Aubameyang i Ramsey po meczu

Aubameyang i Ramsey po meczu 02.04.2018, 12:52, MVTI 8 komentarzy

Arsenal wygrał wczoraj ze Stoke City 3:0. Dublet ustrzelił nowy nabytek Arsenalu - Pierre-Emerick Aubameyang, a jedną bramkę do swojego dorobku dołożył powracający po kontuzji Alexandre Lacazette.

W wywiadzie pomeczowym na pytania dziennikarzy odpowiadali wspomniany wcześniej Gabończyk oraz Aaron Ramsey.

O tym, że wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania...

Aaron Ramsey: W pierwszej połowie było nam ciężko. Czasami takie sytuacje mają miejsce, kiedy powracasz po przerwie reprezentacyjnej. Potrzebujesz trochę czasu, aby odpowiednio wejść w mecz. Stoke dzielnie walczyło w pierwszej odsłonie gry, a dla nas najistotniejszym czynnikiem było pozostać nadal w grze. Wiemy, że nasza jakość mogła ukazać się w końcowej fazie meczu. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że zdobyliśmy trzy punkty.

O tym, że wczorajsze spotkanie było nieco frustrujące...

Pierre-Emerick Aubameyang: Tak, masz rację. Nie jest łatwo zagrać na odpowiednim poziomie tuż po przerwie reprezentacyjnej. Uważam jednak, że druga połowa meczu była naprawdę dobra. Myślę, że Stoke pozostawiło nam wiele wolnej przestrzeni, więc skrzętnie to wykorzystaliśmy.

O tym, czy myśleli o czwartkowym spotkaniu przeciwko CSKA podczas wczorajszego meczu...

Aaron Ramsey: Nie, nie uważam, żeby tak było. Myślę, że wczoraj byliśmy odpowiednio zaangażowani i pozostaliśmy skupieni aż do końca. Oczywiście, w pewnych momentach ten mecz mógł być nieco frustrujący, ale należy pamiętać, że takie rzeczy mają czasem miejsce. Ważnym czynnikiem jest, aby nie ustąpić swoim rywalom. Zrobiliśmy to i dopisaliśmy trzy punkty na swoje konto.

O tym, czy czuł się pod większą presją, kiedy podchodził do rzutu karnego, mając w pamięci niewykorzystaną jedenastkę przeciwko City...

Pierre-Emerick Aubameyang: Tak, czułem się trochę niekomfortowo. Myślałem jednak o tym, że muszę pozostać skupiony i zdobyć bramkę dla swojej drużyny. Udało się, byłem pod małą presją, ale ostatecznie wszystko skończyło się dobrze.

O tym, dlaczego nie zdecydował się na egzekwowanie drugiej jedenastki...

Pierre-Emerick Aubameyang: Wiedziałem, że Lacazette wraca po kontuzji, a ja strzeliłem dwa gole, więc chciałem dać mu szansę, aby wpisał się na listę strzelców. To normalne. Myślę, że zdobycie bramki da mu trochę więcej pewności siebie.

O niższej frekwencji kibiców podczas wczorajszego meczu...

Aaron Ramsey: Myślę, że wszystko było w porządku. Nie pozwoliliśmy na to, aby miało to na nas wpływ. Fani nas dopingowali. W pierwszej połowie byli nieco sfrustrowani, podobnie jak my, ale żwawo nam kibicowali i cieszymy się, że zdobyliśmy dla nich trzy punkty.

O tym, co oznacza jego fryzura...

Pierre-Emerick Aubameyang: To imię mojej babci. Umarła w ostatnim tygodniu, więc jest to dedykacja dla niej.

Aaron RamseyPierre-Emerick Aubameyang autor: MVTI źrodło: arsenal.com
dudekns komentarzy: 605009.04.2018, 11:29

Auba mistrzowskie zachowanie.

mitmichael komentarzy: 4924303.04.2018, 12:31

Dopiero wejscie Lacazette odmienilo gre druzyny, bylismy bardziej agresywni i to poskutkowalo.

zly_kanonier komentarzy: 511102.04.2018, 17:57

Obama chyba nie jest aż taki głupi jak go przedstawiają

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13002.04.2018, 16:56

@Papaciok:

Wenger decyduje kto strzela karne i zapewne pierwszym wyborem jest obecnie Aubameyang.
2 karnego we wczorajszym meczu na papierze powinien więc wykonywać Auba, ale zawodnik ma prawo odstąpić od wykonania "11" i przekazać go koledze. Świadczy to o dobrych relacjach w drużynie, buduję jedność i wzajemnie zaufanie.

Bardzo dobrze, że Auba tego karnego odstąpił, bo co bądź rywalowi. I to rywalowi w potrzebie, wracającemu po kontuzji, nieco zawodzącego swoją postawą i rozczarowującego w tym sezonie.
Bardzo klasowe zachowanie godne pochwały. Nie musiał tego robić i miałby prawdopodobnie pierwszego hattricka w Arsenalu, ale postąpił z klasą i należy takie zachowanie szanować :) To też może ewentualnie ocieplić stosunki między dwoma napastnikami i tylko sprawić, że będą grali lepiej i nie będą żywić do siebie jakiejś urazy (tutaj bardziej kieruję to w stronę Lacazette, który czasem sprawiał wrażenie... naburmuszonego?)

Zresztą mnie osobiście urzekła ta cieszynka Lacazette po karnym. Niby skromna ale widać, jak bardzo potrzebował przełamania i jak bardzo chciał w końcu wpisać się na listę strzelców.

Brawo Auba i brawo Laca.

AlexVanPersie komentarzy: 806402.04.2018, 15:39

@Papaciok:

O kolejnosci karnych nie decyduje numer tylko trener na podstawie tego jak je wykonujesz na treningu.

Obecnie kolejnosc to chyba
1. Obama 2. Laca 3. Welbeck

Papaciok komentarzy: 438702.04.2018, 13:54

Ja sie pytam dlaczego nastapila sytuacja w ktorej to Auba decyduje kto strzela karne :P to Laca ma 9 na plecach i to on powinien je strzelac (moja opinia)

#TeamLaca

Marcel90 komentarzy: 809602.04.2018, 13:30

Z babcia slyszalem juz wczesniej i podchodze do tego obojetnie bo nie wiem ile w tym jest pretekstu a ile faktycznie prawdy (mogl miec dedykacje na koszulce). Oddanie karnego potencjalnemu rywalowi ze skladu w momencie kiedy mozesz strzelic hat tricka, bo chcesz zeby tez sie poczul pewniej siebie - klasa

Forever_gunner komentarzy: 255502.04.2018, 13:04

A ja myślałem, że wykroił sobie na głowie imię nowej dziewczyny. Ładny gest z jego strony. Ta 11 dla Lacazette'a to też fajne zachowanie. Rywalizują ze sobą na tej samej pozycji, ale dla dobra drużyny oddał mu karnego, bo wie, że Laca musi dać z siebie wszystko w Lidze Europy. Takie małe pozytywy w końcówce tragicznego sezonu.