Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.12.2019, 15:37

Tu chlop wypisuje tych co ćwiczyli

Garfield_pl komentarzy: 2778131.12.2019, 15:36

Ciekawe co z Bellerinem, mógłby obstawić prawą obronę, a Niles na lewej, chyba że Saka zregeneruje się na czas.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.12.2019, 15:36

Xhaka, Holding, Martinelli Sokratis and Ceballos all involved in full training today at Colney. Watts

Garfield_pl komentarzy: 2778131.12.2019, 15:35

Ranczomen komentarzy: 1230531.12.2019, 15:29

Tylko jeden Arboleda był w stanie uratować obronę Arsenalu. I nie chodzi mi o jakiegoś podrzędnego z brazylijskiej :X

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 131.12.2019, 15:27

Arteta nie ma takiego parcia jak Wenger swego czasu, ciężko będzie o dobre transfery, wysoka gotówka i kontrakt, albo będziemy jeszcze w większym bagnie. Nie ma czym zachęcić piłkarzy do gry w Arsenalu.

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 131.12.2019, 15:13

@mallen: Wenger swego czasu potrafił przekonać najlepszych zawodników żeby dołączyli do Arsenalu. Pora na Artetę. Fakt czas jest trudny ale jeśli Hiszpan ma plan na nowy projekt to dlaczego nie?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 631.12.2019, 15:12

Arsenal had agreed a deal for 28 year old São Paulo centre-back Robert Arboleda, loan with obligation to buy before opting to sign David Luiz instead. Maybe Arsenal will reignite their interest in the Brazilian CB.

mallen komentarzy: 2123931.12.2019, 15:09

Ciekawe czy uda się wyhaczyć na dniach B2B i CB, którzy by z buta wpadliby do pierwszej 11 i podnieśli poziom. Pewnie marzenia.

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 131.12.2019, 15:07

@mallen napisał: "Arsenal osiągnął porozumienie z Herthą w sprawie wypożyczenia Xhaki z późniejszym wykupem za 25 milionów funtów, ale ostatnie słowo należy w tej transakcji do Mikela Artety. Wszystkie warunki są dogadane, ale wypożyczenie stanie się faktem tylko jeśli Arteta będzie zadowolony z dostępnych dla siebie opcji i możliwości zastąpienia Szwajcara."
Trzymanie na siłę zawodnika, który chce odejść mija się z celem i jest poniekąd głupotą. Skutki takich decyzji mogą być różne, ale zazwyczaj są złe.

TlicTlac komentarzy: 600931.12.2019, 15:06

@RIVALDO700:

Casillas czy van Dijk to kpina w tej 11, Neuer i Pique (mimo całej mojej antypatii do Hiszpana).

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 14:54

U mnie w 11 dekady za Xaviego,Inieste modrica byłby de bruyne , yaya toure . Oraz wywaliłby jeszcze jednego z tej 3 i dał tam Luisa Suareza.

Alonso komentarzy: 1282431.12.2019, 14:50

@RIVALDO700: Za Van Dijka Pique bym dał, krótki staż w topce ma Holender. Casillas jeden z moich ulubionych piłkarzy, bramkarz dekady ale tej poprzedniej. Od jakoś 2012 albo 2013 roku Iker zjechał z formą, zdecydowanie Neuer w jego miejsce.

mallen komentarzy: 2123931.12.2019, 14:47

Independent

OFFO komentarzy: 354531.12.2019, 14:46

Sky Sports: Chelsea are considering a move to sign Lyon striker Moussa Dembele.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 14:45

te 113 to Drewniaku. Gdzie dla niektrórych to parodia piłkarza.

Haha

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 14:44

Strony podsumowujące dekady rzadko kiedy albo czesto prawie wcale nie podaja obok liczby spotkań.

Każdemu w tej statystyce?

@RIVALDO700 A w ilu meczach udało się osiągnąć taki wynik?

gabilondo komentarzy: 102031.12.2019, 14:36

@fabregas1987: dla hajsu

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 14:34

@RIVALDO700: Rashford to dzik.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 14:31

Najlepsi strzelcy we wszystkich rozgrywkach United w ostatniej dekadzie.

