Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth

Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth 27.01.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 731 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety mogą być z siebie zadowoleni w 50 procentach. Rozegrali dziś znakomitą pierwszą połowę, grali kreatywnie i swobodnie na tle słabo prezentującego się rywala. Zdobyli dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że gładko wygrają to spotkanie. Jednak w drugiej połowie londyńczycy wrzucili niższy bieg, a zawodnicy prowadzeni przez Eddiego Howe'a przejęli inicjatywę. Wisienki zdołały strzelić tylko bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, lecz sprawili, że Arsenal zaliczył nerwową końcówkę. Mimo to Kanonierzy pokonali Bournemouth w 4. rundzie FA Cup, a dzięki temu za ponad miesiąc zmierzą się z ekipą Portsmouth, grającą na co dzień w League One.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi (62' Holding), Sokratis, Saka - Guendouzi, Xhaka - Pepe (69' Ceballos), Willock (90+2' Maitland-Niles), Martinelli - Nketiah.

Bournemouth: Traver - Smith, S. Cook, Ake, Simpson (76' Francis) - L. Cook, Surman, Gosling - H. Wilson (76' C. Wilson), Fraser, Solanke (89' Surridge).

Mecz nie zaczął się z podobną intensywnością, co spotkania Premier League, ale The Gunners bardzo szybko objęli prowadzenie. Wynik otworzył Bukayo Saka po krótkim podaniu od Gabriela Martinellego. Młody Anglik nie przestraszył się zagęszczenia rywali, znalazł sobie miejsce do uderzenia, a piłka po odbiciu od interweniującego piłkarza Wisienek wpadła do bramki. Podopieczni Mikela Artety zdominowali posiadanie piłki, a duet Saki z Martinellim był bardzo aktywny na lewej stronie tuż przy polu karnym gospodarzy.

Za usypiające tempo w niektórych minutach odpowiedzialni byli zawodnicy Eddiego Howe'a. Nie podejmowali walki i zachowywali się jak tło dla grającego piłką Arsenalu. Dzięki temu w 26. minucie oglądaliśmy znakomitą akcję bramkową. Joe Willock zagrał prostopadle do wolnego na lewym skrzydle Bukayo Saki, a ten dograł w szesnastkę. Futbolówka minęła Martinellego, ale sytuację zgrabnym strzałem wykończył Eddie Nketiah.

Ekipa Bournemouth zaczęła grać w piłkę dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale w defensywie dobrze spisywali się Matteo Guendouzi i Granit Xhaka, a Emiliano Martinez udanie interweniował, kiedy wymagała tego sytuacja. Wisienki podtrzymały swoją odważniejszą grę po przerwie, a Arsenalowi nie za dobrze wychodziło wyprowadzanie kontrataków. Jednak najważniejszym wydarzeniem w pierwszym kwadransie drugiej połowy była kontuzja Shkodrana Mustafiego, który po niepewnym starciu o piłkę nie podniósł się z murawy i opuścił boisko na noszach. Niemieckiego stopera zastąpił Rob Holding.

Ostatnie pół godziny Arsenal rozegrał z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Nie potrafił znaleźć drogi do bramki Travera po raz trzeci. Druga połowa charakteryzowała się częstymi przerwami. Starcia fizyczne powodowały, że zawodnicy obu drużyn co kilka chwil potrzebowali pomocy medycznej. Sędzia doliczył z tego powodu aż 8 minut. Wydłużona końcówka meczu stała się dla Arsenalu nerwowa, gdy Sam Surridge po dośrodkowaniu dopadł do piłki w polu karnym i ze spokojem trafił do siatki. Wisienki tylko postraszyły Kanonierów, ponieważ wynik nie uległ już zmianie.

BournemouthFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.01.2020, 13:08

Oficjalny profil flamengo potwierdził

Cartman_KG komentarzy: 363329.01.2020, 12:58

@silvano95: oby nie...

silvano95 komentarzy: 979629.01.2020, 12:49

Tottenham Hotspur are in talks with Olivier Giroud & are offering him a 1.5 year contract - José Mourinho wants him now, according to @DiMarzio.

PtoOk komentarzy: 220029.01.2020, 12:48

@GenzoArs: Arsenal też będzie miał ligę mistrzów

Kaczaza komentarzy: 722029.01.2020, 12:48

Za te 80 które może pójść na Upamencano to może by starczyło na Tarkowskiego i Nico Elvediego

Alonso komentarzy: 1282429.01.2020, 12:42

Tutaj nawet gdyby przyszedł Jędrzejczyk to byłoby jaranko

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.01.2020, 12:35

Tutaj nawet Messi czy Ronaldo byłby skreślony przed pierwszym gwizdkiem.

Ech0z komentarzy: 1039629.01.2020, 12:33

@GenzoArs: bo Arteta zrobi z Arsenalu Arsenal

Kaczaza komentarzy: 722029.01.2020, 12:32

Mari jeszcze meczu nie rozegrał ale już zapchajdziura...no ludzie, troszkę obiektywizmu.

Barney komentarzy: 2084829.01.2020, 12:31

Tutaj każdy narzeka ,A prawda taka ,że latem co roku latem sprowadzamy 1 gwiazdę.

Naburator komentarzy: 278429.01.2020, 12:29

@GenzoArs: Jest pewna różnica między nami a wielkimi klubami. U nas byłby graczem podstawowym, kimś kto ma być filarem obrony. W wielkich ekipach byłby jednym z wielu

lordpat komentarzy: 336529.01.2020, 12:29

@GunnerKaspi:
Ja Nadal nie lekceważę, nigdy.
Nadal nadal ma szansę na wygraną.

