Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal

Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal 25.01.2015, 17:57, Przemek Lasek 3736 komentarzy

Wczorajsze wyniki mocarzy w Pucharze Anglii mogły zasiać odrobinę niepewności w głowach kibiców Arsenalu. Kanonierzy w pierwszej połowie pewnie prowadzili ze swoim rywalem, nie dając mu zbyt wielu okazji do sprawdzenia dyspozycji Szczęsnego. Wydawało się, że londyńczycy bez problemów dowiozą zwycięstwo. Tak się jednak nie stało - podopieczni Wengera po raz kolejny dostarczyli swoim kibicom emocji, dając sobie strzelić 2 bramki w drugiej części spotkania. Znakomity mecz rozegrał Tomas Rosicky. Zanotował on bramkę i asystę oraz był motorem napędowym Arsenalu w tym pojedynku. Kanonierzy nie bez problemów, ale jednak awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove Albion: Stockdale - Bruno (72. March), Greer, Dunk, Bennett - Holla, Ince - Calderon, Forster-Caskey (81. Colunga), Baldock - O'Grady

Arsenal: Szczesny - Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs - Flamini - Walcott (70. Sanchez), Ramsey, Ozil (80. Coquelin), Rosicky - Giroud (70. Akpom)

Już w 2. minucie padła pierwsza bramka! Prawym skrzydłem przedarł się Chambers, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czyhał Walcott. Anglik przyjął piłkę i silnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. 1-0 dla Arsenalu!

W 5. minucie Stockdale'a próbował pokonać Ramsey. Strzał Walijczyka został jednak zablokowany.

Początek spotkania wyraźnie należał do gości tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część.

W 22. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rosicky. Próba okazała się jednak niecelna.

W 24. minucie Rosicky świetnie dostrzegł stojącego w polu karnym Ozila. Niemiec nie miał w tej sytuacji problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 2-0 dla Arsenalu!

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Szczęsnego miało miejsce w 29. minucie spotkania, kiedy to po nieudanej interwencji Kościelnego piłkę uderzył pomocnik Brighton. Futbolówka przeleciała niewiele nad poprzeczką.

Brighton & Hove spoglądało tylko na graczy Arsenalu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 50. minucie Brighton zdobywa bramkę kontaktową. Chambers przegrał pojedynek główkowy na skraju pola karnego. W efekcie piłkę przejął O'Grady i płaskim strzałem pokonał bezradnego bramkarza Arsenalu.

Pięć minut później zawodnik gospodarzy próbował wymusić karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

W 58. minucie Arsenal strzela trzecią bramkę! Tomas Rosicky przejął piłkę przed polem karnym, po czym podał ją do Oliviera Giroud. Francuz odegrał ją do Czecha, który huknął z woleja, umieszczając futbolówkę w siatce.

W 62. minucie na boisku zameldował się March, który zmienił Saltora.

Kolejne minuty przyniosły groźniejsze ataki ze strony graczy Brighton. Nie byli oni jednak w stanie zmusić Szczęsnego do interwencji.

W 70. minucie Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Giroud i Walcotta, a w ich miejsce desygnować Akpoma i Alexisa.

Dwie minuty później Brighton & Hove zdobyło gola. W polu karnym Arsenalu piłkę dostał Baldock, po czym bez problemów przelobował bezradnie interweniującego Polaka.

Gospodarze chcieli iść za ciosem. Zmusili obrońców Arsenalu do dwukrotnego blokowania strzałów.

W 79. minucie na boisku zameldował się Coquelin, który zmienił Ozila.

Chwilę później na zmianę zdecydował się również szkoleniowiec gospodarzy. Z boiska zszedł Forster-Caskey, którego zastąpił Colunga.

W 82. minucie piłkę w polu karnym gospodarzy otrzymał Akpom. Anglik zwiódł obrońcę i uderzył futbolówkę wprost w Stockdale'a.

Chwilę później Arsenal miał znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia. Rzut wolny z 20 metra wykonywał Alexis, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Kolejne minuty to szybka i intensywna gra. Oba zespoły co jakiś czas szturmowały na bramkę swoich przeciwników, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie w strzeleniu gola.

W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego strzelał Alexis, jednak jego próba nie była na tyle dobra, aby pokonać Stockdale'a.

