Awans do fazy pucharowej, Arsenal 3-1 Partizan Belgrad.

Awans do fazy pucharowej, Arsenal 3-1 Partizan Belgrad. 08.12.2010, 21:47, Sebastian Czarnecki 672 komentarzy

Po nieco bezbarwnej grze i niezbyt ciekawym widowisku Arsenal ostatecznie pokonuje drużynę Partizana 3:1. Kanonierzy tym samym zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, jednak dopiero z drugiej lokaty.

Zobacz, na kogo może trafić Arsenal w 1/8 finału LM

Od samego początku inicjatywę przejęli gospodarze, którym bardzo zależało na wywalczeniu awansu do następnej rundy Ligi Mistrzów. Obrona gości była jednak bardzo dobrze zorganizowana, a Kanonierzy mieli bardzo duże problemy z przedarciem się pod pole karne rywala.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 13. minuty. Wtedy właśnie Bacary Sagna przeprowadził rajd prawą stroną boiska i dośrodkował na głowę Marouane Chamakha. Marokańczyk złożył się do strzału głową, jednak uderzenie było niecelne.

W 19. minucie dobrym rajdem popisał się Samir Nasri, który bez mniejszego problemu oszukał defensywę mistrzów Serbii. Francuz zdecydował się wyłożyć piłkę do wychodzącego Robina van Persiego, jednak ten nie zdołał umieścić piłki w bramce Stojkovica.

W 24. minucie Arsene Wenger został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Niestety kilka minut wcześniej Kieran Gibbs źle stanął na murawie, przez co nabawił się urazu. W miejsce poszkodowanego Anglika wszedł Emmanuel Eboue, który zmuszony został do gry na lewej flance linii defensywnej Arsenalu.

Pięć minut później Kanonierzy przeprowadzili groźną akcję, a Robin van Persie znalazł się z piłką w polu karnym rywali. Holender został jednak powalony na ziemię przez Jovanovica, a arbiter zdecydował się wskazać na wapno.

Kilkadziesiąt sekund później sam poszkodowany zdecydował się na strzał z jedenastu metrów, w przepiękny sposób pokonując Stojkovica. 1-0 dla Arsenalu!

W 34. minucie kapitalnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Emmanuel Eboue, który w przepiękny sposób ośmieszył obrońcę Partizana. Iworyjczyk zdołał jeszcze dośrodkować w pole karne, jednak jeden z obrońców wybił łaciatą na rzut rożny.

Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Grę wciąż dominowali Kanonierzy, jednak nie potrafili znowu zaskoczyć Stojkovica.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy gospodarze stanęli przed świetną okazją na podwyższenie rezultatu. Robin van Persie mógł zaskoczył bramkarza rywali strzałem zza szesnastki, jednak postanowił wyłożyć piłkę do wychodzącego na lepszą pozycję Maourane Chamakha. Marokańczyk jednak nie zdołał opanować podania posłanego od Holendra, a cała akcja zakończyła się fiaskiem.

Jednobramkowe prowadzenie Arsenalu utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Po piętnastu minutach przerwy od razu do ataku przeszli gospodarze. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Marouane Chamakh, jednak Stojkovic zdołał zatrzymać za wolnego Marokańczyka. Kanonierzy próbowali jeszcze zakończyć akcję bramką, jednak sztuka ta się nie udała.

Dwie minuty później gracze Arsenalu znaleźli się przed kolejną szansą na podwyższenie prowadzenia. Dośrodkowanie Denilsona wybił jeden z obrońców Partizana, jednak podał prosto pod nogi Samira Nasriego. Francuz zdecydował się na potężny strzał z pierwszej piłki, ale huknął tuż nad poprzeczką.

W 52. minucie drużyna gości nieoczekiwanie doprowadza do wyrównania. Do bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego trafia Cleo, jednak dużą w tym zasługę miał Sebastien Squillaci, który nieudanie zablokował strzał Brazylijczyka, co pokrzyżowało Polakowi plan obrony tego strzału.

Wyrównujące trafienie Cleo okazało się dużym sygnałem do ataku dla drużyny prowadzonej przez Arsene Wengera. Kanonierzy rzucili się do ataku, próbując przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wszelkie próby przez długi czas były jednak nieskuteczne.

W 67. minucie Arsene Wenger zdecydował się zmienić Andrieja Arszawina, który nie rozgrywał dzisiaj swojego najlepszego spotkania. Jego miejsce na murawie zajął Theo Walcott.

Wejście Anglika niewątpliwie ożywiło grę gospodarzy, bowiem już sześć minut po wejściu na boisku ponownie wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Walcott pięknym, mierzonym strzałem wykorzystał podanie od jednego z obrońców Partizana i od tego momentu na Emirates Stadium widniał wynik 2:1.

W 76. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę, bowiem Nicklas Bendtner zastąpił Marouane Chamakha.

Minutę później Kanonierzy podwyższają prowadzenie. Song i Nasri przeprowadzili kapitalną dwójkową akcję, a ten drugi zakończył ją strzałem w światło bramki Stojkovica. Serb skapitulował, 3:1 dla Arsenalu.

W 86. minucie miejsce miała dość kontrowersyjna sytuacja. Podczas, gdy Lazevski wychodził z sytuacją sam na sam z Fabiańskim, we wszystko wplatał się Bacary Sagna, który postanowił zażegnać niebezpieczeństwo. Paolo Tagliavento, który dorabia sobie jako fryzjer w rodzimym kraju, pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Czy aby na pewno była to słuszna decyzja?

Kilkanaście sekund później na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Petrovic, jednak kapitalną paradą popisał się Łukasz Fabiański, który nie pozwolił gościom zdobyć drugiej bramki.

Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnoszą gładkie zwycięstwo, jednak niedosyt w postaci drugiego miejsca w grupie niewątpliwie pozostał.

Arsenal: Łukasz Fabiański - Bakary Sagna, Laurent Koscielny, Sebastien Squillaci, Kieran Gibbs - Alex Song, Denilson, Samir Nasri - Andriej Arszawin, Marouane Chamakh, Robin van Persie.

Ławka rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Tomas Rosicky, Carlos Vela, Nicklas Bendtner, Theo Walcott, Jack Wilshere, Emmanuel Eboue.

Partizan: Stojkovic, Savic, Krstajic, Lazevski, Jovanovic, Medo, Petrovic, Babovic, Moreira, S. Ilic, Cleo

Ławka rezerwowych: Ilic, Stankovic, Brasanac, Davidov, Kizito, Iliev, Smaijanic.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.12.2010, 22:52

how -> Racja, teraz widać kto tu najbardziej spamuje. To wszystko wina Charlesa.

Dominika93 komentarzy: 293710.12.2010, 22:51

kamil_malin---> to się ciesz że teraz nie jesteś, przynajmniej nikomu nie staje na widok Twojego licznika komentarzy...

Howareyou--> a co na widok użytkowników, którzy mają najwięcej komentarzy??

kamil_malin komentarzy: 933210.12.2010, 22:51

A' propos naszej ukochanej Barcelony:

Prawda, że boskie? :D

kamil_malin komentarzy: 933210.12.2010, 22:49

Też kiedyś byłem w Tap 12 komentujących... jak to dawno było. ;)

Patryk, ale sam Czawi czy w duecie z:
a) Bocianem?
b) Serżjo?
c) Puziolem?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 710.12.2010, 22:47

Lolcześć, ja też biję konia przy patryka liczniku, ale przy moim też zaczyna mi już stawać. Jest progres.

W ogóle co za słaby spam na poprzedniej stronie, brak Charliego widać.

Ogólnie to ciekawa fotka Nasriego z tej szatni, taki fajny chłopak. Więcej!

Zawader komentarzy: 135910.12.2010, 22:46

Czyli moja wygrała , NASRI YEA ^^

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.12.2010, 22:45

Zawader -> Robisz fap fap patrząc na licznik moich komentarzy czy co? Dobrze, że Szef się teraz tak często nie udziela bo trzepceps miałbyś co najmniej taki jak biceps Pudziana.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27310.12.2010, 22:37

Patryk-----> na uj Ci to potrzebne jeśli można wiedzieć?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.12.2010, 22:34

Zawader -> Świetne :D Ale dawajcie dalej ^^

Dominika -> Szukam samego Samira :)

Dominika93 komentarzy: 293710.12.2010, 22:33

Patryk coś takiego mam zimbio.com/pictures/MPHZyfTCj4h/Arsenal+v+Plymouth+Argyle+FA+Cup+3rd+Round/dBRrnabKqvu/Robin+Van+Persie
ale nie wiem czy o to Ci chodzi

Zawader komentarzy: 135910.12.2010, 22:32

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.12.2010, 22:30

Mam dla was zadanie. Szukam zdjęcia Nasriego w dobrej lub bardzo dobrej jakości i w panoramicznej rozdziałce. Najlepiej aby Samir był na niej odwrócony plecami tak aby było widać numer z nazwiskiem, jednak jeśli macie coś innego też chętnie przyjmę. Rozdzielczość nie musi być duża bo to nie ma być tapeta na pulpit jednak nic małego też mi nie przypasi. Jak ktoś znajdzie lub takową posiada to będę wdzięczny jeśli się ze mną podzieli na PM czy tutaj :]

Dominika93 komentarzy: 293710.12.2010, 22:30

Griz---> haha taka obrona że ojaacie ^^ nie no dziękuje :) chociaż śmiesznie Ci to wyszło ;)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27310.12.2010, 22:28

Dominika-----> ja Cię broniłem! btw. pojedz po tym gościu, to było obraźliwe...

Dominika93 komentarzy: 293710.12.2010, 22:23

Patryk--> nie masz innej opcji niż uwierzenie mi na słowo ;)

Griz---> wiesz co... gdyby nie to że wiem o co chodzi chyba bym miała jakieś dziwne skojarzenia ;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.12.2010, 22:20

Dominika -> Jestem skłonny Ci uwierzyć.

Griz -> LOL.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27310.12.2010, 22:18

Patryk-----> zaświadczam Cię, iż jest trzeźwa. Jest niezbyt przytomna, bo nie wyspała się przeze mnie tej nocy. Bez skojarzeń:P

Dominika93 komentarzy: 293710.12.2010, 22:15

Patryk--> to niestety muszę Cię uświadomić iż w takim stanie się nie znajduję :)

Lavekall komentarzy: 38110.12.2010, 22:14

Anglia: Arsenal i tylko Arsenal

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.12.2010, 22:12

Dominika -> Tak. Sugeruję, że znajdujesz się w stanie lekkiego upojenia alkoholowego co sprawia, że jesteś "niezbyt przytomna" :]

Gigi -> Chini swoją drogą, ale jak go nie ma to nie jest tak super. Niby Kucharczyk ostatnio daje radę, ale Mezenga... IMO, powinniśmy się go pozbyć.

evelred komentarzy: 369110.12.2010, 22:11

Didn't think any Manchester United footballer could be dumber than @rioferdy but Patrice Evra's just made him look like Einstein.

piersmorgan

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4810.12.2010, 22:08

@patryk

Gdyby tak chaos z Zimbabwe w ataku został ogarnięty, co już raz się udało Urbanowi i nie leczył kontuzji, to by był problem z głowy. to samo tyczy się DixonaChotoczarnezłoto ;c

Dominika93 komentarzy: 293710.12.2010, 22:06