Aubameyang: Jestem rozczarowany zasadami UEFA

Aubameyang: Jestem rozczarowany zasadami UEFA 13.03.2018, 19:14, Mateusz Szyller 11 komentarzy

Pierre-Emerick Aubameyang, nowy nabytek Arsenalu, w ostatnim wywiadzie przyznał, że jest rozczarowany zasadami UEFA.

Gabończyk występował podczas obecnej kampanii w barwach Borussii Dortmund na szczeblu Ligi Mistrzów. Borussen zajęli jednak trzecie miejsce w swojej grupie, co spowodowało, że "spadli" do Ligi Europejskiej.

Wedle przepisów UEFA, Aubameyang, który zamienił w styczniowym okienku Borussię na Arsenal, nie jest uprawniony do występu w tych rozgrywkach w koszulce The Gunners. Całą sytuację postanowił skomentować Gabończyk.

- Jestem naprawdę sfrustrowany zasadami, które ustala UEFA. Czuję rozczarowanie, ponieważ nie mogę pomóc mojej drużynie w walce o Ligę Europy. To jest jednak życie. Muszę sobie z tym poradzić. Nie mogę grać co trzy dni i to sprawia, że czuję frustrację. W Dortmundzie takie sprawy były na porządku dziennym. Aktualnie wybiegam na boisko raz w tygodniu, co jest dla mnie zbyt dużą przerwą pomiędzy spotkaniami. Nie jest to łatwe.

Arsenal w ostatniej kolejce Premier League zwyciężył z Watfordem, a Aubameyang strzelił w tamtym meczu bramkę i zaliczył asystę.

- To było świetne zwycięstwo. Drużyna zagrała na odpowiednim poziomie i zdobyliśmy trzy punkty. Nie grałem zbyt wiele spotkań w styczniu, więc ciężko było mi odnaleźć odpowiedni rytm meczowy. Aktualnie czuję się lepiej. Ciężko pracuję, tak samo jak w ostatnich trzech tygodniach. Jestem szczęśliwy, że wszystko układa się po naszej myśli.

- Czuję się usatysfakcjonowany, ponieważ gram pod wodzą Arsene'a Wengera. Jestem tutaj, ponieważ jego persona przyciągnęła mnie Arsenalu. Interesował się mną w przeszłości, więc czuję się zadowolony, że mogę być jego podopiecznym.

Arsene WengerPierre-Emerick Aubameyang autor: Mateusz Szyller źrodło: express.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 605015.03.2018, 11:43

Szkoda, że nie może grać - prze idiotyczne zasady...

SoulStorm komentarzy: 487314.03.2018, 00:07

"W Dortmundzie takie sprawy były na porządku dziennym."

Dortmund to nie był Arsenal kolego.

dominrr komentarzy: 52513.03.2018, 21:07

Szkoda się wypowiadać o tych zasadach UEFA.
Auba bardzo by nam się przydał w LE . Tym bardziej przy kontuzji Lacy i dyspozycji Iwobiego i Welbecka czego też nie będę komentował :D

PabloCebular komentarzy: 46413.03.2018, 20:52

Mam nadzieję, że podobnie jak z LM tak i teraz największe kluby wywrą nacisk na władze i zmienią te przepisy. Szkoda, że kupuje się piłkarza za 50 mln euro/funtów + i nie można skorzystać z jego usług.

DexteR_000 komentarzy: 563713.03.2018, 20:30

To dawaj z siebie chociaz 100 % w tych meczach skoro zbyt duzo wolnego.

KapitanJack10 komentarzy: 83613.03.2018, 20:09

No jak dla mnie to też jest bez sensu.
O ile się nie mylę w przypadku wypożyczonego zawodnika nie może zagrać tylko przeciwko drużynie, z której został wypożyczony chyba, że drużyna ta zezwoli na jego udział.
Dlaczego nie może tak być w UEFA? Jak nie chcą sytuacji, że drużyna wzmacnia się na szczeblu europejskim kosztem innej z tego samego szczebla niech zakażą uczestnictwa zawodnika w meczu pomiędzy konkretnymi zespołami (w tym przypadku BVB v AFC) a nie ban na całe rozgrywki..

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514913.03.2018, 19:52

Czyli Wenger odejdzie po sezonie to Auba też? Wg wywiadu jest tu dla niego

Furgunn komentarzy: 36713.03.2018, 19:46

Niech się oszczędza na przyszłą edycję LM ;)

Marcinafc93 komentarzy: 1758213.03.2018, 19:37

Miki go najbardziej przekonał

arsenallord (redaktor) komentarzy: 16737 newsów: 11313.03.2018, 19:36

@kluivert000: A co ma gadać, że Wenger ma odejść? :D

kluivert000 komentarzy: 14113.03.2018, 19:26

I znowu osoba Wengera była kluczem do transferu

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Southampton - Arsenal 16.12.2018 - godzina 14:30
? : ?
Arsenal - Huddersfield Town 8.12.2018 - godzina 16:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City17142144
2. Liverpool16133042
3. Tottenham17130439
4. Chelsea16104234
5. Arsenal16104234
6. Man United1675426
7. Wolves1774625
8. Everton1766524
9. West Ham1773724
10. Watford1773724
11. Bournemouth1772823
12. Leicester1764722
13. Brighton1663721
14. Newcastle1744916
15. Crystal Palace17431015
16. Cardiff17421114
17. Burnley17331112
18. Huddersfield Town17241110
19. Southampton161699
20. Fulham1723129
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah104
Pierre-Emerick Aubameyang103
Raheem Sterling96
Harry Kane93
Callum Wilson85
Sergio Agüero84
Glenn Murray80
Richarlison80
Eden Hazard78
Aleksandar Mitrovic72
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.95
Gracz listopada wybór redaktorów Lucas Torreira
Lucas Torreira
8.07
Gracz listopada wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna