Aubameyang o Złotym Bucie

Aubameyang o Złotym Bucie 12.05.2019, 22:10, Bartek Romanowski 10 komentarzy

Pierre-Emerick Aubameyang, dzięki dubletowi przeciwko Burnley, zrównał się golami z Mohamedem Salahem oraz Saidio Mané i – ex aequo z nimi – został królem strzelców sezonu 2018/19 Premier League. Reprezentant Gabonu zakończył kampanię ligową z 22 bramkami na swoim koncie. Oto co miał do powiedzenia po zakończeniu ostatniego meczu w tym sezonie Premier League:

O prawie strzelonym hat-tricku…

Byłem blisko trafienia 3. bramki, ale czasem tak się zdarza. Muszę być skupiony w tego typu sytuacjach, jednak jestem szczęśliwy, że dziś wygraliśmy, a ja dzielę nagrodę Złotego Buta z dwoma dobrymi zawodnikami, których lubię i szanuję.

O tym, czy koledzy z drużyny mieli w głowach jego walkę o Złotego Buta...

Tak, zdawali sobie z tego sprawę. Ja? Nie mówiłem im nic o tym, nie chciałem, żeby skupiali się wyłącznie na mnie. Jestem typem zawodnika, który gra dla drużyny, jeśli nie strzeliłbym ani jednego gola w tym meczu, a ten mecz nadal zakończył by się naszym zwycięstwem, to nie miałoby to dla mnie większego znaczenia. Udało mi się jednak skompletować dublet i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Dziękuję kolegom, to dzięki nim.

O przekroczeniu bariery 30 goli w sezonie...

Jestem z tego powodu zadowolony. Ten sezon był naprawdę ciężki, ale miałem wiele okazji na zdobywanie goli, ponieważ drużyna grała bardzo dobrze na przestrzeni całej kampanii. Oczywiście ostatnie miesiące w Premier League nie były udane, ale w cały sezon włożyliśmy masę sił i zaangażowania.

O tym, czy jest szczęśliwy z powodu Nketiaha...

Tak, to jasne. Klub może się tylko cieszyć, kiedy ma młodych piłkarzy, przebijających się do pierwszej drużyny i zdobywających gole. Eddie zawsze ciężko pracuje dla zespołu, więc bardzo się cieszę z jego debiutanckiej bramki.

Eddie NketiahPierre-Emerick AubameyangZłoty But autor: Bartek Romanowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dolny komentarzy: 154913.05.2019, 14:53

Przydałby się jakiś skrzydłowy, który zanotowałby te 10-15 bramek na sezon

lordoftheboard komentarzy: 327213.05.2019, 13:57

Po raz pierwszy od dawna ktoś przekroczył 20 bramek w lidze.

Gorzej że drugi jest Laca, a trzeci kto?

RoMbi komentarzy: 1055 newsów: 113.05.2019, 09:26

Mam wrażenie, że jak byśmy skończyli na miejscu City w tym sezonie to część użytkownik by i tak narzekała, że dopiero w ostatniej kolejce mistrzostwo, że tak mało punktów przewagi, że za mało sytuacji wykorzystanych i musieliśmy tak długo walczyć, że po co mistrzostwo jak LM przegrana... Ogarnijcie niektórzy.

Brawo Auba, toś mi zaimponował! Choć szczerze nie wierzyłem aż tak bardzo, że to się uda. W końcu, pod długiej przerwie, mamy napastnika ze złotym butem! A to pierwszy pełny sezon, czekam na kolejny.

Patriko komentarzy: 112213.05.2019, 07:30

@Armata500: Właśnie Salah i Mane, ale Aguero też w tym sezonie trochę marnował :D

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3371 newsów: 7213.05.2019, 07:16

@kuzguwu:

Jakby babcia miała wąsy... Aguero i Salah też dużo marnowali, więc gdyby oni wykorzystali swoje sytuacje, któryś z nich mógłby mieć buta na wyłączność. Pogdybać zawsze można.

Patriko komentarzy: 112213.05.2019, 02:47

Na pocieszenie dla tych co nie mogą przeboleć, że Obama nie wykorzystał kilku dogodnych akcji więcej i nie został samodzielnym królem strzelców dodam, że zarówno Aguero jak i Salah mają na swoim koncie kilka równie wielkich baboli co nasz snajper i gdyby je wykorzystali to też nie było by pewnie mowy o dzieleniu się nagrodą we trzech :D

zly_kanonier komentarzy: 477012.05.2019, 23:31

Byliśmy ex aequo z United w kwalifikacji PL Golden Boot, a teraz jesteśmy ex aequo z Lfc po 6 takich nagród.
Co ciekawe również 6 nagród należy do piłkarzy z Afryki z czego jak łatwo policzyć połowa została zdobyta w tym sezonie xD

Adrian12543 komentarzy: 15873 newsów: 212.05.2019, 22:42

Pierwszy król strzelców od Van Persiego w 2012. Długo musieliśmy czekać. Szkoda, że nie ma go na wyłączność...

kuzguwu komentarzy: 122112.05.2019, 22:25

Jakby wykorzystał chociaż część ze swoich okazji w tym sezonie to miałby buta na własność, ale pozostaje się cieszyć, że i tak jest królem strzelców. Trio zawodników z Afryki na szczycie klasyfikacji, warte odnotowania.

Mizii komentarzy: 400112.05.2019, 22:18

Dobrze mieć go w drużynie i fajnie, że zdobył tą nagrodę, bo zasłużył sobie na nią.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 12.05.2019 - godzina 16:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City38322498
2. Liverpool38307197
3. Chelsea38219872
4. Tottenham382321371
5. Arsenal382171070
6. Man United381991066
7. Wolves381691357
8. Leicester381571652
9. West Ham381571652
10. Everton371491451
11. Watford381481650
12. Crystal Palace381471749
13. Newcastle381291745
14. Bournemouth381361945
15. Burnley371171940
16. Southampton389121739
17. Brighton38992036
18. Cardiff381042434
19. Fulham38752626
20. Huddersfield Town38372816
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz kwietnia wybór redaktorów Sokratis Papastatopulos
Sokratis Papastatopulos
7.09
Gracz kwietnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna