Arsenal zdeklasowany na Anfield

Arsenal zdeklasowany na Anfield 08.02.2014, 14:49, Marcin Stefaniak 3368 komentarzy

Właściwie trudno opisać słowami to, co wydarzyło się w pierwszych 45 minutach w Liverpoolu. Kanonierzy zostali rozjechani przez walec z Anfield i po fatalnej grze już do przerwy przegrywali 0-4. Co najgorsze podopieczni Wengera nawet przez chwilę nie sprawili wrażenia kogoś, kto chce jeszcze zawalczyć przynajmniej o honor. Zawodnicy Arsenalu nie byli w stanie skompletować podania nawet do najbliższego kolegi i zostali zdeklasowani przez podopiecznych Rodgersa.

W drugiej połowie nie wyglądało to wiele lepiej, choć momentami Kanonierzy utrzymywali się przy piłce i, na niewielkie pocieszenie, strzelili honorowego gola po rzucie karnym Mikela Artety.

Nie można było wyobrazić sobie gorszego początku maratonu, ale w północnym Londynie nie można długo rozpamiętywać tej porażki i już teraz trzeba myśleć o środowym spotkaniu z Manchesterem United.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud.

Liverpool: Mignolet - Flanagan, Toure, Skrtel, Cissokho - Sterling, Gerrard, Henderson, Coutinho - Suarez, Sturridge.

Już pierwsza akcja meczu ustawiła dalsze wydarzenia na boisku. Z piłką skrzydłem popędził Suarez i był faulowany przez Mertesackera. Do rzutu wolnego podszedł Steven Gerrard i bezbłędnie dośrodkował piłkę w szesnastkę. W polu karnym Wojciecha Szczęsnego najlepiej odnalazł się Martin Skrtel, który był co prawda na minimalnym spalonym, i choć oddał niedokładny strzał, wystarczyło to na pokonanie Polaka.

W 7. minucie Arsenal miał jedyną okazję do zagrożenia bramki Liverpoolu. Trudno stwierdził, że ją stworzył, bo po podaniu Jacka Wilshere'a z głębi pola to Simon Mignolet piąstkował piłkę w jednego ze swoich defensorów, ale do piłki pierwszy dopadł Martin Skrtel i wyekspediował ją poza murawę.

Napór Liverpoolu nie malał. The Reds cały czas atakowali i w 9. minucie po akcji Sturridge'a strzał oddał Flanagan, ale piłkę na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny.

Interwencja Polaka nie okazała się jednak najszczęśliwszą. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Steven Gerrard i znów posłał perfekcyjne podanie. Bohater pierwszych minut - Martin Skrtel - znów dopadł do piłki i mierzonym strzałem głową podwyższył na 2-0.

Kanonierzy widocznie byli tak oszołomieni wydarzeniami na boisku, że kompletnie zapomnieli na czym polega gra w piłkę nożną. 2 minuty później w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym chybił Daniel Sturridge.

Minutę później świetnym uderzeniem popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk oddał strzał spoza pola karnego, piłka uderzyła w słupek, a do pustej bramki nie był jej w stanie umieścić Kolo Toure.

Można było pomyśleć, że zgodnie z piłkarskim porzekadłem niewykorzystane sytuacje będą musiały się zemścić. Nic bardziej mylnego. The Reds dalej deklasowali Kanonierów i w 17. minucie podwyższyli na 3-0. Akcję po stracie Mesuta Özila rozpoczął Jordan Henderson, Anglik poholował piłkę, zagrał ją na prawą stronę do Suareza, ten odegrał ją do Raheema Sterlinga, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Arsenalu.

Napór nie ustawał, a podopieczni Wengera nie sprawiali wrażenia kogoś, kto jest w stanie przypomnieć sobie jak należy dobrze bronić własnej bramki. W 20. minucie po raz drugi fatalną stratę zaliczył Mesut Özil. Liverpoolczycy popędzili z kontrą i w sytuacji sam na sam Sturridge dokonał egzekucji i podwyższył na 4-0.

Właściwie w tym momencie sędzia mógł zakończyć pierwszą połowę. Do końca tej części spotkania podopieczni Rodgersa panowali nad wydarzeniami na boisku, a Kanonierzy wciąż próbowali skleić chociaż kilka celnych podań, niestety bez większego powodzenia. Po 3 doliczonych minutach arbiter zaprosił zawodników do szatni.

Druga połowa zaczęła się dla Kanonierów równie fatalnie, jak pierwsza. Już w 52. minucie na 5-0 podwyższył Sterling, zdobywając swojego drugiego gola. Młody Anglik potrzebował dwóch strzałów, by pokonać Wojciecha Szczęsnego, ale ostatecznie dopiął swego i dobił Arsenal.

