Arsenal zdeklasowany na Anfield

Arsenal zdeklasowany na Anfield 08.02.2014, 14:49, Marcin Stefaniak 3368 komentarzy

Właściwie trudno opisać słowami to, co wydarzyło się w pierwszych 45 minutach w Liverpoolu. Kanonierzy zostali rozjechani przez walec z Anfield i po fatalnej grze już do przerwy przegrywali 0-4. Co najgorsze podopieczni Wengera nawet przez chwilę nie sprawili wrażenia kogoś, kto chce jeszcze zawalczyć przynajmniej o honor. Zawodnicy Arsenalu nie byli w stanie skompletować podania nawet do najbliższego kolegi i zostali zdeklasowani przez podopiecznych Rodgersa.

W drugiej połowie nie wyglądało to wiele lepiej, choć momentami Kanonierzy utrzymywali się przy piłce i, na niewielkie pocieszenie, strzelili honorowego gola po rzucie karnym Mikela Artety.

Nie można było wyobrazić sobie gorszego początku maratonu, ale w północnym Londynie nie można długo rozpamiętywać tej porażki i już teraz trzeba myśleć o środowym spotkaniu z Manchesterem United.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud.

Liverpool: Mignolet - Flanagan, Toure, Skrtel, Cissokho - Sterling, Gerrard, Henderson, Coutinho - Suarez, Sturridge.

Już pierwsza akcja meczu ustawiła dalsze wydarzenia na boisku. Z piłką skrzydłem popędził Suarez i był faulowany przez Mertesackera. Do rzutu wolnego podszedł Steven Gerrard i bezbłędnie dośrodkował piłkę w szesnastkę. W polu karnym Wojciecha Szczęsnego najlepiej odnalazł się Martin Skrtel, który był co prawda na minimalnym spalonym, i choć oddał niedokładny strzał, wystarczyło to na pokonanie Polaka.

W 7. minucie Arsenal miał jedyną okazję do zagrożenia bramki Liverpoolu. Trudno stwierdził, że ją stworzył, bo po podaniu Jacka Wilshere'a z głębi pola to Simon Mignolet piąstkował piłkę w jednego ze swoich defensorów, ale do piłki pierwszy dopadł Martin Skrtel i wyekspediował ją poza murawę.

Napór Liverpoolu nie malał. The Reds cały czas atakowali i w 9. minucie po akcji Sturridge'a strzał oddał Flanagan, ale piłkę na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny.

Interwencja Polaka nie okazała się jednak najszczęśliwszą. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Steven Gerrard i znów posłał perfekcyjne podanie. Bohater pierwszych minut - Martin Skrtel - znów dopadł do piłki i mierzonym strzałem głową podwyższył na 2-0.

Kanonierzy widocznie byli tak oszołomieni wydarzeniami na boisku, że kompletnie zapomnieli na czym polega gra w piłkę nożną. 2 minuty później w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym chybił Daniel Sturridge.

Minutę później świetnym uderzeniem popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk oddał strzał spoza pola karnego, piłka uderzyła w słupek, a do pustej bramki nie był jej w stanie umieścić Kolo Toure.

Można było pomyśleć, że zgodnie z piłkarskim porzekadłem niewykorzystane sytuacje będą musiały się zemścić. Nic bardziej mylnego. The Reds dalej deklasowali Kanonierów i w 17. minucie podwyższyli na 3-0. Akcję po stracie Mesuta Özila rozpoczął Jordan Henderson, Anglik poholował piłkę, zagrał ją na prawą stronę do Suareza, ten odegrał ją do Raheema Sterlinga, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Arsenalu.

Napór nie ustawał, a podopieczni Wengera nie sprawiali wrażenia kogoś, kto jest w stanie przypomnieć sobie jak należy dobrze bronić własnej bramki. W 20. minucie po raz drugi fatalną stratę zaliczył Mesut Özil. Liverpoolczycy popędzili z kontrą i w sytuacji sam na sam Sturridge dokonał egzekucji i podwyższył na 4-0.

