Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea

Bernd Leno antybohaterem, Arsenal 1-2 Chelsea 29.12.2019, 16:00, Łukasz Wandzel 2517 komentarzy

Złym snem może wydawać się Mikelowi Artecie jego początek pracy w Arsenalu. Wszyscy widzą postęp pod wodzą Hiszpana po zaledwie kilku dniach jego pracy, jednak wyniki za każdym razem powinny być lepsze. Dzisiejszego popołudnia w derbach Londynu przeciwko Chelsea jego podopieczni ciężko pracowali na korzystny rezultat i po 80 minutach byli bardzo blisko 3 punktów. Pomimo tego to piłkarze Franka Lamparda wywieźli z The Emirates komplet oczek. Taki stan rzeczy spowodowany został jednym zdarzeniem, jakim był błąd Bernda Leno, który zawodnikowi na takim poziomie nie miał prawa się przytrafić. Jednak stało się - The Blues po sprezentowanym golu złapali wiatr w żagle i jeszcze raz pokonali podłamanego golkipera Arsenalu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), Luiz, Saka - Torreira, Guendouzi - Nelson (86' Pepe), Özil (75' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Rudiger, Tomori (59' Lamptey), Zouma - Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) - Willian, Abraham, Mount.

Przez pierwsze 10 minut Arsenal grał wysoko ustawiony, a The Blues nie potrafili przebić się przez środek pola, jednak kiedy im się to wreszcie udało, Matteo Guendouzi faulował przed polem karnym. Rozegranie rzutu wolnego na krótko skończyło się strzałem Masona Mounta i Bernd Leno interweniował na raty. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na tę okazję, udowadniając swoją przewagę golem. Zagranie Mesuta Özila z rzutu rożnego przedłużył Calum Chambers, a mocnym strzałem głową Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania w 13. minucie. Strzelona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Arsenalu, aby przed własną publicznością zaliczyć udany występ.

Włodarze The Gunners będą musieli szybko poszukiwać środkowego obrońcy na rynku transferowym, ponieważ Calum Chambers po 20 minutach spędzonych na murawie, dobrej grze oraz zaliczonej asyście, doznał urazu i został zastąpiony Shkodranem Mustafim. Niemiec szybko wpasował się do składu i nie naruszył kolektywu, jaki tworzył zespół Arsenalu.

Poza kilkoma minutami przebłysków w wykonaniu graczy The Blues w pierwszej połowie gościegrali bardzo słabo. Do przerwy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, zdarzały się im też niecelne przerzuty piłki czy fatalne dośrodkowania. Za to po przerwie Chelsea wyszła na murawę nieco odmieniona, przycisnęła i zdominowała posiadanie piłki, podczas gdy Arsenal skupiał się na obronie swojego pola karnego. Przez długi czas wychodziło mu to podręcznikowo. Większość akcji gości budowana była przez Williana, zagrożenie stwarzał Tammy Abraham, lecz dobre zawody rozgrywał też David Luiz, broniąc dostępu do własnej bramki przeciwko byłemu klubowi.

Punktem zwrotnym można nazwać zdarzenie z 76. minuty. Wtedy piłkarze gospodarzy oburzyli się po faulu wracającego do obrony Jorginho, który obejrzał już tego popołudnia żółtą kartkę. Sędzia zareagował odwrotnie do oczekiwań Kanonierów i zamiast wyrzucać Włocha z boiska, ukarał Alexandre'a Lacazette'a.

Jorginho kilka minut później strzelił wyrównującego gola dla Chelsea po koszmarnym, karygodnym błędzie Bernda Leno. Niemiecki golkiper chciał piąstkować dośrodkowywaną piłkę, ale zupełnie się z nią minął, przez co włoski pomocnik z łatwością umieścił piłkę w bramce. Parę minut później Willian odnalazł podaniem Tammy'ego Abrahama, który po obrocie z futbolówką wpisał się na listę strzelców, gwarantując Chelsea 3 punkty. Po 80 solidnych minutach Kanonierzy w moment zaprzepaścili cały włożony przez siebie wysiłek. Pechowy, niefortunny błąd Leno wydarzył się w najgorszym możliwym momencie. Arsenal będąc blisko odzyskania pewności siebie, kończy rok meczem przegranym w fatalny sposób.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 11:41

@MasterMO: ale mówię, możecie sprawdzić. Na devilpage też jest. I też go kojarzę.

MajorSuchodolski komentarzy: 8631.12.2019, 11:40

@Arsenal96l: OOO JUŻ PROWOKUJE

MasterMO komentarzy: 33131.12.2019, 11:40

@DoomSlayer: OldFashion już tutaj podszywał się pod kibica City - Citizen, także wszystko jest możliwe.

Arsenal96l komentarzy: 501631.12.2019, 11:39

@MajorSuchodolski: Witaj szczurze wodny.

ZielonyLisc komentarzy: 2027531.12.2019, 11:32

Przyjmuję zakłady: przyjaciel1990 to OldFashion!!!

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 231.12.2019, 11:29

Widzicie tu Krzysztofa Piątka po odejściu Auby? Albo może dać szansę Nketiahowi? Dla mnie to w tej chwili abstrakcja, a jeszcze niedawno wielu by się zamieniło Piątkiem za Aube.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 331.12.2019, 11:29

Admini, reagować na to multikonto.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 11:28

@ZielonyLicz: i co jestem kibicem LiVARpoolu?

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 11:09

@DoomSlayer: Matic wolny, niedokładny. Cieszy mnie jedynie Fred, który w tym sezonie wreszcie dojrzał do PL.
Chyba, że Pogba wróci, w co wątpię, bo jakieś cyrki odwala.
U Was jest Torreira, który będzie pierwszy przy piłce przed Maticiem.

caliero913 komentarzy: 125431.12.2019, 11:06

Nawet jeśli Arteta dostanie teraz fundusze (pewnie nie za dużo, bo w lecie trochę wydaliśmy), to nikt z topu i tak nie zmieni klubu w środku sezonu, no chyba że interesują nas półśrodki

Ranczomen komentarzy: 1230331.12.2019, 10:59

@Przyjaciel1990: Niewątpliwie. Jak już tak patrzymy to modelem pewnie też jest lepszym.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 10:58

@Ranczomen: to przynajmniej w czymś go zjada. Myślę, że w układaniu fryzury też.

Ranczomen komentarzy: 1230331.12.2019, 10:56

@Przyjaciel1990 napisał: "Giroud zjada alesądra Lakazeta"

W obracaniu panienek w hotelu noc przed meczem. A chciał nawet trójkącik :X

Catalonczyk komentarzy: 519831.12.2019, 10:46

Pierre-Emerick Aubameyang ma nadzieję na transfer do Barcelony i nie przedłuża umowy z Arsenalem w oczekiwaniu na jej ruch. Napastnik chciałby być zmiennikiem Luisa Suáreza. [Le10sport]

Już to widzę xD co za plotaaa

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 10:40

@Elastico07: nasza pomoc na Was:
Fred-Matic

:/

Elastico07 komentarzy: 1250831.12.2019, 10:38

@Przyjaciel1990 napisał: "Tym bardziej, że wypadł nam McTominay."
My nie mamy 5 obrońców,nasz skład z tymi młodymi to poziom championship niestety.Dopóki zawodnicy nie wrócą to nawet z najlepszą ofensywą przez tą obronę możemy mieć problem z drużynami ze strefy spadkowej.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 10:33

@Elastico07: nie wiem czemu ale przed derbami z City byłem bardziej pewny, a jakiś przed środa trochę się obawiam. Tym bardziej, że wypadł nam McTominay.

rione321 komentarzy: 5031.12.2019, 10:27

Wybieram się 07.03. na mecz Arsenalu z West Hamem. Wiem że muszę kupić membership aby kupić bilet. Moje pytanie jest takie czy kupię 2 bilety na jedną kartę czy muszę zamówić 2 x membership ?

Elastico07 komentarzy: 1250831.12.2019, 10:27

@Przyjaciel1990 napisał: "zli po porażce w derbach"
Z nami jest taki problem że my nie mamy piłkarskiej złości po porażce tylko depresje.

Walcott32 komentarzy: 10531.12.2019, 10:26

Korzysta ktoś może z abonamentu telefonicznego w nc+?
Wczoraj dostałem propozycję i jeśli chodzi i kasę to wielka różnica w porównaniu do Play. Poleca ktoś nc+?

Slaviola komentarzy: 1237631.12.2019, 10:24

@gunner1990:

Xhaka to już chyba dawno spakował manatki

gunner1990 komentarzy: 370931.12.2019, 10:22

A ja nie widzę transferów zima chyba że odejdzie xhaka auba i będzie kasa za nich w innym wypadku starania o salibe żeby wrócił i to tyle

Supertramp21 komentarzy: 64031.12.2019, 10:16

Tu już powinien być ktoś zaklepany. Po co czekać do 31 stycznia

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 10:16

@Garfield_pl: ale coś mi się wydaje, że sięgnięcie po Upamecano

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 831.12.2019, 10:15

@DoomSlayer napisał: "Pewne jest jedno: w zimie będą transfery."
wątpię, że Arteta zgodziłby się wziąć tą robotę, gdyby nie miał zapewniania, że dostanie pieniądze na transfery już zimą.

Garfield_pl komentarzy: 2776031.12.2019, 10:15

@miki9971: też im kibicuje za powrotem.

Garfield_pl komentarzy: 2776031.12.2019, 10:14

@Przyjaciel1990: nie ma sensu kupować kogoś za hajs, za który pewnie da się Koulibaly'ego wyjąć, bo wiadomo że angielskie kluby krzyczą kosmiczne ceny, a po drugie, to też jego pierwsze pół sezonu, i nie wiadomo czy utrzyma ten poziom. Ryzyko takie samo jak z Upamecano.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 10:13

Soyuncu, Ake, Evans, Diop. Nieźli obrońcy z PL.

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 231.12.2019, 10:12

@Garfield_pl napisał: "@thegunner4life: też myślę, że Leeds ma szansę awansować do PL ;)"

Oby... Bardzo bym chciał zobaczyć Klicha i spółkę w Premier League...

Mam nadzieję, że nie przewalą sezonu jak w zeszłym roku...

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 10:09

@Garfield_pl: Ja jestem ciekaw też Waszego Saliby to ten chłopak pokaże w Arsenalu

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 10:08

@Garfield_pl: ja widzę poprawę dużo spokoju wprowadza, fakt VVD nie jest i moze nigdy nie będzie. Sam fakt, że De Gea ma mniej roboty w tym sezonie. To oczywiście też zasługa Wan Bissaki.
To może taki Cagalr Cojunczu u Was ?

Garfield_pl komentarzy: 2776031.12.2019, 10:04

@Przyjaciel1990: nie kota w worku, tylko gościa, który ma bardzo wysokie umiejętności, a teraz Arteta może je oszlifować. Nie da się przy takim zamieszaniu, atmosferze, presji pod jaką był Emery, który nie potrafił się zdecydować, kto ma grać, ocenić transferów. Teraz powoli już widać kierunek, i Mikel musi dostosować drużynę pod swój pomysł. Nie ma gwarancji, że Koulibaly czy Upamecano z marszu zrobią różnice, bo to dla nich nowa liga, a jak wiesz nawet wasz Harry, który ligę zna, miał być VVD w utd i w sumie wiele poprawy nie ma.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 09:52

@Garfield_pl: ja myślę, że u Was potrzeba nie takiego Upamecano tylko Koulibaliego.
A co gorsza zrobił Emery kupił kota w worku Pepe tłumacząc się, że najlepsza obrona jest atak.
Upamecano to jest ryzyko, ale zdaje sobie sprawę ile by kosztował Senegalczyk.

Garfield_pl komentarzy: 2776031.12.2019, 09:47

@thegunner4life: też myślę, że Leeds ma szansę awansować do PL ;)

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 09:40

Jeśli Armatki zagrają jak z CFC w pierwszej połowie z takim zaangażowaniem to ja widzę duże szanse u Was. Gracie u siebie pod presją, zli po porażce w derbach. Fajny mecz się szykuje

Garfield_pl komentarzy: 2776031.12.2019, 09:39

@Przyjaciel1990: ale na tą chwilę jest nad wami, więcej pokory :D u nas problemem był Emery, bo Ci zawodnicy potrafią grać, trzeba ich odbudować po prostu i po tych meczach widać, że jest to możliwe a raptem kilka dni z Arteta, potem parę wzmocnień, ale najpierw trzeba wycisnąć max z tych zawodników, tak jak to kolega@Yahoooo napisał, teraz może do obrony kogoś kupią, ale to latem Arteta będzie miał jasny przegląd sytuacji, kto do odstrzału itd.

thegunner4life komentarzy: 895131.12.2019, 09:36

A ja widzę przyszłość w meczach derbowych z Leeds i Derby jak tak dalej pójdzie xD

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32231.12.2019, 09:31

@Garfield_pl: u Was większość problemów to szatnia i zawodnicy, a nie trener