Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes

Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes 14.03.2019, 21:56, Łukasz Wandzel 1008 komentarzy

Przed rewanżowym spotkaniem z Rennes kibicom Arsenalu towarzyszyła głęboka wiara w to, że ich ulubieńcy zdołają awansować do ćwierćfinału. I z pewnością się nie zawiedli, ponieważ Kanonierom wystarczył ledwie kwadrans, aby wyrównać wynik dwumeczu. Z kolei w drugiej połowie, choć londyńczycy przez długi czas się bronili, przypieczętowali swój awans trzecią bramką. Tym samym piłkarze Unaia Emery'ego w fazie pucharowej nie znają innego scenariusza niż ten, w którym muszą odrabiać straty po nieudanym starciu na wyjeździe. Jednak po raz kolejny udowodnili, że na Emirates są bezlitośni, co wciąż pozwala im utrzymać się w turnieju.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey (87' Torreira), Kolasinac - Özil (69' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette (70' Iwobi).

Rennes: Koubek - Troare, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, André (79' Lea Siliki), Grenier (70' Hunou), Sarr - Ben Arfa, Niang.

Arsenal na Emirates okazał się bezlitosny od pierwszych minut i błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po prawej stronie boiska z piłką przy nodze stał Ainsley Maitland-Niles. Zamiast dośrodkowywać zagrał krótkie podanie do Aarona Ramseya, a ten odnalazł na piątym metrze Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk skierował piłkę do siatki, dając prowadzenie Kanonierom już w 5. minucie meczu.

Szybko strzelona bramka ożywiła londyńczyków. Ciągle atakowali, dominowali posiadanie piłki, ale kto by przypuszczał, że odrobią straty z pierwszego spotkania nim minie pierwszy kwadrans. Goście mogli być zaskoczeni, bo Sead Kolasinac, do którego została posłana futbolówka w pole kare był na pozycji spalonej i odpuścił piłkę, ale dobiegł do niej Aubameyang i zagrał ją z linii końcowej na długi słupek, a tam dopadł ją Maitland-Niles i strzałem głową pokonał golkipera Rennes.

Przyjezdni grali na połowie rywala przez dłuższą chwilę dopiero po upłynięciu 20. minuty. Nie udało im się jednak stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Później tempo meczu nie było tak wysokie. Arsenal co jakiś czas tworzył sobie sytaucję pod polem karnym Koubka, ale do przerwy nie zdobył wiecej goli.

Tuż po przerwie ekipa Rennes była bardzo blisko zdobycia bramki. Wszystko zaczęło sie od błędu Shkodrana Mustafiego. Mexer przejął futbolówkę i zagrał piłkę do partnera. Sarr miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale trafił w słupek. Na początku drugiej odsłony spotkania Arsenal i Rennes grały otwarty futbol, jednak później to zespół gości przeważał, a Kanonierzy bronili korzystnego rezultatu.

Aktywniej w ataku gospodarze zaczęli grać po pojawieniu się na murawie Henricha Mchitariana i Alexa Iwobiego kosztem Alexandre'a Lacazette'a i Mesuta Özila. Niedługo po tym Aubameyang zdobył trzeciego gola dla Arsenalu, czym przypieczętował jego awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Gabończyk świetnie wykończył precyzyjną wrzutkę Seada Kolasinaca.

Auba powinien zdobyć w tym meczu co najmniej hattricka. Napastnik The Gunners miał na to okazję w 82. i w 83. minucie spotkania, ale w obu tych sytuacjach spudłował. Nie dostał już więcej okazji, bo w końcówce to drużyna Rennes była groźniejsza w ofensywie, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Tym samym Arsenal awansował do ćwierćfinału, zwyciężając w dwumeczu 4-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kwiatinho komentarzy: 1312815.03.2019, 00:12

Widzę że porażka z BATE i Rennes w pierwszych meczach nie nauczyła niektórych pokory.
Najlepiej niech Chelsea i Napoli wyeliminują się jeszcze przed finałem.

vergil99111 komentarzy: 128615.03.2019, 00:12

Widzieliście Ozila przy drugiej bramce xDD?
Ja podczas meczu przeoczyłem.

mar12301 komentarzy: 2311715.03.2019, 00:11

Za tydzień Pio Pio Piątek strzeli Austriakom kilka goli, więc umili nam ten czas oczekiwania na mecz Arsenalu.

kamilo_oo komentarzy: 2356715.03.2019, 00:11

Zobaczcie sobie bramkę Grimaldo.

Cudo

kwiatinho komentarzy: 1312815.03.2019, 00:09

@alexis1908:
Taki kozak jesteś? W lidze jak wygrają zaległy mecz to mają tyle punktów co my także nie przesadzaj. Według mnie grają równiej i mają więcej doświadczenia. Obyśmy trafili na nich jak najpóźniej

kwiatinho komentarzy: 1312815.03.2019, 00:07

@Trequartista:
W sumie to niecałe 18 dni do następnego meczu.

@JanikK:
Akurat kiedy cały zespół, nawet tacy delikwenci jak Niles i Xhaka, złapał naprawdę dobrą formę, trafił się miesiąc przerwy. Typowy Arsenal.

mar12301 komentarzy: 2311714.03.2019, 23:59

@Trequartista: e tam. Napoli trafi na Eintracht, Chelsea na jakąś Benficę i różnie może być :D

@JanikK: do zobaczenia 1 kwietnia, przed meczem z Newcastle :D

Papaciok komentarzy: 438714.03.2019, 23:59

Dajcie spokój IMO musielibyśmy mieć jakiś serio zły dzień żeby przegrać z tymi drużynami co zostały
Chelsea się nie boje Napoli tez
Jak trzeba to potrafimy się spiąć
Wygramy te LE

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.03.2019, 23:57

To do zobaczenia za miesiąc

alexis1908 komentarzy: 360314.03.2019, 23:57

@kwiatinho: CFC A co oni grają? Ich się boje najmnjej drewna w składzie plus Hazard

kwiatinho komentarzy: 1312814.03.2019, 23:56

Nie do końca. Mogą się spotkać już w 1/4 A potem mogą odpaść w półfinale z inną drużyną. Wszystko kwestia drabinki

Trequartista komentarzy: 536614.03.2019, 23:55

@mar12301:
Jedynie te dwa zespoły mogą wyeliminować siebie nawzajem, reszta nie ma podjazdu :P

kamilo_oo komentarzy: 2356714.03.2019, 23:54

Oczywiście dzisiaj również nastąpiło chwilowe spięcie w mózgu Mustafiego, przez co prawie straciliśmy bramkę

new_star komentarzy: 6852 newsów: 914.03.2019, 23:54

Ja bym chciał zdecydowanie trafić na Czechów. Nie wiem czy to byłby najłatwiejszy przeciwnik, ale najbliżej żeby wybrać się na meczyk.

mar12301 komentarzy: 2311714.03.2019, 23:54

@Trequartista: o ile ktoś ich nie wyeliminuje wcześniej :P

SMTX komentarzy: 204814.03.2019, 23:54

Slavia byłaby spoko, bo to typowy underdog, któremu zapewne zabraknie ikry już w ćwierćfinale i skończą jak dynamo z chelsea jak trafią na kogoś mocniejszego. Nie ma co sobie dokładać trudnych męczących meczy, bo zapowiada się maraton do samego końca w lidze.

Trequartista komentarzy: 536614.03.2019, 23:53

Jeśli chcemy wygrać LE, to i tak prędzej czy później trzeba będzie ograć Chelsea i Napoli

FanekAFC komentarzy: 511214.03.2019, 23:53

Emery koniecznie musi odstawić Mustafiego na ławę, nie wiem czy on zagrał choć jednen perfekcyjny mecz w barwach Arsenalu. Miki też w miejsce Ozila na Newcastle i powinno być w miare gładko.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.03.2019, 23:52

A pan gwiazda H.Ben Arfa dał jakiś wywiadzik po meczu :)?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189514.03.2019, 23:50

W tej edycji LM i LE żadna angielska drużyna nie odpadnie grając z klubem z poza Anglii.

Róbcie screeny

mar12301 komentarzy: 2311714.03.2019, 23:50

Napoli awansowało tak jak Arsenal. 3-0 u siebie i 1-3 na wyjeździe i 4-3 w dwumeczu.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.03.2019, 23:49

Wolałbym uniknąć Chelsea i Napoli. Najbardziej chciałbym Villareal i powrót Cazorli na Emirates.

MartiniKS komentarzy: 45514.03.2019, 23:48

Gdyby doszło do takiego scenariusza, że Arsenal trafia na Napoli, to czy jest jakaś szansa na dostanie biletów? W ogóle to czy można jeszcze starać się o wejście na mecz kolejnej rundy z kim byśmy nie grali?

Garfield_pl komentarzy: 2795514.03.2019, 23:47

Hmm kurcze wygralismy z UTD, dziś awans w LE i taka cisza na kanonierach... A no tak, eksperci i krytycy nie mają o czym pisać, bo nie przegraliśmy i czekają teraz do jakiegoś słabego meczu... Idealnie sami siebie podsumowali haha

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492514.03.2019, 23:46

Chciałbym zobaczyć co Luka Jovic pokazałby na tle Mustafiego.

TheBestGooner komentarzy: 358414.03.2019, 23:45

A dla mnie to fajna będzie każda drużyna oprócz Chelsea, bo mecz z nagielską drużyną taki jakiś mało egzotyczny.

michal192837465 komentarzy: 765414.03.2019, 23:44

O, to chyba ja od przyszłego sezonu.

Ranczomen komentarzy: 1232114.03.2019, 23:43

@KySiO: Czarna pantera to niby jest, bo się wyróżnia, ale Hulka już nie zauważyli :S

KySiO komentarzy: 66714.03.2019, 23:42

Nigdy nie sądziłem, że będę pisał niusy o Arsenalu na MR

moviesroom.pl/z-ostatniej-chwili/filmy/czarna-pantera-zalicza-wystep-na-pilkarskim-boisku/

Ranczomen komentarzy: 1232114.03.2019, 23:42

Ja bym chciał teraz grę z Valencią/Villarrealem, a w następnej fazie również jedną z dwóch, w zależności jakby się to ułożyło. Jak grać z Kanonierami to z rozmachem :P

mar12301 komentarzy: 2311714.03.2019, 23:40

@Kysio2607: nie wiem, bo oglądałem Slavie. xD Ale się skończyło już bo na samą końcówkę włączyłem.

luko_PL komentarzy: 109814.03.2019, 23:39

@Elastico07: :D

Elastico07 komentarzy: 1252514.03.2019, 23:39

@havoc napisał: "Mam nadzieje ze nie trafimy na Slavie. Maja ciag na bramke chlopaki."
To Slavia powinna mieć nadzieję,żeby nie trafić na nas.Aktualnie jesteśmy największą marką w LE.

Kysio2607 komentarzy: 1336014.03.2019, 23:38

@mar12301: dzieki! Rozumiem że studio jako takie już się skończyło? Coś ciekawego mówili o naszym meczu?

Ranczomen komentarzy: 1232114.03.2019, 23:38

@TheBestGooner napisał: "Aubo to zajeżdża czasami takim Welbeckiem. Facet dostaje patelnię, seteczkę, którą byle gimb by dobił a on prawie się zabija o własne nogi."

Welbeck nie zabija się o własne nogi, tylko prezentuje futbol wyprzedzający nasze czasy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40014.03.2019, 23:38