

Dopiero 23 lata, tyle czasu na rozwój :)

Doktor komentarzy: 770604.08.2016, 19:12

Dziwi mnie też w sumie, że taki Cantona jest przed Gerrardem czy Lampardem, długość gry powinna mieć jednak większe znaczenie...

Doktor komentarzy: 770604.08.2016, 19:11

Co do tego rankingu - czy talko ja stawiam Scholesa przed Giggsem? Najbardziej kompletny pomocnik jakiego widziałem w swoim życiu.

mlodyksg komentarzy: 48104.08.2016, 19:09

przed chwila podali w niemieckim radiu ze Draxler idzie do Arsenalu

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 804.08.2016, 19:04

thide
Tez odnoszę takie wrażenie, choć staram się to omijać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.08.2016, 18:58

nie wiem, nie czytam go, bo on dla mnie nie jest wiarygodnym źródłem, ale widzę, że bardzo często tu o nim piszecie, więc podejrzewałem, że napitala po 30 plotek dziennie

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10904.08.2016, 18:58

Skoro Conte interesuje się Mustafim to musi on być naprawdę dobry. Kto jak kto, ale Conte zna się na obrońcach

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.08.2016, 18:56

imprecis, to AFCAMDEN powtórzył tylko to co wczoraj powiedział Ornstein, więc się tak nie podniecaj. A tak konkretniej to pierwszym źródłem był chyba niemiecki Sky.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10904.08.2016, 18:55

@thide

On akurat nie daje tak dużo wpisów jeśli chodzi o transfery

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2016, 18:53

@arsenallord - Zgodzę się. Uważam, że strach przed lataniem wyraźnie ograniczył mu potencjał.

arsenallord komentarzy: 29669 newsów: 11704.08.2016, 18:52

Najlepszy piłkarz Premier League to zdecydowanie Bergkamp. Giggs, Drogba czy Henry to nie ta półka. Uwielbiałem tego gościa i jest to najlepszy piłkarz jakiego pamiętam.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.08.2016, 18:52

@imprecis gdybym też dawał tyle wpisów, co Camden to pewnie też bym z czymś trafił...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 804.08.2016, 18:51

AlexVanPersie
Właśnie pamiętam, że Ty gdzieś byłeś.
Ostatnim razem korzystałem z usług biura. Teraz spontanicznie postanowiłem wyskoczyć na Phuket. Cały rok zapieprzam i nie miałem nic planować na wakacje, ale co chwile znajomi przypominają gdzie to nie byli i narobili max ochoty. Tylko mam zerowe pojęcie lecąc na własną rękę. Będę w domu, to będę miał kilka pytań.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.08.2016, 18:50

Ogólnie takie rankingi są o kant czegoś do rozbicia. O wiele bardziej miałoby to ład i skład jakby był podział na obrońców, bramkarzy, napastników i pomocników.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.08.2016, 18:48

tomek
W dobrych cenach tzn w jakim.przedziale?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.08.2016, 18:46

@tomo przede wszystkim to Giggs jest z Walii, a Herny z Francji

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.08.2016, 18:45

@Thide
Giggs zawsze będzie w takich rankingach top1, bo raz, że spędził tu całą karierę piłkarską, a dwa, że trochę tych tytułów zgarną, jednak biorąc pod uwagę czyste umiejętności to nikt Henry'emu się nie równał, może Ronaldo by mógł, ale odszedł gdy wchodził na kosmiczny poziom.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.08.2016, 18:45

majstrów*

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.08.2016, 18:44

thide
Pewnie za te 13 majstow, a nie za samą grę.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.08.2016, 18:43

Bergkamp na 9 lol i Giggs nad Henrym

cojaczytam

OFFO komentarzy: 354504.08.2016, 18:40

wenger pewnie ma 6 płacone odsetki za kase na kontach w banku wiec czeka do tego momentu