Ale widać, że Thiem sobie bardzo dobrze radzi i jego prowadzenie nie jest przypadkowe.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 929.01.2020, 12:22

Śmieszą mnie komentarze mówiące, że w lato idziemy po Upamecano. Przecież ten koleś w lato będzie miał tyle ofert, że nawet nie spojrzy w stronę oferty Arsenalu.
Jak można myśleć, że możemy konkurować o takich zawodników z klubami, w których będą oni mogli grać w LM?

thegunner4life komentarzy: 895129.01.2020, 12:19

@mizio:
Daję B.

pLYTEK komentarzy: 411829.01.2020, 12:19

Vamos Rafa

GunnerKaspi komentarzy: 70729.01.2020, 12:13

@lordpat: Byłoby bardzo ciekawie, jednak nie można lekceważyć Nadala - nie z takich opresji wychodził. Nie zmienia to faktu, że Austriak gra dzisiaj bardzo mądrze.

Rafa po meczu z Kyrgiosem miał zostać zwycięzcą AO;

Zverev też ku zdziwieniu niektórych wgniótł Wawrinkę w ziemię...

Czekam na finał Zverev - Thiem; jeśli będą grać w półfinale, to też się nie obrażę;

Mój typ na wygranie AO to jednak Zverev.

mizio komentarzy: 65129.01.2020, 12:10

Proszę o ankietę o najbardziej legendarnego obrońcę Arsenalu:
a) Mustafi
b) Squillaci
c) Senderos

Naburator komentarzy: 278429.01.2020, 12:09

@gnabry_: No, ale ta zapchajdziura nie kosztuje nas dużo, dodatkowo nie musimy go wykupywać po sezonie. Dla Arsenalu to w sumie nie będą duże koszta. A patrząc na to, że Holding gra fatalnie, Mustafi to Mustafi, a Chambers wypada na 9 miesięcy to na ŚO zostaje nam Sokratis i Luiz, czyli dwóch graczy xd Xhaka na SO? a kto zagra na jego pozycji? Chaotyczny Guendo?

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 129.01.2020, 12:08

Arsenal powinien celować w takich graczy jak Badiashile czy B. Kamara.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.01.2020, 12:07

#AFC | Arsenal currently training at the Emirates

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 129.01.2020, 12:06

@Naburator: Już lepiej dać na ŚO Xhake. Nie będzie żadnej różnicy, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na coś konkretnego.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.01.2020, 12:06

@coooyg11: Zeby sie tylko nie okazalo z Saliba tak jak z Holdingiem. Holding tez mial byc zbawieniem, kazdy wyczekiwal jego powrot po kontuzji, jakkby byl Bogiem obrony. A co z tego wyszlo to kazdy wie, obecnie jest w hierarchii nawet za Mustafim.

GunnerKaspi komentarzy: 70729.01.2020, 12:04

THIEM - NADAL
1 set: 7 - 6
2 set: 7 - 6

dzieje się

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.01.2020, 12:03

Revealed: Andre Cury, a Brazilian agent and a close friend of Raul Sanllehi, played a significant role to get the deal over the line on Arsenal's terms: A loan with an optional purchase clause with a total package that could reach 10m euros.

Bonus: Andre's work relation with Raul dates back to 2010 when the latter phoned him personally and asked the relatively unknown agent to be as close as possible to Neymar. Andre was sort of a spy providing daily reports to Raul for three years till Barca signed him.

Nwm czy było ale ciekawe

Naburator komentarzy: 278429.01.2020, 12:03

@gnabry_: Celem Arsenalu jest Upamecano. RB może go oddać tylko latem. W lato dojdzie jeszcze Saliba, który jak gra to jest najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Więc, kogo Arsenal byłby w stanie teraz ściągnąć, aby wzmocnić obronę?

softgreat komentarzy: 208129.01.2020, 12:00

dzis liverpool ma szanse zrownac sie punktami z arsenalem i chelsea.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 129.01.2020, 11:59

Te dwa potencjalne transfery to poziom coś pomiędzy Chambersem, a Squillacim.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 129.01.2020, 11:56

Arsenal ma tragiczną obronę i zamiast ją przebudować to tylko umacnia jej tragiczność.

BizoNxd6 komentarzy: 287829.01.2020, 11:55

@arsenal159

W sumie racja XD

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 229.01.2020, 11:55

11:48 - O godzinie 15 czasu polskiego konferencja Światowej Organizacji Zdrowia nt. obecnej sytuacji.

British Airways, Seoul Air i Lion Air wstrzymują swoje loty do i z Chin. Kazachstan zawiesza wszystkie połączenia, nie tylko lotnicze do i z Chin.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich cztery potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem (2019-nCoV), to członkowie jednej chińskiej rodziny.

coooyg11 komentarzy: 317129.01.2020, 11:54

Co wy się tak spinacie na tego Mariego, wiadome jest to, że jest to opcja na pół roku, po co nam Ukrainiec za 30 baniek na pół roku ? W lato wraca Saliba który ma papiery na Top Topów oraz na pewno przyjdzie jakiś obrońca za gruby hajs, jest jeszcze Luiz, Papa, Chambers i Holding, 15 środkowych obrońców w kadrze jest chyba niepotrzebnych

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.01.2020, 11:52

@BizoNxd6: Chyba kazdy by wolal xD

BizoNxd6 komentarzy: 287829.01.2020, 11:51

Wolałbym Ukraińca niż Mariego. Wszystko przemawia za tym młodszym.

thegunner4life komentarzy: 895129.01.2020, 11:51