Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes

Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes 14.03.2019, 21:56, Łukasz Wandzel 1008 komentarzy

Przed rewanżowym spotkaniem z Rennes kibicom Arsenalu towarzyszyła głęboka wiara w to, że ich ulubieńcy zdołają awansować do ćwierćfinału. I z pewnością się nie zawiedli, ponieważ Kanonierom wystarczył ledwie kwadrans, aby wyrównać wynik dwumeczu. Z kolei w drugiej połowie, choć londyńczycy przez długi czas się bronili, przypieczętowali swój awans trzecią bramką. Tym samym piłkarze Unaia Emery'ego w fazie pucharowej nie znają innego scenariusza niż ten, w którym muszą odrabiać straty po nieudanym starciu na wyjeździe. Jednak po raz kolejny udowodnili, że na Emirates są bezlitośni, co wciąż pozwala im utrzymać się w turnieju.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey (87' Torreira), Kolasinac - Özil (69' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette (70' Iwobi).

Rennes: Koubek - Troare, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, André (79' Lea Siliki), Grenier (70' Hunou), Sarr - Ben Arfa, Niang.

Arsenal na Emirates okazał się bezlitosny od pierwszych minut i błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po prawej stronie boiska z piłką przy nodze stał Ainsley Maitland-Niles. Zamiast dośrodkowywać zagrał krótkie podanie do Aarona Ramseya, a ten odnalazł na piątym metrze Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk skierował piłkę do siatki, dając prowadzenie Kanonierom już w 5. minucie meczu.

Szybko strzelona bramka ożywiła londyńczyków. Ciągle atakowali, dominowali posiadanie piłki, ale kto by przypuszczał, że odrobią straty z pierwszego spotkania nim minie pierwszy kwadrans. Goście mogli być zaskoczeni, bo Sead Kolasinac, do którego została posłana futbolówka w pole kare był na pozycji spalonej i odpuścił piłkę, ale dobiegł do niej Aubameyang i zagrał ją z linii końcowej na długi słupek, a tam dopadł ją Maitland-Niles i strzałem głową pokonał golkipera Rennes.

Przyjezdni grali na połowie rywala przez dłuższą chwilę dopiero po upłynięciu 20. minuty. Nie udało im się jednak stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Później tempo meczu nie było tak wysokie. Arsenal co jakiś czas tworzył sobie sytaucję pod polem karnym Koubka, ale do przerwy nie zdobył wiecej goli.

Tuż po przerwie ekipa Rennes była bardzo blisko zdobycia bramki. Wszystko zaczęło sie od błędu Shkodrana Mustafiego. Mexer przejął futbolówkę i zagrał piłkę do partnera. Sarr miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale trafił w słupek. Na początku drugiej odsłony spotkania Arsenal i Rennes grały otwarty futbol, jednak później to zespół gości przeważał, a Kanonierzy bronili korzystnego rezultatu.

Aktywniej w ataku gospodarze zaczęli grać po pojawieniu się na murawie Henricha Mchitariana i Alexa Iwobiego kosztem Alexandre'a Lacazette'a i Mesuta Özila. Niedługo po tym Aubameyang zdobył trzeciego gola dla Arsenalu, czym przypieczętował jego awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Gabończyk świetnie wykończył precyzyjną wrzutkę Seada Kolasinaca.

Auba powinien zdobyć w tym meczu co najmniej hattricka. Napastnik The Gunners miał na to okazję w 82. i w 83. minucie spotkania, ale w obu tych sytuacjach spudłował. Nie dostał już więcej okazji, bo w końcówce to drużyna Rennes była groźniejsza w ofensywie, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Tym samym Arsenal awansował do ćwierćfinału, zwyciężając w dwumeczu 4-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28503 newsów: 315.03.2019, 12:37

A co z Naszym losowaniem. Myślałem,że teraz?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2019, 12:36

Po to właśnie Ronaldo jest w Juventusie, więc nie ma innej opcji, jak wygrana Starej Damy LM.

Thrall komentarzy: 60115.03.2019, 12:36

macie link do losowania?

Rowerinho komentarzy: 225215.03.2019, 12:35

Juve wygra LM w tym roku, tak na chłopski rozum patrząc

piter1908 komentarzy: 510115.03.2019, 12:33

to reklamy przed filmem już były.
Teraz czas na poważne Losowanie poważnej Ligi :)

mar12301 komentarzy: 2311515.03.2019, 12:33

Barca, City, Juve i LFC to faworyci na półfinał myślę, że z tym dyskutować nie trzeba, ale Real czy PSG też byli faworytem i każdy wie jak się skończyło.

