Bafana Bafana na kolanach. RPA vs. Urugwaj 0-3

Bafana Bafana na kolanach. RPA vs. Urugwaj 0-3 17.06.2010, 11:29, Krzysztof Mierkiewicz 15 komentarzy

Rozegrane wczorajszego wieczoru spotkanie Grupy A pomiędzy gospodarzami turnieju a Urugwajem zapoczątkowało 2. rundę meczów grupowych. Jak można było się spodziewać, na boisku nie było już tak wiele chłodnej kalkulacji i gry „na zero z tyłu”. Wielu kibiców futbolu na to właśnie w trakcie pierwszych gier w grupach narzekało.

Przystępując do spotkania w Pretorii, drużyna RPA miała świadomość, że najbliższe 90 minut będzie dla niej niezwykle ważne, gdyż ostatni mecz w grupie podopieczni Parreiry rozegrają z Francuzami. Zawodnicy Bafana Bafana wyszli na boisko wyraźnie zmotywowani, ale ich nieliczne atuty zostały szybko zneutralizowane przez nienaganną taktykę Charruas.

Z minuty na minutę Urugwaj przejmował inicjatywę na boisku. Coraz śmielej w ataku poczynali sobie Suarez, Cavani i Diego Forlan. W 24. minucie gry ten ostatni wypracował sobie pozycję w okolicach 30. metra i mocno uderzył w kierunku bramki wyraźnie zaskoczonego tym faktem Khune. 1-0.

W drugiej odsłonie gry widzieliśmy niepotrafiących znaleźć konceptu na ten mecz Afrykańczyków, w zestawieniu z dynamicznie i konsekwentnie grającym Urugwajem. 76. minuta gry przyniosła wydarzenie, które przypieczętowało los gospodarzy – po faulu w polu karnym na Suarezie czerwoną kartkę ujrzał Khune, a sędzia wskazał na rzut karny. Gracze RPA protestowali, słusznie podnosząc argument, że napastnik Urugwaju był na pozycji spalonej. Arbiter pozostał jednak niewzruszony, a Forlan bez trudu pokonał rezerwowego golkipera. W ostatnich sekundach meczu, gdy wielu kibiców gospodarzy zmierzało już do wyjść, wynik spotkania strzałem głową z najbliższej odległości ustalił Pereira.

Wygląda zatem na to, że po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata, drużyna gospodarzy nie zdoła wyjść z grupy. Wszystko jednak okaże się w najbliższy wtorek, kiedy to RPA podejmie Francję.

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja RPAReprezentacja Urugwaju autor: Krzysztof Mierkiewicz źrodło: własne
luq007 komentarzy: 289918.06.2010, 20:16

Bramka Forlana kapitalna :]

laskowski19051995 komentarzy: 494518.06.2010, 13:24

Szkoda trochę reprezentacji RPA mam nadzieję że jeszcze zdołają wyjść z grupy :[

Kondzior12 komentarzy: 490017.06.2010, 17:10

Dobry mecz Forlana jak i całego Urugwaju.

waldek_89 komentarzy: 573517.06.2010, 16:47

mecz z początku nawet dobry, ale później RPA po stracie gola, nie była tym samym zespołem, w sumie to było do przewidzenia że RPA może przegrać ten mecz i tak się stało.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1517.06.2010, 15:14

Inaczej potoczyłby się mecz, gdyby sędzie odgwizdał spalonego po akcje po ktorej był karny dla Urugwaju. Ale cóż, sędziowie zazwyczaj sprzyjają gospodarzom, teraz było na odwrót i tylko cud może pomóc RPA wyjśc z grupy.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.06.2010, 13:35

Urugwaj wygrał i zasłużenie znajduje się na pierwszym miejscu w grupie A. Bafan Bafana za pewne z grupy nie wyjdą, a dzisiejsze spotkanie Francja - Meksyk może wyłonić kto jako druga drużyna wyjdzie z grupy. Francja będzie miała łatwiej bo ostatnie spotkanie grają z RPA, a Meksyk jeżeli chce wyjść do 1/8 powinien uzyskać dobry wynik z Francuzami bo ostatni mecz grają z Urugwajem, który wydaje się być najmocniejszą ekipą w tej grupie.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12617.06.2010, 13:13

Forlan całkiem fajnie ciągnie Urugwaj i w ostatnim meczu zasłużenie wygrali. Wreszcie padło trochę w bramek i może ta druga kolejka będzie ciekawsza. Swoją drogą, te nury Suareza są mega bezczelne. Aż żal było patrzeć na jego akcje w ostatnim spotkaniu.

kamil_malin komentarzy: 933217.06.2010, 12:57

Grali piach i zasłużenie przegrali. Rozumiem, że sporo odstają od Urugwaju jeśli chodzi o umiejętności ale gracze RPA nawet nie mieli pomysłu na atakowanie Urugwaju. Nie widziałem w nich woli walki i dążenia do zwycięstwa, liczyłem na nich, a bardzo mnie rozczarowali. Urugwaj także nie zagrał jakiegoś super spotkania, jeśli gospodarze by się zmotywowali mogli nawet pokonać faworyzowany zespół z Ameryki Południowej. Jeśli nie zdarzy się jakiś cud, to RPA z taką grą może się już pakować.

RomanAbramov komentarzy: 80317.06.2010, 12:56

Diego Forlan i Diego Milito to sa ludzie ktorzy sieja zniszczenie teraz w europejskiej pilce

Gunner_995 komentarzy: 655017.06.2010, 12:54

Boski Diego królem strzelców :D Ale trzymam kciuki za Bafana Bafana są gospodarzami więc powinni wyjść z grupy! Jak będzie remis dzisiaj w meczu Meksyk vs Francja to mają na to szanse! :)

minik999 komentarzy: 22117.06.2010, 12:44