Chwilę później arbiter zakończył mecz rozgrywany na Falmer Stadium.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Przemek Lasek źrodło: własne

Thierry Henry:
"Uwielbiam pasję, kocham agresję, ale myślę, że Diego dwa razy posunął się za daleko. To powinna być czerwona kartka, ale żaden z sędziów tego nie widział."

schnor25 komentarzy: 1854628.01.2015, 11:18

Kanonier

zachowuje się jak jakieś zwierze z buszu, jak swego czasu Pepe w Realu. Może i strzela dla CFC, ale ja tego typu zawodników w naszych szeregach nie chciałbym widzieć. Osobiście dałbym mu 5 meczów zawiechy, ale układy, układziki, $$ i skończy się na niczym.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.01.2015, 11:13

kamilo - akurat od skrtela dostal kuksanca teraz i wczesniej, skrtel tez widze chce dostosowac poziom

facebook.com/premierleaguenabiezaco

Polecamy zagladac. I nie tylko po streamy. Jest tam tekst i filmiki z tym co zrobil Costa.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.01.2015, 11:02

kamiloo - nadepnal raz na cana, raz na skrtela - na cana wydaje sie umyslnie

poza tym prowokowal i dostal po zoltej kartce razem z gerrardem, gdy wdali sie w przepychanke

kamilo_oo komentarzy: 2356728.01.2015, 10:56

O co chodzi z tym Costą bo nie oglądałem wczoraj meczu ?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 128.01.2015, 10:55

Dominik

Bo jeszcze nieoficjalnie, ale leci już na testy

Dominik1990 komentarzy: 32028.01.2015, 10:39

@Marcinafc93 ale na oficialnej stronie Valencii nie a nic takiego że Bakkali do nich trafił

Frytek komentarzy: 319728.01.2015, 10:35

1 Red Membersihp=1 bilet na mecz

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.01.2015, 10:35

Pisza tam rowniez o Coqu i Giroudzie, ale z tego co kojarze to Giroud podpisal nowy kontrakt czy jednak cos mnie ominelo?

Olivier Giroud and Francis Coquelin are also expected to pen extensions in the near future.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.01.2015, 10:33

Arteta dostanie przedluzenie kontraktu o rok, co jest oczywiscie dobrym rozwiazaniem, pod warunkiem, ze Flam zostanie sprzedany

news.arseblog.com/2015/01/report-arteta-extension-agreed/

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.01.2015, 10:28

Btw to czemu nie ma ocen pomeczowych i redakcja spi

To juz latwiej byloby kopiowac noty z bbc, whoscored czy czegokolwiek, przynajmniej bylaby pewnosc, ze sie pojawia.

A tak to mamy oceny kilku meczow, pozniej ktos zapomina, pozniej znowu sa i znowu nie ma....

pronik komentarzy: 517928.01.2015, 10:25

Komu kibicowałeś w lidze angielskiej? Manchesterowi? Chelsea? Liverpool? Poza Tottenhamem i Southamptonem.
Bale [śmiech] Bardzo lubiłem Arsenal, ale kiedy przeszedłem do Tottenhamu, to oczywiście trochę się od nich oddaliłem. Jednak za dziecka bardzo mi się podobali, podobali mi się Henry czy Vieira, grali doskonale

matek95 komentarzy: 79028.01.2015, 10:09

Coś czuję, że Gabriela ogłoszą w deadline day żeby potem nie było, że nie kupiliśmy nikogo :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.01.2015, 09:48

Arsenal boss Arsene Wenger will test Barcelona's resolve to keep former Liverpool striker Luis Suarez by making a summer bid

josephik komentarzy: 46328.01.2015, 09:48

A tak dzisiaj wyskoczył The Sun :)

Arsenal boss Arsene Wenger will test Barcelona's resolve to keep former Liverpool striker Luis Suarez by making a summer bid. The Gunners, meanwhile, face a race against time to land Valencia left-back Jose Luis Gaya, 19, who is set to be offered a vastly improved new deal by the Spanish side.

kaman17 komentarzy: 497828.01.2015, 09:47

Ale United się odbudują, kwestia czasu kiedy znowu zaczną walczyć o najwyższe cele.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 128.01.2015, 09:39

Kaj ten Gabriel? ;d

koczan_4 komentarzy: 330228.01.2015, 09:27

@Mic
Bo United nie gra w europejskich pucharach i FFP ich po prostu nie obowiązuje.

Kaczaza komentarzy: 722028.01.2015, 09:21

Hans_Zimmer;
Ponieważ City przegrało ze Stoke

michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 09:01

wie ktos czy w przypadku kiedy wykipilbym sobie membershipa red to czy moglbym kupic kilka biletow ? Czy tylko jeden bilet da rade zabukowac?

mic_now komentarzy: 218928.01.2015, 08:57

United ma takie dochody roczne że mimo wydawania takich kwot na płace mogą sobie jeszcze pozwolić na transfery za 200mln w ciągu roku a i tak dalej spełlniają FFP. To się nazywa gospodarka kapitałem. Ostatnio czytałem że united jest obecnie jedynym klubem na świecie który mógłby wydać 250mln na messiego i nie złamać zasad FFP. Jeśli to prawda to jeszcze większe wow.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.01.2015, 08:56

Shaw nie zarabia 50 tys, predzej 150 tys :D

Ja to sie smieje z United, ze wydali mnostwo kasy i placa mnostwo kasy a graja kaszanke

Natomiast, to ze wydaja duzo kasy mnie nie smieszy, poniewaz swoj prestiz budowali latami, wiec majac sporo kibicow dostaja sporo kasy od sponsorow i kupuja drogich graczy.