Ciekawe pary i będzie co oglądać. W końcu ta LM jakaś ciekawa, a nie ciągle Barcelona, Real, Atletico i Bayern. :)

NaZawszeArsenal komentarzy: 123715.03.2019, 12:32

Widać gołym okiem, że UEFA chce finał Juve - Barca.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 315.03.2019, 12:30

Jedziemy..gorące piłki część druga

gunners007 komentarzy: 954315.03.2019, 12:30

@Kysio2607: Wylecą z top4 z hukiem jak nic :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2019, 12:29

@pierre_afc
Tak się mówi, co ja poradzę :D

Tak jest i koniec, z tym się nie dyskutuje ^^

gunners007 komentarzy: 954315.03.2019, 12:29

Mecz Barca-Liverpool jeśli do niego dojdzie to będzie taki hicior, że już się jaram. Jakby to powiedział Peszkin będzie się działo !

Kysio2607 komentarzy: 1336015.03.2019, 12:29

Swoją drogą niezle kombo Tottenhamu, zaraz wyjazdy na Anfield i City w lidze i jeszcze na deser City w LM :D

Kysio2607 komentarzy: 1336015.03.2019, 12:28

Ja też za Manchesterem. W te wieczory będę całym serduchem za nimi!

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333015.03.2019, 12:28

Nie ma co typować teraz kto przejdzie a kto nie. Bez sensu. W ciągu miesiąca może się wszystko pozmieniać, bo ktoś złapie kontuzje czy coś...np. Messi bądź Ronaldo.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 315.03.2019, 12:27

Z całego serca kibicuje Ajaxowi a drugi to City też może wygrać bo grają bardzo efektownie.

marcingus1 komentarzy: 117815.03.2019, 12:26

ja tam wolę wygraną Barcy, bo Lpool Utd mamy w lidze, a na Lpool Barca bardzo liczyłem

pierre_afc komentarzy: 1207115.03.2019, 12:26

@Kanonier204: Nie obrażaj mnie :(

Tevez komentarzy: 408715.03.2019, 12:26

Angielski finał Liverpool vs City jest jak najbardziej możliwy. Klopp i Łysy zbudowali drużyny które wreszcie są w stanie ugrać coś w Europie.

Mihex komentarzy: 2360415.03.2019, 12:26

@Chlopek: Wiesz, ja się nie zdziwię jak u nas będzie to samo jak trafimy Chelsea/Napoli xD

Alonso komentarzy: 1282415.03.2019, 12:25

Przewidujemy awanse do 1/2 a gdybyście mięli wytypować jedną niespodziankę to kogo? Ja chyba Tottenham. Po Porto i Unietd nie będzie czego zbierać, za duże różnice kadrowe. Ajax niby przeszedł Real i grał dobrze z Bayernem ale Juve nie jest w kryzysie jak tamci giganci.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2019, 12:25

@pierre_afc
Jak to mówią:

Głupi ma zawsze szczęście.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 315.03.2019, 12:24

@DoomSlayer: Za te ciągłe romanse z Naszymi zawodnikami i za bute . Zespół którego nie cierpię a drugi właśnie MU.

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2415.03.2019, 12:24

Za te czerwo RvP, wabienie Fabregasa przez kilka lat i zachowywanie sie jak (negatywne slowo) Xaviego, Pique(nakladanie mu koszulki wiecej niz KlUbU) nie mozna byc za Katalonczykami. Juz wole United i bede im kibicowal

Barney komentarzy: 2085315.03.2019, 12:24

Wszystkie mecze z wyraźnym faworytem

gunners007 komentarzy: 954315.03.2019, 12:24

Podobają mi się pary, półfinały będą kozackie.

mar12301 komentarzy: 2311515.03.2019, 12:24

Ja mam tylko nadzieje, że Juve zdobędzie LM, a Arsenal LE. I tyle.

Superpuchar Europy: Juventus - Arsenal w sierpniu.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 515.03.2019, 12:23

Ale chciałoby się zobaczyć City - Liverpool w finałe a w finale LE najlepiej Arsenal - Chelsea :)

bayakus komentarzy: 128515.03.2019, 12:22

Ćwierćfinały wyglądają jak ustawione, ale chyba nie są :)

mar12301 komentarzy: 2311515.03.2019, 12:22