Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal

Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal 25.01.2015, 17:57, Przemek Lasek 3736 komentarzy

Wczorajsze wyniki mocarzy w Pucharze Anglii mogły zasiać odrobinę niepewności w głowach kibiców Arsenalu. Kanonierzy w pierwszej połowie pewnie prowadzili ze swoim rywalem, nie dając mu zbyt wielu okazji do sprawdzenia dyspozycji Szczęsnego. Wydawało się, że londyńczycy bez problemów dowiozą zwycięstwo. Tak się jednak nie stało - podopieczni Wengera po raz kolejny dostarczyli swoim kibicom emocji, dając sobie strzelić 2 bramki w drugiej części spotkania. Znakomity mecz rozegrał Tomas Rosicky. Zanotował on bramkę i asystę oraz był motorem napędowym Arsenalu w tym pojedynku. Kanonierzy nie bez problemów, ale jednak awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove Albion: Stockdale - Bruno (72. March), Greer, Dunk, Bennett - Holla, Ince - Calderon, Forster-Caskey (81. Colunga), Baldock - O'Grady

Arsenal: Szczesny - Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs - Flamini - Walcott (70. Sanchez), Ramsey, Ozil (80. Coquelin), Rosicky - Giroud (70. Akpom)

Już w 2. minucie padła pierwsza bramka! Prawym skrzydłem przedarł się Chambers, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czyhał Walcott. Anglik przyjął piłkę i silnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. 1-0 dla Arsenalu!

W 5. minucie Stockdale'a próbował pokonać Ramsey. Strzał Walijczyka został jednak zablokowany.

Początek spotkania wyraźnie należał do gości tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część.

W 22. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rosicky. Próba okazała się jednak niecelna.

W 24. minucie Rosicky świetnie dostrzegł stojącego w polu karnym Ozila. Niemiec nie miał w tej sytuacji problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 2-0 dla Arsenalu!

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Szczęsnego miało miejsce w 29. minucie spotkania, kiedy to po nieudanej interwencji Kościelnego piłkę uderzył pomocnik Brighton. Futbolówka przeleciała niewiele nad poprzeczką.

Brighton & Hove spoglądało tylko na graczy Arsenalu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 50. minucie Brighton zdobywa bramkę kontaktową. Chambers przegrał pojedynek główkowy na skraju pola karnego. W efekcie piłkę przejął O'Grady i płaskim strzałem pokonał bezradnego bramkarza Arsenalu.

Pięć minut później zawodnik gospodarzy próbował wymusić karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

W 58. minucie Arsenal strzela trzecią bramkę! Tomas Rosicky przejął piłkę przed polem karnym, po czym podał ją do Oliviera Giroud. Francuz odegrał ją do Czecha, który huknął z woleja, umieszczając futbolówkę w siatce.

W 62. minucie na boisku zameldował się March, który zmienił Saltora.

Kolejne minuty przyniosły groźniejsze ataki ze strony graczy Brighton. Nie byli oni jednak w stanie zmusić Szczęsnego do interwencji.

W 70. minucie Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Giroud i Walcotta, a w ich miejsce desygnować Akpoma i Alexisa.

Dwie minuty później Brighton & Hove zdobyło gola. W polu karnym Arsenalu piłkę dostał Baldock, po czym bez problemów przelobował bezradnie interweniującego Polaka.

Gospodarze chcieli iść za ciosem. Zmusili obrońców Arsenalu do dwukrotnego blokowania strzałów.

W 79. minucie na boisku zameldował się Coquelin, który zmienił Ozila.

Chwilę później na zmianę zdecydował się również szkoleniowiec gospodarzy. Z boiska zszedł Forster-Caskey, którego zastąpił Colunga.

W 82. minucie piłkę w polu karnym gospodarzy otrzymał Akpom. Anglik zwiódł obrońcę i uderzył futbolówkę wprost w Stockdale'a.

Chwilę później Arsenal miał znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia. Rzut wolny z 20 metra wykonywał Alexis, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Kolejne minuty to szybka i intensywna gra. Oba zespoły co jakiś czas szturmowały na bramkę swoich przeciwników, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie w strzeleniu gola.

W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego strzelał Alexis, jednak jego próba nie była na tyle dobra, aby pokonać Stockdale'a.

Chwilę później arbiter zakończył mecz rozgrywany na Falmer Stadium.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Przemek Lasek źrodło: własne
OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45627.01.2015, 23:54

Co zrobil takiego Szczesny po meczu z Brighton?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.01.2015, 23:53

Gabriel was in Paris today to complete the legal requirements of his transfer and speed up the work permit process. [Mirror]

4ciemny92 komentarzy: 20627.01.2015, 23:51

Ja tez szanuję innych kibiców, ale takiego kretyna na pewno szanować nie będę

Luke komentarzy: 21027.01.2015, 23:49

Hehe :D

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52427.01.2015, 23:48

Szanuje kibiców innych klubów, którzy się tu pojawiają ale nie toleruję zachowania takiego jakie zaprezentował Vesper.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40027.01.2015, 23:48

Puchar to puchar. Lepiej go miec, niz nie mieć. Nie zmienia to faktu, ze COC nie jest jakims prestizowym trofeum.

gunner1704 komentarzy: 131927.01.2015, 23:48

Puchary też szanujmy:) all of them.