Bardzo mnie jednak zastanawia, co zrobia ze swoimi placami, kiedy nie wejda do top4, sponsorzy stwierdza, ze nie beda placic takiej kasy za sredniaka ( jesli tak skonstruowali umowe oczywiscie ), dochody beda znacznie mniejsze, a pilkarzom placic trzeba bedzie oczywiscie ;]

Beda musieli szukac oszczednosci

Hans_Zimmer komentarzy: 594528.01.2015, 08:51

wygrywamy z taką drużyną jak City, a przegrywamy ze Stoke.

michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 08:45

Ja rowniez i cenie ich za wyniki jakie osiagaja pomimo takich transferow w tak wymagajacej lidze. Potrafimy wygrac z City ktore jest napakowane kasa na wylot. Strach sie bac co by bylo gdyby Wenger dysponowal taka gotowka, jaka druzyne mogl by stworzyc...

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.01.2015, 08:36

michalm1
Dlatego cenię Arsenal za mądre wydawanie pieniędzy.

michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 08:32

simpllemann
To sie nazywa "finansowe fair play". Takie cos nie istnieje w pilce noznej akutalnie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.01.2015, 08:25

Zarobki piłkarzy United:

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.01.2015, 08:14

pauleta19
Pewnie jego uniwersalność, bo Grosskreutz może grać niemal na każdej pozycji. Przy tylu kontuzjach w klubie to duży plus. No i wydolność, bo biegać to on może cały mecz. Płuca nie do zdarcia.

pierre_afc komentarzy: 1207128.01.2015, 08:00

Trzymać kciuki! Dzisiaj mam dwa kolosy :< jeden z matmy, drugi z infy..

kowalski komentarzy: 269728.01.2015, 07:29

skysports.com/transfer/news/21476/9683243/transfer-window-from-gilberto-silva-to-andre-santos-we-look-at-the-best-and-worst-of-arsenals-brazilian-signings

XandeR komentarzy: 965428.01.2015, 04:24

GSW&Klay napisali nowy rozdzial w historii NBA ostatnio.

youtube.com/watch?v=Wxjsz92v53M

Czeczenia komentarzy: 1247528.01.2015, 02:58

Jeżeli ten obrońca jest pewny, to okno uważam za odpowiednie.

Były plany co do DM-a, ale objawił się Coq. Tylko, że to były plany na drugiego pomocnika (Perrin). Wielu oczekuje, że w lecie odejdą Flamini i Arteta, to Coquelin akurat będzie drugi, Bielik trzeci + ew. letni transfer (albo w końcu WZMOCNIENIE, albo Wenger znów da dobrą bekę i nikogo nie kupi)

Przyjdzie ten Paulista, będzie czterech CB, a w lecie też można szukać kogoś za Pera.

Pozostałe formacje są licznie obsadzone i moim zdaniem nikt nie przyjdzie. Mówię oczywiście o lecie, bo zima to pewnik.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 02:43

Grosskreutz jest tragiczny. Też nie wiem, co w nim widzi Klopp.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11728.01.2015, 02:08

Mid---> Großkreutz to mógłby być DP w Cambridge, a nie w Arsenalu. Nie wiem jak taki piłkarz może grać w BVB.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.01.2015, 02:01

@pauleta19
Ja próbowałem ostatnio oglądać mecz Interu z Torino... Na próbie się skończyło - nie dałem rady.

Myślicie że Kevin Großkreutz mógłby u nas robić robotę na DP? Coś tam pisali o naszym zainteresowaniu nie, a nie widzę gdzie on mógłby u nas występować - jedynie środek pola.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 01:52

And in the Premier, which club did you follow?

Bale: [Laughs] I used to like Arsenal a lot, but when I moved to Tottenham of course I liked them less - but I really liked Thierry Henry and Patrick Viera, those kind of players. They were incredible.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 01:44

gunner1704, jest dokładnie tak jak mówisz. Był lekki faul, ale Chambers nie powinien liczyć na przychylność sędziego tylko wybić tę piłkę, więc można go usprawiedliwiać do pewnego stopnia. Natomiast, co tam później wyrabia Flamini to jest dramat.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 01:34

paw3u, ja wolałbym rachować całki niż oglądać włoską piłkę :P

FadeIn komentarzy: 354728.01.2015, 01:32

moim zdaniem był faul na Chambersie. Koleś skoczył na niego i przygwożdził go do ziemi. NIby jak miał się ruszyć. Ja wiem, ze mógł coś tam coś tam. Jak ktoś twierdzi inaczej to będzie miał swoje argumenty ale przwda jest taka, że to był ułamek sekundy na zrobienie czegoś a jak ktoś na ciebie skacze to jest ciężko cokolwiek zrobić.