Właściwie w tym momencie sędzia mógł zakończyć pierwszą połowę. Do końca tej części spotkania podopieczni Rodgersa panowali nad wydarzeniami na boisku, a Kanonierzy wciąż próbowali skleić chociaż kilka celnych podań, niestety bez większego powodzenia. Po 3 doliczonych minutach arbiter zaprosił zawodników do szatni.

Druga połowa zaczęła się dla Kanonierów równie fatalnie, jak pierwsza. Już w 52. minucie na 5-0 podwyższył Sterling, zdobywając swojego drugiego gola. Młody Anglik potrzebował dwóch strzałów, by pokonać Wojciecha Szczęsnego, ale ostatecznie dopiął swego i dobił Arsenal.

Dopiero w 58. minucie Arsenal po raz pierwszy stworzył poważniejsze zagrożenie pod bramką Simona Mignoleta. Płaski strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale Belg pewnie interweniował.

Kanonierzy choć na chwilę wybudzili się z letargu i w 61. minucie po raz kolejny natarli na bramkę Belga. Tym razem po składnej akcji strzał sprzed pola karnego oddał Jack Wilshere, ale Mignolet znowu dobrze sobie poradził.

W 60. minucie na potrójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger i wpuścił na boisko Lukasa Podolskiego, Tomasa Rosicky'ego i Kierana Gibbsa.

W 63. minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk idealnie przymierzył i futbolówka zmierzała prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego, jednak Polak zdążył z interwencją.

W 69. minucie honor drużyny z północnego Londynu uratował Mikel Arteta, pewnie zamieniając jedenastkę na gola. Wcześniej w szesnastce Liverpoolu Chamberlaina faulował Gerrard.

4 minuty później Hiszpan dobrze egzekwował inny stały fragment gry - rzut wolny. Kapitan Arsenalu uderzył obok muru i był bliski pokonania Mignoleta.

Nastawiony na kontrataki Liverpool kilkakrotnie stwarzał jeszcze zagrożenie pod bramką Arsenalu. W 87. bliski skompletowania hat-tricka był Sterling, ale po raz kolejny bez zarzutu spisał się Szczęsny, skracając kąt i blokując strzał. Kilka minut później Michael Oliver zakończył męki londyńczyków w Liverpoolu.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450210.02.2014, 22:07

@illpadrino

Zależy od laptopa, w tej cenie da radę ogarnąć coś do gier. Chociaż wiadomo, że w tej cenie stacjonarka byłaby mocniejsza. Ale tak jest zawsze ; p

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274810.02.2014, 22:07

ligamistrzow.com/aktualnosci/29439,balotelli-ma-dosc-i-latem-wraca-do-anglii

no to co,mamy nowego napadziora?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 210.02.2014, 22:06

Ktos tam gadal o szarej bluzie i conversach...mialem 4pary trampek, 3 z nich byly po kolejno 25, 40 i 60 zl, wszystkie z wyjatkiem tych drugich, były nieuzyteczne po miesiącu(rozjechana podeszwa, tekturka na pieta wchodzila na palce)
Conversy mam sprowadzone ze stanow przez wujka (120zl dałem, niskie zielone), chodze w nich od lipca, byly to buty wyjsciowe, teraz chodze w nich w szkole, i nie mam z nimi żadnych problemow. Takze tego, ocencie sami.
Osobiście mam dwie żółte bluzy nierozpinane, głównie chodzę w swetrach, koszulach jeansowych. Staram sie ubierac normalnie...zazwyczaj chodzę do Pull&Bear, Zara, Tkmaxx, czasem cos w H&M znajdę.