Rooney-145
Rashford-61
Chicharito-59
Martial,RVP-58
Mata-45
Lukaku-42

Jak tu nie pisac, ze Rash nie ma talentu , to tak jakby 2 miejsce w AFC miał dzis Nelson czy Nketiah. Kosmos.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 14:30

@Przyjaciel1990: powinien być, a nie Neymar

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 14:29

@RIVALDO700: Mbappe

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1431.12.2019, 14:23

United w tym sezonie świetnie radzi sobie z mocnymi ekipami, ale z ogórkami zaliczają regularnie wpadki. Świetny prognostyk dla nas, mówię wam.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.12.2019, 14:22

@RIVALDO700 napisał: "/komp ześwirował/"

Jaki dziadek taki komp.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2019, 14:20

Messi- Neymar /komp ześwirował/

Dijkowi szybko poszło, jeszcze 4-5 lat wiele osób na świecie go nie znało.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.12.2019, 14:13

Leno na trzeźwo nie trafia w piłkę, a co dopiero będzie jutro na kacu.

Sylwia Grzeszczak & Liber feat. Leno - Mijamy się

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.12.2019, 14:09

Widzieli to?

pumeks komentarzy: 2080831.12.2019, 14:06

@Przyjaciel1990:

Naprawdę? Z tego zdania to nie wynika ;)
Niech się "kolega" od mułów nauczy pisać konkretnie .....

pumeks komentarzy: 2080831.12.2019, 14:03

@mitmichael:

Bellerin na pewno niedostępny, bo gdzieś czytałem, że może zagrać już 30 minut więc na końcówkę z mułami (przy spokojnym 3-0 dla nas :)) by pasował.

mallen komentarzy: 2123931.12.2019, 14:02

Sokratis najprawdopodobniej opuści spotkanie z Manchesterem United przez ostatnio doznany wstrząs mózgu.

BBC

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 14:01

@pumeks: chodziło o Sake

pumeks komentarzy: 2080831.12.2019, 14:01

@rreddevilss:

Masz rację, rzeczywiście James ledwo biegał w końcówce......

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 13:54

@rreddevilss: a James w 95 minucie na pełnym gazie biegnie :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466931.12.2019, 13:52

Jak Saka zagra na LO to wspolczuje chlopakowi bo James go zameczy na smierc patrzac ze 2 dni temu ledwo biegal w koncowce

kamilo_oo komentarzy: 2356731.12.2019, 13:47

Nawet żadnego zdolnego juniora nie mamy, który mógłby wejść i wykorzystać szansę

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 13:47

Arsenal powinien oddać piłkę United. Bo jeśli będą chcieli grać atak pozycyjny przy tych brakach w defensywie to mogą sami na siebie postawić wyrok.

Montoya komentarzy: 64031.12.2019, 13:43

To co w końcu zapolują na tego Dayota Upamecano za kwotę niby 40 mln?
Możliwe to?

mitmichael komentarzy: 4924331.12.2019, 13:40

@rreddevilss napisał: "United was kiedys ogralo grajac w obronie Varela Carrick Blind Rojo takze i wy mozecie wygrac grajac totalnie zmieniona obrona :P"
To nie chodzi o wgrywanie tylko o intensywność kontuzji jednej formacji, wszędzie jak kogoś nie ma to z różnych pozycji a w Arsenalu jak wypadają to większość z jednej. Tu 6 obrońców + Martinelli i Ceballos z ofensywy (chociaż tu szansa, że będą dostepni

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268331.12.2019, 13:39

Arteta powinien tutaj przyjść dopiero teraz bo nieszczęśnik zbija przegrane na własne konto a z tym składem (nieistotne czy to obrona czy pomoc) to ma po prostu przewalone

Siller komentarzy: 174731.12.2019, 13:29

@Przyjaciel1990: Z takim zestawieniem obrony to ja bym się bał wyjść na Blackburn, a gdzie im do PL. Jak uda nam się zachować czyste konto pomimo tych wszystkich problemów to uznam, że Arteta ma jakieś nadprzyrodzone moce.

Alonso komentarzy: 1282431.12.2019, 13:29

@Przyjaciel1990: Arsenal ciągle gubi punkty, tylko jedna wygra w ostatnich dziesięciu kolejkach a United w grudniu nieźle punktował

paw3u komentarzy: 562631.12.2019, 13:28

@Simpllemann napisał: "Trzech piłkarzy Arsenalu z zerwanymi więzadłami w rok? Niezły wynik."

A dwóch z nich w meczach z Chelsea.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 13:20

@Siller: gadacie tak jakby mielibyscie grać z Liv albo City, a przypominam, że Arsenal gra z nierownym United. Jak Rashford, Martial i James nie będą mieli dnia to po zawodach.