Dopiero w 58. minucie Arsenal po raz pierwszy stworzył poważniejsze zagrożenie pod bramką Simona Mignoleta. Płaski strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale Belg pewnie interweniował.

Kanonierzy choć na chwilę wybudzili się z letargu i w 61. minucie po raz kolejny natarli na bramkę Belga. Tym razem po składnej akcji strzał sprzed pola karnego oddał Jack Wilshere, ale Mignolet znowu dobrze sobie poradził.

W 60. minucie na potrójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger i wpuścił na boisko Lukasa Podolskiego, Tomasa Rosicky'ego i Kierana Gibbsa.

W 63. minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk idealnie przymierzył i futbolówka zmierzała prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego, jednak Polak zdążył z interwencją.

W 69. minucie honor drużyny z północnego Londynu uratował Mikel Arteta, pewnie zamieniając jedenastkę na gola. Wcześniej w szesnastce Liverpoolu Chamberlaina faulował Gerrard.

4 minuty później Hiszpan dobrze egzekwował inny stały fragment gry - rzut wolny. Kapitan Arsenalu uderzył obok muru i był bliski pokonania Mignoleta.

Nastawiony na kontrataki Liverpool kilkakrotnie stwarzał jeszcze zagrożenie pod bramką Arsenalu. W 87. bliski skompletowania hat-tricka był Sterling, ale po raz kolejny bez zarzutu spisał się Szczęsny, skracając kąt i blokując strzał. Kilka minut później Michael Oliver zakończył męki londyńczyków w Liverpoolu.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
polandblood komentarzy: 12006 newsów: 110.02.2014, 19:27

Ogólnie ktoś kojarzy co się dzieje z M'Vila? Gra tam w ogóle na zachodzie?

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 19:27

@lays
I tym samym będziemy mieli 3 DM'ów po 30-tce w składzie, którzy lada moment mogę obniżyć loty (Arteta już mocno obniżył).
Przecież to się kupy nie trzyma.
Za rok znowu bylibyśmy w dupie.

Koroniarz komentarzy: 1010610.02.2014, 19:24

Mecz z Live przewalilismy taktycznie, nawet jak sie nie ma formy to dobre ustawienie i asekuracja nie doprowadzi do pogromu 1:5. Toporne ustawienie 4-2-2-1-1 i byśmy tyle nie dostali

aguero10 komentarzy: 854510.02.2014, 19:22

mrsomebody

lays komentarzy: 3987110.02.2014, 19:20

Co do Barry'ego to powiem tak. W lato gdyby ktoś mi powiedział o jego transferze to powiedziałbym zdecydowanie NIE dla tego pana. Jednak patrząc na jego grę w Evertonie jestem na tak.

Potrzebny nam walczak jakiś nie technik, ale walczak. Oczywiście wolałbym młodszego zawodnika typu Bender, Tiote, Wanyama, ale Barry'm bym nie pogardził :) Ma 32 lata ale gra na prawdę dobrze w Evertonie w tym sezonie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2014, 19:19

pismo ,,pilka nozna'' na ligowca roku wybralo Sobolewskiego Radka faceta zbilzajacego sie do 40, ech biedna ta polska liga.

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 19:19

Barry? Nikt nie wie kiedy on się skończy, może za miesiąc będzie kopał jak orły górskiego:PPP

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.02.2014, 19:18

Yaya Toure avoids ban from The FA after incident in the Norwich game.

mafia w formie!

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370010.02.2014, 19:16

O co chodzi Dawid?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.02.2014, 19:10

Powinno być jak w tym programie "Czarno na białym"

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1410.02.2014, 19:10

Afganski, no właśnie... NA PW co innego, na forum co innego.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11710.02.2014, 19:02

Matuidi to idealny kandydat. Ale silnym białasem - Martinezem - też bym nie pogardził.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.02.2014, 19:00

dlaczego na DM musi grac silny czarnoskory zawodnik, przeciez to rasizm w czystej postaci...

mrsomebody komentarzy: 602110.02.2014, 18:58

Z całym szacunkiem, ale przydałby się silny czarnoskóry zawodnik na DM.

kamil_malin komentarzy: 933210.02.2014, 18:57

Wymienianie Barry'ego jako wzmocnienie Arsenalu to żart.

Masakra, ile miejsca miał Liverpool na skrzydłach. Sagna to grał chyba na prawej pomocy, a nie na obronie.