Archie90 komentarzy: 167610.02.2014, 22:05

a ja nie lubie sportow ktore mi sie nie podobaja, chodzby polacy wygrywali we wszystkich dziedzinach to mi sie te dziedziny nie spodobaja, zasnac mozna na tych wszystkich olimpiadach

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 310.02.2014, 22:04

TheRedsFan

Musi być laptop? I Tylko do gier czy do czego?
Laptop do gier się nie nadaje. Sam mam i coś pogrywam ale takiej jakości grafiki jak na stacjonarnych komputerach to raczej nie osiągniesz.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52410.02.2014, 22:04

Twitter Liverpoolu:
"Congratulations to another passionate #LFC supporter, Kamil Stoch, who won gold in the normal hill ski jumping in Sochi today! @PolandLFC"

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.02.2014, 22:04

Oggy,

Nie lubię skóry (mam w chacie i leży) i swetrów.
Jak już co to po prostu polar dopinam i pod tym sam zwykły t-shirt czy czasami koszula z krótkim rękawem.

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 22:02

Mico17- ostatnio widziałem typów z tego programu disco polo. Podobna dzicz, plebs jak plebs.

TheRedsFan komentarzy: 4410.02.2014, 22:01

Witam Panowie :)
Czy moglibyście mi polecić jakiegoś laptopa(cena-ok. 2500zł) na którym dało by radę grać w miarę jakieś nowe gierki? Czy w ogóle w takiej cenie dostanę laptopa przystosowanego do gier?

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 21:58

Arsenalfcfan- no mam rozwiązanie: zainwestuj w skórę albo drugie też niezłe sensowny sweter i kurtałkę. Bluza to jednak jak to ujac średnio uchodzi:P
Mico17- szkoda że się nie zna w Polsce funku. Szkoda.

Qarol komentarzy: 1450210.02.2014, 21:57

Oglądam sobie dekorację medalową Stocha i powiem Wam, że łezka się w oku kręci.

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 21:57

@Belzebub666
A co tu pokazywać. Zwykły t-shirt (ostatnio sobie kupiłem fajny z Reserved z kolekcji Star Wars ^^), koszula w kratkę (przeważnie z H&M), granatowe jeansy (nie obcisłe ani szerokie i bez wieśniackich przetarć) i jakieś buty z supersklepu (przeważnie DC, Etnies, Circa lub Element).

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.02.2014, 21:56

Mico17,

Dres sportowy to po prostu, przez to, że sport uprawiałem i jakoś podobało mi się takie chodzenie. Zwłaszcza, jak na turniejach się było, to dres najlepszy bo się nie gniecie jak dżinsy itp.

Oggy,

Czasami sama kurtka nie wystarcza, trzeba coś dołożyć.
No ale jak np. jesteś na uczelni to nie będziesz chodził po uczelni czy siedział na zajęciach w kurtce :P wtedy albo pod kurtką tylko sam t-shirt, jakaś koszula albo bluza.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:55

Oggy
a co powiesz na stylówę tych nygusów?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:53

Arsenalfcfan
też mam ten sam problem, dlatego zamiast zrobić sobie dobrą kanapkę rano to latam w śniegu na długiej przerwie do biedronki i kupuje to co wszyscy t.j 3 bułki, pasta jajeczna xd

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 21:52

Na zimę to się nosi kurtki a nie bluzy z kapturem. A jak czytam że wam koszule walą to... #%$^
Fstyt. Mało oryginalne to wasze strojenie, zero subkultur.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:52

widać, że bloku ;d bita piona, chociaż w dresiwach sam rzadko chodzę ;p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.02.2014, 21:51

Mico17,

Przebije Cie, nie jadam praktycznie nic w szkole, to z lenistwa, nawet jak mam do 16 zajęcia, to i tak z rana nie chce mi się nic robić :D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:50

Belzebub
jak ktoś u mnie chodzi w takich ubraniach jak ty to nazywają go pedałem, nie żebym cie obrażał, ale może wiesz dlaczego tak jest?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.02.2014, 21:50

Bluza z kapturem i dżinsy na zimę.
Koszula z krótkim rękawkiem i spodenki dżinsowe na lato.

Najlepszy ubiór na cały rok! :D

Jeszcze lubię sobie w spodniach dresowych, sportowych pochodzić. (ale to jak idę np. na osiedle piwka się napić, czy blisko do sklepu).