DavidSilva21 komentarzy: 337927.01.2015, 23:46

@camsbruken - dzięki ale Ja pytałem poważnie co się stało Fabregasowi ;)

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45627.01.2015, 23:46

gunners007
Masz racje COC na pewno jest najmniej prestiżowy, ale troche irytuje mnie, jak wiekszosc kibicow nie ma po prostu zadnego szacunku do tego pucharu. :-P

gunner1704 komentarzy: 131927.01.2015, 23:46

Ponowie szanujmy się, niech piłka Nas łączy nie dzieli;)

Tomassini komentarzy: 272027.01.2015, 23:46

fa cup >>>>> COC

puchar myszki miki, dla klubów które nie dadzą rady o cokolwiek powalczyc w lidze czy europie... Czyli np. nas z ostatnich 8 +/- 2 lat, Liverpoolu, Tottenhamu czy evertonu.
FA cup, puchar niemiec czy hiszpani to tez troche trofea pocieszenia, ale rangą są o wiele wiele wyżej niż COC...

4ciemny92 komentarzy: 20627.01.2015, 23:46

Trzeba założyć stronę dla takich desperatow jak Vasper, zeby mogli odreagować , powyzywaja sie i im przejdzie

4ciemny92 komentarzy: 20627.01.2015, 23:43

Vasper
przez Twoją głupotę zanizasz nasze mniemanie o innych kibicach Chelsea. Włącz sobie MiniMini, obejrzyj Smerfy i idź spac

kb8konrad komentarzy: 142827.01.2015, 23:42

nie zwracajcie uwagi na takich jełopów. dzis jest jego dzien. Chciałby chlopak a nie ma gdzie odreagować blamażu z BRADFORD ;)

mic_now komentarzy: 218927.01.2015, 23:42

Vasper nie odpisuje, chyba mama mu kazała już iść spać.

camsbruken komentarzy: 125827.01.2015, 23:41

@MatArsenal luz, myślałem, że serio chcesz mnie obrazić :P

afctid komentarzy: 52127.01.2015, 23:40

Vasperek
Nie przypominam sobie, by ktoś tak pisał, chyba nikt nie jest takim hurraoptymistą mając na uwadzę to, że często męczymy się z czołówką. Wracaj do siebie, i tam zaniżaj poziom, zresztą na chelsealive jest chyba najniższy poziom ze wszystkich stronek.

Luke komentarzy: 21027.01.2015, 23:40

@bmwz5

Dwight to jest równy gość :D

gunners007 komentarzy: 954327.01.2015, 23:40

@OnceBlue_ForeverBlue

Tutaj chodzi o całą otoczkę przy FA Cup i do tego finał w maju na samo zakończenie sezonu, półfinały na Wembley no i co ważne grę o tarczę wspólnoty z mistrzem Anglii. Na pewno pieniądze za FA Cup są też dużo większe, no i sama nazwa, że puchar jest pod patronatem FA, a COC sponsoruje bank - capital one więc to jest tak jakby puchar banku:)
Wcześniej ten puchar nazywał się Carling Cup więc zmienia co chwilę nazwę, a to znacznie obniża prestiż i powoduje że to puchar bez tradycji.
Każdy puchar jest ważny, ale COC jest z tych wszystkich możliwych do zdobycia najmniej ważny.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.01.2015, 23:40

Liverpool have entered the race to sign Arsenal’s Chuba Akpom

W sumie bym się nie zdziwił, bo z takimi tuzami jak Lambert i Balotelli by wygrał i miałby łatwiej o miejsce w pierwszym składzie niż w Crystal Palace :P

Acrozod komentarzy: 4227.01.2015, 23:40

@bmwz5
The Office to najlepszy serial komediowy jaki kiedykolwiek odladalem. Postac Dwighta czy Michaela to po prostu mistrzostwo. Za rowno kreacja jak i gra aktorska. :)

camsbruken komentarzy: 125827.01.2015, 23:40

@MatArsenal ty jesteś ćwierć inteligentem jeśli uważasz że kibicuję ****si, nie obrażaj ludzi gimbusie i idź spać

4ciemny92 komentarzy: 20627.01.2015, 23:39

Widocznie strona Chelsea jest tak słaba , ze pojawiles sie tutaj. Wracaj sobie do niebieskiej części Londynu a od Arsenalu wara póki nie nabierzesz rozumu i wiedzy

MatArsenal9870 komentarzy: 216727.01.2015, 23:39

camsbruken

OOO sry jaki feil z mej strony... wziąłem cię przez momęt za jednego z gimbusów z "fanów' czelsi

zwracam honor i przepraszam - bez urazy

mic_now komentarzy: 218927.01.2015, 23:38

Mówi kibic chelsea który pewnie najpierw myślał że chelsea będzie The invicibles, później, że wygra 4 trofea. Jak dla mnie to wy myślicie że jesteście bogami a później dostajecie plaskacza po ryju od rzeczywistości

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11727.01.2015, 23:37

Dzięki. Coś sobie wybiorę.