:D

darek250s komentarzy: 10271 newsów: 504.08.2016, 18:40

Chelsea też jest zainteresowana Mustafim, bardziej zdeterminowany klub go pozyska.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.08.2016, 18:38

@sid, ja wiem na co czeka Wenger.
na 01.09
:D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.08.2016, 18:38

No to wiadomo jakiego strajkera będziemy próbować. Lacazette + Mustafi i jestem bardzo zadowolony.

sidtsw komentarzy: 307104.08.2016, 18:37

Na co my czekamy? Przeciez ewidentnie potrzebujemy wzmocnien

darek250s komentarzy: 10271 newsów: 504.08.2016, 18:36

Ornstein: #AFC interested in signing Valencia defender Mustafi. No bid yet + others inc #CFC keen. Also want a striker but not pursuing Mahrez/Draxler

TW_Szczepan komentarzy: 188404.08.2016, 18:35

Giggs w życiu nie osiągnął takiego skilla jak Henry, Cantony czy chociażby Bergkamp. Karierę miał piękną, ale top 1 to gruba przesada

sebastix11 komentarzy: 599204.08.2016, 18:35

lays

z p9 lite jest taka lipa ze nie posiada żyroskopu i nie doświadczysz VR tam ;/ tez sie na niego czailem, ale zrezygnowalem i teraz czaje sie na Galaxy A5 2016

darek250s komentarzy: 10271 newsów: 504.08.2016, 18:34

@lays

I jak? Bo też myślałem nad tym telefonikiem? Z3 też mi się podoba a bije na łeb ta p9 lite.

lays komentarzy: 3987104.08.2016, 18:32

Ja wlasnie wzialem sobie Hiuałej p9 lite

tomek_13 komentarzy: 243204.08.2016, 18:32

Zna ktoś stronkę z butami piłkarskimi w miarę dobrych cenach?

lukasz845 komentarzy: 454104.08.2016, 18:25

pajdek13

Właśnie te telefony najbardziej przykuły moją uwagę, rozejrzę się za nimi ;)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.08.2016, 18:21

Nie wiem, czy już było, ale oto lista 100 najlepszych piłkarzy w historii Premier League według Telegraph:

telegraph.co.uk/football/2016/01/29/premier-leagues-100-best-players/

pajdek13 komentarzy: 150704.08.2016, 18:18

Mam redmi note 3 pro, dziewczyna ma redmi note 2, jak nie chcesz kombinować to za tyle kupisz dwójkę w Polsce z gwarancją w kraju :)

truskawa komentarzy: 82704.08.2016, 18:17

ano
Moim zdaniem jak najbardziej godny uwagi. Ewentualnie jeszcze Huawei honor 7 albo huawei p8. Ceny podobne, ale tych telefonów nie uzywałem.

AlexVanPersie komentarzy: 806404.08.2016, 18:14

Wilshere

Poszukaj strony tanie loty, fly4free i chyba loter.
Mają chyba swoje podstrony na fejsie.

Poza tym skyscanner rządzi przy wyszukiwaniu.

Zależy czy szukasz turbo okazji czy po prostu sensownego biletu.
Gdzie się wybierasz?

darek250s komentarzy: 10271 newsów: 504.08.2016, 18:13

@Sparku

Ja jestem WengerStayem i nie odczuwam niepokoju, bo to nie transfery wygrywają mistrza.

truskawa komentarzy: 82704.08.2016, 18:12

lukasz845
Za 500zł to np. LG Spirit 4G. Chociaz jak chcesz koniecznie w Polsce kupować to radze jakąs lumię.

Sparku komentarzy: 340204.08.2016, 18:10

w dniu dzisiejszym nawet WengerStayowie zaczynaja odczowac niepokoj odnosnie trnasferow :D Nie wiem co sie stalo ale jakies leki mnie nachodza przez to ze juz za tydzien pierwszy mecz

ano komentarzy: 2204.08.2016, 18:07

A co powiecie o Xiaomi MI5 ? Telefon wart uwagi ?