Coś w tym stylu:

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:47

200 zeta a tyle radości
a ja bidny na przerwach w technikum jem zestaw z biedronki ;/

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 21:47

W co się obierać... to jest pytanie, kiedy będziemy wspólnie oglądać foldery z modą na k.com?
GENDEROZAUR:PP
#sensetsjuts&modamęska

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 21:46

Ja tam w tym nic dziwnego nie widzę, często jak coś mi ssię spodoba w garderobie kolegi to pytam gdzie kupił

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.02.2014, 21:45

@songo

W takim razie nie trzeba Cię uczyć życia, robisz to, co trzeba!

songoku95 komentarzy: 2348510.02.2014, 21:44

jestem okrponym człowiekiem, robie fikcyjne konto na fejsie z koleżanką żeby sobie porobić jaja z radomowego kolesia :X

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 21:44

Ja ostatnio polubiłem crewneck tzn bluza bez kaptura, świetne są zwłaszcza od Rocawear, no i moje ulubione koszule jeansowe, mówię Wam tak fajnie się w nich chodzi, 200 zeta a tyle radości omg x D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:44

dammit, namieszałem jak zwykle

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 310.02.2014, 21:43

Belzb

Kurtka wygląda jak z jarmarku po 80 zł.
No niestety chłopie nie trafiłeś.
Poza tym nie pytaj innych kolesi o to jak się ubierają po zaraz po Tobie pojadą równo, bo to jedno z tych pytań których się nie zadaje... ale ciii..

gunner1704 komentarzy: 131910.02.2014, 21:43

Belzebub z tego co cztam i widze to taki metrosexualny diabeł;) , styl szpanerski, moja opinia

Qarol komentarzy: 1450210.02.2014, 21:43

@songoku95

Peszek.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:43

ArseneAl +1
ale żeby nie było kolorowo, to gdyby moje dziecko słuchało Korna to też bym odmówił... pacierz
bo dzieciom nie wolno zabraniać tego co daje im radość, right?

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 21:42

Nom w Anglii łaszki są bardzo tanie, jak byłem na gimbo wycieczce to propsowałem bluze Adidasa za 30 funciaków a wtedy na polskim allegro po 250 zeta stała

Trequartista komentarzy: 536610.02.2014, 21:42

Mnie tam przestało jarać kupowanie drogich ciuchów. Moje 5 ostatnich par spodni kosztowało nie więcej niż 50zł, marki to m.in. Zara czy Camel Active, szach mat ateiści!

songoku95 komentarzy: 2348510.02.2014, 21:42

qarlo
prosze, ja nie wiem jak żyć.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.02.2014, 21:41

songoku,

A co jak nie bluzy? W koszulach czasami za zimno (zwłaszcza, że nie lubie chodzić w koszulach z długim rękawkiem). Polar jest przeważnie za ciepły, a w swetrach jest mniej fenomenu niż w bluzach.

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 21:41

@Oggy, oj tam zaraz zdrajca :d, ogarne studia jak się uda i wyjeżdżam do Niemiec do moich chrzestnych bo nie ma w Polsce nic do roboty, tylko trochę lipa z tym studiami, zapisałem się na zaoczne bo miałem pracowac w tygodniu ale jakoś mi się nie chciało no i na studiach też pare razy tylko byłem ale powinienem ogarnąc temat na propsie, w sumie za coś im płace xD

songoku95 komentarzy: 2348510.02.2014, 21:40

simplleman
mamy w domu nie ma, sweterki, koszule śmierdzo nie chce mi się robić prania.

Qarol komentarzy: 1450210.02.2014, 21:40

@songoku95

To nie moje zadanie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.02.2014, 21:39

Jak już piszecie jak najtaniej kupować, to zdecydowanie w sklepach w Anglii. Jedyną przeszkodą jest to, że trzeba kilku osób aby zminimalizować straty przesyłki (20 funtów).

Ale jak zbierzecie się w 5-6 osób to przesyłka wychodzi tyle samo co w Polsce, a ciuchy są 2-3 krotnie tańsze...

songoku95 komentarzy: 2348510.02.2014, 21:38