4ciemny92 komentarzy: 20627.01.2015, 23:36

Vasper
Bujaj się stąd i nie obrażaj Arsenalu ! Bo gdyby nie Abramowicz to Smerfy by były na poziomie Newcastle. A Arsenal na swój prestiż pracował długie, długie lata, ale Ty nie masz o tym pojęcia

Vasper komentarzy: 1227.01.2015, 23:36

Najbardziej bawi mnie wasz optymizm przed każdym meczem z topki, piszecie tutaj że "tych to pyknięcie 5:0, tu ich rozjedziemy, Ci są ciency to wygramy", a co do czego okazuje się że dostajecie;)

MatArsenal9870 komentarzy: 216727.01.2015, 23:36

camsbruken

Prędzej Fabregas dostanie (powaznej) kontuzji mózgu (depresja) jak się dowie, ze tacy ćwierć inteligenci jak user Vasper czy camsbruken kibicują Chelsea..... wróc nie dowie się bo bo takie "pisklaki" i wygnańcy z zone-friendsa Chelsea nikogo nie obchodzą ;) Nie pozdrawiam

sebastix11 komentarzy: 599127.01.2015, 23:36

arsenallord

Polecam ci zobaczyc te filmy: Luźny Gość, Wolny Strzelec, Zabić Irlandczyka, Jennifer 8

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.01.2015, 23:36

Lays@
Marzag@
KOL@

Sprawdźcie swoje priv i jeśli możecie odpiszcie :)

mic_now komentarzy: 218927.01.2015, 23:35

vasper kolejny jełop z strony innego klubu. To już jakaś plaga. Czemu wy nie możecie siedzieć na swoich stronach? A już wiem, bo chelsea nie ma żadnej porządnej strony fanowskiej tylko taki chlew jak chelsealive chociażby.

Vasper komentarzy: 1227.01.2015, 23:34

Anglia to nie Hiszpania, gdzie Barcelonka sobie wpada do Elche i ich odprawia z kwitkiem 6:0, w Anglii 2 ligowiec ogrywa City, 3 ligowiec Chelsea, czy 4 ligowiec remisuje z United. Ciężko jest przewidzieć wynik, za to się kocha BPL;>

camsbruken komentarzy: 125827.01.2015, 23:34

Prośba do admina o IP Vasper, Nie żal mi takich ludzi więc skorzystam sobie z jego środków finansowych :)

1000 like pękło, dziękujemy ! :)

PS. Poszukujemy redaktorów, jeśli ktoś byłby zainteresowany zapraszam na priv.

afctid komentarzy: 52127.01.2015, 23:33

Vasper
Ciebie chyba coś boli skoro musiałeś się tu wypłakać. Wracaj do Rosji ;)

Luke komentarzy: 21027.01.2015, 23:32

@arsenallord

The Heat, Predestination, Let's be cops.
Z dramatów The Judge, a z wojennych Fury i Lone Survivor.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41227.01.2015, 23:32

@szymoniq97
FA Cup to najstarsze rozgrywki pucharowe na świecie.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 127.01.2015, 23:32

Vasper, Remy jako samotny napastnik zdziała niewiele więcej niż Torres, z poważnymi zespołami nie zrobi różnicy :P

Vasper komentarzy: 1227.01.2015, 23:31

I ch.. w du.. wszystkim brudasom z tej strony którzy rzucają hejty w stronę Costy, zajmijcie się tam lepiej swoimi nieudolnymi napastnikami, bo jak narazie to wam tylko Sanchez du.. ratuje, prawda boli kanonierki panienki:)

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45627.01.2015, 23:31

szmoniq97 - wiadomo, że FA Cup > COC, ale puchar ligi, jak dla mnie jest także ważnym trofeum

szymoniq97 komentarzy: 166827.01.2015, 23:30

OnceBlue
FA Cup to najstarsze rozgrywki w Anglii, tutaj liczy się renoma.

royal87 komentarzy: 142427.01.2015, 23:29

arsenallord
Noc oczyszczenia :)

Vasper komentarzy: 1227.01.2015, 23:29

Tak czy siak męcz powinien skończyć się wynikiem 3:0, ponieważ były 2 ewidentne karne, do tego czerwień dla Lucasa, Hendersona i Costy, sędzia dziś totalne dno ;)

camsbruken komentarzy: 125827.01.2015, 23:29

Kontuzja Fabregasa poważniejsza niż się spodziewano. Diagnoza wskazuje na raka siusiaka. -Skysport