Aubameyang: Jestem rozczarowany zasadami UEFA

Aubameyang: Jestem rozczarowany zasadami UEFA 13.03.2018, 19:14, Mateusz Szyller 11 komentarzy Pierre-Emerick Aubameyang, nowy nabytek Arsenalu, w ostatnim wywiadzie przyznał, że jest rozczarowany zasadami UEFA.

Gabończyk występował podczas obecnej kampanii w barwach Borussii Dortmund na szczeblu Ligi Mistrzów. Borussen zajęli jednak trzecie miejsce w swojej grupie, co spowodowało, że "spadli" do Ligi Europejskiej.

Wedle przepisów UEFA, Aubameyang, który zamienił w styczniowym okienku Borussię na Arsenal, nie jest uprawniony do występu w tych rozgrywkach w koszulce The Gunners. Całą sytuację postanowił skomentować Gabończyk.

- Jestem naprawdę sfrustrowany zasadami, które ustala UEFA. Czuję rozczarowanie, ponieważ nie mogę pomóc mojej drużynie w walce o Ligę Europy. To jest jednak życie. Muszę sobie z tym poradzić. Nie mogę grać co trzy dni i to sprawia, że czuję frustrację. W Dortmundzie takie sprawy były na porządku dziennym. Aktualnie wybiegam na boisko raz w tygodniu, co jest dla mnie zbyt dużą przerwą pomiędzy spotkaniami. Nie jest to łatwe.

Arsenal w ostatniej kolejce Premier League zwyciężył z Watfordem, a Aubameyang strzelił w tamtym meczu bramkę i zaliczył asystę.

- To było świetne zwycięstwo. Drużyna zagrała na odpowiednim poziomie i zdobyliśmy trzy punkty. Nie grałem zbyt wiele spotkań w styczniu, więc ciężko było mi odnaleźć odpowiedni rytm meczowy. Aktualnie czuję się lepiej. Ciężko pracuję, tak samo jak w ostatnich trzech tygodniach. Jestem szczęśliwy, że wszystko układa się po naszej myśli.

- Czuję się usatysfakcjonowany, ponieważ gram pod wodzą Arsene'a Wengera. Jestem tutaj, ponieważ jego persona przyciągnęła mnie Arsenalu. Interesował się mną w przeszłości, więc czuję się zadowolony, że mogę być jego podopiecznym.

Arsene WengerPierre-Emerick AubameyangSklep kibica Arsenalu autor: Mateusz Szyller źrodło: express.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 6044 15.03.2018, 11:43

Szkoda, że nie może grać - prze idiotyczne zasady...

SoulStorm komentarzy: 3884 14.03.2018, 00:07

"W Dortmundzie takie sprawy były na porządku dziennym."

Dortmund to nie był Arsenal kolego.

dominrr komentarzy: 525 13.03.2018, 21:07

Szkoda się wypowiadać o tych zasadach UEFA.
Auba bardzo by nam się przydał w LE . Tym bardziej przy kontuzji Lacy i dyspozycji Iwobiego i Welbecka czego też nie będę komentował :D

PabloCebular komentarzy: 406 13.03.2018, 20:52

Mam nadzieję, że podobnie jak z LM tak i teraz największe kluby wywrą nacisk na władze i zmienią te przepisy. Szkoda, że kupuje się piłkarza za 50 mln euro/funtów + i nie można skorzystać z jego usług.

DexteR_000 komentarzy: 5231 13.03.2018, 20:30

To dawaj z siebie chociaz 100 % w tych meczach skoro zbyt duzo wolnego.

KapitanJack10 komentarzy: 418 13.03.2018, 20:09

No jak dla mnie to też jest bez sensu.
O ile się nie mylę w przypadku wypożyczonego zawodnika nie może zagrać tylko przeciwko drużynie, z której został wypożyczony chyba, że drużyna ta zezwoli na jego udział.
Dlaczego nie może tak być w UEFA? Jak nie chcą sytuacji, że drużyna wzmacnia się na szczeblu europejskim kosztem innej z tego samego szczebla niech zakażą uczestnictwa zawodnika w meczu pomiędzy konkretnymi zespołami (w tym przypadku BVB v AFC) a nie ban na całe rozgrywki..

Elastico07 komentarzy: 3515 13.03.2018, 19:52

Czyli Wenger odejdzie po sezonie to Auba też? Wg wywiadu jest tu dla niego

Furgunn komentarzy: 361 13.03.2018, 19:46

Niech się oszczędza na przyszłą edycję LM ;)

Marcinafc93 komentarzy: 15368 13.03.2018, 19:37

Miki go najbardziej przekonał