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 18:47

Taa, Arteta z wiekiem robi się coraz gorszy to ściągniemy młodzieniaszka Barry'ego.

pronik komentarzy: 517910.02.2014, 18:47

transfery.info/62845,panie-moyes-co-pan-zrobil

afc4life komentarzy: 478310.02.2014, 18:46

Ma ktos link do kopniecia Wolfswinkela przez Yaye? Youtube juz caly ocenzurowany z tego zdarzenia raczej.

turysta komentarzy: 608910.02.2014, 18:45

kończąc już, bo się nie przekonamy - ja bym go brał, ale pewnie chciałby mieć gwarancję 1 składu tak jak w Evertonie, a tego mieć u Was nie będzie

turysta komentarzy: 608910.02.2014, 18:44

kamil

Barry grałby razem z Ramseyem, byłby bardziej cofnięty - jednym z dwójki DM/CMów

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 18:43

kamil
no czy ja wiem Barry ma te bary ;p

kamil_malin komentarzy: 933210.02.2014, 18:41

turysta, nie przekonują mnie ani statystyki, ani gra. Arsenal do środka pola potrzebuje innego zawodnika niż Barry. Na pozycji Anglika jest Ramsey, który wciąga go w każdym aspekcie.

Snapi komentarzy: 55110.02.2014, 18:39

Mico17
Przynajmniej będziesz miał zawód. Ja muszę jeszcze iść na studia, podczas nich praktyki itp.

turysta komentarzy: 608910.02.2014, 18:39

kamil

dzisiaj przez przypadek widziałem ciekawą statystykę:

Squawka Football ‏@Squawka 3 godz.

Everton midfielder Gareth Barry has completed more forward passes (261) than any other Premier League player in 2014

ale więcej o nim powiedziałby Ci Arsenal23, który ogląda Everton regularnie

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 18:35

Snapi
w technikum

kamil_malin komentarzy: 933210.02.2014, 18:33

Ale on jest słaby. Nie przekonuje mnie nawet jego forma w Evertonie.
Arsenal potrzebuje piłkarza o innej charakterystyce.

Barry to dobra opcja, ale dla drużyn 5-10.

Snapi komentarzy: 55110.02.2014, 18:30

Mico17
Wczoraj pisałeś, że będziesz mieć egzaminy zawodowe. W zawodówce czy technikum?

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 110.02.2014, 18:20

Mico17, i to miało wywołać we mnie jakieś emocje? Miałem się poczuć oświecony, czy może miałem się roześmiać? :P

turysta komentarzy: 608910.02.2014, 18:16

transfery.info/62827,barry-za-darmo-w-arsenalu

dobra opcja dla Was, świetnie gra w tym sezonie

no i Everton musiałby w końcu wydać pieniądze, ale pewnie znowu kogoś wypożyczą :p

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 18:11

Wszystkim znudzonym proponuję:
youtube.com/watch?v=aqqkMm1E-0Q&fb_source=message

Frankly komentarzy: 76410.02.2014, 18:10

@ _Dennis_Bergkamp_
Owszem Gerrard to już nie ten sam zawodnik, Henderson musi często mu pomagac, ale troche przesadziłeś z tym przeciwnikami. W ostatnich meczach SG8 dosłownie błyszczy na pozycji ŚPD a przy okazji taki wykonawca stałych fragmentów gry to prawdziwy skarb. Zdaje sie że tylko Rooney ma więcej asyst od niego ;)

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 110.02.2014, 18:09

BTW Ramsey chyba wróci na drugi mecz z Bayernem więc jak nie będzie bęcków na The Emirates to jest szansa, że będzie lepiej niż sezon temu

BayernAA komentarzy: 31510.02.2014, 18:08

Ramsey na pewno nie zagra z Bayernem?

piti16 komentarzy: 209910.02.2014, 18:06

Apropo naszego snajpera zastanawiam się kiedy ostatnio zdobył bramkę głową....

BayernAA komentarzy: 31510.02.2014, 18:06

Ribery nie zagra niestety, ale bardziej martwiłbym się tą sytuacją 2-3 lata temu. Teraz Bayern ma szeroki skład i spokojnie mogą go zastąpić nie tracąc przy tym zbyt dużo. Najprawdopodobniej zagra tam Goetze, chociaż u Guardioli nigdy nic nie wiadomo.

skyrim komentarzy: 807110.02.2014, 18:04

Yo zamiast patrzeć na to kto kontuzjowany u rywala lepiej zastanówmy się kto ma niby strzelić bramkę Bayernowi.
Wątpię by nasz mega snajper w ogóle do piłki doszedł.

Flisu komentarzy: 160210.02.2014, 18:04

101greatgoals.com/blog/hes-only-17-lazio-youth-prospect-joseph-minala-from-cameroon-picture/